Kde kúpiť buggy motor

Založil Arheonx, 27.04.2011, 17:45:21

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Arheonx

Už pred dvomi mesiacmi som písal do legacik-a či budú ešte objednávať buggy motor. Dostal som odpoveď že v blízkej budúcnosti áno. No čakám a nič. Tak by som sa chcel spýtať kde by sa dal kúpiť. Ďakujem za odpovede.

Bery

Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Martys08

Někdy se objeví na aukru .

Dominik.87

jestli můžu doporučit, tak se nekoukej jen po buggy motorech samotných ale po stavebnici v které jsou, já si koupil 8366 za 2000, a mam v tom dost dílků vysílačku a 2 buggy motory. lepší než shánět jen motor samotný, ( jen doporučení také sem sháněl tak sem to vyřešil takto )

Moergil

Určite Bricklink, a tiež sa oplatí preliezť kamenné hračkárstvá. Vraj sa v zadných častia regálov dajú nájsť zapatrošené staršie kúsky, a minimálne v Žiline viem o jednej motorovej sade s buggy motorom (predajňa Dráčik, Kaufland, cena okolo 45€). Na bricklinku sa dá zohnať samostatný motor okolo 15-20€ a pri troche štastia shipping ľahko vyjde pod 5€.

Měch

Na aukru jsou momentálně dva sety 8421, které obsahují buggy motor  ;)
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Arheonx

Ďakujem vám za pomoc. Ale mám ešte pár otázok a nechcem zakladať nový topic. Chcem si postaviť niečo na štýl trophy truck. Čiže rýchlosť a sila a ovládané IR. Tu na fóru som čítal že na 2 buggy motory ir púšťa poistku. Napadlo ma dať ich na 2 receivery. Pomohlo by to? Ešte som uvažoval aj na 2x XL ale ten nemá toľko otáčok. A z hladiska použiteľnosti do rôznych modelov by sa mi ktorý viac oplatil ?

Dominik.87

nechci tě zklamat ale mně IR neutáhlo ani jeden buggy motor :-( , po chvilce vždy vypne

mind storm

Citace od: Arheonx kdy 28.04.2011, 16:48:08
Ďakujem vám za pomoc. Ale mám ešte pár otázok a nechcem zakladať nový topic. Chcem si postaviť niečo na štýl trophy truck. Čiže rýchlosť a sila a ovládané IR. Tu na fóru som čítal že na 2 buggy motory ir púšťa poistku. Napadlo ma dať ich na 2 receivery. Pomohlo by to? Ešte som uvažoval aj na 2x XL ale ten nemá toľko otáčok. A z hladiska použiteľnosti do rôznych modelov by sa mi ktorý viac oplatil ?

Kúp si RC jednotku aj s ovládačom.

Anatyt

Zas pri Buggy motore, aby si nebol sklamaný výdržou batérie...

wallac

taky si myslim, že je lepší sledovat aukro a třeba jiné internetové bazary.. nedavno jsem koupil 8366 za 1200Kč, což je supr cena.. kdo hledá, najde :)

supermachina

na IR sa vykašli! Jediná výhoda je vo veľkosti. Ak chceš model ovládať cez IR tak si obstaraj laserové zameriavanie lebo DO musíš presne zamerať  na primac aby fungoval. Ak kupiš RC tak ten prijíma signál na väčšiu vzdialenosť a nemusíš mať nastavený vysielac priamo na prijímač

Citace od: mind storm kdy 28.04.2011, 17:27:06
Citace od: Arheonx kdy 28.04.2011, 16:48:08
Ďakujem vám za pomoc. Ale mám ešte pár otázok a nechcem zakladať nový topic. Chcem si postaviť niečo na štýl trophy truck. Čiže rýchlosť a sila a ovládané IR. Tu na fóru som čítal že na 2 buggy motory ir púšťa poistku. Napadlo ma dať ich na 2 receivery. Pomohlo by to? Ešte som uvažoval aj na 2x XL ale ten nemá toľko otáčok. A z hladiska použiteľnosti do rôznych modelov by sa mi ktorý viac oplatil ?

Kúp si RC jednotku aj s ovládačom.

mind storm

Citace od: Arheonx kdy 28.04.2011, 16:48:08
Ešte som uvažoval aj na 2x XL ale ten nemá toľko otáčok. A z hladiska použiteľnosti do rôznych modelov by sa mi ktorý viac oplatil ?

2xBUGGY :)

Moergil

Citace od: Arheonx kdy 28.04.2011, 16:48:08
Tu na fóru som čítal že na 2 buggy motory ir púšťa poistku. Napadlo ma dať ich na 2 receivery. Pomohlo by to? Ešte som uvažoval aj na 2x XL ale ten nemá toľko otáčok. A z hladiska použiteľnosti do rôznych modelov by sa mi ktorý viac oplatil ?

Buggy je veľmi "nenažraný" motor - ak sa zaťaží a klesnú mu otáčky, spotreba veľmi rastie (motor ktorý je zablokovaný má oveľa väčšiu spotrebu ako motor ktorý ide na voľnobeh, je to kvôli absencii odporu ktorý vzniká pri rotácii motora). Inak povedané, ak nechceš aby ti buggy motor zapínal poistku (alebo ničil baterky, ktorým veľký odber škodí), musíš ho sprevodovať dosť do pomala aby zvládal ťahať. Pokiaľ viem poistka IR prijímača vypína okolo 1A, buggy motor pri stallu (zablokovaní) žerie cez 3A!.

Z hľadiska použiteľnosti sú buggy podľa mňa vhodné len tam kde potrebuješ rýchlosť, napr. LTR. Prevodovanie do rýchla má väčšie straty ako prevodovanie do pomala, preto je vhodnejší buggy. Na všetko ostatné je  lepší XL. Má viac točáku a tiež lepší pomer výkon/spotreba.

Charakteristiky 9V lego motorov - pozri hlavne spotrebu, otáčky a točák.

Bery

Asi takhle, Já a Petr43 jsme se domluvili se zdejším nejmenovaným členem kostek který byl tak hodný že nám motory objednal z Francie (ještě jednou díky). Po jejich příchodu jsme byli hodně zklamaní z pojistky jiného konektoru a celkového tvaru protože se s nimy těžce pracuje. Největší problém byla asi pojistka, zjistili jsme že se nedá udělat nic jiného než si pořídit kabely (v našem případě jsme si napájeli mezi tento http://www.morelega.cz/images/8886mini.JPG prodlužovací kabel protože orygo má jiný konektor než mi vyžadujeme a není k sehnání. asi až po 3/4 roku jsme postavili první model s nimy ale opět se objevil problém s pojistkami ty jsme odpájeli a teď jsme happy.  S žravostí problémy nemáme  ;)
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Arheonx

A keď chcem robiť ovládanie cez kábel tak potrebujem odstrániť aj poistku s BB ? A prosím mohli by ste sem dať fotky ako máte riešený ovládač.

Bery

Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Moergil

Citace od: Arheonx kdy 28.04.2011, 20:33:10
A keď chcem robiť ovládanie cez kábel tak potrebujem odstrániť aj poistku s BB ?

Ako povedal Bery, veľmi záleží od toho čo staviaš a ako staviaš. Hmotnosť, prevodovanie, veľkosť kolies, dokonca či používaš akumulátory alebo klasické baterky (rozdiel vo voltáži 7,2 vs 9V). Pri rozumnej konštrukcii poistky vyberať netreba. Ako som ale spomenul, buggy sú žrúty, takže aj tak skončíš s tým že 1 buggy = 1bbox, a to aj bez poistiek.
Najlepšie bude keď si 1-2 motory kúpiš a skúsiš si to na vlastnej koži. Že by si ich nevyužil sa neboj, v legu je veľa aplikácii kde sa zídu motory s buggy vlastnosťami.

Moon

Přesně na to jsem doplatil já v rally asuán poháněl jsem oba motory jedním bb a katastrofa, od tý doby co mam každej zvlášt to jezdí tak o 35% líp.
Přijdte si zahrát MineCraft: mc.urnaweb.cz:8888 Moje BS galerie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Mooning

Domino99

Sehnal jsem m. sadu 8287 za 1700Kč.

expertik

Nechcem provokovat, ale buggy motory mam aj vdaka stastiu z Viedne z burzy. Mam ich 8ks, z toho dva motory plus RC system a niekolko dielov (vratane prednej RC napravy) mam za 8 EUR...
Este parkrat stastie na burze a mozem si s nimi otvorit minishop :-P

Arheonx

Objednal som si 2x XL a to vďaka 8049. Dopravu sa mi nechce platiť 2-krát. Ďakujem za vaše rady. Buggy si možno zoženiem neskôr.