kolejiště na půdě (POZOR použito modifikací LEGO dílů)

Založil mirek, 14.01.2008, 10:19:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 7 Hosté prohlíží toto téma.

mirek

Peki, už se stalo...to je telepatie, zatímco ty jsi psal na Kostky, já posílal emajl na export Becherovka.
Ale o sponzorování jsem se nezmínil. To nechám na Tobě. Máš větší praxi.

grohl

Citace od: mirek kdy 13.12.2008, 20:35:04
...po několika becherovkách se vyklubal tento becherovkový vůz. Podotýkám, že je to smyšlenost,
ale takové bylo moje barevné vidění.

Colonelovi 32 moc děkuji za katalog nákl.vozů. Je opravdu inspirací.
Mirku, ten Miloš JE dokonalej. Fakt jsi mě pobavil.  ;D

Ondrej

Citace od: grohl kdy 15.12.2008, 22:33:09
Citace od: mirek kdy 13.12.2008, 20:35:04
...po několika becherovkách se vyklubal tento becherovkový vůz. Podotýkám, že je to smyšlenost,
ale takové bylo moje barevné vidění.

Colonelovi 32 moc děkuji za katalog nákl.vozů. Je opravdu inspirací.
Mirku, ten Miloš JE dokonalej. Fakt jsi mě pobavil.  ;D

Úplně mě to dostalo jak nálepky , nápad a model jsou dokonalý .
Ten vagon Plzně a Becherovky jsou fakt super .
Moc se mi to líbí

smiky

Zajímalo by mě jestli někdy uvidíme konečný pohled na železnici  ??? ??? ::)  >:D  ;D

mirek

Citace od: smiky kdy 16.12.2008, 20:07:53
Zajímalo by mě jestli někdy uvidíme konečný pohled na železnici  ??? ??? ::)  >:D  ;D
Vzhledem k tomu, že do vánoční výlohy (http://www.youtube.com/watch?v=GaJaK2DqxVg) jsou použity stavby i díly z kolejiště na půdě, vypadá kolejiště na půdě takto: http://www.youtube.com/watch?v=C0DAH-LA8Do
V současné době jsme si stavěli vagony na pivo a becherovku. Odzkoušeny byly ve výloze.

mirek

Vážení přátelé AFOLové,

Všem Vám velice moc děkuji za návštěvu  ,,kolejiště na půdě".  Jsem nesmírně potěšen.

20 000 tisíc otevření,  to si zaslouží dárek pro Vás

Zde je : http://hry.geewa.cz/99bricks


smiky

#336
Děkuji za velmi pěknou hru. Zkoušl jste to někdo?? Jaké jste měli skóre? Já měl 459

EDIT : Ted jsem dal 539 a už končím. Nemám rád gravitaci  ;D

MwK

Mirku,gratulujem ti k tej už naozaj dosť veľkej návštevnosti... :)
Naozaj je tu načo pozerať sa...Hlavne neprestávaj... ;)


Inak,k hre,dal som najprv 339 a potom 501... ;D
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Jonas

Citace od: mirek kdy 13.12.2008, 20:35:04
...po několika becherovkách se vyklubal tento becherovkový vůz.

Nikdy bych nevěřil, že je možné postavit pěkný vagón z kombinace tří takto zářivých barev. Ovšem dohromady s těmi reklamami to působí velmi živě a docela realisticky. Nakonec některé lokomotivy ČD jezdí nyní v podobně zářivých reklamních nátěrech. Takže dávám 10/10 bodů. :)

Také blahopřeji k tak vysoké návštěvnosti. Je to asi jediné nekomerční vlákno, které kdy dosáhlo takového čísla.
Jonas - Můj Brickshelf

hobby

Přidám se k Jonasovi. Napřed mi pestrost toho vagonu připadala příliš pouťová, až komediantská, ale pak jsem si řekL PROČ NE ? O nic přece nejde a takhle dneska svět vypadá. Teď už se mi vagon líbí a kdybych tyhle samolepky uměl, určitě bych něco podobného vytvořil. Takže, také pochvala  8).

mirek

Citace od: smiky kdy 17.12.2008, 17:04:39
Děkuji za velmi pěknou hru. Zkoušel jste to někdo?? Jaké jste měli skóre? Já měl 459
EDIT : Ted jsem dal 539 a už končím. Nemám rád gravitaci  ;D

Citace: MwK  Dnes 21:30:17
Inak,k hre,dal som najprv 339 a potom 501... ;D
Děkuji, děkuji.
Staré české přísloví říká: "..jablko nepadá daleko od stromu".
Tatínek si hraje s legem a starší synek, který je zakladatelem GEEWY si hraje taktéž. Díky němu, neboť jsem ho poprosil, máte k dispozici kolekci her.
Děkuji, děkuji.

Jonas

Citace od: hobby kdy 17.12.2008, 23:10:26
.....  a kdybych tyhle samolepky uměl, určitě bych něco podobného vytvořil . . .

Věřím, že nejen Hobby a já, ale i třeba někdo další by uvítal návod na tvorbu pěkných samolepek vhodných pro Lego výtvory. Myslím, že tady na Kostkách zatím nic takového není.

Nemohl bys ho ve volném čase vytvořit? Asi nejlépe v novém vlákně.
Jonas - Můj Brickshelf

mirek

Jonasi,
odpověď je jednoduchá, složitější je výroba. Vše záleží na programech, které má dotyčný ve svém počítači. Já používám tři, které kombinuji. Je to:  GRAFIKA            Jasc Paint Shop Pro 8
                                                                            TEXTY a FOTO    MGI PhotoSuite 4
                                                                             FOTO                Zoner Media Explorer 6
TEXT nebo REKLAMU (foto) oskenuji a vložím do počítače. Pak v grafickém programu upravím, vymažu nežádoucí pozadí, vytvořím nové a pod. V dalším programu doplním případně text a vše si pak vytisknu. Obrázky si zmenším, aby na vytištěné A4 byly tak velké, aby se vešly do rozměrů kostek, na které je budu lepit.Ve fotoprogramu pak upravím barvy, ostrost a pod. Ze zkušební A4 si pak vystřihnu vzorek, který vyzkouším přiložením na kostku.
Takto zpracovanou A4 okopíruji na Flash či jiné médium a odnesu do grafického studia, kde mi to vytisknou. Asi na laserové tiskárně, na mnou požadovaný papír. Buď průhlednou folii, nebo bílou lesklou samolepící folii.
Pro ilustraci mám zde několik už zpracovaných témat. Někteří kostkaři využili mých výtvorů a za přijatelnou cenu si je objednali. Jedna A4 je cca za 70,- Kč.Záleží na ceně tisku z grafického studia.


tazzy

Neni posledni obrazek jiz trochu zastaraly? Kdy dostanou take figove z kolejiste na pude nova policejni auta?  :D

Jonas

Citace od: mirek kdy 19.12.2008, 15:35:38
... Takto zpracovanou A4 okopíruji na Flash či jiné médium a odnesu do grafického studia, kde mi to vytisknou. Asi na laserové tiskárně, na mnou požadovaný papír. Buď průhlednou folii, nebo bílou lesklou samolepící folii. ...

Aha. To zpracování grafické předlohy mi bylo jasné a s tím problém nemám. Myslel jsem, žes vyřešil i domácí tisk na vhodné samolepící fólie. Právě tento poslední krůček nemám vyřešen, alespoň ne v odpovídající kvalitě. Schází mi kvalitní fólie, podobná té na kterou tiskne TLG, která by se dala vložit do běžně přístupné tiskárny.

I tak díky.
Jonas - Můj Brickshelf

mirek

Citace od: tazzy kdy 19.12.2008, 16:16:04
Neni posledni obrazek jiz trochu zastaraly? Kdy dostanou take figove z kolejiste na pude nova policejni auta?  :D
Ministr financí kolejiště na půdě rozhodl, že než nové nátěry "rychlých pruhů" na policejní auta na kolejiště na půdě, investuje do kostek pro stavby (i policejní stanice, která tam chybí).

mirek

Citace od: Jonas kdy 19.12.2008, 16:51:51
Myslel jsem, žes vyřešil i domácí tisk na vhodné samolepící fólie. Právě tento poslední krůček nemám vyřešen,
I tak díky.
S tímto problémem jsem se také potýkal. Nemám laserovou tiskárnu a odpovídající samolepící materiál. Tak jsem to přenechal zkušenějším v tomto oboru.
Někdy, když na vzhled moc pospíchám, vytisknu si obrázek na kvalitní slabý fotopapír a podlepím oboustrannou (slabou) lepící páskou. Někdy je to k nerozeznání.

Jindroush

Mno, http://www.rayfilm.cz/cs/ toho prodává docela dost. Problém s lesklým materiálem může být v tom, že inkoustovky vyžadujou nasákavost a tou tyhle fólie moc nedisponujou. Dá se to ovšem řešit tiskem méně lesklé materiály a přestříkáním bezbarvým lakem, pak to vypadá dost zajímavě (pokud samozřejmě lak nerozpustí barvu  ;D)

Ale kdyby někdo viděl někoho, kdo umí bílou, to by zajímalo mě.  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Marty713

#348
Citace od: Jindroush kdy 19.12.2008, 18:37:01Ale kdyby někdo viděl někoho, kdo umí bílou, to by zajímalo mě.  ;)

Jak? Jako v modelařině přece. Jak to dělají ty tisíce modelářů, kteří potřebují milimetrový obtisk znaku tankové divize, výrobního čísla nebo jiných označení? :)

Není v tom žádná věda, potřebujete tři věci: průměrný Photoshop (ale v mnoha případech stačí i malování), běžnou laserovou tiskárnu za 3000Kč (já mám EPSON PHOTO RX585) a obtiskový papír, který se dá sehnat u lepších prodejců, např. ZDE.

S tímto vybavením se dá zvládnout cokoli.

Jindroush

Chci průhledný samolepky tištěný bílou barvou, obtisky nerad.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

mirek

Citace od: Jindroush kdy 19.12.2008, 20:24:07
Chci průhledný samolepky tištěný bílou barvou, obtisky nerad.
Průhledné samolepky těštěné bílou barvou neumí ani to mé profi studio.
Slíbili mně vyříznout "ČD" z bílé samolepící lesklé folie ze známosti. Ještě je nemám. Už to trvá měsíc.

mirek

#351
... zde se začíná rodit nový projekt...

http://www.youtube.com/watch?v=gz1BSiWC8Vw

Napájení z 9V kolejí přes hliníková kolečka. Pohonná jednotka je ze setu LEGO 107, kde jsem nahradil 4V motorek, motorkem 9V (malinko upravený motorek z autodráhového autíčka GAMA). Vyjmutý 4V motorek slouží v ukázce jako zátěž na nápravě s hliníkovými kolečky.
Výhledově by toto spojení mělo být dálkově ovládané.

Pepan

Mirku máš můj obdiv  ;) Toto téma pravidelně sleduji, i když sem moc nepřispívám, protože psát každý den, jak se mi tvoje výtvory líbí, je asi trochu zbytečné, pokud nemám nějakou konstruktivní radu, či postřeh  :) Ale opravdu koukám, co všechno je člověk schopen vytvořit, pokud má šikovné ruce, trpělivost a dostatek prostředků, prostě nádhera!  ;) Rád se nechávám i inspirovat a vylepšuji svoje vláčky o osvětlení a podobně... jak jinak to vyjádřit - Potlesk!  ;) 

mirek

Pepane, děkuji, v předvánočním čase je to od Tebe pěkný dárek.

Vánočního kapra jsem už vykuchal a naporcoval, tak jsem se šel uklidnit a natočit video dalšího výmyslu, logicky navazujícího na el. ovládání výhybky.
Protože jedno zhlaví kolejiště na půdě je pod patrem a nebude na 2 výhybky vidět. přemýšlel jsem o detekci těchto výhybek. Vyřešil jsem to tak, že do závodského hradla jsem nainstaloval na pult dvě zelené kontrolky. Pokud bude pravá výhybka rovně bude svítit pravá zelená kontrolka, pokud levá výhybka bude rovně. bude svítit i levá kontrolka. Pokud budou výhybky do odbočky, nebude svítit nic.
Tak budu mít přehled, jak je jedna nebo druhá výhybka nastavena.

Názorná ukázka, zatím v poloprovozu:  http://www.youtube.com/watch?v=jE4WoNhHnJ0


betakaroten

Citace od: mirek kdy 19.12.2008, 21:50:33
Napájení z 9V kolejí přes hliníková kolečka. Pohonná jednotka je ze setu LEGO 107, kde jsem nahradil 4V motorek, motorkem 9V (malinko upravený motorek z autodráhového autíčka GAMA).
Dávný sen všech 4,5voltistů se stává skutečností, tleskám! Odhaduju, že to bude mít mnohem plynulejší rozjezdy než originální 9V hnací podvozek.

Lord.obiv

Mirku máš opravdu skvělé vláčky a dobře vymyšlené ovládání :)
Doma máme taky vláčky (TT) které ještě dělal můj děda který už bohužel zemřel :'(
a vláček už není v dobrém stavu :-\
Snad až budu na škole s oborem elektrikář tak ho snad opravím nebo rovnou celý přestavím ale nevím, v jakém měřítku by měl být nejspíš HO nejsou tak drahé jako TT.

P.S: To trafo co jde vidět na videu sme měli doma opravdu dobré trafo, ale někam zmizelo >:(
Budiž LEGO

mirek

#356
Musím znovu poznamenat, že práce na kolejišti neustále pokračují.
- Během svátků jsem dokončil u všech výhybek přípravu na osazení el. přestavníkem ETS.
- propojil jsem dva nezávislé okruhy tak, že lze přejíždět z jednoho na druhý.
- zahájil jsem práce na položení štěrkového podloží. Vytvořil jsem si šablony a podle nich vyřezávám
   potřebné oblouky a podloží pod výhybky. Začal jsem tím složitějším, výhybkou a obloukem.
   (viz.foto)

A ještě jeden postřeh. Včera kolejiště zaznamenalo invazi dětí našich kamarádů. Bylo zde 5 dětí od věku 2,5 roku až 8 let. Tři dědečkové a jeden tatínek. Všichni jezdili - najednou. Tři hodiny nepřetržitého provozu.
Tlačítka ovládali ti nejmenší (trafo bylo nastaveno na konstantní rychlost), ti větší měli každý jeden RC vlak ( celkem 3 RC vlaky) a trafem se ovládala koncová, kyvadlová trať. Já, zatím ručně přehazoval výhybky.
Byla kolize, jen jedna, kdy ten nejmenší nám přehodil výhybku a RC vlak prorazil koncovou kolejovou zarážku a proletěl na zem. Všechny jsem uklidnil, že je to "jen LEGO" vlak sestavil a jezdilo se dál.

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

Pepan

Omlouvám se za blbý dotaz, ale co je to za materiál, ze kterého jsi vytvořil štěrkové podloží? Nějak se mi na to nedaří přijít... a jaké jsou jeho vlastnosti? ;)

Shmade

Já si jen tak mimo soutěž tipnu, že by to mohlo být nějaké rozstříhané lino, nebo  spíše podle tloušťky a podle vzoru mi to připomělo ještě "dýhy" jako se dávají na kuchyňské linky... Nevím :)

mirek

#359
Je to lino, které má perfektní krupičkovou různobarevnou strukturu. Prostě, není hladké. Výborně se dá vystřihovat, či skalpelem řezat. Má velkou výhodu, že větší otvory pro výhybkové přestavníky se tím dokonale zakryjí. Zvuk jedoucího vlaku není natvrdo přenášen na dřevotřískovou desku. Je o poznání tišší, zejména, když používám u osobních vagónů hliníková kolečka.

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]