Volvo L350F 42030 - úpravy

Založil baty, 11.12.2015, 09:16:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

baty

Ahoj,
zdravím všechny. Jsem tu taky nový a když jsem četl nějaké příspěvky ostatních z vás, jak jste se ve 30ti vrátlili k legu, tak jsem se musel posmát, protože já jsem to měl úplně stejné :) Potom, co se mi narodil druhý syn, tak jsem si vzpomněl, že vlastně mám někde schováno nějaké lego a že bych se na to mohl podívat. Našel jsem krabici s hromadou kostiček a pomocí BL a návodů co se zachovaly jsem identifikoval sety a udělal inventuru. Po asi 3 objednávkách na BL jsem dal všechno dohromady tak, že mi teď nic nechybí a všechny sety mám kompletní včetně extra parts :) Zde je galerie kompletních setů z mého dětství: https://flic.kr/s/aHskMMTzZb

No a jak jsem to takhle dával dohromady a nakupoval na BL, tak mě lego nějak chytlo a říkal jsem si, že si musím taky pořídit nějaké nové lego pro sebe. Koukal jsem na netu s čelistí na stole, jak dnešní lego vypadá a co všechno se dá postavit a co všechno lidi vymyslí za MOC atd... Ale nechtěl jsem hned začínat s něčím tak finančně náročným jako stavět nějaký Baja Truck a objednávat na BL dílky za 12 tisíc, abych si ho mohl postavit :) Tak jsem si řekl, že si postavím nějaký originální lego set. Rozhodoval jsem se mezi Arocsem a Volvem a nakonec zvítězilo Volvo, protože je full RC a taky potom, co jsem sjel pár videí na youtube reálného nakladače, tak jsem si řekl, že ho prostě musím mít :)
Takže jsem si ho koupil a postavil. Za nějakou dobu mi ale přišlo, že by chtěl ještě trochu vylepšit, že je takovej moc průhlednej, hlavně ta přední část mi přišla taková odbytá a tak jsem udělal asi 2 objednávky na BL pro získání potřebných dílků a nyní jsem už docela spokojený. Myslím si, že to mám hotové tak na 95%. Ještě bych chtěl časem doplnit osvětlení, je 2 páry PF Lights, jeden dopředu a jeden dozadu a ještě doladit nějaké menší detaily. Každopádně zde je výsledek...

allrad

Dobrý pneumatiky, ty to hned vylepší... Tvůj tuning nebo je tam dávaj nově?

baty

Citace od: allrad kdy 11.12.2015, 16:25:05
Dobrý pneumatiky, ty to hned vylepší... Tvůj tuning nebo je tam dávaj nově?

Ne, jsou to 3rd party gumy pro RC offroad auta... Je to jediný ne-lego díl co tam je... Ale celkový vzhled se tak vylepšil, že jsem ochoten to překousnout :)

Ještě jsem ho blejsknul za denního světla zrcadlovkou.

lukasenko

Citace od: baty kdy 12.12.2015, 10:18:12
Citace od: allrad kdy 11.12.2015, 16:25:05
Dobrý pneumatiky, ty to hned vylepší... Tvůj tuning nebo je tam dávaj nově?

Ne, jsou to 3rd party gumy pro RC offroad auta... Je to jediný ne-lego díl co tam je... Ale celkový vzhled se tak vylepšil, že jsem ochoten to překousnout :)

Ještě jsem ho blejsknul za denního světla zrcadlovkou.
A kde jsi ty pneumatiky přesně koupil? Taky bych o ně měl zájem.

baty

Ahoj,
promiň za trochu opožděnou odpověď, spíš si mi měl asi napsat PM. Ale třeba se to bude hodit i ostatním...

Takže ty pneu jsem koupil přesně zde: http://www.rc-auta.eu/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=12390&virtuemart_category_id=519

baty

Jedna momentka s Arocsem...

Anatyt

Neboli by tam lepšie kolá z Claasu?

baty

To nevim, tou dobou, kdy jsem je pořizoval ještě Class nebyl na světě. Ale už je na cestě, tak to pak můžu vyzkoušet...

sohibil

Ja si myslím že tie 3rd party pneu vyzerajú ešte lepsšie ako tie z Xerionu. Majú fakt detailný a autentický dezén. Len sa mi nechce veriť že ti na disky sadli bez úprav.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

lukasenko

Tady je pěkné a názorné video včetně instalace na lego disk: https://youtu.be/qkdEUeQ6xhQ

baty

Citace od: sohibil kdy 28.10.2016, 16:40:22
Ja si myslím že tie 3rd party pneu vyzerajú ešte lepsšie ako tie z Xerionu. Majú fakt detailný a autentický dezén. Len sa mi nechce veriť že ti na disky sadli bez úprav.

Bez úprav, čestně :)

baty

Ještě jsem se trochu inspiroval na flickeru https://www.flickr.com/photos/m_longer/30398773640/in/faves-145481034@N03/ a aplikoval jsem to na svůj nakladač a musím říct, že alespoň mně se to zdá opravdu o dost lepší než když tam září ty sportovní kola :)

baty

Ještě světla. Konec spamu :)

sohibil

#13
To ti schvaľujem, tie hviezdicové disky fakt rušia design ťažkej techniky. Mohli by sa v Legu trochu zamyslieť nad designom kolies a nevymýšľať len samé športiakové. Toto je celkom vydarený pokus, žiaľ len z jednej strany, z druhej je to katastrofa. Naviac je dosť malé. Čo mi v legu vážne chýba sú asymetrické kolesá, z jednej strany vyduté von a z druhej duté ako na reálnych nákladiakoch. Nielenže by sa s nimi dali tvoriť fakt cool nákladiaky ale do dutiny väčšieho kolesa by sa zmestil celý zatáčací mechanizmus, čo by výrazne redukovalo priestor pod blatníkom, potrebný pre vytočenie predného kolesa.

Celkom im schvaľujem tú designovú úpravu na Xerione, kde na kolesá nasadili tie veľké vypuklé taniere. Hneď to vyzerá o čosi lepšie.
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

baty

#14
Citace od: baty kdy 24.10.2016, 21:36:48
To nevim, tou dobou, kdy jsem je pořizoval ještě Class nebyl na světě. Ale už je na cestě, tak to pak můžu vyzkoušet...

Našel jsem fotku, jak to vypadá s těma gumama z classu:


Není to zlé... Je fakt, že bych to měl zase 100% lego :)

sohibil

Musím sa priznať, že teraz sa neviem rozhodnúť, že ktorý vyzerá lepšie ale začínam sa prikláňať na stranu Claasu. Ale hlavne by ma zaujímalo, že odkiaľ má tie puklice na kolesá. Je to orig Lego diel?
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

Anatyt

Citace od: baty kdy 22.11.2016, 08:17:44
Našel jsem fotku, jak to vypadá s těma gumama s classu:
Není to zlé... Je fakt, že bych to měl zase 100% lego :)

Já ti to říkal. ;)

baty

#17
Citace od: Anatyt kdy 26.11.2016, 18:13:57
Citace od: baty kdy 22.11.2016, 08:17:44
Našel jsem fotku, jak to vypadá s těma gumama z classu:
Není to zlé... Je fakt, že bych to měl zase 100% lego :)

Já ti to říkal. ;)
Ale já zase říkal, že jsem ty gumy koupil dávno před tím, než se o Classu vůbec vědělo :)
Navíc nevím, jestli to vypadá líp... Ale je to lego guma.

sohibil

Asi nikto moju otázku nezaregistroval tak sa spýtam ešte raz. Sú tie puklice na tom Volve s Claasovými gumami originálne Lego diely? Ak áno, tak ktoré?
Nečakajte odo mňa chválu, z toho je len stagnácia.
Čakajte dotazy na techniku stavby a kritiku. Jedine to posúva vpred.

baty

Citace od: sohibil kdy 09.12.2016, 17:02:43
Asi nikto moju otázku nezaregistroval tak sa spýtam ešte raz. Sú tie puklice na tom Volve s Claasovými gumami originálne Lego diely? Ak áno, tak ktoré?

Ne to není lego, je to vytisknuté na 3D tiskárně: http://www.shapeways.com/product/XF7MS9ND9/wheelcover-for-racing-wheel-medium?li=my-models&optionId=17532217