(Vlastní) Bluetongue

Založil grohl, 14.02.2011, 19:26:17

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

grohl

Bluetongue
Název vozu je odvozen od australského rodu scinků s modrým jazykem. Inspirováno offroadery z Rallye Dakar.

Délka: 25cm
Šířka: 16,5cm se zrcátky
Výška: 13cm
Hmotnost: 700g

Vybaveno třemi M motory. 1 pro zatáčení  s návratem do středové polohy, 2 pro pohon zadních kol. Nezávislé odpružení předních kol, zadní náprava odpružena celá. Dvě sady světel, spousta drátů, otevírací kufr a kapota.
I přes svou vysokou hmotnost si zachoval Bluetongue hbitost a přiměřenou sílu, ačkoliv s akcelerací a maximální rychlostí to není taková sláva, jako když jsem testoval pouze podvozek.

VIDEO






Bery

Moc pěkné, docela mě to pobavilo a chci video. :)
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Anatyt

#2
Je v tom hlavne zpredu vidno Race Touareg. :D

grohl

Ať klikám jak klikám, mně to funguje... a že by ten nápis nebyl vidět?

Anatyt

Super! Po prezretí videa si myslím, že by Technic Race Touareg na diaľkové ovládanie mohlo LEGO zaradiť do portfólia! ;D

Bery

Pane bože no jo, já si toho nevšim.  :-[ :)
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Viliam6666

Veľmi pekné auto .Na to že to poháňajú M motory to má dobrý ťah.  :)
Milujem LEGO TECHNIC

Měch

To bude tím že netahají ten těžkej šestibaterkovej krám ale lehkou Lipolku. Kokám grohle, že už máš ty bezvadné šedivé panely  ;).
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Jonas

Grohle,

opravdu skvělé autíčko. Takhle by měly vypadat LEGO sety pro hlavní cílovou skupinu. K čemu jsou složité a veliké modely, kde motory ovládají pouze naviják, dveře, střechu a další vedlejší funkce, když těm modelů schází to nejdůležitější - nejezdí.

Jak jsi vyřešil řízení s návratem na střed? Pružina?

O takovém modelu sní mí synovci a tak bych jim rád pomohl při návrhu.
Jonas - Můj Brickshelf

Viliam6666

súhlasím s tebou Jonas , lebo skoro všetky sety majú stále a stále tu istú chybu a tou chybou je ,že nejazdia.
Milujem LEGO TECHNIC

Arheonx

Je to fakt paráda. Ja som sa pokúšal o niečo podobné ale nevedel som prednú nápravu stenšiť. Mám iba tie veľké s off roadera. Ale keď vidím tento model mám chuť to skúsiť znova. A veľmi mi pripomína race touareg.

Fairytale

Další nádherný model , ještě s lepšíma jízdníma vlasnostma.

Plutoone

Hezké a na vyblbnutí se naprosto perfektní.  :)

grohl

#13
Anatyt a spol.:
Zdroj inspirace jste poznali všichni ;) Na Touarega jsem si brousil zuby delší dobu a překvapivě i tenhle mrňous je mu poměrně podobný.


malý Měchu:
Li-Pol baterie byla sice drahá, ale velmi dobrá investice. Jen škoda, že po připojení Buggy motoru se sebemenší zátěží okamžitě vypíná. Tahle konfigurace motorů se zdála být nakonec nejlepší pro slušnou rychlost a sílu.

Jonasi:
Kola vrací do středové polohy speciální dílek z hokejisty.
Bohužel kvůli odpružení náprava ještě nabrala na nepřesnosti v řízení, a tak auto mírně uhýbá, podle toho, kam hrbol vychýlí kola. Rád bych ještě zkusil postavit něco podobného s menšími koly a vyšší rychlostí.

Arheonx:
Přední náprava je až na drobné úpravy shodná s tou z buginy 8048 a kola jsou ta zadní z téhož setu.


Tomik

Pěkný design a výborné jízdní vlastnosti - dávám opět palec vzhůru. ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Micho

Grohl: Tak ten mini Touareg je strašne milý a fascinujúci. Sympatické sú mi hlavne jeho jazdné vlastnosti. Je to taká mrška.  8)

Moon

Jak jinak to komentovat než supr design a supr jízdní vlastnosti. ;)
Přijdte si zahrát MineCraft: mc.urnaweb.cz:8888 Moje BS galerie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Mooning

eNTy

Dost solidní diblík. Jako dělanej na letošní rally  ;)

Viliam6666

Škoda ,že toto auto nevydajú ako set.  :(
Milujem LEGO TECHNIC

MeNadruhou

Na té fotce to nějak moc dokonale svítí. Pomohl jsi těm světlům trochu fotošopem? Jestli ne, tak chci vědět jak to máš udělaný... Parádní kousek
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

vasek

Mooc pěkné, smekám. Jen já osobně bych volil jinou barvu, ale to je otázka vkusu a možností. Každopádně grohl umí !

MeNadruhou

Citace od: vasek kdy 19.02.2011, 14:11:59
Mooc pěkné, ... Každopádně grohl umí !
Jo, kdyby tak pracoval v TLG ;D, ale to by mi nevycházeli peníze :(
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

vasek

#22
Citace od: MeNadruhou kdy 19.02.2011, 14:16:14
Citace od: vasek kdy 19.02.2011, 14:11:59
Mooc pěkné, ... Každopádně grohl umí !
Jo, kdyby tak pracoval v TLG ;D, ale to by mi nevycházeli peníze :(
No vždyť si to můžeš postavit podle toho co tu grohl prezentuje. Co si budeme povídat oni páni manažeři by grohlovi přistřihli křidélka ....
Podívej se třeba na Sariela co krásného dokáže, myslím že pro TLC pracuje a vydali nějaké jeho vyšperkované dílo ? Zatím jsem ho tedy neviděl.  >:D

EDIT. Ovšem souhlasím s tím že podobné vozítko v nabídce chybí a jako kluka by mě neskutečně nadchlo, rodiče by neměli šanci ustát mé naléhání a prošení  ;).

hadato

Problém by byl v tom, že po sečtení nákladů za elektro-díly, zvlášť díky toho malého BB, popřípadě nabíječce k němu,  by byla celková cena třeba jako u 8043 a jemu podobným.

peter

Citace od: MeNadruhou kdy 19.02.2011, 13:52:12
Na té fotce to nějak moc dokonale svítí. Pomohl jsi těm světlům trochu fotošopem? Jestli ne, tak chci vědět jak to máš udělaný... Parádní kousek

Osobně si myslím, že to je jen vlivem delší expozice při focení.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

vasek

Citace od: hadato kdy 19.02.2011, 15:44:27
Problém by byl v tom, že po sečtení nákladů za elektro-díly, zvlášť díky toho malého BB, popřípadě nabíječce k němu,  by byla celková cena třeba jako u 8043 a jemu podobným.

No BB by mohl být na AAA baterie a není potřeba nabíječka. 3 M motory jeden receiver, ovádání. Nemyslím si že by to muselo stát 4000. Navíc lze udělat jen auto bez elektro součástek a dokupte si je a pak by cena mohla být naprosto v pohodě.

MeNadruhou

Citace od: vasek kdy 19.02.2011, 16:41:18
Citace od: hadato kdy 19.02.2011, 15:44:27
Problém by byl v tom, že po sečtení nákladů za elektro-díly, zvlášť díky toho malého BB, popřípadě nabíječce k němu,  by byla celková cena třeba jako u 8043 a jemu podobným.

No BB by mohl být na AAA baterie a není potřeba nabíječka. 3 M motory jeden receiver, ovádání. Nemyslím si že by to muselo stát 4000. Navíc lze udělat jen auto bez elektro součástek a dokupte si je a pak by cena mohla být naprosto v pohodě.
Asi bysme slintali všichni... nehledě na to že creator monster dino nebyl nějak šíleně drahý (ovladač, bb, M a XL + slušná hromádka kostek) ...
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Billy Bob Bean

Ahojte,
tahle stavba mě konečně dokopala k registraci.

Ten speciální dílek z hokejisty jsem si na bricklinku obstaral a nejde mi dohlavy jak je pořešený to zatáčení. Přijde mi to takový divný, že se vlastně motor zasekne na dorazu nebo mi tam něco uniká? nějaká spojka?

Anatyt

Citace od: Billy Bob Bean kdy 19.02.2011, 22:57:20
Ahojte,
tahle stavba mě konečně dokopala k registraci.

Ten speciální dílek z hokejisty jsem si na bricklinku obstaral a nejde mi dohlavy jak je pořešený to zatáčení. Přijde mi to takový divný, že se vlastně motor zasekne na dorazu nebo mi tam něco uniká? nějaká spojka?

No toto presne by zaujímalo aj mňa, že ako sa to rieši! ;) Už som sa na to dlhšie chystal spýtať tunajších skúsených Technic staviteľov. Ako motor "pochopí", že sa nemá točiť ďalej, že je už na konci hrebeňa? ;D

Dik.

Mareken

Citace od: Billy Bob Bean kdy 19.02.2011, 22:57:20
Ahojte,
tahle stavba mě konečně dokopala k registraci.

Ten speciální dílek z hokejisty jsem si na bricklinku obstaral a nejde mi dohlavy jak je pořešený to zatáčení. Přijde mi to takový divný, že se vlastně motor zasekne na dorazu nebo mi tam něco uniká? nějaká spojka?

Domácí úkol:
vezmi M motor, na něj dva triangly, tak aby středem procházela osa z motoru, na triangly dej ten spec. dílek, tak aby ním taky procházela osička. Motor dej na Bbox a koukni co se děje když ho zapneš/vypneš.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"