10179 za směšnou částku

Založil ass, 05.12.2009, 22:53:52

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ondra

#60
Citace od: rdk kdy 09.12.2009, 07:36:20
Vážení, taky jsem si objednal jeden kousek, co kdyby to posílali, že...

No a dnes mi přišel mail "Your LEGO order has shipped"!!!!! :o :o :o :o :o :o

Edit: Juknul sem se do banky a zablokovanou mám stále jen částku 3214,95 Kč. Snad mi nestrhnou těch 15500. ;D
Na to nedá nic říct že má lego v tom všem doslova bordel a české s@h je ostuda, která odradí kdejakého zájemce...A pořád nemůžu přijít na to, které právo je pro tento s@h směrodatné...

P.s.:Aby nekonec nepříšel úplně jiný set se stejnou částkou  ;D .

otaznik

Citace od: linhi kdy 09.12.2009, 14:30:59
To jsem zvědavej kolik bude v čr těchto setů,chtěl jsem ho taky,ale když mě ten chlap na telefonu odradil,to mě udělal schválně.....
Stejně bys ho rozebral do BL.  ;)

linhi

Citace od: otaznik kdy 09.12.2009, 15:03:08
Citace od: linhi kdy 09.12.2009, 14:30:59
To jsem zvědavej kolik bude v čr těchto setů,chtěl jsem ho taky,ale když mě ten chlap na telefonu odradil,to mě udělal schválně.....
Stejně bys ho rozebral do BL.  ;)

Ne! Dokonce jsem se o něm s několika kostkaři bavil,do BL není o ničem,jsou to většinou neprodejné dílky,ale kluk je blázen do SW,já bych mu ho ale musel postavit - na to jsem se právě těšil! No to je fuk....

Hana129

#63
Taky by mě zajímalo kdo všechno si riskl blokaci peněz a má objednáno. :)

Včera jsem  na lego.com volala, z jiného důvodu, tak jsem se i příležitostně poptala co bude s objednávkou 10179.
Informace byla asi taková, že to prostě ještě nikdo neví.


Každopádně jsem ještě ani ""Your LEGO order has shipped"!"   nedostala.



Možnost, že by to poslali za jinou než objednanou cenu ( 15499,--) a  k tomu to strhli z účtu bez souhlasu.  ;), je zcela vyloučena.


otaznik

Citace od: linhi kdy 09.12.2009, 15:07:27
Ne! Dokonce jsem se o něm s několika kostkaři bavil,do BL není o ničem,jsou to většinou neprodejné dílky,ale kluk je blázen do SW,já bych mu ho ale musel postavit - na to jsem se právě těšil! No to je fuk....
OK, důvod k litování bude, až zásilka opravdu přijde.
Já ten set chtěl od začátku, kdy vyšel, ale nechtělo se mi platit 15k, strop jsem měl 10k (i s případným poštovným).

linhi

Citace od: otaznik kdy 09.12.2009, 15:16:25
Citace od: linhi kdy 09.12.2009, 15:07:27
Ne! Dokonce jsem se o něm s několika kostkaři bavil,do BL není o ničem,jsou to většinou neprodejné dílky,ale kluk je blázen do SW,já bych mu ho ale musel postavit - na to jsem se právě těšil! No to je fuk....
OK, důvod k litování bude, až zásilka opravdu přijde.
Já ten set chtěl od začátku, kdy vyšel, ale nechtělo se mi platit 15k, strop jsem měl 10k (i s případným poštovným).

Mě se také líbí,ale nikdy bych nedal 15 000 za set,pokud by ale byl za tu supr cenu,to bych ho s chutí vzal a postavil.
Za 15 000 bych raději nakoupil sety či dílky ze starého tématu castle z let 85 - 89..

Hana129

#66
Citace od: Ondra kdy 09.12.2009, 14:50:40

Na to nedá nic říct že má lego v tom všem doslova bordel a české s@h je ostuda, která odradí kdejakého zájemce...A pořád nemůžu přijít na to, které právo je pro tento s@h směrodatné...

P.s.:Aby nekonec nepříšel úplně jiný set se stejnou částkou  ;D .


To určitě né. Ač jsem z lego.com během celého roku zažila mnoho perliček a někdy jsem z nich pořádně  :(, tak pořád jsem ráda, že je tady máme a určitě mnohé problémy časem vymizí  ;).  Pořád věřím, že se  dočkáme a  i tady bude strašná spousta spokojených zákazníku.

Jen pro zajímavost, co jsem se tak trochu dozvěděla:
celý proces spuštění S+H pro ČR(taky Polsko a Maďarsko) trval cca 2 roky!!!
Nemalou zásluhu mají někteří afolové, především vezír, toto fórum a taky dvě úspěšné výstavy, které celý proces jen podpořily.
- je toho strašně moc co se musí zařídit specificky pro danou zemi -   od volné telefonní linky+ zaměstnanci hovořící daným jazykem, další nemalý problém jsou platby kartami, a to z  různých bank, dále se musí vyřešit  doprava atd....


rdk

Citace od: Hana129 kdy 09.12.2009, 16:05:20
- je toho strašně moc co se musí zařídit specificky pro danou zemi -   od volné telefonní linky+ zaměstnanci hovořící daným jazykem, další nemalý problém jsou platby kartami, a to z  různých bank, dále se musí vyřešit  doprava atd....

Tomu nevěřím... Pokud byl amazon schopen posílat (aspoň knížky a dvdčka) k nám hned a problémy s kartami neměl, tak nerozumím, proč by je s@h měl mít....

Hana129

#68
Citace od: rdk kdy 09.12.2009, 16:07:56
Citace od: Hana129 kdy 09.12.2009, 16:05:20
- je toho strašně moc co se musí zařídit specificky pro danou zemi -   od volné telefonní linky+ zaměstnanci hovořící daným jazykem, další nemalý problém jsou platby kartami, a to z  různých bank, dále se musí vyřešit  doprava atd....

Tomu nevěřím... Pokud byl amazon schopen posílat (aspoň knížky a dvdčka) k nám hned a problémy s kartami neměl, tak nerozumím, proč by je s@h měl mít....

nevím, celý proces je zdlouhavý musí to "někdo" zajistit, vše je samozřejmě závisle taky na jejich používaném softwaru, účetnictví, atd.....

částečné problémy s kartami a jejich zúčtováním plateb s s+H stále trvají, alespoň má (kreditka postovni sporitelny)

Hana129

#69
ad doprava....

objednávku posíláte do Londýna, kde se zpracovává, některé sety jsou v Dánsku, některé v Německu, sklad PaB je taky v Německu, ale jinde.
Balíky se  balí v Německu a odesílají k nám DHL myslím do Chebu, kde je přebírá Česká pošta, proto je zřejmě poštovné pro nás tak vysoké.  (DHL + česká pošta  ;))

Vasyk

Citace od: Hana129 kdy 09.12.2009, 16:13:20
částečné problémy s kartami a jejich zúčtováním plateb s s+H stále trvají, alespoň má (kreditka postovni sporitelny)

Tento problém mám s Českou spořitelnou, prý je to u plateb kartou na zahraniční účty. Již jsem to řešil ve spořce, protože v blokaci jsem měl platbu a za pár dní si ji strhli znova, aniž by z blokace ta částka zmizela. Takže byl problém tehdy, pokud jste měly na kartě více peněz, tak jedna částka byla blokována 2x, za pár dní sice z blokace přesunuta zpět na účet, ale i tak to je na prd. Prý to jejich systém jinak neumí atd. Zvláštní je, že platím kartou v zahraničí hodně a tento problém mám jen u S@H. Tak nevím..

Hana129

#71
jj to je ten problém a omlouvám se jedná se o debetku né kreditku.

Každopádně platbu dvakrát nestáhnou, akorát člověk má cca den dva někdy bloklé peníze.
Nejhorší problém však, ale nastane, když platbu zúčtují rychle, jedna platba je blokovaná a "druhou" chtějí "stáhnout", jelikož mám nízký limit plateb tak jim to banka nepustí, dostanu meil a musím volat  :).



Už se mi ale i stalo, že jsem měla platbu už neblokovanou,  platbu nestaženou a lego doma ;D, stáhli to až po cca třech dnech od doručení balíku. 

Vasyk

Citace od: Hana129 kdy 09.12.2009, 18:19:42
jj to je ten problém a omlouvám se jedná se o debetku né kreditku.

Nejhorší problém nastane, když platbu zúčtují rychle, jedna platba je blokovaná a "druhou" chtějí "stáhnout", jelikož mám nízký limit plateb tak jim to banka nepustí, dostanu meil a musím volat  :).

Už se mi ale i stalo, že jsem měla platbu už neblokovanou,  platbu nestaženou a lego doma ;D, stáhli to až po cca třech dnech od doručení balíku. 

Na kartě imho nezáleží, mám embosovanou a děje se mi to pokaždé, prý kvůli tomu systému. To že Lego dorazí dřív než se odečtou peníze je běžné, ale obtěžuje mě mít ty peníze bloknuté 2x. No jo no, Lego za to ale stojí  ;D.

Shi-So

Citace od: Hana129 kdy 09.12.2009, 16:25:16
ad doprava....

objednávku posíláte do Londýna, kde se zpracovává, některé sety jsou v Dánsku, některé v Německu, sklad PaB je taky v Německu, ale jinde.
Balíky se  balí v Německu a odesílají k nám DHL myslím do Chebu, kde je přebírá Česká pošta, proto je zřejmě poštovné pro nás tak vysoké.  (DHL + česká pošta  ;))

V tom pripade bych nakopnul jejich cele logisticke oddeleni....
Pokud jde o telefony, rozjet linku soft a podobne, neni zase takova drina, navic korporace jako TCL, by tohle mela mit davno v maliku..... >:D

rdk

Přišlo vám ještě někomu "Your LEGO order has shipped"?

Hana129

Citace od: Shi-So kdy 09.12.2009, 20:09:55

Pokud jde o telefony, rozjet linku soft a podobne, neni zase takova drina, navic korporace jako TCL, by tohle mela mit davno v maliku..... >:D

TCL to v malíku možná má, ale podmínky v daných zemích nejsou všude stejně jednoduché.  

otaznik

Citace od: rdk kdy 09.12.2009, 20:16:43
Přišlo vám ještě někomu "Your LEGO order has shipped"?
Mně.

Hardegon

Citace od: otaznik kdy 09.12.2009, 20:52:07
Citace od: rdk kdy 09.12.2009, 20:16:43
Přišlo vám ještě někomu "Your LEGO order has shipped"?
Mně.

Ale to už stroj neodesílá, že? To už teda asi je vážně na cestě...  ;D Nebo jen slušnej bordel v SaH.

vasek

Citace od: Hardegon kdy 09.12.2009, 21:05:00
Citace od: otaznik kdy 09.12.2009, 20:52:07
Citace od: rdk kdy 09.12.2009, 20:16:43
Přišlo vám ještě někomu "Your LEGO order has shipped"?
Mně.

Ale to už stroj neodesílá, že? To už teda asi je vážně na cestě...  ;D Nebo jen slušnej bordel v SaH.
Tak pokud S@H opravdu zásilky odeslalo tak si u mně osobně velice zvedlo reputaci, tohle už není automatická odpověď po přijetí objednávky.

Dost mne zarazilo že nejdříve někdo mluví o stornu a nakonec přijde zpráva o odeslání.  Pokud to skutečně přijde tak dávám palec nahoru, pokud ne tak tam mají dost slušnej bordel.

Shi-So

Citace od: otaznik kdy 09.12.2009, 20:52:07
Citace od: rdk kdy 09.12.2009, 20:16:43
Přišlo vám ještě někomu "Your LEGO order has shipped"?
Mně.

Take mam potvrzeno ;D

rdk

Začínám věřit, že balík dorazí....  ;D

Tracking number z mailu začalo fungovat... a tváří se to jakože dhl převzalo pro mě 12kg balík...

eNTy

Tak i mé tracking number funguje, 12Kg na cestě z TLC ke mně.

vasek

Citace od: rdk kdy 09.12.2009, 23:28:54
Začínám věřit, že balík dorazí....  ;D

Tracking number z mailu začalo fungovat... a tváří se to jakože dhl převzalo pro mě 12kg balík...
To je tak ohromný set, že váží 12 kg ? No za 15,5 k by v něm asi něco být mělo.

Shi-So

Jestli to klapne, tak to bude nejvic mega darek.....!!!!
Stale se ovsem bojim tomu uverit..... ::)

Hardegon

Citace od: Shi-So kdy 10.12.2009, 08:57:56
Jestli to klapne, tak to bude nejvic mega darek.....!!!!
Stale se ovsem bojim tomu uverit..... ::)

;D Přišel mail. Ale co s tím budu dělat? Já chtěl slevu...  >:D

grohl

Světe div se! Taky mám potvrzení o odeslání, ačkoliv tracking number zatím nefunguje. Vzhledem k tomu, že mi potvrzení dorazilo až ráno, tak to pravděpodobně už není práce stroje. Peníze by se mi sice více hodily na jiné věci, ale UCS MF za tuhle cenu by byl hřích nekoupit.

Darth

A kdo neobjednal, teď hořce lituje  :'(

Shi-So

Prave mi prisla od S&H el. postou faktura  :D
Treba to vazne poslou :)

rdk

Citace od: Shi-So kdy 10.12.2009, 10:26:45
Prave mi prisla od S&H el. postou faktura  :D
Treba to vazne poslou :)

Jo, mě taky:

Dear LEGO Fan,

Thanks for shopping with us! You'll find enclosed a copy of the invoice 1200363*** from your recent purchase 09.12.2009.
Please keep it for your future reference.

Happy building!

Your LEGO Service team

vasek

Citace od: Darth kdy 10.12.2009, 10:24:57
A kdo neobjednal, teď hořce lituje  :'(
Kdo neobjednal a chtěl SW hořce lituje a kdo chtěl slevu a objednal raketku také hořce lituje !  :-[  Doufám, že mne nikdo nebude kamenovat za to že jsem napsal cosi o objednávání a slevách  >:D. Já opravdu nevěřil že něco pošlou, vopravdu ! :-\