(Vlastní) Porsche 917k

Založil tomaslambo, 30.07.2013, 08:36:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

tomaslambo

Omlouvám se za nadpis, ale nevěděl jsem, jak to lépe specifikovat :). Už před nějakou dobou jsem na MOCpages narazil na tuto stavbičku mého nejoblíbenějšího závodního auta a konečně uzrál čas a dostatek dílů na to, abych si jej postavil. V předmětu uvádím, že jde o kopii, ale nebude to tak úplně pravda, protože podvozek postavím vlastní a vzhled si chci taky upravit.

Celý víkend jsem strávíl na počítači u fotografií a snažil se dílek po dílku vymodelovat v LDD alespoň nějaké noty podle kterých by se dalo rychle tvořit. A včera po práci to vypuklo. Poslední třídění a chystání dílků před akcí a jde se na věc. Na přiložených fotografiích je pak vidět výsledek mého celovečerního snažení a pracovní náhled v LDD

Plutoone


Měch

Líbí se mi tvůj zápal pro věc, sám jsem takto stavěl nejeden model. Vím co je to za piplačku. No, doufám, že se ti to povede dotáhnout do finále ;)
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Dennis4

Ahoj,

vypadá to nádherně. Pokud budeš pokračovat stejným směrem, tak to bude velká pecka. Vybral jsi si nádhernou předlohu.
Musím se přiznat, že jsi mi do mé hlavy vložil myšlenku jakým směrem bych se chtěl v Technic stavění orientovat. Jakmile jsem viděl tvé fotky, návrh v LDD a hotový model na MOCpages, tak mám chuť začít stavět můj ještě originál zabalený set 8145 Ferrari 599 GTB Fiorano 1:10  :)

Určitě se těším na další foto  :)

tomaslambo

Pro zajímavost fotečka drobného progresu po dnešním stavění. Karoserie prozatím dodělaná, zítra se vrhnu na mechanickou část věci. Je to celkem macek:
Délka 46 cm
Šířka 22 cm

Dennis4: není škoda mít takového krasavce zabaleného v krabici?

Dennis4

Citace od: tomaslambo kdy 30.07.2013, 18:37:01
Pro zajímavost fotečka drobného progresu po dnešním stavění. Karoserie prozatím dodělaná, zítra se vrhnu na mechanickou část věci. Je to celkem macek:
Délka 46 cm
Šířka 22 cm

Dennis4: není škoda mít takového krasavce zabaleného v krabici?
Máš pravdu, škoda to je. Pořád si tento model udržuji v jeho celé kráse jako netknutý skvost a říkám si, že se mu jednou kouknu na zoubek. Určitě ho co nejdřív složím, abych měl připravené díly na podobný kousek který stavíš ty.

Dík za nové foto a těším se na další.

tomaslambo

Práce pokračuje, ale už to nejde tak rychle jako doteď. Dneska se mi povedl nástřel zadního a předního zavěšení (ta je opravdu jen jako nástřel), je to teda zatím bez barevné korektury, ale tak nějak to bude vypadat. Chci to zavěšení udělat co možná nejvíce maketové a přitom funkční, proto jsem zvolil poměrně složitý způsob stavby. Mimochodem, snažím se teď dělat kvalitnější fotečky, tak doufám, že je to alespoň trochu znát :)

Dennis4

Citace od: tomaslambo kdy 31.07.2013, 18:56:28
Práce pokračuje, ale už to nejde tak rychle jako doteď. Dneska se mi povedl nástřel zadního a předního zavěšení (ta je opravdu jen jako nástřel), je to teda zatím bez barevné korektury, ale tak nějak to bude vypadat. Chci to zavěšení udělat co možná nejvíce maketové a přitom funkční, proto jsem zvolil poměrně složitý způsob stavby. Mimochodem, snažím se teď dělat kvalitnější fotečky, tak doufám, že je to alespoň trochu znát :)
Ahoj,

fotky jsou kvalitní a skvěle korespondují s podkladem plánu auta.
Je mi jasné, že stavba ti teď bude pokračovat pomaleji, protože se budeš věnovat složitějším částí modelu.
Já osobně jsem začátečník, který se tu učí od zkušených a sbírá inspiraci. Tvůj projekt je moc zajímavý a jsem zvědav na tvůj další posun ve stavbě  :)

Benik

Ahoj,
Tvůj nápad a preciznost stavby se mi opravdu líbí. Už se těším až zveřejníš hotový model. ;D Jen by mě zajímalo jestli bude mít auto nějaké funkce např. (vysunovací křídlo, motorem otvírané dveře...) nebo IR ovládání. :D

tomaslambo

#9
S jistotou mohu říci, že tam bude 2-3 rychlostní převodovka, možná i více rychlostní, pokud se tam vleze a nebude nijak kazit vzhled. A co se dalších funkcí týče, tak přemýšlím o otevírání dveří a možná kapoty motoru, poháněné ručně přes lineární aktuátory, ale to je zatím hudba poměrně dost vzdálené budoucnosti :). PF zřejmě s prostorových důvodu nebude možno aplikovat, ale pokud se najde nějaká skulinka, tak se mu bránit nebudu. IR ovládání nepadá v úvahu, protože zatím žádné nevlastním.

PS: Vysunovací křídlo nebude, protože jej ani předloha neměla :). Doporučuji kouknout na film Le Mans

tomaslambo

Ani v těchto parných dnech nezahálím a snažím se pokračovat ve stavbě. Třeba včera se mi povedla tato třírychlostní převodovka a usazení 12-ti válcového motoru do prostoru pro něj určený (vešel se jen tak tak). Také jsem sedadly drobně pokročil v interiéru :D

Plutoone

Obdivuji to, že jsi schopen postavit karosérii a pak do ní pěchovat vnitřnosti. Je fakt, že absence PF práci ulehčí, ale na druhou stranu kopíruješ reálné nápravy atd. Jen tak dál, těším se na další fotky.

DarkDrago

Vypadá to dost dobře i v rozestaveném stavu  ;D
A dost tomu přidává i to, že to máš na těch výkresech  ;)
Dračí páni s mocí ohně...

Dennis4

Citace od: tomaslambo kdy 08.08.2013, 05:44:14
Ani v těchto parných dnech nezahálím a snažím se pokračovat ve stavbě. Třeba včera se mi povedla tato třírychlostní převodovka a usazení 12-ti válcového motoru do prostoru pro něj určený (vešel se jen tak tak). Také jsem sedadly drobně pokročil v interiéru :D
Ahoj,
pokračování stavby výborné. Opravdu to vypadá moc dobře  :)

tomaslambo

Ta stavba na ruby (první kastle a pak střeva) mi celkem vyhovuje. Je to sice o něco složitější, ale zase mám jistotu, že celek nebude nijak disproporční a ve finále mi nebudou chybět díly. Navíc fakt, že už je jedna s nedůležitějších částí hotová mne žene kupředu :) 

tomaslambo

#15
Po krátké pauze zase drobný pokrok. Povedlo se propojit šasi s motorem, nápravou a převodovkou.
Mimochodem LDD mi hlásí cca 1200 použitých dílů a to zatím nejsem ani zdaleka hotový :D

Axis

Teda Porsche zatím vypadá na výbornou. Škoda že nejsou vyráběné dílky v takových barvách aby se z nich dalo postavit GULF Porsche tak jak ho pilotoval Mike Delaney. Bude možné na konci prací postnout alespoň částečný návod a seznam dílů. Tohle auto bych si rád postavil.

tomaslambo

Návod jako takový dělat asi nebudu, ale budu to mít zpracované v LDD, případně v MLCADu, takže to samozřejmě nabídnu ke stažení.

Děláme petici za Medium blue Technic dílky  ;). Ford GT40 a Lola Aston Martin bych si taky celkem rád postavil ;D

tomaslambo

#18
Po delší pauze jsem si našel čas a trochu pokročil ve stavbě. Není to sice nijak závratný pokrok, ale aspoň něco. Podařilo se mi propojit řadící páku s převodovkou (jen je škoda že TLC nedělá Technic ball joint v hnědé barvě, byl by to pěkný detail jako hlavice páky ala originál (někde jsem dočetl, že ji pro úsporu hmotnosti dělali s balsové překližky a že se zhruba v polovině závodu rozpadávala), takže zatím je tam černý, ale snad se mi jej podaří sehnat aspoň v Tan). Tím by byl jakž takž hotový interiér, ale je možné, že ještě nějaký ten detail přibude.
Přední náprava stále není hotová a asi přehodnotím použití nábojů s 42000 (jsou až příliš náročné na prostor) na tento starší typ v černočerném provedení.
Zkušebně jsem na zadní nápravu nahodil pneumatiky z vyšším profilem, a rád bych k tomu znal váš názor, mi osobně se to "zatím" líbí (ještě to musím nechat uzrát), ale mám takový pocit, že to proporčně není úplně to pravé ořechové (možná trochu prodloužit střední část)

tomaslambo

#19
Po tří měsíční odmlce hlásím další progres. Konečně se povedlo dokončit přední nápravu a zpevnit podvozek. Také jsem trochu upravil uchycení dveří a mírně přepracoval celkový vzhled, aby se více podobal předloze. Mimochodem,nemáte někdo nápad, jak nahradit tento dílek umístěný v zadním horním rohu dveří. Moc se mi tam nehodí ta šedá barva, raději bych červený, ale ten se vyskytuje jen u mindstormu 45544 ve dvou kusech, takže cena na BL asi lidová nebude :-\

tomaslambo

Včerejší první den dovolené byl velice inspirativní, a tak jsem celé dopoledne trávil stavěním. Myslím, že už se pomalu blížím ke zdárnému konci (hotovo tak na 90-95%) Kapota se otevírá pomocí dvou malých LA ovládaných bohužel jen ručně, ale celkem dlouho trvalo, než jsem našel vhodný mechanismus s rozumným úhlem otevření. Na motoru je jakoby funkční ventilátor dle originálu, poháněn je automaticky od klikové hřídele.

Dennis4

Ahoj,

je to pecka, mě se to moc líbí. Je to přesně styl jakým bych se chtěl také vydat.


Měj se.

tomaslambo

Po pěti dlouhých měsících prohlašuji stavbu za dokončenou. Moc děkuji všem, kteří sledovali toto vlákno a všem, kteří drželi palce za zdárné dokončení. Fotky jsou jen na ukázku, ale snad se mi podaří překecat kamaráda, který se focením zabývá, aby mi udělal nějaké pěkné produktovky. Časem ještě dodám model v LDD

Kiko97

Vyzerá to perfektne, veľká pochvala.  :o

tomaslambo

#24
Na Brickshelfu si pospíšili a tak jsou už dneska k vidění obrázky v originální velikosti. Tady obrázky ze stavby a tady obrázky hotového mazlíka ;D

Francoa

Tvoje Porsche se mi líbí moc, a obdivuju, že si do něj dokázal všechno vecpat! Já jsem fanda Porsche a v tomhle modelu bych určitě 917tku poznal, líbí se mi i detajly, třeba pohled zezadu pod spojler do motorovýho prostoru a tak, fakt hezký!  ;)

tomaslambo

Snad nikoho nepohorší,že jsem povýšil status Kopie na Vlastní, protože jsem se více než dost odchýlil od původní předlohy, ze které zbylo už jen základní torzo a i to jsem částečně přetvořil k obrazu svému.

Dnes jsem dokončil LDD model a jak jsem slíbil, tak jej zde i předkládám. Model je kompletní jak to jen LDD dovoluje, proto doporučuji si při případné kompletaci vypomoci obrázky, umístěnými zde v tomto vlákně, nebo na mém BS účtu (v podstatě stejné obrázky, jen originální velikost).

Poznámky k modelu: Díly, které jsou v barvě Tr. Bright Green, je potřeba nahradit jinými, které se v LDD nevyskytují.
Přední náprav:
Díly: Part 32017: Technic 5M Half Beam, Part 11949: Wheel Bearing Front, Part 92909: 3 Snap Gearblok Je potřeba nahradit díly: Part 32195b Steering Arm 6.5 x 2 with Towball Socket Rounded, Chamfered, Part x873c01 Steering Gear with 4 Ball Joints, Complete Assembly with Black Base

Zadní kapota:
Díly Part 43857 Technic 2M Beam je nutno nahradit panely: Part 44350 Panel Fairing #20 Large Long, Small Hole, Side A a Part 44351 Panel Fairing #21 Large Long, Small Hole, Side B

Dveře a panely na přední části:
Nejspíše je možné ponechat panely Part 32527 Panel Fairing # 5 Small Short, Large Hole, Side A a Part 32528 Panel Fairing # 6 Small Short, Large Hole, Side B, ale více se mi líbí panel Part 47713 Panel Fairing #25 Small Short, Small Hole, Side A, Part 47712 Panel Fairing #24 Small Short, Small Hole, Side B, které mají menší díru.

Kdyby byly nějaké nejasnosti, tak rád zodpovím vaše dotazy


tomaslambo

Dneska jsem se po delší době podíval na Brickshelf a co jsem tam nenašel: Porsche 917K postavené podle mého lxf souboru uživatelem Polo-Freak z Německa. To mne velice potěšilo

Galerie
fórum eurobrick
   

Dadoi

Zdravím tě. Model super. Bavilo mě sledovat s jakou precizností stavba probíhala. A měl bych takovou prosbu. Strašně se mi líbí ta převodovka. Já se zatím dostal k dvourychlostní a rád bych si udělal podle tvé předlohy troj. Bylo by možno jí udělat v LDD samostatně a nabídnout jí ke stáhnutí?

tomaslambo

Není problém. Hned ráno se do toho pustím.