(Vlastní) Vláčky-betakaroten

Založil betakaroten, 06.05.2005, 22:06:34

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jonas

Malý a milý je tento motoráček.
Na té horské odbočce na Pekiho kolejišti se bude krásně vyjímat a dokonce bych ho nechat jezdit jen sólo. (Tak jako na mnoha českých lokálkách). Tím malým rozměrem vlaku se totiž celá trať jakoby opticky prodlouží. Naopak u trochu delšího vlaku by už hrozilo, že první vagón bude vjíždět na jedno nádraží, zatímco poslední vagón bude ještě koly spočívat na předchozím nádraží.

Citace od: betakaroten kdy 14.02.2008, 16:53:48
Prosím Hobbyho, aby sem dal svou variantu.

Taky bych rád viděl na jedné stránce dva různé přístupy k téže předloze. Hobby, ukaž svou verzi, prosím.
Jonas - Můj Brickshelf

peki

Citace od: Jonas kdy 14.02.2008, 20:08:28
Naopak u trochu delšího vlaku by už hrozilo, že první vagón bude vjíždět na jedno nádraží, zatímco poslední vagón bude ještě koly spočívat na předchozím nádraží.


No to by musel mít vagón tak 1,5 m  ;D V tom případě by k výše popisované situaci ale nemohlo dojít protože by neprojel zatáčkou  ;)


hobby

Citace od: betakaroten kdy 14.02.2008, 16:53:48
(Prosím Hobbyho, aby sem dal svou variantu.
Tak dobře, tady je trošinku jiná verze Betakarotenova motoráčku:

Jonas

Citace od: peki kdy 14.02.2008, 20:40:47
Citace od: Jonas kdy 14.02.2008, 20:08:28
Naopak u trochu delšího vlaku by už hrozilo, že první vagón bude vjíždět na jedno nádraží, zatímco poslední vagón bude ještě koly spočívat na předchozím nádraží.
No to by musel mít vagón tak 1,5 m  ;D V tom případě by k výše popisované situaci ale nemohlo dojít protože by neprojel zatáčkou  ;)

Nevím, jestli to ještě platí, ale pokud si vzpomínám, tak na horním patře jsi měl plánovány 2 zastávky, které byly tak max. 1 m od sebe. Nebo se pletu?
Jonas - Můj Brickshelf

Jonas

Citace od: hobby kdy 14.02.2008, 20:48:43
Citace od: betakaroten kdy 14.02.2008, 16:53:48
(Prosím Hobbyho, aby sem dal svou variantu.
Tak dobře, tady je trošinku jiná verze Betakarotenova motoráčku:

Betakarotenovi přísluší prvotní nápad, ale Hobby ten námět dotáhl zase o kus dál blíže k reálu. Skvělé!
Jonas - Můj Brickshelf

betakaroten

Hobby: no jo, s béžovým pruhem to vypadá taky dobře! Byl jsem zvědav, jak vyřešíš ten "převis" nad čelními okny (moje verze má k reálu taky daleko), no nic ;D

betakaroten

#156
Takzvaná "krysa" v barevném provedení z 80. a 90. let. Je připravená k pozdější motorizaci Technic motorem.
(střecha by měla být tmavošedá, dveře modré... málo dílů, pořád málo!)
Pro srovnání: na Kostkách už kdysi dávno jeden pokus byl. EDIT: A ještě jeden.

Honza D.

Musím říct, že ta krysa od KLF vypadá takhle na obrázku lépe. Jenže: je to jen model v CADu! Zkoušel jsem to dost dlouho postavit, sháněl jsem na to kostky, ale i s mými úpravami to pořád nebylo dobré.
Např. ty nárazníky jsou dost vystrčené dopředu, a protože jsou pevné, v zatáčkách rády vyhazují navěšený vagón. Střecha nad kabinou drží jen silou vůle a nejde to moc zpevnit, aniž by to nebylo skrz čelní sklo vidět. A cena?  ;D

Takže oceňuju, že jsi se pustil do další varianty. Kdyby se to barevně vyladilo, použilo lepší čelní sklo a trochu natáhlo... :-)
Nabízím jednotlivé kostky (základní, střechy, technic, elektro, pneu, vlaky) i stavebnice; seznam najdete na kostky.malozvlkahostiny.net. Vše je nové, nepoužité.

betakaroten

Tak jsem po delší odmlce (Bley Age) zase tady s jedním kouskem... je to jen první návrh, ještě musím vyřešit interiér a napodobení zavřených dveří na "odvrácené straně".

cendix

Můžeš sem dát foto originálu,prosím?

betakaroten

Jo, pardon, zapomněl jsem:
(a jinak jsou jich "plné internety" - např.
http://transphoto.ru/vehicle/16759/
http://transphoto.ru/vehicle/9041/ )

AdamKo

Citace od: betakaroten kdy 30.03.2010, 13:44:33
Tak jsem po delší odmlce (Bley Age) zase tady s jedním kouskem... je to jen první návrh, ještě musím vyřešit interiér a napodobení zavřených dveří na "odvrácené straně".

Jestli je to jenom první návrh, tak se máme na co těšit ;)

Je to na tobě, ale půlená okna v salónu bych nahradil klasickými transp.clear okny 2x1x2.

Jinak dobrá práce, každý pozná, o co kráčí 8)

betakaroten

Okna (panely) mám někde zabudovaná - až je najdu... ;D

Tady je pokračování, pár nekvalitních pohledů z interiéru. Na strop nástavby jsem dal "lampy", bohužel nejsou vidět.

betakaroten

Vylepšené uchycení sběrače a prodloužená nástavba.

Colonel32

Mně celkem vadí použítí i celkem jetých dílů. Např. ty ohlodané šedé 1x2 na střeše.

betakaroten

C32: Ještě před Tvým příspěvkem jsem je stačil vyměnit ;)

A tady jsou dveře. Snažil jsem se, aby co nejméně zasahovaly do interiéru. Jedno z křídel drží jen díky tření stěny o stěnu, ale běžný provoz vydrží.

betakaroten

Ať se foťák brání sebevíc, dveře drží.

Colonel32

Ještě min. jeden červený makarón je dost do vínova, ale jinak samozřejmě hezké.

Jindroush

Já mám tedy problém s hrbolatou střechou. Mimochodem, co použít ty nový 1x2x3 okna místo těch ouldanejch dveří? Dtto nahoru místo okýnek nějak třeba ploty 1x4, případně headlighty zády ke mě, k lesu čelem. (Čistě v intencích anti-antikvitního hnutí  ;))
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Ondrej

Včera jsem jel nostalgickou linkou po praze, tramvaj z roku 1915. Výstaviště- Depo Střešovice kde je muzeum dopravního podniku hl. města Prahy. Cena 35Kč za 38 minut jízdy a vstup do muzea taky za 35, všem kdo se dostanou do Prahy doporučuji.Mám nafoceno a fotky přidám pro inspiraci až budou v počítači.
http://www.dpp.cz/muzeum-mhd/
http://www.dpp.cz/nostalgicka-tramvajova-linka-c-91/

betakaroten

#170
Citace od: Jindroush kdy 04.04.2010, 12:48:36
Já mám tedy problém s hrbolatou střechou.
Měl jsem taky. Bohužel s tile to vypadá ještě hůř (moc hranatě), ideální by byl díl jako , ale v rozměrech 7x7 a 4x5. A k tomu v béžové.
CitaceMimochodem, co použít ty nový 1x2x3 okna místo těch ouldanejch dveří? Dtto nahoru místo okýnek nějak třeba ploty 1x4, případně headlighty zády ke mě, k lesu čelem. (Čistě v intencích anti-antikvitního hnutí  ;))
A díky modernizaci bych přišel o jedny z mála realistických detailů. Příčka ve dveřookně je tam zcela záměrně. A o výměně oken v nástavbě bych uvažoval teprve pro případ, kdy tam bude vyvěšená reklama. (pro srovnání - foto tramvaje bez reklam)

(Varování: dále ať čtou jen silné povahy)
Ad C32& červený makarón: aha, už jsem si všiml. Fotka zkresluje - je to totiž díl z CA.