Kola - stavební technika

Založil betakaroten, 18.09.2005, 18:05:29

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

betakaroten

Na Brickshelfu jsem několikrát narazil na zvláštní upevnění vlakových kol - namísto klasického držáku je osa prostrčená skrz Technic Pin (kola jsou pouze nasazena a dají se sundat). Tak jsem to také zkusil a napadlo mě, že by se kolo dalo nasadit na speciální osu, co by pasovala do otvoru na 9V motorovém podvozku. Jenom nevím, jak takovou osu vyrobit.

peter

Zajímavé to je, též jsem si tohoto řešení několikrát všiml. Jen by mě zajímalo, kde berou ta samotná kola ???
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

betakaroten

Dvojkolí s osou se dá vytáhnout z držáku (to je ta černá nebo šedá věc s napodobením ložiskových domků a pružnic), jenom pozor, aby se neohnula osa. Pak se dají sundat jednotlivá kola.

Rob

#3
Citace od: betakaroten kdy 18.09.2005, 18:05:29Jenom nevím, jak takovou osu vyrobit.

já bych asi zkusil hřebík narvanej do Technic 1/2 pinu. Není to sice "Pure LEGO" ale účel světí prostředky.
Nestydím se mezi dvě technic součástky silně namáhané třením (typicky je to šnekové kolo a jeho uchycení) narvat kovové podložky...

.. teď můžete začít házet to kamení  :-\
Rob

rdk

#4
Citace od: Rob kdy 19.09.2005, 18:53:35
.. teď můžete začít házet to kamení  :-\
OK:

;D

betakaroten

Hřebík je geniální nápad - jen bych to nekomplikoval tím Technic Pinem, ale použil přímo (obdoba uložení středního kola u 12V podvozku) hřebík nebo čep o průměru stejném, jako má osa kol.

P.S. rdk nehází kamení, ale Megabloxxx ;D

P.P.S. Samotná kola (bez os) lze najít na Bricklinku, jen nechápu, proč tak draho.

Colonel32

WOW, lidi, za tyhle napady fakt dekuju, 9v konverze 7760 a starych par budou vypadat fakt o dost lepe... jeste do toho provrtat diry (po me taky) at se daj uchytit tahla, a bude to megamazec

betakaroten

Pro fajnšmekry ještě jeden tip: prostředním kolům pochromovat okolky (případně potáhnout alobalem) ;D

betakaroten

První prototyp je na světě: použil jsem zkrácené hřebíky zapíchnuté do kousku gumy (hřebík se neotáčí, kolo na něm má dostatečnou vůli). Vydrží to sice málo, ale lepší než nic.

Micho

To je fakt zaujímavé. Nepredpokladal by som, že cez telo motorčeka sa bude dať pretiahnúť ešte jedna oska.

Vďaka ti betakaroten za teoretické aj praktické riešenie. Je to fakt veľmi dobrý nápad. Hoď to na BL. A aj tie tvoje aplikácie toho podvozku sú podnetné - Přestavby na 9V 8) 8) 8)

betakaroten

Kdyby šla osa skrz, bylo by to mnohem jednodušší. Ale tady jsou dvě kratičké poloosy!

Cavelon

Tá guma sa ele za chvíľu asi opotrebuje - je to také "rozhegané". :P
Čo tak skúsiť do toho otvoru na motorčeku vložiť kovový hranolček s dierkou na boku. Do tej dierky narezať závit a do toho našrubovať krátku osku? To by bolo trvalé a najmä elegantné riešenie.
A okolky natrieť s nejakou farbou simulujúcou pochromovanie. ;)

Micho

Citace od: betakaroten kdy 20.09.2005, 11:42:35
Kdyby šla osa skrz, bylo by to mnohem jednodušší. Ale tady jsou dvě kratičké poloosy!

Aha, vďaka za upozornenie. Je to jasné, tak som to veľmi rýchlo v práci prešiel a zle som duplikoval.  ;)

Colonel32

koukam, ze nejsme prvni, kdo uvazoval o tom, jestli by se ty kola nahodou nedala vyndat:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=435362

betakaroten

Koukněte sem: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1439089 zvláště na kola zcela vpravo - jak se dá rozebrat tento díl?

Colonel32

vyrves kola, tipuju... ale nevim, jestli pujdou vratit zpet