#2 Kostky MOC org soutez - House MOC

Založil Colonel32, 11.01.2006, 12:05:02

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Colonel32

uzaverka souteze: sobota 4. unora ve 23:59

hlasovani tyden od uzavreni souteze

pravidla: od kazdeho ucastnika max. jeden soutezni prispevek.
pri spolecnem projeku dvou nebo vice lidi maji soutezni prispevek dohromady, a limit jednoho prispevku si vycerpavaji vsichni.

cilem souteze je postavit dum, domek nebo obytnou budovu, na zelene neprolisovane baseplate 32x32 (pripadne vice mensich, ovsem dohromady pevne spojenych, tvoricich ctverec 32x32) NEBO na zelene baseplate 32x32 with driveway pattern, bud celosedou nebo s kamennym potiskem

http://www.peeron.com/inv/parts/4478p01
http://www.peeron.com/inv/parts/4478px2

cela plocha samozrejme nemusi byt domkem zastavena, ale potom by se na ni melo nachazet i neco jineho - napr. zahradka, grill, plot atd..

soucasti modelu muze byt i 4-studove auticko, ale musi to byt take vlastni vytvor

domek musi byt v minifigovem meritku, pruchodny, a to i do vysky, tz. pokud postavite druhe patro, musi byt zpusob, jak se do nej dostat...

domek musi byt uvnitr zarizen, podlaha jsou body k dobru, ale neni povina...

domek musi byt BUD 3 steny, vzadu nic NEBO odendavaci strecha, u vice pater i odendavaci patra. (nebo oboje) A JESTE NEBO 2x plate 16x32, spojeny secvakavanim technic pinama, nebo hinge brickama na jedne strane (jako stare hrady)

zadna cast modelu nesmi podlozku presahovat o vic jak jeden stud.

EDIT: soucasti domu mohou byt, ale nemusi, nejaci minifigove. Pokud budou, tak by svoji cinnosti meli zapadat do prostredi, ne jen vystaveni v rade vedle sebe - tz. opak minule souteze

K obrázkům můžete přidat i velmi stručný popis. Bohužel cizojazyčné popisy musím přeložit, v zájmu anonymity. Díky za pochopení.

Své soutěžní příspěvky pošlete na otazníkův email: otaznik@yahoo.com do 5. února. Otazník je prostředníkem pro publikování vašich soutěžních výtvorů zde na fóru.
5. února budou zveřejněny v náhodném pořadí anonymně všechny zaslané příspěvky na kostkách a začně hlasování.

Soutěž je anonymní!!! Autoři budou odhaleni až po vyhlášení výsledků.

Nikdo nebude dávat svoje soutěžní obrázky na forum a ani se nebude zmiňovat tady ani v soukromé poště o tom, co stavěl.

werrac

Proc je restriktivne minimem i maximem 32x32 ? Proc se nemuze delat treba jen 8x8, 12x12, 16x16, 16x 32 ??????

muzzo

Takže počet stěn a výbava interiéru, je nepovinná a variabilní  :D

Colonel32

#3
Citace od: werrac kdy 11.01.2006, 12:09:57
Proc je restriktivne minimem i maximem 32x32 ? Proc se nemuze delat treba jen 8x8, 12x12, 16x16, 16x 32 ??????

NE

chci rict proto, ze soutez proste musi mit nejaka pravidla... a v tomhle pripade je to proto, aby lidi meli ty domky cca stejne velke...

Jindroush

No, radši bych to upřesnil tak, že se jedná o 'obytnou budovu', imo mi z toho vychází jako povinnost použít věci jako je postel, okna a tak dále  ;)

Z toho 'venkovního vybavení' moc radost nemám, asi udělám větší doméček  8)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

Citace od: Jindroush kdy 11.01.2006, 12:41:24
No, radši bych to upřesnil tak, že se jedná o 'obytnou budovu', imo mi z toho vychází jako povinnost použít věci jako je postel, okna a tak dále  ;)

brano v potaz, do pravidel pridana obytna budova

Citace od: Jindroush kdy 11.01.2006, 12:41:24
Z toho 'venkovního vybavení' moc radost nemám, asi udělám větší doméček  8)

kytky, woe - alergikova nocni mura?

J_BOB

mozu byt vo vnutri aj minifigovia? popripade mozu vykonavat daku cinnost?
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Colonel32

#7
spravna pripominka

viz druhej edit pravidel

KLF

Citace od: J_BOB kdy 11.01.2006, 15:41:42
mozu byt vo vnutri aj minifigovia? popripade mozu vykonavat daku cinnost?
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
No jo...
Terminated.

Radecek

Tak jsem se tesil, jak si zasoutezim. Bohuzel zadani je opet na hlavu postavene a priserne omezujici, ze na nejake staveni kaslu. Opravdu nechapu, ze si tu nekteri musi hrat na Bohy a urcovat co smim stavet a na co smim stavet.
Skoda ze nemuzu bejt sprostej, to bych nekoho nekam poslal.

P.S. Minifig meritko je nesmysl. Jestlize minifig ma prdel 2 study a auto smi byt 4 studove, zcela evidentne nemuze byt ve stejnem meritku, i kdyz milovnici setu samozrejme budou tvrdit, ze kdyz to LEGO dela, tak je to tak.

Micho

Citace od: Radecek kdy 11.01.2006, 18:29:09
Tak jsem se tesil, jak si zasoutezim. Bohuzel zadani je opet na hlavu postavene a priserne omezujici, ze na nejake staveni kaslu. Opravdu nechapu, ze si tu nekteri musi hrat na Bohy a urcovat co smim stavet a na co smim stavet.

A čo si mal v pláne postaviť?

Jarmila

Milý Radečku. Není nutno soutěžit. Máš-li nějaký svůj výtvor, hoď ho do Vlastní MOCy a máš po starostech a omezeních.  :D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Colonel32

Citace od: Radecek kdy 11.01.2006, 18:29:09
Bohuzel zadani je opet na hlavu postavene a priserne omezujici

vysvetli to "opet"


Radecek

Citace od: Micho kdy 11.01.2006, 18:31:38

A čo si mal v pláne postaviť?

Chtel jsem postavit baracek.  :) Venku jsem planoval staj na 2 konicky. Bohuzel nemam predepsanou podlozku, takze mam smulu. Pak jsem taky myslel, ze baracek bude trosku netradicni z kostek otocenych o 90 stupnu (takova studova fasada). Proste jsem se chtel vyradit (vyřádit ne vyřadit) a to s takto koncipovanymi pravidly nejde.

Radecek

Citace od: Colonel32 kdy 11.01.2006, 18:41:32
vysvetli to "opet"


No 1. soutez byla taky tak svazana pravidly, ze pokud je clovek nechtel porusit, tak nemohl prakticky nic kreativniho udelat. Mohl jen vybrat par minifigu a postavit je vedle sebe. Coz se pak potvrdilo, kdyz nejvice bodu ziskali ti, co byli na hranici pravidel.

Colonel32

pokud nemas neco tak zakladniho, jako je jedna zelena baseplate 32x32 nebo 2 kusy 16x32, tak to je mi teda lito....

a muzes mi rict, na jake podlozce jsi to vubec chtel stavet?

dale. staj na konicky myslim nikdo nezakazal. studovou fasadu, pokud vim, taky nikdo nezakazal...

Colonel32

Citace od: Radecek kdy 11.01.2006, 18:45:12
No 1. soutez byla taky tak svazana pravidly, ze pokud je clovek nechtel porusit, tak nemohl prakticky nic kreativniho udelat. Mohl jen vybrat par minifigu a postavit je vedle sebe. Coz se pak potvrdilo, kdyz nejvice bodu ziskali ti, co byli na hranici pravidel.

napr. Jindrous byl uplne koser, a umistil se docela dobre...

Radecek

Citace od: Colonel32 kdy 11.01.2006, 18:46:05
pokud nemas neco tak zakladniho, jako je jedna zelena baseplate 32x32 nebo 2 kusy 16x32, tak to je mi teda lito....

a muzes mi rict, na jake podlozce jsi to vubec chtel stavet?

dale. staj na konicky myslim nikdo nezakazal. studovou fasadu, pokud vim, taky nikdo nezakazal...

A proc nemuze stat domecek na skale? A proc nemuze byt 16x64? A proc jsou vubec ta omezeni? Proc nemuze nekdo postavit klidne cele mesto? (to zrovna neni muj pripad). Proc jsou vubec omezeni, kdyz i bez nich by se neseslo vic jak 20 vytvoru?

muzzo

Citace od: Radecek kdy 11.01.2006, 18:50:08
A proc nemuze stat domecek na skale? A proc nemuze byt 16x64? A proc jsou vubec ta omezeni? Proc nemuze nekdo postavit klidne cele mesto? (to zrovna neni muj pripad). Proc jsou vubec omezeni, kdyz i bez nich by se neseslo vic jak 20 vytvoru?

Tak takovouhle reakci bych čekal od někoho výrazně mladšího  ;D Zamysli se a taky přijdeš na to jak pravidla obejít a vyhraješ!  ;D ;D

Micho

Citace od: Radecek kdy 11.01.2006, 18:50:08
A proc nemuze stat domecek na skale? A proc nemuze byt 16x64? A proc jsou vubec ta omezeni? Proc nemuze nekdo postavit klidne cele mesto? (to zrovna neni muj pripad). Proc jsou vubec omezeni, kdyz i bez nich by se neseslo vic jak 20 vytvoru?

Jarmilka to veľmi dobré napísala:
Citace od: Jarmila kdy 11.01.2006, 18:37:38
Milý Radečku. Není nutno soutěľit. Máą-li nějaký svůj výtvor, hoď ho do Vlastní MOCy a máą po starostech a omezeních. :D

Ja by som dodal, veď tu fakt nejde len o súťaž. Kľudne postav niečo super a daj to na fórum. Aj ja som toho názoru, že súťaž má byť zviazaná základnými pravidlami, aby sa tie veci dali zhruba porovnávať. A možno, že jedná z ďalších tém súťaží bude viariácie na voľné téma - stavby.  ;)

Colonel32

Citace od: muzzo kdy 11.01.2006, 18:57:19
Tak takovouhle reakci bych čekal od někoho výrazně mladšího

Ja si podle jeho reakci dlouhou dobu mysel, ze mu je tak 11, ale taky se mozna upsal, kdyz vyplnoval profil....

J_BOB

pravidla su na to, aby nebol chaos. mne sa imho pravidla zdaju fpohode, a nevidim tam nic, co by nejak extremne obmedzovalo stavanie
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Raistlin M

Citace od: Radecek kdy 11.01.2006, 18:50:08
Citace od: Colonel32 kdy 11.01.2006, 18:46:05
pokud nemas neco tak zakladniho, jako je jedna zelena baseplate 32x32 nebo 2 kusy 16x32, tak to je mi teda lito....

a muzes mi rict, na jake podlozce jsi to vubec chtel stavet?

dale. staj na konicky myslim nikdo nezakazal. studovou fasadu, pokud vim, taky nikdo nezakazal...

A proc nemuze stat domecek na skale? A proc nemuze byt 16x64? A proc jsou vubec ta omezeni? Proc nemuze nekdo postavit klidne cele mesto? (to zrovna neni muj pripad). Proc jsou vubec omezeni, kdyz i bez nich by se neseslo vic jak 20 vytvoru?

A to se na té podložce nedá udělat malá skála? .... dá...skuečně dá!!!! Hurá (1. problém vyřešen, na požadované skále se dá myslím i stavět ;) )

A co se podložek týče, tak jsem se v zadání dočetl, že mohou být i menší, ale dohromady splnit formát.

A podložka 32x32 je opravdu vcelku minimum na baráček.  

Radecek

Citace od: Colonel32 kdy 11.01.2006, 19:08:46
Citace od: muzzo kdy 11.01.2006, 18:57:19
Tak takovouhle reakci bych čekal od někoho výrazně mladšího

Ja si podle jeho reakci dlouhou dobu mysel, ze mu je tak 11, ale taky se mozna upsal, kdyz vyplnoval profil....

No pri vyplnovani profilu jsem se neupsal, ale je mozne, ze jsem moc ovlivnen hranim s dcerou (2.5), kdy se snazim dostat na jeji myslenkovou uroven.

Jinak, abych nebyl tak negativni, preji vsem soutezicim, aby se jim darilo a rad si prohlednu jejich dila.

P.S. Mozna tu moji zdanlivou "mladost" ovlivnuje take to, ze jsem mel LEGO v ruce poprve pred 2 mesici. Do te doby jsem se zabyval jinymi vecmi, jako studium, rekonstrukce baracku (opravdoveho) a plozenim deti.  :D Teprve kdyz jsem si poridil vse, co jsem potreboval, doslo na LEGO.

J_BOB

"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

muzzo

Dokonce bych řekl, že je možné i zcela jiný baseplate umístít na Baseplate 32x32 a pravidla budou stále zachována  ;D

J_BOB

nemyslim. baseplate zo spodu nemaju tie dierky do ktorych sa daju zacvakavat study
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

muzzo

Citace od: J_BOB kdy 11.01.2006, 19:21:46
nemyslim. baseplate zo spodu nemaju tie dierky do ktorych sa daju zacvakavat study

??? A kdo řekl, že to musí být zacvaknuté ;D

Raistlin M

Citace od: J_BOB kdy 11.01.2006, 19:21:46
nemyslim. baseplate zo spodu nemaju tie dierky do ktorych sa daju zacvakavat study

A přezto to i s pomocí pravidel jde. ;) Neprozradím, ale je to jednoduché ;D

Jindroush

Po pravdě řečeno, domnívám se, že to klidně může být bez podložky, ale s půdorysem max. 34 x 34 (ne, nepřepsal jsem se).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)