Nákup lega přes internet ze zahraničí

Založil Mira, 24.11.2004, 11:33:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

otaznik

Na poště si řekneš o obálku na cenné psaní, dáš do toho peníze a necháš poslat. Alespoň tak to funguje v ČR. Cena do 100 Kč.

Llevelyn

Nedá se vše přečíst, ale dá se vyhledat.. >:D

Na cenný psaní je spešl obálka, k zakoupení na poště, a je třeba vyplnit klasický podací lístek.
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

MiP

Lepší je ta igelitová obálka na cenné psaní a do ní vložit ještě bublinkovou obálku a do ní peníze. Ta igelitová obálka stojí, mám pocit, do 10ti Kč.
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

otaznik

Citace od: MiP kdy 20.07.2006, 08:29:21
Lepší je ta igelitová obálka na cenné psaní a do ní vložit ještě bublinkovou obálku a do ní peníze. Ta igelitová obálka stojí, mám pocit, do 10ti Kč.

Podle mě je to naprosto jedno.  ;)
Ta plastová obálka stojí 7 Kč.

Fallschirmjager

Ja keď posielam do Čiech tak používam Eurogiro.

Raistlin M

Potřeboval bych radu.
Jaké jsou mé možnosti na e-bay, pokud chci popohnat prodejce ke komunuikaci ve věci ne úplně kompletní dodávky. Koupil jsem asi 30 položek a dvě tam chybí.
Napsal jsem tedy velmi slušný dopis prodejci s tím, že asi došlo k nedopatření a rád bych to nějak dořešil.
Pět dní ani ťuk.
Napsal jsem mu druhý dopis, že tedy už chci nějak věc řešit a že hodlám s ním dál obchodovat, neboť mně jeho zboží velmi zajímá, ale ne za takovýchto podmínek (v podstatě jsem mu navrhl řešení, aby mi poslal chybějící v příští nabídce), a že dvě položky v hodnotě pár Euro mi přeci nestojí za to, aby jsem to kvůli tomu řešil negativním feedbackem, nebo jinou nepříjemnou cestou.
Napsal jsem, že čekám dva dny a pak budu muset řešení nějaké zvolit.
Mno....už jsou to dva dny a mě by zajímaly nějaké další možné cesty, krom negativního feedbacku.
Já jinou neznám a negativ je až příliš nevratné řešení. Mě osobně přijde až zbytečné.

Existuje tedy nějaká jiná další cesta v rámci mechanizmů e-bay.de?

Cavelon

Možno je iba niekde odcestovaný na dovolenke a o týždeň sa Ti ozve... :)

Raistlin M

Napadlo mě to, ale byla by to docela náhoda, že odcestuje, zrovna když něco poplete.  ::) 8) ;D

www.morelega.cz

Citace od: Mira kdy 24.11.2004, 11:33:00
Zdravím,
z fora jsem pochopil, že si mnozí účastníci objednávají přes internet lego ze zahraničí (jde mi samozřejmě o Lego, které se nedistribuuje u nás). Můžete mi někdo přiblížit způsob nákupu a dodání, resp. u kterých prodejců je toto možné a výhodné. Na www.lego.com jsem pochopil, že toto je možné pouze pro vyjmenované země bez ČR:-(. Děkuji za rady.
Dobrý den
snažíme se nabídnou sety, které v ČR nejsou a nebo se tu nedistribují. Nabídka je zatím omezená na to co je skladem. Také se snažíme mít cenu v přepočtu cca 29 Kč / Euro. U hodně levných setů se nám cena může zvednout z důvodu dražší dopravy. Nabídka se bude rozšiřovat. Řekněte co sháníte a dáme vám cenu. (např nová hasičská centrála 60Eur-1719Kč)

***Banana.com

Citace od: Raistlin M kdy 20.08.2006, 10:58:20
Potřeboval bych radu.
Jaké jsou mé možnosti na e-bay, pokud chci popohnat prodejce ke komunuikaci ve věci ne úplně kompletní dodávky. Koupil jsem asi 30 položek a dvě tam chybí.
Napsal jsem tedy velmi slušný dopis prodejci s tím, že asi došlo k nedopatření a rád bych to nějak dořešil.
Pět dní ani ťuk.
Napsal jsem mu druhý dopis, že tedy už chci nějak věc řešit a že hodlám s ním dál obchodovat, neboť mně jeho zboží velmi zajímá, ale ne za takovýchto podmínek (v podstatě jsem mu navrhl řešení, aby mi poslal chybějící v příští nabídce), a že dvě položky v hodnotě pár Euro mi přeci nestojí za to, aby jsem to kvůli tomu řešil negativním feedbackem, nebo jinou nepříjemnou cestou.
Napsal jsem, že čekám dva dny a pak budu muset řešení nějaké zvolit.
Mno....už jsou to dva dny a mě by zajímaly nějaké další možné cesty, krom negativního feedbacku.
Já jinou neznám a negativ je až příliš nevratné řešení. Mě osobně přijde až zbytečné.

Existuje tedy nějaká jiná další cesta v rámci mechanizmů e-bay.de?

Máš tam možnost "Nicht erhaltenes Artikel melden", nahlásíš to na Ebay a prodejce Ti pak musí odpověďět, ale musíš to stihnout asi do 30 dnů..

***Banana.com

#160
Nevíte někdo, kde se dá sehnat toto?

Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

***Banana.com

Pro ty, co kafrají o vysokých cenách, zde se můžete přesvědčit,že jsem ještě celkem samaritán  8) >:D

Jarmila

To si někdo spletl desetinnou čárku.  :P To jsem zvědavá, jestli tu cifru skutečně prodávající obdrží.

Neřešilo se tu už jednou, že někdo se na ebayi uklepl a místo 1 eura přihodil rovnou stovku?
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

borco

Zdravim vas

chcel by som kupit lego Midstorms nxt z USA - na bricklinku je za 199$.

Sluzbe pay pay moc neverim kedze sidlo ma na seysheloch, tak mi zostava len moznost priamej platby cez TB - 300SKK, ale ten obchodniik chce odo mna dalsich 25$ nad cenu - vraj to mu nauctuje jeho banka.

Mne pani v TB hovorila ze ked to poslem s volbou OUR - tak poplatky oboch stran znasam ja - mne sa tych 25$ zda vela. VISA kartu nemam a robit ju koli 1 nakupu sa mi nechce:(

To lego Vazi cca 3kg a dopravu AIRMAIL  chce za 49$ + poistenie 5$ - to sa to pekne predrazi - myslite ze su tie poplatky OK? Popr poznate niekto lacnejsi sposob uhrady, popr dopravy?

Tiez sa chcem spytat na aku sumu sa s nim mam dohodnut aby uviedol v liste aby sa neplatilo clo v SK?

Dakujem za odpovede




Borco

Cavelon

Najlepšie je to zaplatiť cez paypal, neplatíš nijaké poplatky.
Poštovné z USA je samozrejme dosť drahé, s tým nenarobíš nič.
Suma sa uvádza na colnom prehlásení (býva to zelený lístok nalepený na balíku). Ak chceš mať istotu, že nebudeš platiť clo, tak podľa súčasných predpisov EU by mala byť maximálna suma pri nákupe od súkromnej osoby 45 EUR (ak si to dobre pamätám), resp. 22 EUR pri nákupe z nejakej firmy. Ale ak to poistí na 200 USD, tak tam asi ťažko takú sumu uvedie. Musíš sa s ním nejako rozumne dohodnúť, ak vôbec bude ústretový v tomto smere.

MiP

Citace od: borco kdy 08.06.2007, 07:54:44
chcel by som kupit lego Midstorms nxt z USA - na bricklinku je za 199$.

A nebylo by lepší to koupit někde v EU? Nemusíš pak řešit otázky typu drahá přeprava, CLO, DPH apod. Ono to totiž pak vyjde skoro stejně, když člověk připočítá čas s tím strávený.

BTW ještě to může poslat holubem, ale museli by letět dva, aby se při letu střídali.  ;D ;D
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

borco

Zaujimam ma ten poplatok vyzadovany obchodnikom 25$ za priami prevod - stretli ste sa s tym? Aj za paypal prevod pozaduje al len asi 5 alebo 10$. - nie priamo ale zvysuje postovne podla toho o  5,10,25$

Je to The NERDS Shop -  BL shop - taktiez mi ponukol ze ked to spravime mimo BL - da zlavu 5$ - za BL ako  predajca sa nieco plati?

To MIP: Jasne najlepsie by to bolo kupit v SK - ale ten rozdiel ceny 11999SKK a 200+50=250$ - cca 6250SKK aj v pripade cla a DPH to vychadza 7600SKK - co je rozdie 4400SKK a to mi za tych par hodin stoji  - za to si mozem objednat dalsie diely z BL. Dufam ze to klapne.  JUeden chlapik pisal ze mu clo nenaparili aj ked to mal poistene na plnu sumu.

Inak niekde som cital ze v SK povoluje dostat dar do hodnoty 5000SKK z USA - a to je cca 200$ - ale tusim nad 3000Skk treba nejake overenie? Cital som to na stranke americkej posty.



BORCO
Borco

patrix

A čo keby si skúsil toto ? Máš to tu kúsok....


Jindroush

Skoro jistý, že se jedná o 'export' z Kladna (čti kradený zboží)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jamesek


otaznik

Citace od: borco kdy 08.06.2007, 08:47:24
Zaujimam ma ten poplatok vyzadovany obchodnikom 25$ za priami prevod - stretli ste sa s tym? Aj za paypal prevod pozaduje al len asi 5 alebo 10$. - nie priamo ale zvysuje postovne podla toho o  5,10,25$

Je to The NERDS Shop -  BL shop - taktiez mi ponukol ze ked to spravime mimo BL - da zlavu 5$ - za BL ako  predajca sa nieco plati?

To MIP: Jasne najlepsie by to bolo kupit v SK - ale ten rozdiel ceny 11999SKK a 200+50=250$ - cca 6250SKK aj v pripade cla a DPH to vychadza 7600SKK - co je rozdie 4400SKK a to mi za tych par hodin stoji  - za to si mozem objednat dalsie diely z BL. Dufam ze to klapne.  JUeden chlapik pisal ze mu clo nenaparili aj ked to mal poistene na plnu sumu.

Inak niekde som cital ze v SK povoluje dostat dar do hodnoty 5000SKK z USA - a to je cca 200$ - ale tusim nad 3000Skk treba nejake overenie? Cital som to na stranke americkej posty.



BORCO

Chce to se i sám zajímat o to, jak to vlastně všechno funguje:

Bankovní poplatky: banka si může za každou příchozí platbu účtovat poplatky, myslím, že můžou být v pohodě i o velikosti 25 USD, pokud jde o platbu ze zahraničí.

BL: ano, prodejce platí vždy několik procent ze svého obratu provozovateli.

borco

Otaznik diky za info o BL - uz si nemyslim ze ma chcel podviest:)) - aj ked mi pisal veci ako ze mu mam poslat cislo VISA karty - mozno amici zmyslaju inak - ja by som ho neposielal:))

To s tymi bankovymi poplatkami je divne - potom naco na je na zahranicnej platbe moznost zaskrtnut ze poplatky 2. strany znasam ja? - zda sa mi to ferovejsie - ta banka si to zuctuje s  mojou bankou - ta druha strana dopredu totiz nemoze vediet  ake budu vysoke tak sa musia takto istit vyssimi cenami.
Borco

otaznik

Citace od: borco kdy 08.06.2007, 16:59:56
To s tymi bankovymi poplatkami je divne - potom naco na je na zahranicnej platbe moznost zaskrtnut ze poplatky 2. strany znasam ja? - zda sa mi to ferovejsie - ta banka si to zuctuje s  mojou bankou - ta druha strana dopredu totiz nemoze vediet  ake budu vysoke tak sa musia takto istit vyssimi cenami.

Tak mu to tak napiš.

MiP

Citace od: borco kdy 08.06.2007, 08:47:24
To MIP: Jasne najlepsie by to bolo kupit v SK - ale ten rozdiel ceny 11999SKK a 200+50=250$ - cca 6250SKK aj v pripade cla a DPH to vychadza 7600SKK - co je rozdie 4400SKK a to mi za tych par hodin stoji  - za to si mozem objednat dalsie diely z BL. Dufam ze to klapne.  JUeden chlapik pisal ze mu clo nenaparili aj ked to mal poistene na plnu sumu.

Na eBayi, např. tu je NXT za 225E Sofort, doprava je cca 17E (tolik by ti asi bylo do ČR), tj. 242E * 29Kč = 7018Kč * 1,22 = 8561SKK
Takže EU bych rozhodně jako možnost nezavrhoval.
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

mato

opýtaj sa ho, akú má banku. trošku iné poplatky sú aj pri prevode peňazí cez korešpondenčné banky. ja som si napr posielal z usa z wachovia bank, čo ma síce stálo 40 usd, ale TB si už neúčtovala nič.
a potom napíš jeho banke, ako to je s poplatkami, ja si myslím, že ti odpovedia a budeš vedieť. netvrdím, že ťa chce ošmeknúť, ale budeš si istý, ak mu neveríš
a myslím si, že ak dáš znášať poplatky ty, tak on nebude platiť nič naviac, lebo všetky banky, cez ktoré to pôjde, budú zaťažovať tvoj účet (pokiaľ to dobre chápem). a zase čím menej bánk, tým lacnejšie - preto je dobré pýtať sa na korešpondenčné banky

ale tiež by som asi radšej volil eu

borco

Jasne ale napr tamta verzia je v nemcine co zrovna nemusim:(.

Inak prave som nasiel moznost platby postou  - skusali ste to niekto  - cena je 120SK + 10Sk za kazdu 1000 - to by pri 6000SKK prevode bolo 180SKK - co je urcite lacnejsie ako poplatok v banke za prevod. Zajtra sa asi pojdem spytrat na postu. Ako je to s rychlostou.
Borco

MiP

#177
Citace od: borco kdy 08.06.2007, 21:36:50
Jasne ale napr tamta verzia je v nemcine co zrovna nemusim:(.

Inak prave som nasiel moznost platby postou  - skusali ste to niekto  - cena je 120SK + 10Sk za kazdu 1000 - to by pri 6000SKK prevode bolo 180SKK - co je urcite lacnejsie ako poplatok v banke za prevod. Zajtra sa asi pojdem spytrat na postu. Ako je to s rychlostou.

To byla první, co na mě vybafla, pevně věřím tomu, že půjde najít i anglická verze. Posílání peněz dopisem je IMHO naprosto nevhodné (žádný důkaz toho, že si ty peníze poslal, někteří by ti tu mohli povyprávět story o setu 6399  >:D >:D >:D).
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

otaznik

Citace od: MiP kdy 08.06.2007, 21:43:32
Posílání peněz dopisem je IMHO naprosto nevhodné (žádný důkaz toho, že si ty peníze poslal, někteří by ti tu mohli povyprávět story o setu 6399  >:D >:D >:D).

IMHO je to hlavně o lidech. Když ti set nebude chtít poslat, tak ti ho nepošle, ani když zaplatíš Paypalem.
Já mám zatím s posíláním cenných psaní dobré zkušenosti. Cenné psaní do USA bude ale problém, protože bude podléhat celnímu řízení (možná ani nejde do USA poslat).

MiP

Citace od: otaznik kdy 08.06.2007, 21:50:01
Citace od: MiP kdy 08.06.2007, 21:43:32
Posílání peněz dopisem je IMHO naprosto nevhodné (žádný důkaz toho, že si ty peníze poslal, někteří by ti tu mohli povyprávět story o setu 6399  >:D >:D >:D).

IMHO je to hlavně o lidech. Když ti set nebude chtít poslat, tak ti ho nepošle, ani když zaplatíš Paypalem.
Já mám zatím s posíláním cenných psaní dobré zkušenosti. Cenné psaní do USA bude ale problém, protože bude podléhat celnímu řízení (možná ani nejde do USA poslat).

Já vím, že to je o lidech, ale těžko podáš trestní oznámení na základě podacího lístku, přece jen ta transakce provedená "vystopovatelnou" cestou je jistější.
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO