Otázka na Power Functions

Založil TUKE, 24.08.2012, 13:57:29

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

TUKE

Zistil som,že majú zľavu na lego.com na PowerFunkcion a chcel by som vedieť,že tento 8879 "LEGOŸ Power Functions IR Speed Remote Control " sa s ním dajú ovládať otáčky obom motorom z powerfunkcion ?

Alebo treba k tomu ešte niečo kúpiť?

plánujem nakúpiť nasledovne veci:

8881 LEGOŸ Power Functions Battery Box
8882 LEGOŸ Power Functions XL-Motor
8884 LEGOŸ Power Functions IR Receiver
8885 LEGOŸ Power Functions IR Remote Control
8883 LEGOŸ Power Functions M-Motor
8879 LEGOŸ Power Functions IR Speed Remote Control

Měch

Je to jak píšeš. Samozřejmě potřebuješ k tomu taky receiver, BB a motor  ;D. Zkus se podívat na youtube.com tam to určitě je ukázané.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

TUKE

Citace od: malý Měch kdy 24.08.2012, 14:24:06
Je to jak píšeš. Samozřejmě potřebuješ k tomu taky receiver, BB a motor  ;D. Zkus se podívat na youtube.com tam to určitě je ukázané.

čiže, mám dva motory, ktoré napojím na 8884 a to k 8881 a potom budem ovládať cez ten ovládač 8879 a 8885 alebo iba cez jeden? Alebo je jedno cez ktorý to budem ovládať. Je to potom tak,že keď budem ovládať cez 8885 tak pôjdu motory na plne obrátky a keď cez 8879 tak si vlastne budem sám pridávať obrátky?
Lebo plánujem z toho spraviť tank a chcel by som aby som si vedel regulovať rýchlosť pásov.

Měch

Jde to pohánět oběma ovladači. Ale každý je trochu jiný. Když ztratíš signál na normálním ovladači, tak motory ještě 1 vteřinu jedou a pak se zastaví. Když ztratíš signál na vlakovém ovladači (regulátor) tak motory jedou stále stejně jako před ztrátou signálu. Dají se zastavit až jeho opětovným nalezením.
Doufám že je to srozumitelné.
Jak píšeš, normální ovladač dá plný výkon, vlakovým můžeš regulovat.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

TUKE

Bolo to dosť zrozumiteľné, a ďakujem za objasnenie vecí  ;) A ešte mám jednu otázku, možno zbytočnú ale pre istotu sa opýtam. Keď to objednám z lego.com kde predávajú každý diel PowerFunkcion zvlášť, tak budú kompatibilné k sebe,že? Budu mi obidva ovládače fungovať na tie motory a všetky IR súčiastky k sebe, však?

Měch

Lego má tu vlastnost, že je navzájem kompatibilní. To znamená, že když vezmeš jakýkoliv ovladač, tak ti bude pasovat k jakémukoliv receiveru.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

TUKE

Citace od: malý Měch kdy 24.08.2012, 18:00:13
Lego má tu vlastnost, že je navzájem kompatibilní. To znamená, že když vezmeš jakýkoliv ovladač, tak ti bude pasovat k jakémukoliv receiveru.

Super, Ďakujem veľmi pekne. Tak idem objednávať... lego.com  ;)

germik

Otázka teda je jestli se ti to na SaH vyplatí, dá se to sehnat i u nás - třeba www.legenio.cz ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

TUKE

#8
Citace od: germik kdy 24.08.2012, 20:58:25
Otázka teda je jestli se ti to na SaH vyplatí, dá se to sehnat i u nás - třeba www.legenio.cz ;)

Idem pozrieť tu stránku čo si poslal... a porovnám ceny vrátane poštovného noo na lego.com teraz maju zlavu a chcel som vedieť,že či nákupy odtial maju nejaky zadrhel. ked tam mam nastavený region USA. či je to jedno...

Tak porovnal som ceny...

legenio.cz - nákup 97,38 € + 6.50€ poštovné
lego.com - nákup 51.4 € + 8.76 € poštovné

myslím,že je to veľký rozdiel.

A preto by som chcel vedieť,že či ma ešte čakajú nejaké poplatky za clo alebo také dačo...

Měch

Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

TUKE

#10
Citace od: malý Měch kdy 24.08.2012, 21:21:07
Co zkusit Bricklink ? Např. Wesserman má PF: http://www.bricklink.com/store.asp?p=Honzik

Aj to je príliš drahé...ale teraz zistujem,že sa to nedá poslať na Slovensko  >:( :( ??? :-[ :-X :-\ :'( :'( :'( :'(

Tak skúsim toho Wessermana, dúfam,že ho máte overený  ;)

germik

Citace od: TUKE kdy 24.08.2012, 21:07:43

Idem pozrieť tu stránku čo si poslal... a porovnám ceny vrátane poštovného noo na lego.com teraz maju zlavu a chcel som vedieť,že či nákupy odtial maju nejaky zadrhel. ked tam mam nastavený region USA. či je to jedno...

Tak porovnal som ceny...

legenio.cz - nákup 97,38 € + 6.50€ poštovné
lego.com - nákup 51.4 € + 8.76 € poštovné

myslím,že je to veľký rozdiel.

A preto by som chcel vedieť,že či ma ešte čakajú nejaké poplatky za clo alebo také dačo...

Tak s takovouhle slevou samozřejmě nejni o čem mluvit :o ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

TUKE

Je, lebo sa to nedá poslať na slovensko. A tu zľavu ukazuje,keď mam nastavený region USA. Lebo ten je prednastavený a mňa to nenapadlo, keď som to hádzal do košíka. ... tak to skúsim z českého obchodu z brickLinks. ale výjde ma to 82 € + poštovné. Je to rozdiel, ale je to dosiahnuteľné  :-\

TUKE

Citace od: malý Měch kdy 24.08.2012, 21:21:07
Co zkusit Bricklink ? Např. Wesserman má PF: http://www.bricklink.com/store.asp?p=Honzik

Inak skvelý tip! Má úplne všetko čo som chcel. A už som aj objednal. Ďakujem  ;)

MeNadruhou

#14
ono usa má jiné ceny prakticky u všeho. já chtěl nakupovat tady tady  , ale "máme zastoupení lego education ve vaší zemi, proto k vám nemůžeme zaslat zboží, kontaktujte prosím (nechutně předražené)eduxe"
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Colonel32

Tak si to objednej přes někoho do Ameriky a nech si to přeposlat.

TUKE

No práveže nemám nikoho s kým by som mohol takto spolupracovať. Ale ďakujem za rady. Už som to objednal na bricklink u Wessermana. Tak sa teším, keď mi objednávka dorazí  ;)

Colonel32

Citace od: TUKE kdy 26.08.2012, 22:49:01
No práveže nemám nikoho s kým by som mohol takto spolupracovať.

Tak si někoho takového najdi, ne? Vylez z ulity Kostek a začni hledat nějaké americké Lego fórum, tak určitě někoho ochotného najdeš.

TUKE

Citace od: Colonel32 kdy 26.08.2012, 22:57:00
Citace od: TUKE kdy 26.08.2012, 22:49:01
No práveže nemám nikoho s kým by som mohol takto spolupracovať.

Tak si někoho takového najdi, ne? Vylez z ulity Kostek a začni hledat nějaké americké Lego fórum, tak určitě někoho ochotného najdeš.

Ďakujem za radu, ale teraz v ulite ešte vydržím. Vravím,už mám objednané a neskôr aj tu americku ulitu navštívim  ;) ;D

TUKE

Tak dnes mi to dorazilo  ;D

Ale mám jednu otázku. Keďže nerozumiem elektromotorom, tak sa chcem spýtať. Neviem či to dobre popíšem, ale skúsim to.

Keď hociktorý z týchto motorov počas chodu zastavím násilím, dajme tomu,že sa mi zasekne koleso ktoré motor poháňa tým pádom motor bude namáhaný,lebo mu budem dávať stále príkaz aby sa točil, môže sa mu niečo stať? Zhorí, vylámu sa vo vnútri kolieska, alebo také niečo? A skôr než sa začnete pohoršovať otázkou alebo smiať, musím povedať,že takýmto veciam nerozumiem a chcem mať jasno,že čomu sa musím pri stavbe vyvarovať.  :-[


germik

Pokud vím, je tam nějaká pojistka která motor v případě delšího přetížení vypne, když se zastaví na vteřinku, mělo by být OK, delší dobu by to vadit mohlo - samozřejmě když uslyšíš a uvidíš že něco není v pořádku, tak motor vypneš, žejo ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

peter

Citace od: TUKE kdy 30.08.2012, 22:13:47
Tak dnes mi to dorazilo  ;D

Ale mám jednu otázku. Keďže nerozumiem elektromotorom, tak sa chcem spýtať. Neviem či to dobre popíšem, ale skúsim to.

Keď hociktorý z týchto motorov počas chodu zastavím násilím, dajme tomu,že sa mi zasekne koleso ktoré motor poháňa tým pádom motor bude namáhaný,lebo mu budem dávať stále príkaz aby sa točil, môže sa mu niečo stať? Zhorí, vylámu sa vo vnútri kolieska, alebo také niečo? A skôr než sa začnete pohoršovať otázkou alebo smiať, musím povedať,že takýmto veciam nerozumiem a chcem mať jasno,že čomu sa musím pri stavbe vyvarovať.  :-[

Buď v klidu! LEGO bohužel, ale i naštěstí dělají pro děti a tak je více než dobře chráněno. Pokud se toto stane, tak se nic nestane. Motor po chvíli od napětí odpojí jedna z mnoha ochran, které jsou v LEGO elektronice již od výroby instalovány. Jinak pokud jsi někdy slyšel pojem LTTT, nebo LEGO Technic Truck Trial, tak věř, že zde jsou motory zatěžovány mnohem extrémněji a zatím pokud vím se nikomu nic vážného nestalo.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

TUKE

Ďakujem za upokojujúce odpovede. Samozrejme,že keď zistím, že sa niečo deje, tak ich vypnem. Ale mal som na mysli situáciu keď si neuvedomím,že motor má problémy,lebo ho niečo drží a ja to nevidím. Viete chystám sa postaviť tank a preto sa pýtam. Alebo aj keď by som chcel použiť jeden motor pri RC aute na Return-to-center systém. Keď budem chcieť zatočiť doľava alebo doprava a kolesá budem držať v tej pozícií tak vlastne motor bude namáhaný a preto sa pýtam. Chápete asi čo tým myslím. Kolesá budú vytočené doprava a tým pádom bude motor stáť a pritom bude mať povel hýbať sa. Dúfam,že je to zrozumiteľné. Mám úplnú predstavu len to neviem popísať  ;)

otaznik

Myslím, že zbytečně objevuješ již dávno objevené. Projdi si nejprve staré diskuze zde na fóru, zejména ty o Truck Trial autech. Myslím, že tam najdeš odpověď na spoustu otázek, i když chceš stavět tank (o nich je tu určitě taky pár témat).

TUKE

O Tankoch som ich tu moc nenašiel.... ale pozriem to ô tých "Truck Trial autech". Ale ďakujem za odpovede, bolo pre mňa dôležité pre začiatok len to,že či môžem nejak ublížiť tým motorom, ale keď vlastne ani nie, tak idem skúšať skládať  ;)

Rastwo

Tie motory a cela LEGO elektronika je dost blbuvzdorna, skor si davaj pozor nato aby si mal sinlnu konstrukciu, pretoze ked XLko zabere tak to chce mat aj poriadne uchytene ozuby aj vsetko. O to ze sa stane nieco motoru sa neboj, kym ho nebudes topit tak to prezije (teda, ak neni vadny od vyroby).
Ementál je syr, ktorý má diery. Čím viac je dier, tým menej je syra. Čím viac je syra, tým viac je dier. Teda: Čím viac je syra, tým menej je syra.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=rastwo http://www.youtube.com/user/Rastwo666

TUKE

Ďakujem, tak topiť ho isto nebudem  ;) Teraz som kľudný :) No to som si aj myslel,že je musí byť poriadne silný ten XL, lebo je oveľa väčší a aj ťažší než ten M-kový. No tak ja to budem skúšať, keď budem mať čas a potom sem dám nejaké foto, mojich pokusov  ;) každopádne všetkým zúčastneným ďakujem  ;D

Anatyt

No niekde som tu čítal, ze ani topenie mu neuškodí. >:D

TUKE

No videl som pár videí na youtube LEGO RC člny a tak...a tiež som rozmýšľal ako to majú spravené  :) Ale tak každopádne to skúšať nechcem...mňa zaujímajú suchozemské modely z LEGO  ;)

Rastwo

Ten motor v podstate funguje aj pod vodou. Problem je v tom, ze ked sa potom poriadne nevysusi tak zhrdzavie a nefunguje.
Ementál je syr, ktorý má diery. Čím viac je dier, tým menej je syra. Čím viac je syra, tým viac je dier. Teda: Čím viac je syra, tým menej je syra.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=rastwo http://www.youtube.com/user/Rastwo666