(Vlastní) Vláčky-betakaroten

Založil betakaroten, 06.05.2005, 22:06:34

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomášek

Me se spis libi ta lokomotiva co to penvrakino tahne  ;D .
Procházím DARK AGE.

corelxt

jinak koukam, ze mas obstojne nesmyslne umisteny druhy sberac na vagone..

betakaroten

Že je sběrač na vagoně, ještě nesmysl není http://galerie.melies.cz/albums/Pendolino/PC250017.JPG
ale normálně by asi nebyly oba nahoře (mají snad nějak jinak tvarované lišty, aby vyhovovaly různým cizím předpisům) - no, dá se to svést na závadu softwaru, není-liž pravda ;D

corelxt

Citace od: betakaroten kdy 13.02.2006, 20:33:57
Že je sběrač na vagoně, ještě nesmysl není http://galerie.melies.cz/albums/Pendolino/PC250017.JPG
ale normálně by asi nebyly oba nahoře (mají snad nějak jinak tvarované lišty, aby vyhovovaly různým cizím předpisům) - no, dá se to svést na závadu softwaru, není-liž pravda ;D

mno de o to , ze uzasne italske pendolino ma dva sberace a to z tohoto duvodu: jeden pro stridavou trakci a druhej pro stejnosmernou trakci. tedy oba jsou na sobe nezavisle, a pokud najedes na SS trakci s vytazenym sberacem pro stridavou, tak te budou mit na dispecinku moc moc radi.. obvzlast, kdyz jim tim slusnes nejblizsi menirnu..

sem koukal na tu fotku.. a rikam si sakrys.. ;)
sem mel za to, ze sou spolecne pouze na jednom voze.. chybka se vloudila ;D

Azeret

No doufám že vám nebude vadit když sem dám můj výtvor. ( Ikdyz jsem ho nedělal úplně sám)

Azeret

Bohužel nevím jak to mám udělat aby vypadala líp (je to CADu) mám ho jen pár dní tak snim moc zacházet neumím. jinak je postavená i ve zkutecnosti. a Je udělaná podle setu 4559-1 jestli se nepletu

betakaroten

Tak jsem mašinku trochu předělal... hlavně proto, že 7722 chtěla zpátky svoje černé dveře. Zůstane bez motoru, protože se ani s 12voltovým nedají udržet stejné rozteče mezi nápravami.

hobby

Ta lokomotiva je v daných legových podmínkách víc než výborná a tato kola lepší, než současné podvozky. Sám jsem jich několik postavil, ale nikdy to nebude a ani nemůže být "ono". O co lepší jsou dieslovky a elektriky, o to horší je pára. Protože pro páru jsou charakteristická velká hnací kola + ojnice s písty a to současné lego z dobrých důvodů nenabízí (u 12V vlaků jakási možnost byla). Dostupné podvozky tam "nesedí". Bohužel. Je to u všech dodávaných lego-mašinek, včetně Haryho P. Takže, kdo miluje parní vlaky, musí přibrat modelovou železnici, kde zrovna tohle je skoro dokonalé. Ale to je již jiná kapitola i prachy.

Jindroush

Nebo si koupit BBB kola, ne?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

betakaroten

BBB už jsou vážně jiný prachy. :'(

Colonel32

a co dat 12v motor doprostred na pevno, a udelat na kazdou stranu jednu vykyvnou napravu?

betakaroten

To by dost změnilo celkový dojem - "bejček" má 4 poháněný nápravy (větší) a dvě nepoháněný (menší - ty jsem vynechal). Ale stejně dík za nápad - někdy to zkusím!

betakaroten

.

niessnet

No, smekám paruku.  ;D Pěknej.
Jen by mě zajímalo, jestli sou na začátku toho vágonku dvířka nebo si to řešil, jako vzadu - z tý fotky to zrovna neni vidět.
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

betakaroten

Na "začátku" i na "konci" je totéž, akorát dozadu se věší "odrazky".

niessnet

,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Micho

Sympatické, pozdáva sa mi celkové prevedenie. Jednoduché a súčasne vierohodné ...  8)

peter

I mě se to moc líbí a též se připojuji k obdivovatelům. Já jsem se loni snažil o pár železničních staveb (na lokomotivy a vagóny se zatím netroufnu). Inspirací mi byli katalogy pro modelovou železnici, kde jsem si vybral hradlo a zauhlování. Kde sbíráš inspiraci ty, také z katalogů nebo někde jinde?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

hobby

Ano, je hezkej. Rozvor náprav, jak se zdá, je už na hranici použitelnosti. Ještě o dva čudly dál a byl by jen do vitrýny. Taky jsem si znovu všimnul na fotkách z hospody té lokomotivy, že válce se pohybují i s nápravami (předtím jsem to neviděl a neuvědomil). To by mě vadilo. Zkus s tím něco udělat. Vím, je to problém, je to jiná koncepce řešení a nejspíše úplně jiná lokomotiva. Ale stálo by za přemýšlení. To se to radí, že? ;D 

betakaroten

-> Peter: Tenhle vagonek byl úplně z hlavy, ale jednou za čas kouknu na nějakou tu historickou jízdu (Den dětí, Mikuláš apod.), takže si to pamatuju z reálu.

-> Hobby: Spodek válce tvoří šikmá kostka 2×2, takže by to chtělo ji posunout dolů (aby nevadila pohybu táhla) a uchytit na kostku 1×2. Ještě by se tam vešla hladká 1×4. Zároveň by se tím částečně odstranila velká slabina konstrukce - neomezeně otočné podvozky (kdo mašinku držel v ruce, ví, jak se to všechno protáčí a plete). Asi zítra to nějak zkusím.

mph1

Moc pekny. Kdybych na prvni fotce prehledl study, myslel bych, ze je to nejake PIKO :o

Jonas

Citace od: mph1 kdy 24.04.2006, 08:15:24
Moc pekny. Kdybych na prvni fotce prehledl study, myslel bych, ze je to nejake PIKO :o

I mě to připomnělo PIKO vagónky z mého dětství. A na ty nedám dopustit.

Vagón má navíc velice sympatické rozměry, takže jistě bude dobře působit i na menším nádraží, kde velké či příliš moderní soupravy působí jako pěst na oko.

Takže blahopřeji k velmi pohlednému výsledku.
Jonas - Můj Brickshelf

betakaroten

Pokusil jsem se vystihnout jedno z nejtypičtějších vozidel československých drah - vůz na cement, tzv. rajku (podle staršího kódu Raj). Jenže nádržky vyšly poněkud rozporuplně... ač se zdají jednoduché, tak na ně padlo docela dost dílů. Takže jsem je nakonec dal na "stylově odpovídající" spodek.

cembry

Nevim, jesli to by zamer, ale pripada mi to jako kvalitni retro  ;)
Jako vystrizeny z katalogu sedmdesatych let. Jen tak dal, miluju stary casy!

Dansson

No, taky jsemsi všimnul, že karoten jede drsně oldskul. Co se ti na tom líbí, příjde mi to takové neohrabané a bez detailů, ni?

jajir

Super, to se ti povedlo, mam sice radeji novejsi vlacky, ale i tak supr.
zasejc to prines na sraz :-)

Colonel32

tohle je dobry priklad skvele zvladnuteho modelu v ramci moznosti zpusobu, ktery se mi absolutne hnusi

MwK

Je to trosku az moc....hranate!Vlastne mi to pripada ako hranata haluzina... ;D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Jarmila

Je to krásná ukázka z dob, kdy kostky byly kostkami a k tomu jste potřebovali jen trochu fantazie.

Bože chraň, aby se ty doby vrátily. Taky už jsem tu fantazii někde ztratila.  ;) A co vy?

A na sraz to klidně vezmi. Já se ráda podívám.  :)
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

MwK

Citace od: Jarmila kdy 03.05.2006, 16:08:25
Je to krásná ukázka z dob, kdy kostky byly kostkami a k tomu jste potřebovali jen trochu fantazie.
No presne nieco taketo som myslel tou hranatostou... ;)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...