(Vlastní) Motorové vozy ČD

Založil BlackDemon, 23.09.2010, 19:47:43

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

BlackDemon

Tak zde je můj první Train MOC zde na fóru a zároveň první train MOC dělaný podle skutečného vlaku.Už dlouho jsem chtěl postavit nějaký vlak, který jezdí na "našich" kolejích.Nakonec jsem si vybral motorák 854, který se mi hodně zalíbil.
Můj motorák je oproti tomu skutečnému zmenšený(např. jiný počet oken apod.), nechtěl sem totiž, aby to pak dopadlo tak že by to vybočovalo z kolejí.....Pohon sem zvolil 9V, který je IMHO nejlepší ze všech pohonů co LEGO předvedlo. Na každý konec jsem taky umístil světla, ale jen přední svítí (zadní sem nezapojil protože potřebuji buďto delší kabel nebo druhý 9V motor :-\)
Časem ještě doplnim motorák o nálepky ČD, skla do oken a pokud seženu tak i o červenou train baseplate (mám jen černý a bílý).To by bylo asi tak vše ;).
V tom pajzlu jsme v haj-lu.

Colonel32

Hydru v tom, bohužel, nevidím teda ani při sebelepší snaze. Možná tak rakev...

BlackDemon

Citace od: Colonel32 kdy 23.09.2010, 20:10:01
Hydru v tom, bohužel, nevidím teda ani při sebelepší snaze. Možná tak rakev...
Já to asi stejně budu za pár dní bourat a zkusim 842 která se snad vyvede líp, ale jen tak pro zajímavost:neměl bys pár rad na zlepšení?
V tom pajzlu jsme v haj-lu.

AdamKo

Citace od: BlackDemon kdy 23.09.2010, 20:14:57
Citace od: Colonel32 kdy 23.09.2010, 20:10:01
Hydru v tom, bohužel, nevidím teda ani při sebelepší snaze. Možná tak rakev...
Já to asi stejně budu za pár dní bourat a zkusim 842 která se snad vyvede líp, ale jen tak pro zajímavost:neměl bys pár rad na zlepšení?

Já jsem se pokoušel čtyřkovou hydru postavit v srpnu 2007 (no jo Hobby Train Box byla hodně silná inspirace). Fotek toho modelu mám dost, ale váhám s jejich prezentací, protože se mi nezdají být dost košér... ;D
Později jsem postavil 843 - hranatost jde legem zachytit lépe než oblé křivky. Pro její primitivnost, rovněž váhám se zveřejněním...

Hlavně mi přijde jako krajně nešťastné používat do tak zmenšeného a zjednodušeného modelu klasická trains okna 4x1x3 - navíc bez skel :P (Hádám Bradavický vlak I. generace?)  V té době jsem se držel smoked panelů 2x1x2.
Na to, že tyto motoráky jsou celé zaoblené, je tvůj model docela hranatý ::)

Ale určitě se snaž dál!

BlackDemon

PRacovní verze 842.Nevim sice proč ale nějak se mi nezdá ten předek a spodní část :-\.
To AdamKo:Jop okna sou z prvního bradavickýho vlaku(jinej vlak s červenýma oknama nemám).A skla do nich nemám vůbec ale teď vyšel nový vlak mám za to s deseti sklama takže brzo skončí u mně  ;D.
V tom pajzlu jsme v haj-lu.