10179 za směšnou částku

Založil ass, 05.12.2009, 22:53:52

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

vasek

V tom má Hana pravdu, prve to byla cena eurová která se dostala na České stránky, "sleva" byla cca 97 %. Nyní je to asi jen 75-80 %. Že bych si taky jednu potvoru objednal a vybral z ní použitelné dílky, ale nemá to kola ani pásy, dokonce ani žádná ozubená kola, snad piny a liftarmy by se mohly hodit ....  ::).

Darth

Bych řekl, že si někdo spletl kurz a použil kurz polského zlotého (plus mínus to odpovídá).

vasek

Citace od: Darth kdy 07.12.2009, 10:17:57
Bych řekl, že si někdo spletl kurz a použil kurz polského zlotého (plus mínus to odpovídá).
Podle mne je to prostě nějaké chyba, pokud by to byla úmyslná sleva tak na to upozorní a hlavně by nebyla tak velká. Odhaduji tak 15-30% že by bylo maximum. Každopádně jsem zvědav jak se k problému postaví.

linhi

Tak jsem tam volal a prý jim jen ,,zmizela " jednička v ceně - tak že to není 2700,ale 12700 a prý vše stornují... škoda..

Hardegon

Citace od: linhi kdy 07.12.2009, 14:35:30
Tak jsem tam volal a prý jim jen ,,zmizela " jednička v ceně - tak že to není 2700,ale 12700 a prý vše stornují... škoda..

Zajímalo by mě, jestli by měli větší zisk, kdyby těch X kusů poslali za ty 2700 nebo když to dají za 12700.  ::)

linhi

Hlavně jsem s tím chlápkem mluvil v 10 dopoledne a chyba tam stále je - to je pěkně nezodpovědné jednání,nechápu že je tak těžké připsat jednu číslici..... Nebo je to schválně - tahák na lidi....

linhi

Opraveno..... asi si to tady čtou :-)   CZK 15499.00    jen se mě zdá že ještě podražil......

vasek

Tak a bublina splaskla, jsem zvědav co bude dál, jestli ticho po pěšině nebo sleva 15 %  :P.

grohl

Vyjde to tak jako tak nastejno.

Ondrej

Dobrý marketingový tah před Vánocemi, víceméně donutit lidi 15% slevou k nákupu a to nalákáním na extra levné věci. Není to poprvé a měli by s tím začít něco dělat, protože omluva typu "slevička" už přestává stačit. Nemám rád takovéhle klamavé reklamy a nabídky ať už má firma sebelepší hodnocení. Kdybych já něco někde nezaplatil jako zákazník tak na mě nikdo ohledy brát nebude. Měli to prodat za cenu co inzerují a příště si dát pozor.

vasek

Citace od: grohl kdy 07.12.2009, 17:22:23
Vyjde to tak jako tak nastejno.
Pro mne určitě, ale někomu by se ta sleva mohla hodit.
Mě spíš zajímá zdali se budou snažit zachovat alespoň určité decorum a nebo to stornují a konec.

vasek

#41
Citace od: Ondrej kdy 07.12.2009, 17:28:31
Dobrý marketingový tah před Vánocemi, víceméně donutit lidi 15% slevou k nákupu a to nalákáním na extra levné věci. Není to poprvé a měli by s tím začít něco dělat, protože omluva typu "slevička" už přestává stačit. Nemám rád takovéhle klamavé reklamy a nabídky ať už má firma sebelepší hodnocení. Kdybych já něco někde nezaplatil jako zákazník tak na mě nikdo ohledy brát nebude. Měli to prodat za cenu co inzerují a příště si dát pozor.

Ondro, copak 15 % sleva někoho donutí k nákupům na předraženém S@H ? Kromě exkuzivních setů se vše dá sehnat tady levněji a i ty exkluzivní se dají koupit třeba na Aukru za rozumější peníze. 15% je v podstatě k ničemu.

Edit : a je otázka jestli vůbec nějakou slevu dají ?

Ondrej

Citace od: vasek kdy 07.12.2009, 17:34:55
Ondro, copak 15 % sleva někoho donutí k nákupům na předraženém S@H ? Kromě exkuzivních setů se vše dá sehnat tady levněji a i ty exkluzivní se dají koupit třeba na Aukru za rozumější peníze. 15% je v podstatě k ničemu.

Já vím, proto mi to vůbec nepřijde jako solidní jednání, odbytí nějakou slevou, která když se neztratí v poštovném tak přímo na ceně setu. Na shop at home nechápu spoustu věcí jako jsou přemrštěný ceny setů a poštovného a zasílání z Kladna někam do ciziny a pak zpátky k nám. Nepřijde mi těžké objednávku z ČR rozesílat PPL rovnou z Kladna k nám, nelogické.

vasek

Citace od: Ondrej kdy 07.12.2009, 17:41:55
Citace od: vasek kdy 07.12.2009, 17:34:55
Ondro, copak 15 % sleva někoho donutí k nákupům na předraženém S@H ? Kromě exkuzivních setů se vše dá sehnat tady levněji a i ty exkluzivní se dají koupit třeba na Aukru za rozumější peníze. 15% je v podstatě k ničemu.

Já vím proto mi to vůbec nepřijde jako solidní jednání odbytím nějakou slevou, která když se neztratí v poštovném tak přímo na ceně setu. Na shop at home nechápu spoustu věcí jako jsou přemrštěný ceny setů a poštovného a zasílání z Kladna někam do ciziny a pak zpátky k nám. Nepřijde mi těžké objednávku z ČR rozesílat PPL rovnou z Kladna k nám, nelogické.
No já třeba chápu, že logistické centrum pro S@H není na Kladně a také chápu, že dodržuje doporučené ceny a chyba se prostě občas stane jsme jen lidi, ale nechápu proč ceny pro ČR jsou vyšší než v EUR, o USD ani nemluvím to je trošku něco jiného.

Ondra

#44
Tohle mi nedávno odpovědeli, když jsem jim napsal dotaz ohledně cen na s@h. Je to podle mne snůška keců, bez jasné odpovědi  :-\ .P.s.:A na dotaz o výši dopravného mi vůbec neodpověděli  :P .

CitaceVazeny pane H.,

moc Vam dekujeme za Vas email.

Odezva a nazory nasich zakazniku jsou pro nas velice dulezite a verte nam, Vaseho zajmu o nasi spolecnost si nesmirne vazime.

Mate pravdu, ze v porovnani s cenami, za jake je mozno stavebnice LEGO® poridit v ostatnich zemich, do kterych nase sluzba Shop at Home dovazi, jsou ceny pro Ceskou republiku v nekterych pripadech zjevne vyssi.

Ceny stavebnic LEGO jsou vzdy stanoveny na zaklade vysledku zkoumani trhu jednotlive zeme, tedy tak, aby odpovidaly nasazeni cen, za jake je mozno hracky v patricne zemi poridit. Zde je vsak treba brat v uvahu nejen napriklad velikost ci typ hracek, ale predevsim kvalitu, originalitu, bezpecnost a ostatni atributy, ktere lze vyrobkum pricist, a ktere lze u vyrobku hodnotit. Osobne si dovoluji tvrdit, ze stavebnicim LEGO patri v tomto ohledu rozhodne jedno z prvnich mist zebricku jak originality ci kvality, tak popularity.

Kdyz bychom srovnali trhy jednotlivych zemi, zjistime tak, ze napriklad v Anglii ci Nemecku lze urcitou hracku poridit podstatne levneji, nez v Ceske republice, a proto i stavebnice LEGO budou potom teto charakteristice odpovidat.

Spolecnost LEGO se totiz v oblasti trhu zameruje na kazdou zemi zvlast. Nefunguje to tedy tak, ze bychom ceny stanovili jednotne pro vsechny zeme, podle toho za jake lze hracky poridit v rodne zemi LEGA, tedy v Dansku, a vychazeli pak z aktualniho stavu menoveho kurzu.

Vlivnym faktorem jsou take dane a jejich politika, ktera se lisi v kazde zemi. Zakaznici si napriklad casto stezuji, ze v USA lze stavebnice LEGO poridit o mnoho levneji nez treba ve Velke Britanii. Uz si ale neuvedomi, ze ceny na americkem trhu jsou uvadeny bez DPH.

Samozrejme si vsak prejeme, aby byli nasi zakaznici s nasimi nabidkami a sluzbami maximalne spokojeni. Vzhledem k tomu, ze jsme nasi sluzbu Shop at Home otevreli pro Ceskou republiku teprve v listopadu 2008, je pro nas nazor nasich zakazniku velice dulezity, nebot jedine tak budeme moci celou skutecnost reflektovat.
 
Jeste jednou Vam moc dekujeme za Vas nazor.

S pozdravem a pranim hezkeho dne

Elena Mikulasova
LEGO Direct

Ondrej

Citace od: Ondra kdy 07.12.2009, 17:47:24
Ceny stavebnic LEGO jsou vzdy stanoveny na zaklade vysledku zkoumani trhu jednotlive zeme, tedy tak, aby odpovidaly nasazeni cen, za jake je mozno hracky v patricne zemi poridit. Zde je vsak treba brat v uvahu nejen napriklad velikost ci typ hracek, ale predevsim kvalitu, originalitu, bezpecnost a ostatni atributy, ktere lze vyrobkum pricist, a ktere lze u vyrobku hodnotit. Osobne si dovoluji tvrdit, ze stavebnicim LEGO patri v tomto ohledu rozhodne jedno z prvnich mist zebricku jak originality ci kvality, tak popularity.

Dobrej hlod

Hardegon

Citace od: Ondrej kdy 07.12.2009, 17:54:04
Citace od: Ondra kdy 07.12.2009, 17:47:24
Ceny stavebnic LEGO jsou vzdy stanoveny na zaklade vysledku zkoumani trhu jednotlive zeme, tedy tak, aby odpovidaly nasazeni cen, za jake je mozno hracky v patricne zemi poridit. Zde je vsak treba brat v uvahu nejen napriklad velikost ci typ hracek, ale predevsim kvalitu, originalitu, bezpecnost a ostatni atributy, ktere lze vyrobkum pricist, a ktere lze u vyrobku hodnotit. Osobne si dovoluji tvrdit, ze stavebnicim LEGO patri v tomto ohledu rozhodne jedno z prvnich mist zebricku jak originality ci kvality, tak popularity.
Dobrej hlod

Prakticky celé je to hlod. Nechápu.  :-X

Ondrej

Jak je to vůbec právně podložený? Mají právo to stornovat?

linhi

Citace od: Marcel kdy 07.12.2009, 18:20:45
Budeme se soudit o Lego raketku  ;D, jinak jsem taky 1 objednal. Mohli by je poslat.

Už jsem psal že budou dávat storno...

Hardegon

Citace od: Ondrej kdy 07.12.2009, 18:16:08
Jak je to vůbec právně podložený? Mají právo to stornovat?

To už jsme řešili minule u vlaků a techniků. Podle práva bychom měli mít na ty ceny nárok. Pár podobných případů už se i ve zprávách objevilo (vždycky vyhrál zákazník, protože ceny jsou pevně dané) a výmluvy typu "chyba" nebo "omyl" nejsou relevantní. Ale kdo by se chtěl soudit kvůli setům?  ;D

vasek

#50
Citace od: Hardegon kdy 07.12.2009, 18:24:15
Citace od: Ondrej kdy 07.12.2009, 18:16:08
Jak je to vůbec právně podložený? Mají právo to stornovat?

To už jsme řešili minule u vlaků a techniků. Podle práva bychom měli mít na ty ceny nárok. Pár podobných případů už se i ve zprávách objevilo (vždycky vyhrál zákazník, protože ceny jsou pevně dané) a výmluvy typu "chyba" nebo "omyl" nejsou relevantní. Ale kdo by se chtěl soudit kvůli setům?  ;D
S S@H bych se tedy nesoudil, ale když měly "Tři oříšky" špatně naceněno (někde tady bude taky vlákno) tak už jsem měl chuť objednat stovky kusů ( ceny byly opravdu směšné) a pak to z nich vymáhat, ale nakonec jsem se na to vykašlal. Nešlo mi o to na nich vydělat, ale přístup těchto "takyobchodníků" mě dost štve.

Edit - ono dělat někomu zle mě nebaví, raději si řeknu že to jsou b.b.i a jdu dál s tím, že u nich nikdy nic nekoupím, u S@H mě to ale mrzí, přecejenom by to měl být seriózní obchod !

Rhox

Jenže pokud se S@H řídí US nebo anglickým právem, tak to není jako u nás, že to co je udáno ve výloze nebo v katalogu na internetu jako cena, je pro prodávajícího závazný...
Takže by se z nich asi nic vysoudit nedalo...

Ondra

Citace od: Rhox kdy 07.12.2009, 20:29:37
Jenže pokud se S@H řídí US nebo anglickým právem, tak to není jako u nás, že to co je udáno ve výloze nebo v katalogu na internetu jako cena, je pro prodávajícího závazný...
Takže by se z nich asi nic vysoudit nedalo...
Pokud se nepletu, tak ted byl vydán jakýsi zákon, který upravuje tento vztah.Např. obchod který má sídlo v Německu a posílá do Čech, tak se musí řídit i českým obchodním právem.

Pokud o tom někdo víte víc napište to sem, četl jsem to v novinách a přesné znění si nepamatuji...

Rhox

Tak to netuším,tak hluboce do práva nevidím...

rdk

#54
Vážení, taky jsem si objednal jeden kousek, co kdyby to posílali, že...

No a dnes mi přišel mail "Your LEGO order has shipped"!!!!! :o :o :o :o :o :o

Edit: Juknul sem se do banky a zablokovanou mám stále jen částku 3214,95 Kč. Snad mi nestrhnou těch 15500. ;D

Shi-So

Citace od: rdk kdy 09.12.2009, 07:36:20
Vážení, taky jsem si objednal jeden kousek, co kdyby to posílali, že...

No a dnes mi přišel mail "Your LEGO order has shipped"!!!!! :o :o :o :o :o :o

Edit: Juknul sem se do banky a zablokovanou mám stále jen částku 3214,95 Kč. Snad mi nestrhnou těch 15500. ;D

Tak to by byl nadvanocni darek ;D

otaznik

Citace od: rdk kdy 09.12.2009, 07:36:20
Vážení, taky jsem si objednal jeden kousek, co kdyby to posílali, že...

No a dnes mi přišel mail "Your LEGO order has shipped"!!!!! :o :o :o :o :o :o

Edit: Juknul sem se do banky a zablokovanou mám stále jen částku 3214,95 Kč. Snad mi nestrhnou těch 15500. ;D
Já tomu uvěřím, až budu mít balík na stole a z účtu strženo jen ty 3,2k.  ;)

eNTy

Samozřejmě absolutně nehrozí, že by TLC blokovalo či snad dokonce zúčtovalo z karty víc, než částku objednávky. Card fraud je závažný trestný čin. I kdyby k tomu došlo a TLC tak riskovalo ztrátu online plateb, je to snadno dokazatelné a banka vám bez řečí peníze vrátí a vystaví na TLC chargeback.



otaznik

Citace od: xtepn01 kdy 09.12.2009, 10:49:31
Samozřejmě absolutně nehrozí, že by TLC blokovalo či snad dokonce zúčtovalo z karty víc, než částku objednávky. Card fraud je závažný trestný čin. I kdyby k tomu došlo a TLC tak riskovalo ztrátu online plateb, je to snadno dokazatelné a banka vám bez řečí peníze vrátí a vystaví na TLC chargeback.
Jasně, to byl jen takový povzdech z neuvěření, že by snad tu objednávku mohli vyřídit.  ;)

linhi

To jsem zvědavej kolik bude v čr těchto setů,chtěl jsem ho taky,ale když mě ten chlap na telefonu odradil,to mě udělal schválně.....