Obecné > Sbírky

Kam s tím? (skladování)

(1/142) > >>

Jindroush:
Hi,

dneska jsem něco rozebral a dostal jsem se opět do té nepříjemné situace, že mi přetekly krabice.

Od tý doby, co obalovou techniku LEGO navrhuje nějakej spořivej idiot, se nedají LEGO krabice na nic použít a rovnou je vyhazuju. Poslední krabice s víkem a chlívkama má u mě datum 1997. Krabice od 8455 je příliš měkká a nemá chlívky.

Tak se pochlubte, jak a kde skladujete svoje LEGO? Jaký máte systém třídění? (barvy/tvary) Americké zkušenosti jsou bohužel nepřenositelné, ti si řeknou, že v Home Depot jsou krabice Plano a maj celkem vymalováno. Jsem přošel Obi, Baumax a Globusovej Baumarkt a celkem nic použitelnýho/levnýho tam nemaj. A potravinový  krabice se nedají uspokojivě štosovat. A na nějaký domadělky nemám ani ruce ani čas.

peter:
Zdravím, no já mám své hlavní lego ve velkém kufru. V krabici od LEGA č. 335 mám takové ty basic kostky. V krabici od LEGA č. 525 mám všechny stromy, palmy a vůbec květenu. Technic mám roztříděný v platu od LEGA Model Team Tahač s helikoptérou. Pajduláky mám ve větším pytlíku a Elektro komponenty mám v dalším pytlíku. V jednom sáčku z GM-electronic mám zlaťáčky a v druhém mám všechny předměty pro pajduláky (lopaty, nářadí, zbraně atp.). A takové ty drobnůstky mám v krabici od Lokomotivního Depa č. 10027. No a poslední krabice je od Mindstorms, ve krteré mám jen Mindstorms; uf to jsem se zapotil. 8)

Mičánek:
S ukládáním kostek je problém. 500 stavebnic, to už je pěkná hromada dílků. A to mám některé stavebnice 2x,3x a i 10x. Také jsem koupil několik igelitek s dílky. Musel jsem najít systém. Větší kostky třídím podle barev, drobné dílky podle tvaru. Když jsme začínali, stačil velký plastový box. Jenž byl problém najít jeden konkrétní dílek. Proto jsem postavil Legový stůl. Podrobnější  popis i s obrázky na stránce http://mojelego.wz.cz. Tam jsem použil plastové krabice s víkem. Jsou velmi šikovné. Bohužel, časem byly malé. Proto jsem přikoupil sektorovou skřínku se třemi šuflaty. Na nějakou dobu to stačilo, pak přibyla ještě jedna se čtyřmi šuflaty. Jedno šufle jedna barva. Také drobných dílků přibývá a tak jsem musel využít plechových skříněk s plastovými zásuvkami. Mám tři menší a uvažuji o jedné veliké. Také ostatní doplňky jako jsou zvířata, rostliny, okna, skla, kola, koleje mají samostatný box odpovídající jejich množství. Bohužel (nebo bohudík) dílků přibývá a tak se pořád stěhují do větších a větších boxů. postavičky (cca 1.000 ks) mám úplně v jiném pokoji. Další problém je s krabicemi. Žádnou nevyhodím a skladuji je v komoře. Je jich asi 2 metry vysoká hromada. Plánky jsou také zvlášť. Mám je v plastových mapách podle čísel v šanonech. Kdybych vše soustředil na jedno místo, už by to zaplnilo jeden menší panelový pokoj. Naštěstí máme velký dům a tak to nezpůsobuje zase tak velký problém.
Je zajímavé sledovat množství kostek v určitých barvách. Ze začátku bylo nejvíce červených kostek. Pak začalo přibývat černých, kterých je 2x více jak ostatních barev. Žlutých je více jak modrých ale největší skok udělaly světle šedé. Před 4 roky  jsem jich měl jen pár a dnes jsou na druhém místě za černýma. Bílých je stejně jak žlutých. Také je pozoruhodný nárůst tmavě šedých kostek. Ty se za jeden rok ztrojnásobily. Hnědých a zelených není mnoho. Přibývá oranžových a fialových. Nové moderní stavebnice jsou barevnější, dřívë stačilo 5 barev, dnes je jich asi 20. V současné době jsem nucen zakoupit velké plastové bedny s víkem na tři barvy, kterým už jsou šuflata malá. Naštěstí je z čeho vybírat.

KLF:
Mno... so skladovanim LEGA to je problem aj u mna. Nakolko ma tiez vacsi pocet stavebnic. ;) Mohol by som spravit snapshot mojej izby, ale je tu neporiadok, hehe. ;) Zlozene modely mam v skriniach, vitrine, ale nie ako vystavu (zatial) ale na kope ulozene. MAM MALO MIESTA! Teraz si chcem dat spravit vitrinu a aspon DASLIE kusy vystavit. Lebo ostatne mam v dalsich skriniach. To su poskladane modely. Neposkladane mam v krabiciach ulozene na sebe v izbe. Vyzera to pekne, ale strasne to so mnou cuka ZLOZIT to! ;) Ved si zoberte, ze s tam modely ako 8880 a podobne... ;) Ale nebudem to skladat, kym to nemam kam dat. Dieliky - s tym je najvacsi problem. Dlho som rozmyslal podla coho ich budem triedit, ale myslim, ze najlepsi system je - podla typu. Priklad: vsetky 2x4 diely (vsetky farby) mam v jednom boxe, atd. Je totiz ovela lahsie najst istu farbu v kope rovnakych dielov, ako nejaky diel v kope jednej farby. Ale mam vela dielov a tak uvazujem, ze si kupim nieco ako maju stolari, a vobec v dielnach take tie boxy s suflikmi. Len zatial som nasiel len DOST male a DOST drahe... Tak musim este pozret. Faktom je, ze som pozeral zatial len v Baumaxe a to je drahy megablocks, ale pozrem aj v nejakych nasich. Ak budu.

Jindroush:
Já právě koukal na ty boxy Mars (to jsou takový ty plechový modrý/červený skříňky na zavěšení), ale vyjde to celkem draho, i když to třeba v Globusu mívaj často ve slevách.

Na mini díly, třeba Technic kolíky mám takový pořadače na šrouby z Globusu, říkaj tomu organizér 24" a stojí to 319. Jenže je to celkem velký a blbě se to kolem sebe rozkládá. A u součástek, který jsou velký/je jich mnoho, to takhle nelze řešit. Například šikmejch (slopes) mám dost, nemluvě o Technic kostkách.

Viděl jsem v IKEA takovej zajímavej šuplíkovej systém, prostě krabice, co má širší okraj, k tomu kolejničky a ty se pak můžou přidělat do nějakýho regálu zevnitř. Ten regál si asi nechám udělat od nějakýho stolaře a ceny těch krabic nejsou zas tak strašlivý.

Jinak co se týče výstavek, tak já osobně to řeším rotačním způsobem, tj. složím, kochám se, synátor si hraje, pak se to rozebere a postaví se alternativní model apod. Delší dobu mi tu akorát leží ty velké SW sety. Ono to stejně legu nedělá moc dobře, protože to výrazně žloutne (a kór jestli někdo doma kouří).

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi