Falešné Lego na aukru

Založil Ondrej, 23.03.2015, 14:36:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ondrej


Miketuk

Takových padělků je tam spousta. Pozor i na Superheroes. Aukru jsem o tom psal a dostalo se mi odpovědi, že to lze řešit jen pomocí tlačítka "nahlásit porušení pravidel" u aukce. I po několika desítkách upozornění co jsem odeslal, se pořád objevují ty samé padělky dokola. ::)

Anatyt

To svedčí o úrovni Aukra.

linhi

Presne tyhle maji u nas v jedne trafice a maji to vystavene jako lego. Malem jsem zvracel
>:D

Ondrej

Citace od: Miketuk kdy 23.03.2015, 14:59:12
Takových padělků je tam spousta. Pozor i na Superheroes. Aukru jsem o tom psal a dostalo se mi odpovědi, že to lze řešit jen pomocí tlačítka "nahlásit porušení pravidel" u aukce. I po několika desítkách upozornění co jsem odeslal, se pořád objevují ty samé padělky dokola. ::)
Taky jsem nahlásil, ale věřím, že to bude k ničemu. Taky jsem to dřív dělal, ale pořádek by si měli udělat sami, je tam toho dost a už jenom to, že to prodejci schválně cpou do sekce Lego svědčí o podvodném obchodování. Je to humus a osobně bych nenakupoval nic od někoho kdo má v nabídce takovejhle hnus.

Mr. Cube

Taky jsem hlásil + jsem napsal mail, potom jsem viděl, že to fakt mizí, ale zároveň to tam spousta lidí furt nahazuje, myslím, že nemají nikoho, kdo by to projížděl a porovnával, co je a co není originál, takže nezbývá, než používat to tlačítko...

Tomtombuy

Též jsem to několikrát hlásil a další nabídky dále naopak přibývaly. Začalo to před několika týdny, tehdy byly nabídky prodejců většinou prezentovány jako "figurky k Legu", ale v současné době jsou nabídky drze s titulkem "Lego figurky" a dokonce se objevují i např. Lego Superheroes stavebnice. Předpokládám, že by si to mělo ohlídat samo Lego, jelikož na aukru mají též svůj účet a v tomto případě se jedná o jasné padělky a podvod ze strany prodávajících.

peki

Citace od: Tomtombuy kdy 24.03.2015, 10:27:44
Předpokládám, že by si to mělo ohlídat samo Lego, jelikož na aukru mají též svůj účet a v tomto případě se jedná o jasné padělky a podvod ze strany prodávajících.

Napsal jsem jim (resp. dal odkaz na toto vlákno). Je to sice boj s větrnými mlýny...

Dobrý večer Radovane,

Díky moc za informaci.
Určitě to budu řešit, protože se jedná o klamavou komunikaci a navíc zneužívají naši značku.

Zkusím přímo kontaktovat AUKRO.

Pěkný večer, Petr

Petr Břoušek
Senior Marketing Manager

Tomtombuy

Napsal jsem přímo aukru:

Dobrý den,

neustále stoupá počet aukcí, které jsou prezentovnány jako Lego figurky a sety, přestože se v žádném případě nejedná o Lego figurky, ale jejich velmi zdařilé napodobeniny. Jedná se o padělky ze strany čínských výrobců, kteří napodobují chráněný tvar Lego minifigurek a rovněž zneužívají ochranné známku např. Simpsons, Superheroes, Pán prstenů atd a podvod ze strany prodejců, kteří zcela vědomě vydávají padělek za originál. Téma se řeší mezi příznivci značky Lego např. zde http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=47275.new#new a rovněž českému zastoupení bylo porušení zákona oznámeno. Prosím o zajištění odstranění těchto nabídek, jelikož pro neznalé jsou nabídky lehce zaměnitelné.

Futurion

Budou to řešit až se ozve samo TLG. Normálně na to pochopitelně dlabou, protože na tohle by museli mít člověka na full-time. Jak už tu zaznělo, je to boj s větrnými mlýny. Nevěřím, že TLG to bude také bavit. Ozvou se jednou, možná podruhé a pak jen mávnou rukou.

Miketuk

Pozor na další kopie. Musím říct, že velmi zdařilé. Na první pohled bych ani nepoznal, že se nejedná o origo Lego. Až při bližším zkoumání jsou vidět nějaké odlišnosti.

http://aukro.cz/2-x-lego-figurka-heroes-castle-city-ninja-i5270764215.html

jerzeeg

musim priznat, ze mam problem poznat, ze to neni lego, takhle z fotky.. coz me trochu desi

Mr. Cube

#12
Jojo, je to děs: Tyhle jsou poznat na první pohled (kdo se aspoň trochu vyzná):
http://aukro.cz/8-figurek-ze-serie-pan-prstenu-lord-of-rings-i5264636663.html
(dost humorné je použití oficiálního vizuálu LEGO LotR k propagaci fejků)

ale tyto mi přijdou zdařilejší (pokud si odmyslím to nesmyslné nakombinování):
http://aukro.cz/8-figurek-ze-serie-pan-prstenu-lord-of-rings-i5264185050.html

Stále to tam visí. Tak nevím, jak moc to české vedení s Aukrem řeší (ale možná jo a brzdí to Aukro, kdo ví?). Ono vyselektovat ty fejky není práce na dlouho, ale člověk musí poznat, co je a co není napodobenina. Což asi řadový zaměstnanec Aukra nezvládne. I když u většiny těchhle padělků se prodejci přímo přiznávají přidáním slova "typ" nebo "kompatibilní s".

Kuba

Citace od: Mr. Cube kdy 16.04.2015, 06:51:59
Jojo, je to děs: Tyhle jsou poznat na první pohled (kdo se aspoň trochu vyzná):
http://aukro.cz/8-figurek-ze-serie-pan-prstenu-lord-of-rings-i5264636663.html
(dost humorné je použití oficiálního vizuálu LEGO LotR k propagaci fejků)

ale tyto mi přijdou zdařilejší (pokud si odmyslím to nesmyslné nakombinování):
http://aukro.cz/8-figurek-ze-serie-pan-prstenu-lord-of-rings-i5264185050.html

Stále to tam visí. Tak nevím, jak moc to české vedení s Aukrem řeší (ale možná jo a brzdí to Aukro, kdo ví?). Ono vyselektovat ty fejky není práce na dlouho, ale člověk musí poznat, co je a co není napodobenina. Což asi řadový zaměstnanec Aukra nezvládne. I když u většiny těchhle padělků se prodejci přímo přiznávají přidáním slova "typ" nebo "kompatibilní s".

Pokud se prodejce přímo přiznává slovy kompatibilní a podobně, myslím, že s tím nikdo nic neudělá, a prodávat to asi muže, když se i různé napodobeniny lega dají běžně sehnat v kamenných obchodech. Je to spíše potom chyba kupujícího, že nečte texty k inzerátům na aukru. Každopádně je to taky oblbování, jelikož především nesběratele lega, (tedy rodiče) kteří kupují toto dětem, možná ani nenapadne, že nejde o lego a pak to koupi zbytečně předraženě.

Neodpustitelné je, když někdo prodává fejk a záměrně ho vydává za Lego. Ti si zaslouží zhynout v té nejtužší lego fantazy bitvě ohněm draka, sekerou kostlivce a kouzlem nekromanta jako bonus.

Mr. Cube

#14
Jenže je tu další věc, pokud pominu nějaké ty vypršené patenty (ale tam se to podle mě stejně taky týká nějakých základních kostek, ne kompletního obšlehnutí designu včetně potisku, ale možná se mýlím), tak ty figurky porušují tak jako tak licenci LotR/Hobbit/DC a Marvel Superheroes/ Star Wars...), kterou TLC koupilo pro své sety a své designy figurek. Ty fejky tu licenci určitě nemají.

Miketuk

Hlavně si myslím, že pokud Aukro ty aukce nezruší, tak by je aspoň mělo přesunout do kategorie "Stavebnice" a ne "LEGO". Tam by to bylo aspoň o něco méně matoucí. Hlavně by kategorie LEGO byla přehlednější. Když něco hledám, tak vždy půl inzerátu jsou fejky a půlka LEGO...  ::)

Brugi

Citace od: Miketuk kdy 15.04.2015, 23:23:39
Pozor na další kopie. Musím říct, že velmi zdařilé. Na první pohled bych ani nepoznal, že se nejedná o origo Lego. Až při bližším zkoumání jsou vidět nějaké odlišnosti.

http://aukro.cz/2-x-lego-figurka-heroes-castle-city-ninja-i5270764215.html

Můžeš prosím napsat jaké přesně to jsou odlišnosti ?
Díky

Anatyt

Úprimne - čo vás do toho, kto tam čo predáva?? Ste ako malé deti tu. OK, keď niekto predáva napr. COBI a vydáva to za LEGO je to podvod! Ale to je jediný prípad. Ak niekto predáva hociakú stavebnicu a napíše, že je to "ako LEGO", alebo niečo podobné, tak je to naprosto OK! A že daná firma nema licenciu na LOTR a podobne? NO A?! To je problém predajcu?? To je problém kupujúceho?? To je problém Aukra?? Je to problém VÝROBCU! Odhliadnúc od toho, že neviete či dané firma skutočne licenciu nemá a do toho vás zase nič nie je. Jediná vec čo by Aukro malo robiť je, že neLEGO produkty preradia do inej kategórie.

Miketuk

Citace od: Brugi kdy 16.04.2015, 10:41:03
Můžeš prosím napsat jaké přesně to jsou odlišnosti ?
Díky

Na tom kopí vlevo je taková kulatá "placička" od lisování. Originál LEGO kopí tam má vyražené logo ze strany. Pak barva helmy římana mi nepřijde jako Flat Silver (to je možná ale jen fotkou) a potisk rytíře je takový vybledlý proti originálu. Originál má tmavší barvy a víc vidět ty ozdobné prvky jako je korunka (viz. zde).

Mr. Cube

#19
Citace od: Anatyt kdy 16.04.2015, 11:06:23
Úprimne - čo vás do toho, kto tam čo predáva?? Ste ako malé deti tu. OK, keď niekto predáva napr. COBI a vydáva to za LEGO je to podvod! Ale to je jediný prípad. Ak niekto predáva hociakú stavebnicu a napíše, že je to "ako LEGO", alebo niečo podobné, tak je to naprosto OK! A že daná firma nema licenciu na LOTR a podobne? NO A?! To je problém predajcu?? To je problém kupujúceho?? To je problém Aukra?? Je to problém VÝROBCU! Odhliadnúc od toho, že neviete či dané firma skutočne licenciu nemá a do toho vás zase nič nie je. Jediná vec čo by Aukro malo robiť je, že neLEGO produkty preradia do inej kategórie.

No pokud odhlédnu od nesmyslu, že by padělatelé designu, který podléhá licenci (LotR/Hobbit/Superheroes/Star Wars), kterou drží TLC a s velkou pompou tyto licencované řady oznamuje a propaguje, měli tu licenci taky (a když tu licenci teda mají, tak proč se u nich neobjevují všechny speciální moldy? ;)), tak je tady ještě problém "naředění" mezi lidmi drženého LEGA těmito padělky, a teď nejde jen o jedinečné licencované figurky, ale třeba i normální bricky, kterých třeba nakoupíš větší množství na stavbu a pak zjišťuješ, že to není tak úplně lego a tak úplně to třeba nedrží (nehledě na to, že u LEGO součástek máš nějakou jistotu ohledně kvality plastu, tím nemyslím jen to, že déle vydrží, ale i z hygienického hlediska, že v tom nejsou nějaké sračky).

Tohle je prostě padělek jak prase, a to, že na tom není logo LEGO, na tom nic nemění. Makali na tom designéři z TLC a pak někdo přijde a takhle to zbastardizuje.

Futurion

Citace od: Anatyt kdy 16.04.2015, 11:06:23
Úprimne - čo vás do toho, kto tam čo predáva?? Ste ako malé deti tu. OK, keď niekto predáva napr. COBI a vydáva to za LEGO je to podvod! Ale to je jediný prípad. Ak niekto predáva hociakú stavebnicu a napíše, že je to "ako LEGO", alebo niečo podobné, tak je to naprosto OK! A že daná firma nema licenciu na LOTR a podobne? NO A?! To je problém predajcu?? To je problém kupujúceho?? To je problém Aukra?? Je to problém VÝROBCU! Odhliadnúc od toho, že neviete či dané firma skutočne licenciu nemá a do toho vás zase nič nie je. Jediná vec čo by Aukro malo robiť je, že neLEGO produkty preradia do inej kategórie.

Když už se ptáš, sic jen rétoricky, tak ti odpovím a opravím tě. Ano, je to například i problém prodejce. Ten nese zodpovědnost. Nikoli pouze výrobce.
Když bych měl použít tvůj styl vyjadřování, tak co tobě je vlastně do toho o čem se tu diskutuje? ;)

Bard

Nejsem si jistý, jestli prodejce nese právní zodpovědnost v případě, že např. na Aukru prodává napodobené LEGO výrobky. I třeba TESCO prodává napodobeniny, které mají blízko ke konkrétním řadám. Nedávno jsem v Albertu viděl sety, které mi připomínaly Classic space.

Beru to tak, že když chce někdo "jakoLEGO" na aukru prodávat, mělo by být jasně napsané, že nejde o LEGO. A taky by to asi nemělo být v kategorii LEGO (jak už tu někdo psal).


Kuba

Citace od: Mr. Cube kdy 16.04.2015, 07:59:28
Jenže je tu další věc, pokud pominu nějaké ty vypršené patenty (ale tam se to podle mě stejně taky týká nějakých základních kostek, ne kompletního obšlehnutí designu včetně potisku, ale možná se mýlím), tak ty figurky porušují tak jako tak licenci LotR/Hobbit/DC a Marvel Superheroes/ Star Wars...), kterou TLC koupilo pro své sety a své designy figurek. Ty fejky tu licenci určitě nemají.

No to je vlastně pravda, v mem prvním příspěvku jsem nad licenci nepřemýšlel. Určitě jsou prodejci, které tyto nelicencované stavebnice prodávají záměrně a doufaji v nevšímavost ostatních lidí. Ale stejně tak mohou být prodejci, především ti co prodávaj z druhé ruky, kteří nemaji ani ponětí, jestli výrobce měl licenci, nebo né. Já kdybych se teď rozhodl prodat hračky mého dítěte, tak taky nebudu kousek po kousku zkoumat, zda někdo např. plyšáka kačera donalda udělal na základě licence, nebo né. Nezkoumám to ani v obchodě, když mě nějaká hračka zaujme a chci ji koupit.
Tím nikoho neobhajuji, jen chci říct, že každá mince má dvě strany. A všichni, kdo se někoho pokouší podvést záměrně, jsou prostě všiváci, slušně řečeno.

Je to ale boj s větrnými mlýny. TLC má tyto výrobce žalovat, stejně tak vlastníci práv filmů mají žalovat za ušlý zisk a podobně. My jsme pouze ten poslední článek v prodejním řetězci, tedy konečný zákazník. A co my pro to můžeme udělat, je to, že to prostě nekoupíme, když víme, že tyto stavebnice nejsou lego a že nemají licenci.

Mr. Cube

Toto je už silné kafe  >:D:

Kuba

To je asi nějaká epizoda simpsonových, kdy se dostali do LoTR světa  >:D

stomcova

Citace od: Miketuk kdy 23.03.2015, 14:59:12
Takových padělků je tam spousta. Pozor i na Superheroes. Aukru jsem o tom psal a dostalo se mi odpovědi, že to lze řešit jen pomocí tlačítka "nahlásit porušení pravidel" u aukce. I po několika desítkách upozornění co jsem odeslal, se pořád objevují ty samé padělky dokola. ::)

Mikeťuk, na Aukro na padělky LEGA upozorňuji tlačítkem "nahlásil porušení pravidel", když to tam objevím. Bohužel, nic se neděje.
Batman, forever...

Skyrider

#26
Já už jsem se s tím smířil u nás se nedá skoro vůbec koupit lego jenom falešné a když se zeptám proč tak mi řeknou jen:,, Že je to jenom levnější lego a že v celé české republice došlo lego a tak lego posílá tyhle náhražky ´´.  :'( ??? Tak už si to hlídám

otaznik

Citace od: elerond kdy 11.06.2015, 20:12:24
můžu se zeptat a lego o tom neví a proč třeba tu firmu nezažaluje ?ale já už jsem se s tím smířil u nás se nedá skoro vůbec koupit lego jenom falešné a když se zeptám proč tak mi řeknou jen:,, že je to jenom levnější lego a že v celé české republice došlo lego a tak lego posílá tyhle náhražky ´´.  :'( ??? Tak už si to hlídám
1) Už jsme tu na toto téma několikrát diskutovali, zkus si to dohledat, pokud tě to zajímá.
2) Už to opravdu moc nedělám, ale tvůj příspěvek mě opět donutil: přečetl sis to po sobě? Nezdálo se ti něco špatně? Říkají ti něco velká písmena? Čárky ve větách?