McLaren F1 podle návodu od PvdB

Založil tomaslambo, 15.11.2016, 22:41:21

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

HD

Tak to musím taky zkusit. :D
Vypadají hodně luxusně.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

8868

Ty modrý piny fakt vypadají dost blbě. Nebyli by přijatelnější klasický šedý? Třeba by tam tolik nesvítily.

tomaslambo

Zkoušel jsem to, ale ve výsledku to bylo ještě horší, protože ta světle šedá je v té černé jako pěst na oko. Navíc jsou všechny Witout Friction, takže se to stejně nedá aplikovat všude. Ale říkám, na fotkách to vypadá úplně jinak, než v reálu.

Legman

Citace od: tomaslambo kdy 26.11.2016, 11:41:53
Ta tyčka je vsunutá do středové axle díry (drží tam opravdu hodně pevně).
V šedém disku na Diablu SV to vypadá luxusně. Škoda jen, že zatím nemám dostatek dílů na osazení celého auta, snad se podaří alespoň jedna strana. Hned jak se k tomu dostanu tak to nafotím
Tak snaď ti vyjde aspoň tá jedna strana. Druhá bude musieť počkať :D

tomaslambo

#34
Tady Jsou fotky poklice na disku mého Lamborghini Diablo SV. Bohužel se mi nepovedlo nashromáždit materiál ani na tudruhou poklici. Budu holt muset něco málo dílů dokoupit. Jo a ještě se omlouvám za ten prach, vánoční úklid mám teprve v plánu



Včera večer jsem dokončil přebarvování (Ribbed Hose jsem provizorně přelepil černou elektrikářskou páskou, ale určitě je později vyměním za Pure Lego) a začal jsem pracovat na detailech v motorovém prostoru. Snažil jsem se fotit bez blesku, aby tolik nevynikali ty obligátní modré piny, což se to trochu podepsalo na kvalitě fotek (chtělo by to sluníčko, ale v tomto ročním období bych chtěl moc). Mimochodem všechny viditelné trojpiny a červené axle 2L jsem vyměnil za černé, ještě že mám rozebraný dostatek starších setů.






8868

Na těchto fotkách to vypadá mnohem lépe, ten blesk je zlo  :D  Ve skutečnosti to bude počítám ještě lepší. Černá barva se obecně blbě fotí. Když si vzpomenu jak vypadá 8880 na fotkách a jak ve skutečnosti, tak je to obrovský rozdíl. Poklice budou parádní, je to super nápad.

Legman

Vyzerá to luxusne. (Y) Na McLaren F1 to bude vyzerať dobre v tých čiernych diskoch. A celkovo to auto vyzerá super. Modré piny až tak nevadia.

Hacislav

Citace od: tomaslambo kdy 26.11.2016, 13:34:21
Zkoušel jsem to, ale ve výsledku to bylo ještě horší, protože ta světle šedá je v té černé jako pěst na oko. Navíc jsou všechny Witout Friction, takže se to stejně nedá aplikovat všude. Ale říkám, na fotkách to vypadá úplně jinak, než v reálu.

Tak na některých místech se místo modrých dají použít 11214 a 18651 a ty už tak zářit jako modre nebo světle šedivé nebudou. Samozřejmě, na řadě míst delší pin použít nepůjde.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

tomaslambo

Přesně o tom už jsem taky přemýšlel, jen mám ten pocit, že těch nových pinů zatím moc nemám. Každopádně se o to alespoň pokusím.

baty

Citace od: tomaslambo kdy 25.11.2016, 22:09:03
Tak tady je výsledek. Velice mě překvapilo jak to dopadlo a že se to tam vůbec vešlo

Moc pěkné!

tomaslambo

#40
Tady je ldr soubor na poklice. A tady je návod v pdf. Je to můj první pokus v LPubu, takže klidně do mě, ať vím kde se zlepšit

sohibil

Citace od: tomaslambo kdy 26.11.2016, 13:34:21
Zkoušel jsem to, ale ve výsledku to bylo ještě horší, protože ta světle šedá je v té černé jako pěst na oko. Navíc jsou všechny Witout Friction, takže se to stejně nedá aplikovat všude. Ale říkám, na fotkách to vypadá úplně jinak, než v reálu.
Sorry že mudrujem ale existujú predsa aj čierne piny s friction. A myslím že nie je problém si cez bricklink nejaké objednať. Našiel som ich aj v CZ obchodoch a ich cena je fakt smiešna. Napr. BricksCZ 20% SALE alebo SULYS Bricks. Pokiaľ by si ich objednal dosť, myslím že by sa ti to oplatilo, predsa len poštovné v rámci ČR snáď nie je až také vysoké, horšie by to bolo odniekiaľ spoza hraníc.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

tomaslambo

V těchto pinech, na které jsi mi dal odkazy, problém není. Problém je v těchto pinech, které se sice v černé barvě koupit dají, ale jejich cena je zase někde úplně jinde, tedy alespoň na českých obchodech 

sohibil

Tak to máš pravdu, 12 czk za 1 taký pin je fakt premrštená cena. A ani ich veľa nemajú, asi sú dosť vzácne. Vrch tomu nasadzuje ten posledný obchod, kde ponúka jediný taký pin za 150 czk. To už pomaly hraničí s duševnou chorobou.

Ani zvyšok EU na tom nie je o moc lepšie. Dielov je síce viac ale ceny sú stále poriadne vysoké. Asi sa jedná o dosť nový diel, neskôr, keď sa ich dostane do obehu viac snáď ceny poklesnú. Dovtedy máš asi pech a buď si musíš vystačiť s tými modrými alebo ich skúsiť prefarbiť, čo nemusí byť zas taký zlý nápad. Jeden AFOL tu na fóre si tak vyrobil chrómované diely.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

tomaslambo

Tyto piny nejsou nové, vyšly pouze, až na pár vyjímek, v roce 2002, v setech typu Bionicle, Spybotics. Tady se můžeš juknout na soupisku. Ale mám dobrou zprávu, cca před půl hodinou mi bart_nj přivezl 14 těchto pinů (nepočítal jsem to, ale na ty nejvíce viditelná místa by to mělo bohatě stačit) a touto cestou mu chci OPRAVDU HROZNĚ MOC PODĚKOVAT.

Legman

No čo už to máš hotové? Pošli fotky.  >:D

tomaslambo

Všechny viditelné modré piny již jsou černé. Chybí už mi dodělat jen nějaké drbky v motorovém prostoru. Fotky budou až bude hotovo. Teď mám navíc ještě dost práce se sety od Ježíška (zrovna stavím 42055)

Legman

No pekne.  ;) Asi si poslúchal na taký set.  ::)

tomaslambo

Musel jsem být opravdu hodně hodný, protože takovou nadílku jsem ještě neměl: 8297, tu jsem sice dostal chvíli před Vánoci, ale i tak to jako dárek počítám, již zmiňovanou 42055 (Tu jsem dostal jakože na narozeniny, které mám až v dubnu, ale nemáme kam dát tak velkou bednu, takže už je postaveno), Přímo pod stromeček 42056, no a opožděný dáreček, který přišel teprve včera, 8466. Tu začnu stavět  dneska odpoledne, protože mi ještě schnou díly po sprchování.

stricekfido

Tak 8466 ti závidím, to je super set. To já letos zlobil asi :D

Legman

Tak to teda si mal pekné Vianoce  ::) Tak veľké sety dostať tak to ti môže každý len závidieť.  ::)  :-[ Ja tieto Vianoce som našiel pod stromčekok 42054.  >:D