Marekenova závodní "polička"

Založil Mareken, 24.04.2010, 18:15:21

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Mareken

Tak po shmadeho vzoru jsem se také rozhodl udělat si svůj topic s modely. Už mám po přijímačkách a urputně stavím na TT. Modely tady seřadím od data, kdy byly postaveny.









Rally car 1.generace
Naprostý propadák  :) , ale byl to můj první model z technicu, tak na to vypadal, pohon 1XL, zatáčení 1M. Ještě přes IR.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

Mareken

#1
Rally car 2.generace

Po delší odmlce jsem se zase vrátil trochu si zazávodit, tenkokrát na sněhu.  Model taky nebyl nějak dobrý, kvůli velkému tření z knobů jsem musel dát XL motory 1:1 , a díky tomu jel pomalu.
Pohon 2XL, zatáčení 1M. - 5.místo.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

Mareken

Rolba

Moje závodní rolba na LTSch, jinak přezdívaná žehlička, placka atd. Trpěla padáním pásu, kvůli nedostatku vzpěr na zachování malé hmotnosti, měla něco pod 400g. Pohon 2 buggy. -1. místo
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

Mareken

Rally car 3.generace
Asi můj nejlepší model, i přes špatné "anti-ackerman" zatáčení vyjel slušné 5. místo, pohon 2 buggy,zatáčení 1M.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

Mareken

#4
Truck trial speciál generace 0.7 WIP
Zadní náprava, ale už mám nový prototyp, kvůli praskání u-jointů, je to škoda, tahle náprava vypadala krásně, byla jednoduchá a sežrala málo dílku.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

Rhox

3. generace je skvělá, připomíná mi starýho dobrýho Mustanga z roku 1967...

Bery

#6
Citace od: Rhox kdy 24.04.2010, 19:33:00
3. generace je skvělá, připomíná mi starýho dobrýho Mustanga z roku 1967...
Myslíš Shelby GT 500, je fakt hezký. :)
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Mareken

Citace od: kedar kdy 24.04.2010, 21:22:36
Citace od: Rhox kdy 24.04.2010, 19:33:00
3. generace je skvělá, připomíná mi starýho dobrýho Mustanga z roku 1967...
Myslíš Shelby 500, je fakt hezký. :)

Ono to mělo původně bejt plymouth hemi 'cuda , ale z těch panelů to prostě nešlo, tak je prostě á la amerika 60 - 70 léta  :)
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

hadato

Jak se tam dívám na ty nápravy, tak to asi nebude nejlepší. Sám mám postavený trial (ne na soutěž) se systémem tatrováckého pružení a není to ideální, trpí hodně nestabilitou oproti kyvným nápravám (má úzkou základnu) navíc při pružení se od sebe kola musí vzdalovat, což na neklouzavých površích jde dost ztuha, další problém bude u tvých kol záběr, kola jedou jenom po kraji, takže třeba při stoupání budou hodně klouzat.
Toť můj názor k trialové nápravě.

Jinak ten třetí model mě uchvátil nejvíc ze všech modelů, které startovaly na rallye. :o

Mareken

Citace od: hadato kdy 24.04.2010, 21:46:49
Jak se tam dívám na ty nápravy, tak to asi nebude nejlepší. Sám mám postavený trial (ne na soutěž) se systémem tatrováckého pružení a není to ideální, trpí hodně nestabilitou oproti kyvným nápravám (má úzkou základnu) navíc při pružení se od sebe kola musí vzdalovat, což na neklouzavých površích jde dost ztuha, další problém bude u tvých kol záběr, kola jedou jenom po kraji, takže třeba při stoupání budou hodně klouzat.
Toť můj názor k trialové nápravě.

Jinak ten třetí model mě uchvátil nejvíc ze všech modelů, které startovaly na rallye. :o



Tak pro všechny ještě jednou  :) ta náprava ,co jsem postnul, byla první koncept, truck už mám skoro hotovej.

Můj trial truck používá sic poloosy, ale ne tatra koncepci, kola jsou jen trochu prohnutá,ale i tak se mi podařilo vyjet desku, která byla pod úhlem od oka asi 50 stupňů, Až celej truck dodělám, dám ho sem na kritiku, ale ještě ho nemám zcela hotovej.
-
Dík, autíčko ale vypadá líp na vlastní oči, není moc fotogenický  :)
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

hadato

To jsem na to zvědavý, jak bude vypadat ten trial. Škoda, že jsou ty závody tak daleko od Opavy. Doufám, že se tam někdy podívám, až bude více času a financí.

KLR

Z Opavy, z Opavy....ja jsem z Frydku a jedu tam....muzes se pridat, jestli chces...jedu autem a na benzin bychom se slozili

Mareken

#12
Trial truck generace 1. T805 kačena
Po nesnázích jsem ji konečně dostavil. Snad se bude líbit. :-* Nechápu to , neumím fotit, v reálu vypadá omnoho líp  :-\, nad zadní kolo přijde blatník tak proto tam jsou ty piny.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

Shmade

Líbí se mi jak umíš využívat panely, ten předek třeba, jak ti tam pěkně navazujou tři v jednom bodě. I u předchozích aut si to měl pěkně vychytaný a tady pokračuješ, podvozek je taky správně tatrováckej.  Dobrá práce!

Mareken

Citace od: Shmade kdy 30.04.2010, 18:01:23
Líbí se mi jak umíš využívat panely, ten předek třeba, jak ti tam pěkně navazujou tři v jednom bodě. I u předchozích aut si to měl pěkně vychytaný a tady pokračuješ, podvozek je taky správně tatrováckej.  Dobrá práce!
Dík  ;) , před chvílí jsem si objednal nálož černejch panelů (včetně mé oblíbené 8x16), tak to bude moje nová stájová barva.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

eNTy

Tyjo, nádherná, čelní pohled je úplná bomba. Jsem zvědavej na tu přední osu, vypadá věrně dle předlohy, tak jestli bude taky tak spolehlivá.
Jinak volba předlohy bezva, u Petra máš určitě velké plus.

otaznik

Opravdu věrná technická kopie. Moc pěkné.

Kiko97

Výborné z čelného pohľadu sa to skvele podobá na masku skutočnej T805  ;)

grohl

Taky se mi tvoje Kačena líbí. Opravdu se těším na všechny vozy v reálu.

Měch

Nádherný vůz opravdu, ale chybí ti tam lano ;)
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Shmade

Podle mě je lano vzádu mezi tlumičema na bubnu, nevim co jinýho oblýho by to bylo...

Měch

Citace od: Shmade kdy 01.05.2010, 15:20:40
Podle mě je lano vzádu mezi tlumičema na bubnu, nevim co jinýho oblýho by to bylo...

Vzadu jo, ale co vepředu...nebo je to možná schované vzadu v kabině jak to máš ty..
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Shmade

Lano nemusíš mít vepředu i vzadu, prostě stačí, že tam je, vepředu a vzadu musej být jen místa kam lano zaháknout.

Měch

Krásné vozidlo, fakt

nechci rýpat, ale je psáno, že žádná část nárazníku nesmí přesahovat kola...z fotky je vidět, že tam kus je. Ale možná mám jenom křivé oči.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

tRilobit

Pěkný unimog, ale přece se mi víc líbila "kačena"...

Fuzi
Na to existuje jediná odpověď : "No L0L :D"

Mareken

#25
Citace od: malý Měch kdy 12.06.2010, 19:36:39
Krásné vozidlo, fakt

nechci rýpat, ale je psáno, že žádná část nárazníku nesmí přesahovat kola...z fotky je vidět, že tam kus je. Ale možná mám jenom křivé oči.
Ne, je to jenom špatně vyfocený.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

Kiko97

Je to dobré ale aj mne sa viac páčila kačena T805 ;)

Mareken

#27
Tak zase další evo, po unimogu si musím trošku napravit reputaci , takže na tomhle podvozku jsem si dal záležet. Používá pevné nápravy, připevněné 9 liftarmem a Watt's linkage . Předlohu ještě nevím, ale asi nebude žádná, bude to můj origo design. Pohon je zajištěn 1 Xl motorem, zátáčení bude klasicky 1M.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

tRilobit

Vcelku pěkný, ale ty kardany u kol..to se mi moc nezdá..šlo by tam za to určitě dát i portály ne? Sice by bod otáčení byl dál od osy..ale aspoň by jsi ušetřil námahu kardanům...


GriPeR
Na to existuje jediná odpověď : "No L0L :D"

Papiňák

Trochu nechápu, k čemu watts linkage, když máš linky z liftarmů... Má to vůbec nějaký křížení? Zkus tam dát technic linky a místo watta by stačila panhardka - mírnej posun nápravy do stran snad tak moc nebude vadit