42009 dušení motoru

Založil Dadoi, 15.02.2014, 10:59:21

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Dadoi

Zdravím vás. Narazil jsem u 42009 na takový problém. Při spouštění stabilizátorů na zem se dosti dusí motor.jede to hrozně pomalu a jelikož se u svých modelů tomuhle efektu snažím zabránit je mi divné že by se s tím v originál modelu spokojili. Na youtube jsem koukal na recenze a taky to jelo dost pomalu i když o trošičku rychleji než u mě. Proto mě zajímá jestli jste to někdo už zkoumal. Já už se bojím, že jsem omylem použil neprotáčivé piny v převodech, ale to si myslim že je blbost.

Francoa

Citace od: Dadoi kdy 15.02.2014, 10:59:21
Zdravím vás. Narazil jsem u 42009 na takový problém. Při spouštění stabilizátorů na zem se dosti dusí motor.jede to hrozně pomalu a jelikož se u svých modelů tomuhle efektu snažím zabránit je mi divné že by se s tím v originál modelu spokojili. Na youtube jsem koukal na recenze a taky to jelo dost pomalu i když o trošičku rychleji než u mě. Proto mě zajímá jestli jste to někdo už zkoumal. Já už se bojím, že jsem omylem použil neprotáčivé piny v převodech, ale to si myslim že je blbost.

Stabilizátory u MKII jedou dolů opravdu velice pomalu, to je v pořádku (myslim si, že to trvá snad cca 40 vteřin, určitě to tady někdo bude vědět přesněji). Ale že by se dusil motor, to ne, to máš někde určitě chybu, něco moc utaženýho nebo tak. Mě motor pracoval normálně, akorát to je zpřevodovaný tak hodně do pomala, že to jede dolů opravdu pomalu. Nicméně jsem rozhodně neměl pocit, že se motor dusí. Dá se říct, že na to jak je MKII strašně složitě postavená, funguje dobře, sice pomalu, ale prostě funguje tak, jak má, což u velkejch Lego technic setů není úplně pravidlem.

otaznik

Citace od: Dadoi kdy 15.02.2014, 10:59:21
Zdravím vás. Narazil jsem u 42009 na takový problém. Při spouštění stabilizátorů na zem se dosti dusí motor.jede to hrozně pomalu a jelikož se u svých modelů tomuhle efektu snažím zabránit je mi divné že by se s tím v originál modelu spokojili. Na youtube jsem koukal na recenze a taky to jelo dost pomalu i když o trošičku rychleji než u mě. Proto mě zajímá jestli jste to někdo už zkoumal. Já už se bojím, že jsem omylem použil neprotáčivé piny v převodech, ale to si myslim že je blbost.
Podívej se na recenzi tohoto setu zde na kostkách a na další komentáře, které tam jsou. Problémem je zejména dlouhá cesta od motoru.

holub

#3
Člověk si u té stavby musí fakt každý krok kontrolovat,prozkoušet aby se vše co nejvolněji bez odporu točilo.Typnul bych žes někde moc dorval ty šedé malé ozubená kola,ty umí dost brzdit.
Ano v recenzi to vše je,jednak tření a jednat výkon motoru se rozdělí na 4 díly a to už moc na každý stabilizátor s jeho převody moc není tak to jde prostě na hranici sil. Všechno jde normal rychlostí ale ty stabilizátory jsou slabina.

Já třeba skládal strojovnu jeřábu,a důkladně hlídal vůle a zda dávám vše tam kam to přijde,a při zkoušení se mi lehce točilo i to co nemělo tak jsem znovu částečně rozložil a prohlížel.No nakonec jsem zjistil ,že je to prostě dáno třením těch volných kol pro spojku na osách a nic s tím nenadělám.Jak kola zaberou tak jakoby páčí tu axle a brzdí jí.Stejně tak když se točí buben navijáku tak ten zvuk nezní plynule, vrum vrum vrum protože prostě ty lift army atd propružují (ne že by to bylo nějak víc znát na tom pohybu lana).
Je to holt plast a člověk to musí brát s nadhledem,jak už tu někdo psal má to svoje limity a tento set využívá plné možnosti.

Dadoi

Díky všem za info. Převody jsem překontroloval a vypadá to že je to tím křížením co je popsáno v recenzi. Je prostě pravda že tenhle set je vyhnanej až na hanici možností. Ale zajímala by mě ta "32" osička. Nikdy jsem se s ní ještě nesetkal, ale i tak jsem na ní koukal a nechápal její existenci. Rád bych věděl přoč ji dělají tak dlouhou a radši jí nenapojili. Jinak dávám teď dohromady nápad na MOC. Napadla mě sklápěčka nebo container truck ale přemýšlel jsem spíš o něčem víc stavebním. Akorát bagr a buldozer jsou asi bez pásů o ničem, tak kdyby někoho něco napadlo, rád se nechám inspirovat.

germik

Osa 32 byla použitá u stolního ledního hokeje - tam nemohla být napojovaná protože musela po celé délce "projíždět" myslím že skrz pinhole ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Francoa

Set 8285 měl dvě axle 32. Vtipný trochu je, že ta enormní dýlka nedovoluje těmhle "tyčkám", aby byly rovný a jsou úplně křivý. Každopádně jsem se taky pozastavil nad tím, proč tam jsou. Možná tím, že je přestali teď dávat do 42009 zkončila jejich produkce...

holub

Já už přemýšlím také co z toho modelu vytvořit,nejjednoduší by podle mě byl prostě nákladák vzhledem k charakteru setu.

Bagr mužeš postavit i kolový nemusí mít pásy,mě napadá třeba UDSka a mám jí už nějakou dobu v hlavě,ale zatím se mi ten jeřáb nechce rozebírat a spoustu tech. věcí ještě nevím jak bych řešil.Každopáně to bude velká práce postavit z toho solidní model co by využil na plno potenciál většiny kostek což je vidět i na oficiálnim B modelu kde je spousta dílů prostě jen aby se někde zabily a nesahá to tomu jeřábu ani po paty.