Přístavní kontejnerový jeřáb

Založil Foton, 08.11.2021, 18:17:37

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Foton

Od návštěvy rotterdamského přístavu Maasvlakte 2 https://www.portofrotterdam.com/en/to-do-port/futureland , jsem chtěl postavit jeden z tamních jeřábů.
Ale tak aby se s ním dalo  opravdu nakládat. I spodní kontejner z prostředního sloupce v sestavě 3x3x3 kontejnery. Což vyžaduje přístup k "nabírání" kontejnerů podobný realitě, tj. seshora (tzv. Twistlock).
.

To nebylo až tak těžké vymyslet. Ale pak to zformovat do sloupce 20x8 studů ( 20' dlouhý kontejner; ), to už zabralo několik předělávek. No a pak už jen aby to bylo i hratelné ... další předělávky.

Po několika měsících neintezivní práce, je první hratelný prototyp. "Hák" je mohutný kus s vlastní baterií, takže nemusím tahat kabely.  Co se týče podobnosti k realitě, tak to samozřejmě dost kulhá.



https://youtu.be/X8kzPbpZfMI

Kontejner možná budu muset zvětšit, aby vypadal dobře a vešly se do něj 6 studová auta. Naštěstí rozšíření "háku" není takový problém.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

martindavid

Dobré jen bych osobně dal rychlejší převod na posun do strany.
taky jsem chtěl podobné řešení ale kontejnery už předělávat nechci.

Foton

Citace od: martindavid kdy 08.11.2021, 18:26:32
Dobré jen bych osobně dal rychlejší převod na posun do strany.
taky jsem chtěl podobné řešení ale kontejnery už předělávat nechci.

Kontejnery chápu. Já jsem teď ve fázi ověřování možností jak kontejner postavit (aby fungoval).
Převody budu upravovat, rozhodně ten co vyjíždí s vozíkem dopředu po rameni. Ty posouvací musí být pomalé, aby se dali dobře zaměřovat díry na konťasu.

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

Tak jeden kontejner by byl. A víc jich asi ani nebude, okolní zřejmě udělám jen z bricků jako "nehnutelnou" barikádu.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

martindavid

Nakonec jsou o 2 study širší? To už jsi skoro u mého měřítka mám je 12 studu široké  a 26 dlouhé.
Jsem zvědavý jak pokročis já zatím jen na papíře ale už mám rozměr horního mostu (rámu)jeřábu ,38x90studu výška cca 40 studu .

Foton

Základní rám už je taky. Měřítko je vůči kontejneru v nepoměru (vzhledem k realitě). Chtěl jsem aby to zvládlo 3 kontejnery na sobě a 3 za sebou.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

poMOCník

Citace od: Foton kdy 19.11.2021, 09:01:20
Základní rám už je taky. Měřítko je vůči kontejneru v nepoměru (vzhledem k realitě). Chtěl jsem aby to zvládlo 3 kontejnery na sobě a 3 za sebou.

A mezi tím to můžeš používat jako servírovací stolek!

Foton

#7
Tak po 4 a půl letech jsem ho konečně dodělal (Mark I samozřejmě) a odprezentoval na "Svět Kostek Olomouc 2022"

Galerie z výroby

A zpachtil jsem i video
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.