McLaren F1 podle návodu od PvdB

Založil tomaslambo, 15.11.2016, 22:41:21

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

tomaslambo

Dneska jsem si dostavěl další kousek do mé flotily superspotů. Sice na něm je ještě dost práce, zejména je potřeba doladit barvu (ve výsledku bude černé se žlutočerným interiérem) a upravit pár detailů, ale základ je hotový.





 

Návod ke stažení zde

Vlákno na eurobricks

stricekfido

JAko vždy to vypadá dobře, jen doladit ty barvy a bude to super. Kolik aut už ve sbírce máš?


tomaslambo

Než se s tím vypisovat bude jednodušší to ukázat >:D

plus 8880 a 42039. Vše je momentálně postaveno a chytá prach na skříni.

Doladit tu barvu je priorita a chci si trochu pohrát s motorovým prostorem a interiérem, jde spíše jen o detaily

tomaslambo

Mi se v té černé celkem líbí (ono to na fotkách vypadá a působí trochu jinak než v reálu), navíc jsem musel vybírat i podle toho jaké barvy mám ještě dostatek. Snad v jediná jiná barva ve které bych to byl schopný postavit je červená, ale tu jsem nechtěl, protože v té už toho mám postaveno dost. Nejraději bych ho měl postavené ve žluté popřípadě oranžové, ale to bych do toho musel vrazit hodně nechutnou sumu peněz

stricekfido

Tak ta oranžová by byla opravdu best, ale jak říkáš, to by bylo asi dost drahé, jinak černá je v reálu určitě pěkné, bohužel se opravdu špatně fotí a chce to celkem cvik, popř dobré světlo. a červenou fakt ne, ta se k McLerenu fakt nehodí.

tomaslambo

Ona vínově červená alla Rowan Atkinson nebo klasická britská závodní zelená by taky nebyla k zahození :D

Stimpi

Co je ten bílý monopost vpavo, to je C-model od 42000?? Dík Sti

Tomik

Citace od: Stimpi kdy 20.11.2016, 19:09:09
Co je ten bílý monopost vpavo, to je C-model od 42000?? Dík Sti
Není to alternativní model z 42000, ale MOC od stavitele Nico71. Zde je o té formuli krátký článek:
https://thelegocarblog.com/tag/ra300/

Co se týká toho McLarena, tak podoba tam je, ale černá barva ho zabíjí, protože nedá vyniknout detailům. Možná s díly z letošního Porschete by se dal postavit v oranžové...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

tomaslambo

Citace od: Stimpi kdy 20.11.2016, 19:09:09
Co je ten bílý monopost vpavo, to je C-model od 42000?? Dík Sti

Přesně jak psal Tomik: Honda RA300 postavená podle návodu stavitele Nico70
Stránka s návodem ke stažení zde (Jsou tam dvě verze návodu: jedna placená s renderovanými obrázky a fotosekvence jako free verze)
Zde je vlákno s mojí stavbou

Citace od: sohibil kdy 20.11.2016, 17:47:42
Možno to chce naozaj len vymeniť tie červené a žlté diely za čierne. Uvidíme či príde nejaká druhá verzia.

Postupně měním díly jak to jen jde a už to začíná vypadat k mnohem lépe. Pokračování samozřejmě bude, snad se poštěstí v průběhu týdne doladit pár posledních červených a oranžových dílů

Citace od: Tomik kdy 20.11.2016, 22:45:56
Co se týká toho McLarena, tak podoba tam je, ale černá barva ho zabíjí, protože nedá vyniknout detailům. Možná s díly z letošního Porschete by se dal postavit v oranžové...

Věřím tomu, že by se to dalo s té oranžové postavit, ale i z letošní 42056kou, by se člověk neubránil poměrně velkému nákupu dalších dílů.

Stimpi


tomaslambo

Nemáš zač.

Mimochodem nemáte někdo nápad jak imitovat pěti-paprskové disky podobné těmto:
popřípadě těmto

Myslím jen jako poklici vloženou do stávajícího disku, podobně jako tady:

Stimpi


tomaslambo

Tyhle "poklice" mám, ale přemýšlel jsem, jestli by se nedalo něco vytvořit

Legman

K tomu lego disku : Čo je to ten stredový diel?
Napadlo ma len že celý tento disk prevrátiť z vnútra von.  ???

tomaslambo

Bohužel se ten díl otočený použít nedá

Legman

Mal som namysli tento disk. A čo je teda ten stredný diel?

tomaslambo

#16
Slibované fotky pokroku. Už zbývá jen 12 dílů v nepřijatelné barvě a potom se budu moci pustit pořádně do úprav. Škoda, že se nedá moc dělat s těma modrýma axle-pinama





Citace od: Legman kdy 23.11.2016, 20:12:44

Mal som namysli tento disk. A čo je teda ten stredný diel?


Bohužel se s ním nedá vytvořit pěti-paprskový disk

Legman

Ak sa mi podarí dostať k PC skúsil by som niečo navrhnúť. Prípadne ak by sa mi niečo podarilo vytvoriť z mojich dielov. Lebo reálne disky sú veľmi zaujimavé , len s legom ťažko spraviť. A jedna z variant sú 3D disky takže non-Lego a to už neni to pravé.

tomaslambo

Já jsem přemýšlel o něčem takovém, jen nevím jestli co dát s pohledové strany,

Legman

Skús to postaviť a osadiť na disk ako to bude vyzerať a uvidíš či to otočiť alebo nie.  ???

HD

To je hodně dobré - jak by na tom vypadaly "curved slopes" 2×1 nebo 3×1? případně dlaždice (tiles)?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Legman

Tým by sa ten stredový tanier musel oddialiť lebo inak to tam nevojde.

tomaslambo

Napadlo mě tato úprava.

Legman

Presne to je ono! (y)  8) Pošli potom foto toho už osadeného v disku.

tomaslambo

Tak tady je výsledek. Velice mě překvapilo jak to dopadlo a že se to tam vůbec vešlo



Stimpi


Legman

#26
Palec hore (y)  8) Presne to je ono.  ;)
A čo vlastne to drží na tom disku? Lebo v strede ako oska to nevyzerá.  ::)

tomaslambo

Ono je to takové kouzlo s tyčkou 3L, vsunutou do středu disku, a Dish 2x2 inverted, který ten korpus přitlačuje k disku a drží ho na místě.

Legman

A ta 3L tyčka je potom len vsunutá do disku?
Chcelo by tom potom foto ako to vyzerá celkovo na aute.

tomaslambo

Ta tyčka je vsunutá do středové axle díry (drží tam opravdu hodně pevně).

V šedém disku na Diablu SV to vypadá luxusně. Škoda jen, že zatím nemám dostatek dílů na osazení celého auta, snad se podaří alespoň jedna strana. Hned jak se k tomu dostanu tak to nafotím