(Vlastní) Městské opevnění - výstavba.

Založil Aki, 29.03.2006, 10:56:39

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Líbí se vám barva parkánové zdi:

černá?
8 (57.1%)
flekatá?
6 (42.9%)

Celkem hlasů: 14

Aki

#30
Děkuji všem za názor (hlavně na ten parkán), i těm ze soukromé pošty. Vcelku mne ro přesvědčilo, ho přepracovat. Změna nastane jednak v barvě, krom černé přibude i tmavě šedá, odstraním tu "tan" (lví hlava) a změn se dostane i celému tvaru parkánu. Rozhodl jsem se nechat se ovlivnit pardubickou Zelenou bránou a tak přidám ještě jedno patro a celé to zastřeším.  ;) Jen se mi nepodařilo znova do toho zapracovat ty černé hlavy. Chjo  já je snad do ničeho nenacpu... :'( >:D ;D

Citace od: Raistlin M kdy 29.03.2006, 19:02:26
Ani Lego černá není naprosto černá ;)

Asopň jednou týdně chodím kolem kostela Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Labem a teprve před pár dny mi došlo, že vršek věže, tohoto gotického chrámu (mimochodem s nejšikmější věží na sever od Alp) je také z černého kamene.
Přestože jsem se po tom pídil, nezjistil jsem z jakého druhu ta vrcholová partie je. Šedivý kámen na portálu a neomítnutých částech je pískovec. Nevíte někdo víc?
Každopádně mne tento chrám neuvěřitelně láká k postavení..... ;)

JardaL

Domnívám se, že je to také pískovec. Z části originálně tmavě šedý až černý, zčásti ještě vylepšený-zoxidovaný ovzduším. Pískovec je nejsnáze dostupným stavebním materiálem tohoto regionu, a to platilo jak ve 14. století, když ten náš kostel poprvé vystavěli, tak ve století 19.?? , když ho do současné podoby přestavovali. Navíc míchání různých stavebních materiálu mi do tehdejší architektury moc nejde.
P.S:  A koneckonců mám takový černý pískovec na chalupě na komíně. :-))
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

Aki

#32
Práce na opevnění zdařile pokračují a tak je zde několik dalších fotografií. Tentokrát jde o prototypy a byl bych docela rád, kdyby jste je podrobili důkladné kritice.

První je prevét, po staročesku označovaný pěkným slůvkem "výsernice", čili pokusil jsem se o gotický záchod. Nejčastěji byl stavěn jako malý arkýř s kamennou sedačkou s otvorem. Vystavěn byl na krakorcích a zevnitř býval povětšinou uzavřen dveřmi. Exkrementy padaly přímo k patě zdi. Podobný pokus najdete zde.

Nejvíce práce mi daly ty krakorce.....

Aki

#33
Dalšími pokusy jsou
1) pokus o sdružený erb stavebních investorů v plném provedení, tedy dva štítky, přilba s klenotem a fanfrnochy.
2) gotický, povětšinou vnitřní, portál.  Nějaká ta inspirace např. zde, nebo zde.

otaznik

Ten záchod je luxusní, hlavně ty podpěry jsou moc hezky udělané.

Jen je škoda, že používáš i zažloutlé a poničené díly.

marian20

Myslím si že Aki tie poničené diely vo finálnej verzii vymení.
weiter, weiter ins Verderben, wir mussen leben bis wir sterben...

Shi-So

Citace od: otaznik kdy 28.05.2006, 10:34:58
Ten záchod je luxusní, hlavně ty podpěry jsou moc hezky udělané.

Jen je škoda, že používáš i zažloutlé a poničené díly.

No ja taky zazloutle dily nemusim  ,ale obcas to pusobi i "dobove" 8)

Aki

#37
Citace od: otaznik kdy 28.05.2006, 10:34:58
Jen je škoda, že používáš i zažloutlé a poničené díly.
Jak napsal Marian, jde o prototypy staveb, tedy zkouším si prvky, které chci nakonec použít. Takže sahám po kdejakém odpadu co tu doma mám a v modelu opevnění už budou jen hezky šedivé dílky (včetně držáků dveří). I ta viněta s prevétem vznikla jen tak mimochodem, když už jsem tu stavbičku měl hotovou....
Zažloutlé kostky jsem zvažoval použít pod tím záchodkem (Shi-So tam navrhoval hnědé), ale nyní jsem už rozhodnut pro ještě trochu jiné zpodobnění. ;)

Mimochodem moje prototypy vznikají mimo jiné i pro to, že čekám nezažloutlé dílky z BL a chtěl bych už konečně pokračovat.... :-\

Jenčula

Aki, nechtělo by to u toho prevétu (zevnitř, jak se sedí) použít hnědé tiles, aby to moc nestudilo při ***** ?? 
Můj RELAX

Aki

#39
Citace od: Jenčula kdy 29.05.2006, 07:20:57
Aki, nechtělo by to u toho prevétu (zevnitř, jak se sedí) použít hnědé tiles, aby to moc nestudilo při ***** ??
Tam dřevěné sedátka nebývaly. Byly kamenné a před akcí se zakrývaly látkou s patřičným výřezem, aby to nestudilo.
Takže nějaké barevné tille bych tam asi měl dát, když tam strkám panáčka, jako v té vinětě, jinak ne.  8)

stambi

Citace od: Aki kdy 01.04.2006, 22:10:25
Změna nastane jednak v barvě, krom černé přibude i tmavě šedá, odstraním tu "tan" (lví hlava) a změn se dostane i celému tvaru parkánu. Rozhodl jsem se nechat se ovlivnit pardubickou Zelenou bránou a tak přidám ještě jedno patro a celé to zastřeším.  ;) Jen se mi nepodařilo znova do toho zapracovat ty černé hlavy. Chjo  já je snad do ničeho nenacpu... :'( >:D ;D
dobře použité jsou zde http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=194795
štambi

GNOSIS

Máš to moc pěkné a přikládám reálné foto z Aigues Mortes (agi mó) a byl tam i jeden pro pány, který místo otvoru a sedátka měl jen stěnu a dole štěrbinu, kterou teklo vše ven ... jednoduché a účelné.
Jinak záchod je francouzsky prevét, zkomoleně česky prevít.
Jen tak dál.

Aki

Citace od: stambi kdy 08.08.2006, 11:03:53
Citace od: Aki kdy 01.04.2006, 22:10:25
Jen se mi nepodařilo znova do toho zapracovat ty černé hlavy. Chjo  já je snad do ničeho nenacpu... :'( >:D ;D
dobře použité jsou zde http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=194795
štambi
To je hezké, díky za odkaz. Ale jen pro přesnost, ten povzdech platil pro černé minifig hlavy, co jsem z nich měl polosloupky.  ;) 8)

Aki

#43
Ještě jednou děkuji všem co se podíleli na připomínkování předbraní na parkánu městského opevnění. No a takto vypadá ono předbraní nyní. Jenom jsem krom gotiky musel malinko zabrousit i do renesance.
Opět vítám jakékoli připomínky. Musím ještě říci, že tato stavba je focená záměrně tak aby nebylo příliš vidět co je okolo, neb to bude zveřejněno samostatně.  ;)
(autor fotografie: Jenčula)

Samík

Páni..vypadá to naprosto úžasně :o
Opravdu skvělé provedení se spoustou detailů a dobrých nápadů...
Už se nemůžu dočkat, až zveřejníš nějaké další části Tvého městského opevnění. ;D
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost! Tím prvním si ovšem nejsem tak jist!
--Moje Brickshelf galerie--

Jonas

Pěkný začátek. Vchod lákající ke vstupu.

Jen doufám, že ty černočerné zdi jsou tam schválně (dočasně) jen proto, aby zakrývaly to, co nám zatím nechceš ukázat. Že to je jen taková plenta, kterou pak najednou strhneš.
Jonas - Můj Brickshelf

Aki

#46
Bohužel ne, plenta to není. To černé je parkánová zeď a tu jsem nakonec v černé ponechal. Vím že to pro fotografie není to pravé ořechové, ale ve skutečnosti to vypadá vcelku pěkně. Tradičním řešením by bylo namíchat do té černé trochu nějaké šedé a rozbít to tak. Zkusil jsem to ale moc mne to, v tomto případě, nenadchlo. Nějak mi to neštimovalo s tím zvýrazněným nárožím.  :-\

Edit: Zkusím to ještě jednou udělat a vyfotit. Uvidíme co se bude víc líbit.
Děkuju za názor a připomínku, Jonasi ťal jsi do živého.  :-[

marian20

#47
To je tradičný problém čiernej, zaniknú v nej všetky detaily. Ale vstupná brána (resp. parkan)  sa ti Aki podarila, len ak by si mohol skús dať ešte aj foto so zdvihnutými padacími mostami.
weiter, weiter ins Verderben, wir mussen leben bis wir sterben...

Aki

#48
Citace od: marian20 kdy 03.11.2006, 17:06:35
len ak by si mohol skús dať ešte aj foto so zdvihnutými padacími mostami.
Jo to není moc problém (tedy až zase příjde někdo na návštěvu - foťák nemám), jen budu muset ještě natáhnout lana na rumpály - ty mi tam doposud chybí. Tedy ty lana, rumpály jsou v prvním patře.  ;)

Aki

Citace od: marian20 kdy 03.11.2006, 17:06:35
To je tradičný problém čiernej, zaniknú v nej všetky detaily. Ale vstupná brána (resp. parkan)  sa ti Aki podarila, len ak by si mohol skús dať ešte aj foto so zdvihnutými padacími mostami.

Udělal jsem tedy skusmo jednu polovinu zdi různobarevnou a druhou jsem zatím ponechal původní.
Vím fotka není příliš kvalitní, ale časem budou i lepší.  ;)

peter

Citace od: Aki kdy 24.11.2006, 11:27:41
Udělal jsem tedy skusmo jednu polovinu zdi různobarevnou a druhou jsem zatím ponechal původní.
Vím fotka není příliš kvalitní, ale časem budou i lepší.  ;)

Hmm, v tomhle porovnání je ta celočerná lepší, alespoň pro mě. Fotka bez komentáře ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Peetrs

jj celo-černá zeď se mi také zamlouvá víc, než ta strakatá...

Aki

A tady jsou pro dokreslení dva takové ochutnávkové pohledy na zatím ještě finálně nehotovou stavbu.

TomG

Tohle vypada ovsem solidne :)

Ale na te spodni fotce to vypada vic jako realna stavba.
Only the best can survive.

otaznik

Citace od: Aki kdy 24.11.2006, 11:27:41
Udělal jsem tedy skusmo jednu polovinu zdi různobarevnou a druhou jsem zatím ponechal původní.
Vím fotka není příliš kvalitní, ale časem budou i lepší.  ;)
Ta různobarevná zeď vypadá mnohem lépe.

Rever

Ta vnitřní strana věže se mi zdá opravdu povedená, proč není stejná i ta vnější strana? Nedostatek dílků, nebo barevné sladění s okolní zástavbou?

TomG

Citace od: Rever kdy 24.11.2006, 13:46:51
Ta vnitřní strana věže se mi zdá opravdu povedená, proč není stejná i ta vnější strana? Nedostatek dílků, nebo barevné sladění s okolní zástavbou?

To jsou tytez dily, jen je to jinak nafocene a jina vyvazenost barev.
Only the best can survive.

Rever

Citace od: TomG kdy 24.11.2006, 13:49:01
Citace od: Rever kdy 24.11.2006, 13:46:51
Ta vnitřní strana věže se mi zdá opravdu povedená, proč není stejná i ta vnější strana? Nedostatek dílků, nebo barevné sladění s okolní zástavbou?

To jsou tytez dily, jen je to jinak nafocene a jina vyvazenost barev.

No jo, je to tak, původně jsem si myslel, že jedna strana je šedá a druhá strana je udělaná z tan kostek, což mě přišlo docela zajímavé, ale teď jsem si to pořádně prohlédl a skutečně je to způsobeno vyvážením bílé v digitálním fotoaparátu.

Jonas

Aki,

stavíš pěkné a zajímavé stavby, ať už je to středověký dům, věž či most.

Možná bych ti jen poradil, aby sis více věřil. Stav to tak, jak to sám cítíš. Tím, že nám to předkládáš po malých kouscích - bez návaznosti na další stavby, nemáme možnost vidět, jak to zapadá do celku a jaký máš celkový koncept. A možná právě proto se objevují některé ty kritiky. Prostě stav podle hesla: Leg godt!

Věřím, že i ten most vypadá líp, když navazuje na hrad a na jeho okolí. Je-li ukazován samotný, mohou se zdát některé věci méně pochopitelné.

Mariánův most je pojetím samozřejmě trošku jiný, především proto, že má svůj vlastní příběh.
Jonas - Můj Brickshelf

Aki

#59
Citace od: marian20 kdy 03.11.2006, 17:06:35len ak by si mohol skús dať ešte aj foto so zdvihnutými padacími mostami.
A už ho, i celý MOC, najdeš tady.

A píšu tom zde8)