Kúpa setov z USA cez Bricklink

Založil mesje, 11.02.2011, 17:02:34

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

mesje

Zdravím,
zvažujem kúpu lega cez bricklink, ale nemám s tým ešte žiadnu skúsenosť. Keďže v USA sú ceny evidentne nižšie, zaujímalo by ma, koľko sa približne navýši cena lega, ak kupujem z USA (tj aby som to vedel porovnať s cenami lega u nás, resp. u europskych predajcov na bricklink) - koľko je cca poštovné, koľko clo a DPH - nebolo mi totiž jasné diskusií na týchto stránkach, či k tomu vždy vyrubia clo a DPH, a v akej výške.
Ak kupujem lego cez bricklink z EU, koľko je cca poštovné ?
Ďakujem.

votrelec

podla mna sa to neoplati

- Zásielky do 22 € - bez cla a bez DPH

- Zásielky od 22 € do 150 € - platí sa DPH

- Zásielky nad 150 € - platí sa clo aj s DPH


Darth

#2
Poštovné podle váhy a typu dopravy, jestli je v ceně pojištění, atd. Pokud tu informaci dotyčný nemá v informacích o sobě (Splash/Store Terms), tak ho nejlépe kontaktuj a na tyto údaje se ho vyptej.

DPH a clo ti napaří na hranicích (respektive pro ČR v Praze na poště na Wilsonově), pokud to jde ze země mimo EU. Zboží s hodnotou do určité částky tímto procesem neprochází a clo a DPH ti nenapaří (nechci kecat, dřív to bylo 1500 Kč), u balíků s hodnotou vyšší jak kdy (někdy máš štěstí, jako já při koupi Blocade Runnera, jindy smůlu, jako když jsem kupoval UCS DSII ze Švýcarska). Pokud kupuješ z USA, tak je nepřesvědčuj, aby ti tam napsali, že se jedná o GIFT nebo aby deklarovali balík na nižší částku - pro ně je to prý federální zločin.

Pro SLovensko to bude podobné.

Počítal jsem cenu za UCS Falcona, přes zprostředkovatele, ale se všemi náklady by mě vyšel cca o pětikilo levněji než z česhého S@H a to mi za zdlouhavé vyřizování, nebezpečí poškození, apod. nestálo. Možná koupě napřímo přes Bricklink vyjde lépe, ale pozor, napřed si pročti podmínky toho kterého prodejce, případně jej napřed kontaktuj s dotazy, než začneš něco házet do košíku a závazně objednávat.

Chce si to spočítat, ale v podstatě platí, že to co ušetříš na ceně Lega, zaplatíš na poštovném, pojištění, clu a DPH.

linhi

Jen pozor,podle mě se z USA vyplatí kupovat jen malé balíky,těžké balíky - pěkně mastné poštovné....

Vasyk

16 kg balík - 180 USD poštovné - clo žádné, ukecal jsem, že jsou to hračky od tety pro vnoučata - odesílatel jen vydal prohlášení a já také a prošlo to, ale asi to je ojedinělý případ.

Darth

#5
A právě za to, že lhal v celním prohlášení, by ho mohli začít stíhat. (sice nevím, jak by to zjišťovali, ale prodejci si na to většinou dávají pozor. Někdo vyhoví, někdo ne).

xjankox

Vzhľadom k tomu, že sa jedná o použité veci, takto sa to iste obísť dá. Ale zas 16 kg by som si asi na nejakú čiastku poistil. A samozrejme ak sa to príklad poistí na 500 E a ja deklarujem hodnotu príklad 20 e, tak samozrejme to má dosť problém prejsť :D. To dá logiku.
Ďakujem

paddy

ja som 2x bral z BL USA

august 2010 - 6211 (asi 1300dielikov, vahu neviem) za 100eur + postovne asi 30eur

november 2010 - 9748 (do 1,5kg) okolo 50eur + postovne tiez okolo 30eur

ani v jednom pripade ziadne clo ani dph

Systematik

Ještě je tady možnost zasílání přes SHIPITO nebo jiné dosílací firmy
- a to i v případě, že chcete nakupovat u těch (nejenom BL), kteří do ČR nechtějí zasílat.

Tak trochu osina v p... ozadí je jenom registrace u SHIPITO, mě to trvalo snad měsíc...