Diskuse o stavebnicích > Technic

Přístavní kontejnerový jeřáb

(1/2) > >>

Foton:
Od návštěvy rotterdamského přístavu Maasvlakte 2 https://www.portofrotterdam.com/en/to-do-port/futureland , jsem chtěl postavit jeden z tamních jeřábů.
Ale tak aby se s ním dalo  opravdu nakládat. I spodní kontejner z prostředního sloupce v sestavě 3x3x3 kontejnery. Což vyžaduje přístup k "nabírání" kontejnerů podobný realitě, tj. seshora (tzv. Twistlock).
.

To nebylo až tak těžké vymyslet. Ale pak to zformovat do sloupce 20x8 studů ( 20' dlouhý kontejner; ), to už zabralo několik předělávek. No a pak už jen aby to bylo i hratelné ... další předělávky.

Po několika měsících neintezivní práce, je první hratelný prototyp. "Hák" je mohutný kus s vlastní baterií, takže nemusím tahat kabely.  Co se týče podobnosti k realitě, tak to samozřejmě dost kulhá.

https://youtu.be/X8kzPbpZfMI

Kontejner možná budu muset zvětšit, aby vypadal dobře a vešly se do něj 6 studová auta. Naštěstí rozšíření "háku" není takový problém.

martindavid:
Dobré jen bych osobně dal rychlejší převod na posun do strany.
taky jsem chtěl podobné řešení ale kontejnery už předělávat nechci.

Foton:

--- Citace: martindavid  08.11.2021, 18:26:32 ---Dobré jen bych osobně dal rychlejší převod na posun do strany.
taky jsem chtěl podobné řešení ale kontejnery už předělávat nechci.

--- Konce citace ---

Kontejnery chápu. Já jsem teď ve fázi ověřování možností jak kontejner postavit (aby fungoval).
Převody budu upravovat, rozhodně ten co vyjíždí s vozíkem dopředu po rameni. Ty posouvací musí být pomalé, aby se dali dobře zaměřovat díry na konťasu.

Foton:
Tak jeden kontejner by byl. A víc jich asi ani nebude, okolní zřejmě udělám jen z bricků jako "nehnutelnou" barikádu.

martindavid:
Nakonec jsou o 2 study širší? To už jsi skoro u mého měřítka mám je 12 studu široké  a 26 dlouhé.
Jsem zvědavý jak pokročis já zatím jen na papíře ale už mám rozměr horního mostu (rámu)jeřábu ,38x90studu výška cca 40 studu .

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi