Další nevyzvedávač dobírek! :(((

Založil Peetrs, 14.02.2007, 20:41:04

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Peetrs

Tak jsem opět nakrmil českou poštu... Jsem nepoučitelný.  :(

Martin Novotný
Pražská 77
České Budějovice  370 04

Lego jsem zaslal dle předchozí dohody na dobírku, ale nebylo vyzvednuto. Do odeslání Lega, vše probíhalo v pořádku, po odeslání byla přerušená komunikace a tento stav nadále trvá!  >:D

POZOR!!! Pan Novotný má inzerát na serveru legacek.cz, v poptávce. Poptává starší stavebnice Lego pirátů a vesmír!!!!

email: vivusmay@seznam.cz

***Banana.com

#1
Hele nemám ho zajít navštívit?  >:D Mám to tam tak kilometr...A pro neplatiče mám prima dárky  >:D

Mates

Citace od: banana.com kdy 14.02.2007, 20:45:29
Hele nemám ho zajít navštívit?  >:D Mám to tam tak kilometr...
Zkus to... ;) ;D

Peetrs

Citace od: banana.com kdy 14.02.2007, 20:45:29
Hele nemám ho zajít navštívit?  >:D Mám to tam tak kilometr...A pro neplatiče mám prima dárky  >:D

To by jsi mohl, alespoň by pochopil, že každá akce vyvolá reakci...  >:D

***Banana.com

Citace od: Peetrs kdy 14.02.2007, 20:49:50

To by jsi mohl, alespoň by pochopil, že každá akce vyvolá reakci...  >:D

>:D Omrknu to. Jestli to není zrovna bytovka, tak ho vykouřím jak krtka  >:D

Ondra

Citace od: banana.com kdy 14.02.2007, 20:50:52
Citace od: Peetrs kdy 14.02.2007, 20:49:50

To by jsi mohl, alespoň by pochopil, že každá akce vyvolá reakci...  >:D

>:D Omrknu to. Jestli to není zrovna bytovka, tak ho vykouřím jak krtka  >:D
Teď je mi pro změnu líto toho chlapa ;D

***Banana.com

Heh, koukal jsem do mapy, bydlí 200 m ode mně  >:D Je to sice bytovka hned u hlavní, ale uvidíme..

TIE


Peetrs

Citace od: banana.com kdy 14.02.2007, 20:57:14
Heh, koukal jsem do mapy, bydlí 200 m ode mně  >:D Je to sice bytovka hned u hlavní, ale uvidíme..

Zkus mu na základě té jeho inzerce nabídnout nějaké Lego...  ;)  >:D

Dum Dum

Citace od: Peetrs kdy 14.02.2007, 21:12:58
Citace od: banana.com kdy 14.02.2007, 20:57:14
Heh, koukal jsem do mapy, bydlí 200 m ode mně  >:D Je to sice bytovka hned u hlavní, ale uvidíme..

Zkus mu na základě té jeho inzerce nabídnout nějaké Lego...  ;)  >:D
jj, tak tomu pánovi jsem taky psal když jsem chtěl prodat piráty, a psal že chce všechno za jakoukoliv cenu tak mi to bylo skoro podezřelí. Jestli si pan Novotný nehraje s lidma, je to hnus. Já jsem od toho upustil  >:D >:D
Následuj svou sílu....

MiP

Citace od: lordvader kdy 14.02.2007, 21:42:06
Horší je, že takoví lidi odradí všechny možné prodejce od jakéhokoli zasílání na dobírku - a lidi, kteří tuto službu rádi využívali, budou mít smůlu.

Řekni mi, prosím, jedinou výhodu dobírky...
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

MiP

Citace od: lordvader kdy 14.02.2007, 21:48:04
Treba tu, ze cizimu cloveku nebudu posilat penize na ucet, kdyz nevim co je to zac a jestli se pote, co mu dojdou penize, vubec bude obtezovat mi neco poslat. S dobirkou zaplatim v okamziku, kdyz drzim v ruce objednanou vec.

Jo jo, třeba úhledně zabalenou cihlu...  >:D Dobírku platíš v okamžiku, kdy držíš v ruce balík, ne objednanou věc a to je kapku rozdíl  ;)
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

***Banana.com

Citace od: MiP kdy 14.02.2007, 21:51:45
Citace od: lordvader kdy 14.02.2007, 21:48:04
Treba tu, ze cizimu cloveku nebudu posilat penize na ucet, kdyz nevim co je to zac a jestli se pote, co mu dojdou penize, vubec bude obtezovat mi neco poslat. S dobirkou zaplatim v okamziku, kdyz drzim v ruce objednanou vec.

Jo jo, třeba úhledně zabalenou cihlu...  >:D Dobírku platíš v okamžiku, kdy zdžíš v ruce balík, ne objednanou věc a to je kapku rozdíl  ;)

Někteří lidé to nepochopí, a takoví tu cihlu potřebují jako prase drbání, aby "výhodnost dobírky" pochopili..  ::)

***Banana.com

#13
Citace od: lordvader kdy 14.02.2007, 21:42:06
Horší je, že takoví lidi odradí všechny možné prodejce od jakéhokoli zasílání na dobírku - a lidi, kteří tuto službu rádi využívali, budou mít smůlu.

Prodejci nemající v hlavě vakuum dobírku již dávno zavrhli. Vypisovat o složenku navíc, pak čekat 14 dní na platbu a ještě nemít jistotu, že si to kupec ráčí vyzvednout, to je šlápnutí do h...a!
Za sebe můžu říci, že dobírkou se nezabývám u sebevětšího obchodu. 8)

EDIT : V rámci dobré vůle jsem před Vánoci poslal jedné slepici set bez platby na kontě na dobré slovo, aby měla dárek, a mé chvilkové zatmění smyslů se mi po zásluze vymstilo. Opravdu měla dárek, z mé strany zcela neplánovaně.

Jindroush

Minule někdo ultra žadonil, tak jsem si nechal poslat dva sta _nevratné_ zálohy převodem předem a zbytek jsem mu poslal na dobírku s tím, že jsem si samozřejmě započet všecky náklady navíc...

Řešení blbé, ale schůdné...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

otaznik

Citace od: lordvader kdy 14.02.2007, 21:56:07
To je taky moznost. Kdyz posles nekomu na dobirku, tak riskujes, ze si to nevyzvedne, tj. cca kilo na postovnem. Beru ze je to neprijemne, ale o svoje Lego neprijdes, to ti prijde zpatky. Ale kdyz si objednam, poslu nekomu komplet penize na ucet, jakou mam zaruku, ze opravdu nejake zbozi obdrzim? Zkousels uz nekdy vyrazit z banky vraceni platby? Ja jo, a neni to nic jednoducheho ani prijemneho. Nehlede na to, ze ten druhy manik muze mit ucet jen na prijmani penez a okamzite, jak mu tam prijdou, je vybere. A vest to pres soud a policii??? V tehle republice?? Ne, dekuji, pokud budu neco kupovat, tak jedine pres cloveka ochotneho poslat mi to na dobirku nebo predat osobne.

Tohle nechápu, pokud tě někdo bude chtít podvést, tak tě podvede, pokud bude někdo férový, tak můžeš platit předem. Z toho vyplývá, že můžeš vždy platit předem, obzvlášť zde na foru, kde se mnoho lidí zná osobně. Nebo snad ani zásilku ode mě bys dopředu nezaplatil z obavy před tím, že ti LEGO nepošlu?

***Banana.com

Citace od: Jindroush kdy 14.02.2007, 21:58:43
Minule někdo ultra žadonil, tak jsem si nechal poslat dva sta _nevratné_ zálohy převodem předem a zbytek jsem mu poslal na dobírku s tím, že jsem si samozřejmě započet všecky náklady navíc...

Řešení blbé, ale schůdné...

;D Proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. Kocourkov rulezzzzz! >:D

MiP

#17
Citace od: otaznik kdy 14.02.2007, 22:01:49
Tohle nechápu, pokud tě někdo bude chtít podvést, tak tě podvede, pokud bude někdo férový, tak můžeš platit předem.

Řekl si to velmi výstižně a není k tomu co dodat...

BTW schyluje se tu k FW (a tím rozhodně nemyslím k firmware  ;D )
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

***Banana.com

#18
Citace od: lordvader kdy 14.02.2007, 22:02:58

Btw, kdyz uz nekomu prihraju prachy az na jeho ucet, co mi zaruci ze mi nakonec tu cihlu stejne neposle? Navic Ceske Poste neverim ani trochu, balicky zadarmo se velice rady ztraceji, u balicku, za ktery je potreba zaplatit, si to nedovoli (takovy se mi jeste neztratil, zatimco ty zadarmo uz ano).

Zkus si někdy prosím Tě přečíst podmínky ČP. Zjistíš, že doporučená zásilka za 25,- Kč je pojištěná do 500,- tuším, a u dražších se za 44,- pošle balík s udanou cenou., na kterou je to pojištěné.. ;) Dále zjistíš, že balíčky zadarmo neexistují, a neexistovaly dokonce ani v ČSSR a SSSR. Za vše je třeba zaplatit. Pokud na Tvé spádové poště přijímají balíčky zadarmo, vůbec se nedivím, že se ztrácí, protože je pravděpodobně předáváš vrátnému či uklízečce. Zkusil bych to u přepážky, být na Tvém místě 8)

MiP

Citace od: lordvader kdy 14.02.2007, 22:02:58
Navic Ceske Poste neverim ani trochu, balicky zadarmo se velice rady ztraceji, u balicku, za ktery je potreba zaplatit, si to nedovoli (takovy se mi jeste neztratil, zatimco ty zadarmo uz ano).

Co to je "balík zadarmo"? To jako že je odesílel vůl a neudal u něj hodnotu??  >:D >:D I balík na dobírku jde poslat s udanou hodnotou 0,-kč  ;D ;D
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

***Banana.com

Citace od: lordvader kdy 14.02.2007, 22:09:25
Tim chces jako byt vtipny? Jasne ze myslim balicky, ktere jsem si zaplatil jinou cestou, nebo ktere mi nekdo znamy poslal.

Tak proč píšeš totální nesmysly?

lordvader

#21
Promin, ze jsem vubec neco napsal. Vidim ze na tomhle foru nema cenu se snazit napsat svuj nazor. To je vyhraneno jenom pro par vyvolenych.

Aki

#22
Citace od: MiP kdy 14.02.2007, 22:10:23
I balík na dobírku jde poslat s udanou hodnotou 0,-kč  ;D ;D
To sice jde, ale i takový balík je pojištěn až do výše 500Kč  8) 8)

Nepojištěné jsou pouze obyčejné zásilky!

***Banana.com

#23
Citace od: lordvader kdy 14.02.2007, 22:12:35
Promin, ze jsem vubec neco napsal.Vidim ze na tomhle foru nema cenu se snazit napsat svuj nazor. To je vyhraneno jenom pro par vyvolenych.

Jasně, v pohodě, odpouštím Ti. 8). Mýlit se je lidské. 8). Nemůže být holt každý Vyvolený. 8) Jistý Petr Zvěřina by mohl vyprávět  ;D

MiP

Citace od: Aki kdy 14.02.2007, 22:13:56
Citace od: MiP kdy 14.02.2007, 22:10:23
I balík na dobírku jde poslat s udanou hodnotou 0,-kč  ;D ;D
To sice jde, ale i takový balík je pojištěn až do výše 500Kč  8) 8)

Tím bych si nebyl vůbec jistý, dobírka, udaná cena a doporučená zásilka  nemají spolu nic společného. Ale tady se již pouštím na tenký led a o tomto nejsem přesvědčen an 100%. A nechce se mi to hledat, protože takovou kombinaci jsem opravdu ještě nepoužil  ;D
-------------------------------------------------------
MiP http://www.mipovo.cz - MiPova nabídka setů a dílů http://www.bricklink.com/store.asp?p=mip - BL shop MIPOVO

otaznik

Citace od: lordvader kdy 14.02.2007, 22:12:35
Promin, ze jsem vubec neco napsal. Vidim ze na tomhle foru nema cenu se snazit napsat svuj nazor. To je vyhraneno jenom pro par vyvolenych.

Proč by to nemělo smysl, dá se tu bez problémů diskutovat. "Nevhodné" příspěvky smažou admini.

Jen jsme ti chtěli naznačit, že vyžadovat dnes dobírku je něco podobného jako se bránit mít účet v bance. Také to lze, ale není to úplně nejpohodlnější a pro nějaké věci i nedostačující.

***Banana.com

Ale marketing manager ČP by si IMHO zasloužil mimořádné prémie.  ;D. O "výhodnosti" dobírek je totiž neotřesitelně přesvědčeno poměrně dost lidí, a pro poštu to ve finále znamená 78 Kč za balík, místo 44,-

Aki

Citace od: MiP kdy 14.02.2007, 22:17:19
Tím bych si nebyl vůbec jistý, dobírka, udaná cena a doporučená zásilka  nemají spolu nic společného.
Ale mají protože dobírka je jen služba navíc a nelze jí spojit s obyčejnou zásilkou, ale pouze s doporučenou nebo cennou zásilkou!

***Banana.com

#28
Exaktní shrnutí problému dobírka VS. doporučený balík po platbě na konto.

BALÍK
VÝHODY:
- prodejce má peníze ihned a jistotu, že balík neposílá zbytečně
- prodejce vyplňuje o jednu složenku méně
- kupující platí méně za poštovné
- pojištění do libovolné výše možné

NEVÝHODY:
- kupující nemá jistotu, že mu na poštu přijde alespoň USO

DOBÍRKA
VÝHODY:
- kupující má jistotu, že mu na poštu dojde USO (Unidentified Shipped Object-neidentifikovaný odeslaný objekt)
- kupující určitě něco dostane při platbě, přinejmenším USO


NEVÝHODY:
- prodejce může ztratit čas a cenu poštovného při nevyzvednutí
- prodejce musí vyplňovat o složenku více
- prodejce musí čekat na platbu 14 dní, než se vrátí, a jít jí znovu na poštu vybrat
- kupující platí větší poštovné
- kupující může v USO objevit cihlu

TOLIK FAKTA. FINÁLNÍ DOHODA JE VŽDY NA KUPUJÍCÍM A PRODÁVAJÍCÍM, JÁ OVŠEM VELMI ZLE A AGRESIVNĚ REAGUJI NA TY, KTEŘÍ ODE MNĚ NA AUKRU NĚCO KOUPÍ, A PAK AUTOMATICKY NAPÍŠÍ, ŽE CHTĚJÍ VĚC ZA 250 KČ POSLAT DOBÍRKOU, KTEROU JASNĚ ZAMÍTÁM NA STRÁNCE "O MNĚ" A NEBYLA ANI MOŽNÁ V POPISU METOD DOPRAVY V AUKCI. :P

Aki

Citace od: banana.com kdy 14.02.2007, 22:26:46
Ale marketing manager ČP by si IMHO zasloužil mimořádné prémie.  ;D. O "výhodnosti" dobírek je totiž neotřesitelně přesvědčeno poměrně dost lidí, a pro poštu to ve finále znamená 78 Kč za balík, místo 44,-
K té ceně jen tolik Dobírka stojí vždy a pouze jen 10kč. Ostatní platby jsou již za jiné služby ČP!
Pokud to rozeberu tak balík většinou zaplatíš také, stejně tak jeho pojištění.
Cena za složenku se odvíjí podle výše částky a toho kam si to necháš poslat, ale ani bankovní převod není tak úplně zadarmo - krom toho že zaplatíš za položku a za odeslanou platbu, tak většinou i příjemce peněz na svém výpise najde nějaký ten poplatek za došlé platby. Ale pravda 20 kč za složenku, kterou ti dobírka (do 5000) příjde na účet, to nebude.