Společný projekt - Městečko Friends

Založil Igorus, 15.08.2016, 10:43:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Igorus

Co se týká rozložení, tak mám potvrzeno od pořadatelů, že zatím není jasná podoba (což jsem očekával), ale spíš že to bude jako na Lipnu. Takže pohled z jedné strany a využijeme roh.

Ohledně silnic:
Já bych to viděl tak, že :
- silnice ve vilové čtvrti a zábavné čtvrti budou z bricků naležato
- silnice v "modulární" čtvrti z tiles. Zde se přikloňuji k LBG. Cestičky, chodníky atd. pak na základě diskuze mezi sousedy (zde ale prosím o informaci, jak jste se domluvili).

Wafe - tys uprostřed (byť máš navrženy brickové silnice), ale pokud by jsi se chtěl zprava napojit na modulární domy napojit s tiles, nemám s tím problém. Pak by se nedělal ta silnice k divákům.

Sihaja

No, já tam pod svou parcelou vidím nápis VOLNO, tak proto jsem to psala...

Igorus

#182
Další verze rozložení:


zatím v řešení:
- rozložení koňáků
- Umístění Ravenhorn

Igorus

Citace od: Sihaja kdy 12.12.2016, 15:19:26
No, já tam pod svou parcelou vidím nápis VOLNO, tak proto jsem to psala...

Počítej s dvěma moduly.

waf

Z toho plánku mi není jasné, kde mi začínají a končí ty moje baseplate? Z obou stran budu mít polovinu silnice, nebo jak to bude?

Určitě chcete dělat ty bricky naležato? Mi přišlo, že je to zbytečně komplikované, nechtělo to přesně navazovat a vytvářely se tam mezery... ale klidně se podřídím :)

Citace od: Igorus kdy 12.12.2016, 13:08:19
Co se týká rozložení, tak mám potvrzeno od pořadatelů, že zatím není jasná podoba (což jsem očekával), ale spíš že to bude jako na Lipnu. Takže pohled z jedné strany a využijeme roh.

Ohledně silnic:
Já bych to viděl tak, že :
- silnice ve vilové čtvrti a zábavné čtvrti budou z bricků naležato
- silnice v "modulární" čtvrti z tiles. Zde se přikloňuji k LBG. Cestičky, chodníky atd. pak na základě diskuze mezi sousedy (zde ale prosím o informaci, jak jste se domluvili).

Wafe - tys uprostřed (byť máš navrženy brickové silnice), ale pokud by jsi se chtěl zprava napojit na modulární domy napojit s tiles, nemám s tím problém. Pak by se nedělal ta silnice k divákům.

jerzeeg

Vasyk, Pool, Petronel - mate uz trochu rozmyslene kopce skaly, at na sebe navazujeme ? Protoze by asi bylo divne, mit kazdy kopec nekde uprostred. :-D
Zkusim sem co nejdrive dat, jak to planuju u sebe.

Vasyk

Citace od: jerzeeg kdy 17.12.2016, 21:15:36
Vasyk, Pool, Petronel - mate uz trochu rozmyslene kopce skaly, at na sebe navazujeme ? Protoze by asi bylo divne, mit kazdy kopec nekde uprostred. :-D
Zkusim sem co nejdrive dat, jak to planuju u sebe.

Já kopec mít nebudu, jen ta budova bude mírně vyvýšená.

Petronel

Citace od: Vasyk kdy 18.12.2016, 16:29:43
Citace od: jerzeeg kdy 17.12.2016, 21:15:36
Vasyk, Pool, Petronel - mate uz trochu rozmyslene kopce skaly, at na sebe navazujeme ? Protoze by asi bylo divne, mit kazdy kopec nekde uprostred. :-D
Zkusim sem co nejdrive dat, jak to planuju u sebe.

Já kopec mít nebudu, jen ta budova bude mírně vyvýšená.
No ale jmenuje se to zatím hotýlek na kopci..  >:D

Jinak kopec by měl být snad až za mnou. Igorus píše, že kopec je v řadě A.

Petronel

Jinak prosím Igoruse o ucelení všech informací, pravidel a zveřejnění aktuální mapky do prvního příspěvku. Aktuálně je to trochu nepřehledné...

Vasyk

Citace od: Petronel kdy 18.12.2016, 19:03:26
Citace od: Vasyk kdy 18.12.2016, 16:29:43
Citace od: jerzeeg kdy 17.12.2016, 21:15:36
Vasyk, Pool, Petronel - mate uz trochu rozmyslene kopce skaly, at na sebe navazujeme ? Protoze by asi bylo divne, mit kazdy kopec nekde uprostred. :-D
Zkusim sem co nejdrive dat, jak to planuju u sebe.

Já kopec mít nebudu, jen ta budova bude mírně vyvýšená.
No ale jmenuje se to zatím hotýlek na kopci..  >:D

Jinak kopec by měl být snad až za mnou. Igorus píše, že kopec je v řadě A.

To bylo, ale místo mi bylo skrouhnuto, takže tak  >:D.

milanv

Citace od: milanv kdy 07.12.2016, 14:27:08
Já se zamýšlím nad oběma verzema, ono nechci stínit ani Cavelonovi :) Spíš aby to navazovalo.
Obsah už jsem předběžně taky psal, detaily se ještě budou ladit. V zásadě jde o ranč, kde se koná rodeo, čili soutěže ve Westernových jezdeckých disciplínách.
Nakonec mi vyšla líp verze vede sebe. Hrubé rozvržení je na plánu (čtvereček je 2x2 study):


Stodola bude asi vyšší díky sedlové střeše, stále budou nižší, budou mít jen jednostranně skloněnou střechu a stání (dvířka) směrem ven. Tribuny budou jen nízké podstavce, na kterých se bude stát. Vepředu bude před cestou něco jako plot, spíš jako upoutávka na ranč než "opevnění". Vzadu ani po stranách žádné ploty nebudou, oblast bude jen vizuálně ohraničená. Cesta vypadá na plánu mohutně, ale bude v reálu zmírněná svým provedením, pískovo-hliněná navazující na udusané prostranství před stájemi. Na levé baseplate se budou odehrávat scénky krmení koní (vožení ovsa ze stodoly, roznášení koňům), nějaké čištění a příprava na soutěž a rád bych i něco stavebně-opravářského jako oprava střechy stodoly. Na pravé baseplate bude vlstní soutěž v Trailer loadingu a kolem návštěvnice ucucávající zaručeně nealkoholickou whiskolu ze stánku apod.

Jak dozadu tak doleva můžu vytvořit vizuální napojení a jde jen o dohodu jak a kde a jakým způsobem: jestli jako "pouť", tedy cestičku pro návštěvníky, kolem stánky apod., nebo jako "pracovní", mezi stájemi, na rozvoz krmiva apod.
Pán na Žlutém hradě

Pool

Citace od: jerzeeg kdy 17.12.2016, 21:15:36
Vasyk, Pool, Petronel - mate uz trochu rozmyslene kopce skaly, at na sebe navazujeme ? Protoze by asi bylo divne, mit kazdy kopec nekde uprostred. :-D
Zkusim sem co nejdrive dat, jak to planuju u sebe.

Kopeček mám hotový, tak vyfotím a časem pošlu, teď přes Vánoce trochu nestíhám. Ale jinak ten můj kopec ani není kopec, jen taková menší skála, ze které poteče potůček a dole udělá jezírko. A bude uprostřed mého baseplate, tak nebude potřeba navazovat na ostatní a ani by to nemělo nějak "rušit" ostatní, že kolem budu mít stromy.

Igorus


Igorus

Citace od: waf kdy 16.12.2016, 18:52:47
Z toho plánku mi není jasné, kde mi začínají a končí ty moje baseplate? Z obou stran budu mít polovinu silnice, nebo jak to bude?

Určitě chcete dělat ty bricky naležato? Mi přišlo, že je to zbytečně komplikované, nechtělo to přesně navazovat a vytvářely se tam mezery... ale klidně se podřídím :)




Máš silnici jen z jedné strany. Promenádu řeší stavitelé domů (pozn. šířka promenády se řeší samostatně, zde je jen pracovní návrh). Co se týká silnice naležato tak skvěle to zpracoval Vasyk ve vesnici - bylo to pevné, stabilní a bez škvír. Požádal jsem jej o znovuvytvoření a nafocení. Takže dám zavčas vědět.

Igorus

Citace od: Pool kdy 19.12.2016, 16:47:43
Citace od: jerzeeg kdy 17.12.2016, 21:15:36
Vasyk, Pool, Petronel - mate uz trochu rozmyslene kopce skaly, at na sebe navazujeme ? Protoze by asi bylo divne, mit kazdy kopec nekde uprostred. :-D
Zkusim sem co nejdrive dat, jak to planuju u sebe.

Kopeček mám hotový, tak vyfotím a časem pošlu, teď přes Vánoce trochu nestíhám. Ale jinak ten můj kopec ani není kopec, jen taková menší skála, ze které poteče potůček a dole udělá jezírko. A bude uprostřed mého baseplate, tak nebude potřeba navazovat na ostatní a ani by to nemělo nějak "rušit" ostatní, že kolem budu mít stromy.

Pro informaci, aby se mohl Jerzeeg a Petronel napoji,t bude fotka ideální. Takže neotálej s posláním byť to bude pracovní verze. Díky.

Jinak obecně ano (jak píše Petronel), vyvýšení by mělo být směřováno "na sever" (tedy řada A).

milanv

Silnice naležato se kroutit nemusejí, už dřív jsem tady ukázal novou konstrukci, o které právě Igorus říkal, že je podobná té Vasykově. Minimálně jako důkaz, že to jde :) Než pošle Vasyk přip. jiné fotky.

K plánku: já si beru nakonec baseplate vedle sebe, jak ukazuju na plánku o kousek výše - myšleno z pohledové strany.

Vasyk: budeš chtít k sobě napojit cestu ode mě (viz plánek)?
Pán na Žlutém hradě

Cavelon

Citace od: milanv kdy 21.12.2016, 13:54:35
K plánku: já si beru nakonec baseplate vedle sebe, jak ukazuju na plánku o kousek výše - myšleno z pohledové strany.

Ktoré dve? D1+C1 alebo D2+C2?

milanv

Pán na Žlutém hradě

waf

Díky, teď už je mi to jasné :)

Silnici tedy udělám z bricks naležato.

Citace od: Igorus kdy 21.12.2016, 12:35:28
Máš silnici jen z jedné strany. Promenádu řeší stavitelé domů (pozn. šířka promenády se řeší samostatně, zde je jen pracovní návrh). Co se týká silnice naležato tak skvěle to zpracoval Vasyk ve vesnici - bylo to pevné, stabilní a bez škvír. Požádal jsem jej o znovuvytvoření a nafocení. Takže dám zavčas vědět.

Vasyk

Citace od: Igorus kdy 21.12.2016, 12:35:28
Máš silnici jen z jedné strany. Promenádu řeší stavitelé domů (pozn. šířka promenády se řeší samostatně, zde je jen pracovní návrh). Co se týká silnice naležato tak skvěle to zpracoval Vasyk ve vesnici - bylo to pevné, stabilní a bez škvír. Požádal jsem jej o znovuvytvoření a nafocení. Takže dám zavčas vědět.

Zde je mé řešení silnice, snad to s toho obrázku bude poznat.

Vasyk

Citace od: milanv kdy 21.12.2016, 13:54:35
Vasyk: budeš chtít k sobě napojit cestu ode mě (viz plánek)?

Pokud povede silnice zase jako u vesnice při kraji, tak napojovat cestu nemusíš.

milanv

Citace od: Vasyk kdy 22.12.2016, 11:36:00
Pokud povede silnice zase jako u vesnice při kraji, tak napojovat cestu nemusíš.
Jak vidíš na plánku, tak v naší části není silnice plánovaná žádná. Já budu mít takovou něco jako polňačku skrz svůj "ranč", tedy bude z tiles a plates, žádné bricky naležato. A jde mi o to, jestli ji mám napojit na tvůj modul a jestli ty s ní budeš chtít někam pokračovat. Ať už napojit na skutečnou silnici nebo protáhnout ve formě té polňačky.
Pán na Žlutém hradě

Vasyk

Citace od: milanv kdy 22.12.2016, 12:58:25
Citace od: Vasyk kdy 22.12.2016, 11:36:00
Pokud povede silnice zase jako u vesnice při kraji, tak napojovat cestu nemusíš.
Jak vidíš na plánku, tak v naší části není silnice plánovaná žádná. Já budu mít takovou něco jako polňačku skrz svůj "ranč", tedy bude z tiles a plates, žádné bricky naležato. A jde mi o to, jestli ji mám napojit na tvůj modul a jestli ty s ní budeš chtít někam pokračovat. Ať už napojit na skutečnou silnici nebo protáhnout ve formě té polňačky.

Moje chyba, na plánek jsem nekoukal pořádně. Myslel jsem, že před celým projektem zase povede silnice jako u vesnice. No, k Hotelu by se asi hosté nějak dosta měli, možná kdyby byla silnice mezi náma tak, jak je to mezi Yanice a Igorusem, bylo by to asi lepší, ale to musí rozhodnout Igorus.

Foto: varianta 1 jak jsem to dle plánku (ne)pochopil  >:D
        varianta 2 jak navrhuji

Cavelon

Ani jedno nemáš dobre, lebo MilanV si alokoval štvorce D2 a C2. >:D

juraj


Vasyk

Citace od: Cavelon kdy 22.12.2016, 19:06:22
Ani jedno nemáš dobre, lebo MilanV si alokoval štvorce D2 a C2. >:D

Vycházel jsem z toho schématu, takže špatně to má Igorus  ;D >:D

Cavelon

Inými slovami povedané stavebník nepožiadal príslušné orgány o zmenu územného plánu. ;D

milanv

Já všechny své úkoly prozatím splnil :) Měl jsem dodat jaké si zabírám baseplate, soupis atrakcí a rámcový plánek. Cavelone, u tebe jsem zvědavý, jak se budeš chtít napojit, pokud nějak. Ale zatím je čas, ještě nedorazil malý LB.
A tím, že bychom silnici měli mezi sebou všichni tři, tak to chce se nějak vyjádřit ode všech. Mně nevadí a aspoň bude logické jak ohraničení plochy tak napojení příjezdové cesty. Takže já jsem pro pokud ji tam vložíme navíc, nemám na ni prostor na své baseplate, mám to moc natěsno. Co vy dva?
Pán na Žlutém hradě

Igorus

#208
Citace od: Cavelon kdy 22.12.2016, 19:37:12
Inými slovami povedané stavebník nepožiadal príslušné orgány o zmenu územného plánu  ;D

Slovy úředníka, požadavek na změnu územního plánu byl dodán po umístění plomby (navíc nebyl podán změnového formuláře na základě § 46 zákona č. 183/2006). Ale i přes to bude mít Milan parcely C2+D2.

Vasyku, Milane, Cavelone - jestli chcete proužek silnice je mi jedno. Jen potřebuju vědět resoumé. Díky

Vasyk

Citace od: Igorus kdy 29.12.2016, 12:12:15
Citace od: Cavelon kdy 22.12.2016, 19:37:12
Inými slovami povedané stavebník nepožiadal príslušné orgány o zmenu územného plánu  ;D

Slovy úředníka, požadavek na změnu územního plánu byl dodán po umístění plomby (navíc nebyl podán změnového formuláře na základě § 46 zákona č. 183/2006). Ale i přes to bude mít Milan parcely C2+D2.

Vasyku, Milane, Cavelone - jestli chcete proužek silnice je mi jedno. Jen potřebuju vědět resoumé. Díky

Za mě je mi to jedno, přístup do Hotelu jsem udělal ze zdi, takže tam klidně nemusí být nic.