(vlastní) Tramvaj TATRA T3

Založil AdamKo, 17.11.2009, 13:09:38

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

AdamKo

Na trať jsem natáhl dráty. Musím uznat, že to prokouklo :)
Aby oba sloupy nevypadaly úplně stejně, tak jsem na jeden stožár přidal ozubené napínací kolo i s vodičem.

Matošo

hooodně dobrý.

Jenom bych na semaforu pro chodce nahradil ta průhledná "světýlka" zelenýma a naopak bych dopředu na tramku místo žlutých dal právě ta průhledá...

AdamKo

Citace od: Matošo kdy 20.01.2010, 22:34:26
Jenom bych na semaforu pro chodce nahradil ta průhledná "světýlka" zelenýma a naopak bych dopředu na tramku místo žlutých dal právě ta průhledá...

Zabijáku!!! >:D  Zelená tam není proto, protože svítí červená (ono to dá rozum, když má tramvaj volno) a podle stejného mustru má tramka žlutá čelní světla, protože s něma svítí - bílými by si moc neposvítila.  ;)

grohl


Matošo

Citace od: AdamKo kdy 20.01.2010, 22:47:51
Zelená tam není proto, protože svítí červená (ono to dá rozum, když má tramvaj volno)

Jo až takhle to je vymykaný, tak to už mlčim... :-X

Citace od: AdamKo kdy 20.01.2010, 22:47:51
Zelená tam není proto, protože svítí červená (ono to dá rozum, když má tramvaj volno)  má tramka žlutá čelní světla, protože s něma svítí - bílými by si moc neposvítila.  ;)

Okej okej okej, ale stejně by tam byly ty průhledný hezčí ...  ;)

Sugarfree

Je to hodně promakaný ;) Moc se mi to líbí.
LEGO TECHNIC ...it´s my style...

Daniel

Tramvaj super, to už tu padlo mockrát :) + teď ty zastávky se samolepkama...no prostě jako v reálu ;)

mirek

Čím dál, tím krásnější. Světové.

Hana129

Moc krásné dioráma, jako živé.

AdamKo

Konečně jsem měl trochu času upravit tramvajovou zastávku. Když už jsem byl v tom stavění, dodělal jsem i 2 označníky pro autobusy na kolejišti v Roztokách.  ;)
Pro autobusové linky jsem zvolil modro-žlutou kombinaci, sloupek je o 1 plate nižší (u autobusu to snad nebude vadit). Protože už nemám skoro žádné plate na chodníky, použil jsem tyto větší šedé placky.
Musím ještě vytvořit nálepky.

AdamKo

Citace od: AdamKo kdy 24.01.2010, 23:02:45
...upravit tramvajovou zastávku + dodělat 2 označníky pro autobusy na kolejišti v Roztokách...

Polepeno;  hotové - vyřízené :)

Hana129


AdamKo

Nejspíš poslední verze celého dioramatu ;D - jak bude vystavené v Roztokách.
(Krom konstrukčních změn na zastávkách - kvalitnější fotky a jednotné pozadí.)

AdamKo

Citace od: AdamKo kdy 06.02.2010, 22:00:25
Nejspíš poslední verze celého dioramatu ;D - jak bude vystavené v Roztokách.

Detaily

grohl


Shmade

Snad nebudu moc strohý, ale prostě nejlepší, fakt čumim. :)

linhi

Nádhera,jen nastoupit a odjet :-)

AdamKo

Poslední verze samolepky (šestá v pořadí ;D):

Vytištěno na lesklý papír, červená  je doporučovaná Pantone 032C.  K tisku jsem použil dvě úplně jiné lejzrové tiskárny - každá tiskla úplně jiný odstín ;D, vybral jsem ten nejpodobnější... Kvalita s dřívějšími nálepkami z inkoustovky je nesrovnatelná.
Na efekt asi nejlepší :)

Bery

Snad nejlepší vlak z lega který sem kdy viděl skvělá práce. :o
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Rhox

Citace od: kedar kdy 09.02.2010, 19:53:19
Snad nejlepší vlak z lega který sem kdy viděl skvělá práce. :o
To je šalina,ty vlaku....

otaznik

Citace od: Rhox kdy 09.02.2010, 20:31:44
To je šalina,ty vlaku....
Když už, tak tramvaj...  :P

Bery

Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

AdamKo

Brno bez šalinky, jak Seifrt bez Maminky  :)

U nás v rodině se jí neřekne jinak než "eletrika". Každé město si svůj vozový park pokřtilo jinak...

(ale tejdleten model je jako z Prahy hele, takže asi zůstanem tramvaje  ;))

Radek Hejret

Naprostá nádhera!!!  Je to hustý, je to fakt bomba, chytře využité dílečky, diorama jako živé!

hadato

Taky se přidávám ke kladnému hodnocení, je to Opravdu nádhera, nejvíc mě zaujaly detaily, jako třeba jízdní řády a ten plevel u sloupů, je to fakt bomba.

AdamKo

#85
Citace od: Matošo kdy 05.01.2010, 22:39:56tak sólo tímhle krajem jezdí třeba linka č. 2, stačilo by jenom umazat šestku...ale zase je fakt, že ta dvojka jezdí často T3.PLF - že by výzva pro další model ?

I když teď právě zažívá tramvaj své nejšťastnější chvilky slávy, na vývoji dašího stupně se pracuje vesele dál...

Jak jednou pěkně řekl Mirek, nápad musí uzrát ;)  A právě to se stalo včera večer cestou z vernisáže :D (velmi inspirativní výlet)
Nakonec jsem použil úplně nejjednodušší uchycení. Okna příjdou ještě "zaoblit" samolepicí tapetou.

Teď se potýkám s velkým nedostatkem těch správných dílů, takže se nedá přesně určit, kdy bude alespoň základní návrh hotový.  Zatím je to jenom první předvedení, ale pozdější realizace se bude tohoto provedení držet.

FilipS

Zdravím, dnes jsem váš výtvor měl možnost vidět naživo v Roztokách. Je to úžasně, realistické a udělalo to na mě opravdu dojem- jen tak dál   :) Chtěl jsem se zeptat jestli jste neuvažoval o stavbě té stařičké tramvaje  s jedním kulatým světlometem v předu (omlouvám se za takový popis ale v tomhle oboru jsem laik) ?

AdamKo

Citace od: Diidy kdy 21.03.2010, 16:11:23Zdravím, dnes jsem váš výtvor měl možnost vidět naživo v Roztokách. Je to úžasně, realistické a udělalo to na mě opravdu dojem- jen tak dál   :) Chtěl jsem se zeptat jestli jste neuvažoval o stavbě té stařičké tramvaje  s jedním kulatým světlometem v předu (omlouvám se za takový popis ale v tomhle oboru jsem laik) ?

Díky za pochvalu, to člověka vždycky zahřeje u srdce ;)

Ále uvažoval. (pokud se jedná o takovou jako je na obrázku)      Ono se ani nijak jednotně těmto veteránům říkat nedá ;)
Dokonce jsem ji v roce 2006 postavil i s vlečným vozem. No, kostiček jsem tehdy neměl tolik jako dnes, ale tak nějak jsem byl se stavbou spokojen, takže jsem ji pomyslně "škrtl ze svého seznamu" a už s další realizací jsem ani nepočítal.
Po tom, co jsem viděl fotky ze starších výstav kostek, na kterých byla právě taková stará tramvaj (té mojí alspoň ideově docela podobná) , jsem se jenom utvrdil v tom, že by to chtělo něco neokoukaného, ale přitom všem známého - jako třeba T3.

*Okoukaným myslím to, že tyto historické taramvaje jsou často k vidění třeba jako modely (na slepení nebo kovové odlitky). To ale neznamená, že by si nezasloužili obdiv, naopak.

mirek

Citace od: Diidy kdy 21.03.2010, 16:11:23
Chtěl jsem se zeptat jestli jste neuvažoval o stavbě té stařičké tramvaje  s jedním kulatým světlometem v předu (omlouvám se za takový popis ale v tomhle oboru jsem laik) ?
AdamKo, tento dotaz mne probudil. V prodejně Pecka modelář ve Zlatnické ulici jsem viděl
               celou řadu miniaturních modelů tramvají, velmi věrně zpracovaných, podle kterých
               by jsi mohl vytvořit celou serii tramvajových vozů z Lega.  ;D
Tramvaje umíš.

AdamKo

Citace od: Ondrej kdy 05.01.2010, 22:06:59...ještě by to chtělo udělat jeden vagon, "26" jezdí jen v soupravě :)
S T A N I Ž   S E  8)

Po nekonečných odkladech a průtazích už konečně stojí dvojče na kolejích. Soupravě "26" nebrání nic k výjezdu na linku.
(Snad se časem zmůžu zase i na nějaké adekvátní dioráma...)


S čím jsem se musel u soupravy vypořádat, bylo funkční spojení obou vozů, včetně propojení čel kabelem mnohočlenného řízení. :P

Na kolejích se souprava cítí dobře; ačkoliv je samotná spojovací tyč položena velmi, velmi nízko, nepůsobila od začátku žádné problémy (kontakt s kolejnicemi).
Protože se jedná o vitrínový model - vlastní silou nepojízdný + motorizaci nevidím reálně - nároky na bytelnost a bezchybnou funkčnost spřáhla to značně snížilo. Nikdy se nestalo, že by při ručním postrkování předního vozu (nejen po rovné trati) spojení povolilo a souprava se "roztrhla", a to spojovací tyč drží na každém konci pouze jeden tile modified 1x1 with clip. :)

Omezení nastává jen při průjezdu velmi ostrým "S" dvoj obloukem, kdy jsou hned proti sobě přiloženy protioblouky (bez vložené rovinky). Tramvaje mají podvozky umístěny poměrně daleko od konců, takže jim čela citelně vybočují. Připočteme-li k tomu malý rádius kolejí, je jasné, že se nárazníky čel o sebe "omlátí" a vozy vykolejí. To se ale dalo čekat.