Diskuze k Train Trialu

Založil TomG, 19.06.2006, 10:00:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Kolik máte 9V train motorků?

1
2
3
4
5 a více
Nemáte žádný

TomG

Pokud vás něco napadá co doplnit či jak upřestnit pravidla Train trialu http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=6289.0, tak tady máte možnost. Pže zatím jsou pravidla otevřena k diskuzi.
Only the best can survive.

rdk

Předpokládám, že non-lego modifikace se nepovolí, že? ;) ;D

TomG

#2
Citace od: rdk kdy 19.06.2006, 10:01:01
Předpokládám, že non-lego modifikace se nepovolí, že? ;) ;D

Vzhledem k tomu, že to organizuju já, tak asi povolí. Ale tak aby to mělo  úroveň, tzn. žádné náhodně položené kusy železa do lokmotivy, když už tak pěkně zadelkované do kostek. Stejně tak osvětlení, musí být vidět jen kabliky a lego kostky, případně vypínač, žádné letované dráty atd. To platí především pro jiné než origo lego osvětlení.
Only the best can survive.

betakaroten

Odkud se počítá výška lokomotivy? Od temene (horní plochy) kolejnice?

otaznik

Měla by se i pořádně popsat šířka šest studů. Pokud tam někdo bude mít dveře, tak už to bude širší, případně když bude mít na kraji třeba plate 1 x 2 with handle/arm apod. tak taky.

TomG

#5
Citace od: Aki kdy 19.06.2006, 12:16:44
A v anketě chybí možnost: nemáte žádný motorek.  :-\ >:D

Pravda zapomněl jsem, ale když nemám a nevyberu si z ankety, tak nehlasuju :)


Výškou je myšlena vzdálenost od kovové části kolejnice na nejvyšší místo lokomotivy. U Santa Fe Super Chief je to tuším 9 a 2/3 bricku, jak to počítal rdk.

Šířkou 6 studů se myslí, že to nemá být 8mi studová lokomotiva, takže může mít s doplňky i 7 studů. 6ti study je spíš myšlena základna.
Only the best can survive.

Colonel32

a tanker je teda 6ti studovy, nebo 8mi studovy?

protoze 2/3 lidi na tomhle foru to chapou blbe... :-\

otaznik

Citace od: Colonel32 kdy 19.06.2006, 14:06:36
a tanker je teda 6ti studovy, nebo 8mi studovy?

protoze 2/3 lidi na tomhle foru to chapou blbe... :-\

To pleteš jedno s druhým. U Tankeru nešlo o šířku vozu v jeho nejširším bodě, ale spíše o to, kam tematicky patří. Alespoň tak jsem to pochopil já.

Tady v soutěži jde o maximální šířku vlaku.

TomG

Ještě pro dopřesnění, 6 studů se myslí základna vlaku, pokud budou přečuhovat nějaké drobnosti po stranách a vlak se celkovou šířkou vejde maximálně do 8mi studů, je vše v pořádku. Například Santa Fe Super Chief  je ukázková 6ti studová lokomotiva.
Only the best can survive.

Colonel32

a kdyz je zakladna 6 studu, ale strecha je 1/2 studu ofset, a celkem je strecha naprosto jasnejch 7 studu?

TomG

Citace od: Colonel32 kdy 19.06.2006, 17:00:19
a kdyz je zakladna 6 studu, ale strecha je 1/2 studu ofset, a celkem je strecha naprosto jasnejch 7 studu?

Pak je to 6ti stud, kdyby to melo zakladnu 8 studu a strechu 9, pak je to 8mi studovy stroj.
Only the best can survive.

TomG

Menší otázka. Kdo předběžně uvažujete o účasti? Stačí napsat číslo kategorie (1,2 nebo 3).
Pro zopakování, kategorie 1 a 2 se koná za fyzické účasti soutěžících a třetí kategorie bude na internetu.
Počítám, že pokud se to bude konat v září, takže bude dost času sehnat chybějící dílky atd.
Only the best can survive.