Návrat Harry Potter 2018

Založil klubo, 28.08.2017, 08:16:35

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jezevec

Citace od: Legavdome.cz kdy 08.08.2018, 19:53:56Při minulé sérii, když jedna nejmenovaná osoba objížděla pražské hračkárny a vybírala policajty, tak mi říkala paní, co prodává v Bambuli, že vůbec nechápe, co tam ten kluk furt jezdí a hledá v té krabici...

Made my day :D :D :D :D :D To je top hláška od paní z Bambule! :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

havlik.jakub666

Tak se CMF konečně objevily u nás v Pompu (Česká Lípa) a v reálu vypadají ještě líp. Poznámka k Percivalovi: Vypadá to, že platí, že bývá umístěn vzadu v levé řadě, jak se píše na Eurobricks, takže když někde narazíte na čerstvě otevřenou krabici jako já, hledejte nejdřív tam.
LEGO forever

ramsey1

Dnes jsem u nás v Tescu cvičně prohmatal pár balíčků a jeden z nich Percival :) No, už ho mám, takže nechal jsem ho tam ;)

Jinak opět fungují vylisované body na spodní části balíčku. Vše odpovídalo na stojanu mojí kolekci - vzal jsem si s sebou ústřižky balíčků a schválně porovnal.

cetonia25

U nás už také dostali cmf HP domů jsem si donesl Percivala a Newta Scamandera. Už mám 13druhů (a bohužel 14 kusů, dvakrát Rona >:()

ramsey1

Moc nerozumím tomu, proč "Quidditch™ Match" a "Hogwarts™ Express" má zatím pouze Alza. Z Lego Shopu se mi to nechce kupovat, protože je tam cena vysoká i s double VIP, jakmile to není D2C. Např. Great Hall jsem koupil jen za 2049,- :)

Drobuliatko

V Dracikoch som uz videla vsetky nove HP a FB sety! :)

Jezevec

Citace od: ramsey1 kdy 10.08.2018, 16:46:17Z Lego Shopu se mi to nechce kupovat, protože je tam cena vysoká i s double VIP.

Co je double VIP, nějaká dvojitá sleva pro afoly?  :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

ramsey1

Standardně jsou VIP body z nákupu, které odpovídají slevě asi 5%. Párkrát do roka je akce na 2x VIP, takže technicky vzato sleva asi 10%.

Vyplatí se to u exklusivek, které se většinou nedají sehnat levněji, ale obyčejné sety člověk koupí často výhodněji jinde.

Jezevec

Díky, Ramsey. Jakožto čerstvý držitel VIP karty se v těch všech možných kombinacích slev ještě úplně nevyznám. :D
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

STARHAWK

Citace od: Drobuliatko kdy 10.08.2018, 17:17:18
V Dracikoch som uz videla vsetky nove HP a FB sety! :)

A v ktorom draciku konkretne ? Ja som si zavolal do svojich v Trnave (a to mame az 3) a ani v jednom este nemali Metlobal a Vlacik - nemali ich ani v systeme, takze ich vobec este nedostali.

Klaj

Co sem videl tak vlak ani stadion v dracikach nemaji.

Byl sem v draciku par dni zpatky a slecna se divila jak vim ze uz maji Harry Potter lego kdyz ho teprve dnes naskladnili. Tak sem ji rekl ze uz je par dni sleduju. Nebyla nadsena :) Kazdopadne sem se ptal i na CMF a rikala ze zatim vubec nemaji, ze je nevidela ani v prijemce zbozi.

Kazdopadne kdyz sem ted konecne videl ty krabice v realu pekne vedle sebe tak mi prijde ze cela serie je trosku nadhozena cena (dalo se cekat) ale ten Grindevalduv unikovy kocar mi prijde jako naprosto prestreleny s tou cenu, vzhledem k poctu dilku, figu a velikosti krabice to proste vypada jako hrozne nevyhodna koupe, minimalne na prvni pohled. Dneska zacnu nektere HP sety stavet tak sem zvedavy jak sou zpracovane, snad uz zlepsili navody od dob minulych HP setu :)
Draco dormiens nunquam titiliandus

Brickuška

Abych pravdu řekla, tak když jsem viděla velikost těch krabiček, tak jsem se úplně zděsila... já vím, že se Lego zavázalo nedělat ty krabičky zbytečně velké, ale Grindelwaldův útěk má krabičku velikosti setů za 400,- ... a stojí skoro jednou tolik, to je fakt tragédie  :-\

Ne že by Aragogovo doupě na tom bylo o moc líp... ale jak je to nejmenší ze všech setů, je tam přímo HP, tak se to určitě bude prodávat dobře, i když ta krabička vypadá malá...
Lega v domě se mění na Brickušku ;) e-shop a kamenná prodejna na adrese Bolevecká 114, Praha 15, přidejte si nás na Facebooku, ať nezmeškáte žádné informace, soutěže či akce!

ramsey1

Moc jim ty menší krabice nejdou, alespoň u exklusivek ne. Přitom typicky je obsah lega v krabici tak 1/3, když postavím a potom dám do ZIP sáčků. Za mě čím menší, tím lepší.

Chairudo

Citace od: ramsey1 kdy 11.08.2018, 16:55:56
Moc jim ty menší krabice nejdou, alespoň u exklusivek ne. Přitom typicky je obsah lega v krabici tak 1/3, když postavím a potom dám do ZIP sáčků. Za mě čím menší, tím lepší.

A myslím, že se to do budoucna nezmění.
Pro ně je důležité udělat obsahu uvnitř co nejlepší reklamu aby se co nejvíce prodávalo a u malé krabičky by to byl problém.  :)

I horská dráha co jsem otevřel by mohla mít krabici cca poloviční  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

papluh

Designer video k 71043 Hogwarts Castle
https://www.youtube.com/watch?v=i-SY7FdM908


Samotné sety niesú nejak na špici licencovaných setov v cene na dielik, taký SW, JW aj SH fanúšikovia by mohli aj závidieť. Samozrejme, že ide o relatívne porovnanie v absolútnej hodnote by všetky mohli byť lacnejšie  8)
Ale sú tu dve výnimky čo sa týka najmenších setov, 75950 Aragog's Lair a 75951 Grindelwald´s Escape
v USA $14.99 a $19.99
v DE 19,99 € a 29,99 €
v UK £12.99 a £19.99
ostatné cenovo nevyčnievajú.
Netuším či to má byť nejaký marketingový pokus alebo čo. Nakoniec to skončí tak, že sa nakúpi na britskom Amazone, stačí aby tam bolo -20% a už sa zaplatí poštovné aj kurz...

Ten 75951 sám osebe cenovo vyčnieva aj v USA v prepočte na diel, ale zas je tam blbý pomer, málo dielikov z toho viac veľkých a špecifických. A k tomu špeciálny "kôň" a ako je detailnejší tak je možné že narozdiel od minulého nebude použitý inde ako v HP.

Mr. Cube

Nesouhlasím s kritikou té krabice k 75951! Nechali jste se zmást velikostí krabice a unikl vám potisk! Na obalu tohoto setu jsou totiž figové ne větší, dokonce ani ne 1:1, ale ještě menší, než v reálu!  A to moc zvykem nebývá, naopak bylo Legu vytýkáno, že to s velikostí figů a stavebnic na obalech přehání. Čili to je krok správným směrem - zmenšili potisk a příště už zmenší i ty krabice!  :D

Anatyt

Citace od: Mr. Cube kdy 12.08.2018, 16:40:31
zmenšili potisk a příště už zmenší i ty krabice!  :D

Veď krabice už zmenšovali pred cca 3 rokmi.

Mr. Cube

#167
Citace od: Anatyt kdy 12.08.2018, 20:45:59
Citace od: Mr. Cube kdy 12.08.2018, 16:40:31
zmenšili potisk a příště už zmenší i ty krabice!  :D

Veď krabice už zmenšovali pred cca 3 rokmi.

Však já vím. Ten smajl na konci byl znamením brát ten příspěvek trochu s nadhledem. Každopádně upřímně jsem byl překvapený, že vidím na LEGO krabici zmenšené figy místo zvětšených.

papluh


janopr

Diagon Alley 40289 microscale s 1 minifigem

https://youtu.be/Aon51DVF45M

Klaj

Nevite nekdo jak je to s tou exkluzivitou Alzy na vlak a famfrpal ? na jak dlouho to maji ?
Draco dormiens nunquam titiliandus

STARHAWK

Citace od: Klaj kdy 27.08.2018, 13:08:59
Nevite nekdo jak je to s tou exkluzivitou Alzy na vlak a famfrpal ? na jak dlouho to maji ?

To by aj mna zaujimalo ale to by sme mali skor na lego trading napisat. Ak ma niekto cas moze sa realizovat a informovat ostatnych.