Co jsem koupil za 1000

Založil Raistlin M, 24.11.2005, 15:32:34

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Raistlin M

Tak jsem před časem dostal velmi zajímavý email (tedy Llevelyn), kdy nám nějaký člověk z Frýdku-Místku nabízel hromadu lega za 700. Pak cenu zvedl na 1000 a zaslal nám nějaká čísla setů, co by tam jako mělo být. Párkrát ještě proběhlo mailování a následně už jsme s trochou nedůvěry čekali co dojde.
Došla papírová krabice obsahující návody, krabice a hlavně igelitku dílků.

Raistlin M

#1
A tohle jsem z toho postavil a z následné hromádky ještě dostavěl nějaké sety.
Seznam přidám.

Raistlin M

#2
Sety v balíku obsažené, byly až na 3 všechny neúplné, ale scházely většinou dílky naprosto běžné ( např. šedá plotnička 2X2 a podobně). Jen u SW chyběla občas i nějaká figurka. Celkem mám pocit, že to byl dobrý kauf.

Teď ten seznam setů.

8202   Blast Off Chopper with Bungee Cord Power!
8209   F1 Racer / Future F1
7104   Desert Skiff™
7111   Droid Fighter™
7121   Naboo™ Swamp
7124   Flash Speeder™
7128   Speeder Bikes™
7131   Anakin's Podracer™
6899   Nebula Outpost
6975   Alien Avenger
6818   Cyborg Scout
6517   Water Jet
6562   Gas Stop Shop
6580   Land Jet 7
6581   Dig N' Dump
6348   Surveillance Squad
6110   Solo Sub
6115   Shark Scout / Aquashark Dart
5918   Scorpion Tracker
1749   Hydronaut Paravane
1858   Cloud Cruiser
1185   Mini River Ninja
1099   Ninja Blaster

Teddy Bear

Rekl bych, ze to je hodne slusne!
Zvlast ty stare SW sety! ;)
Buďte sami sebou!!!

Cavelon

Pekná kôpka. :)
Len, prosím, tie obrázky viac komprimuj, tu na fóre je návod ako sa to robí.
Najprv som nechápal, prečo mi ich tak dlho načíta a potom pozerám, že každý má vyšo 300 kB! :o

Colonel32


Raistlin M

C32+Cavelon. Na to jsem skutečně zapomněl, přitom minule jsem obrázky vložil dle "zákonů nejvyššího".  (Je pravda , že se to načítá dlouho...ehm...mea culpa).

Na druhou stranu by asi bylo "nic" vidět, pokud bych to tam hodil menší ;)

Jinak děkuji Cavelonovi za pochvalu obsahu :) ;) a Colonelovi za komentář k formě. ;D

Colonel32

fakt?

jsem neco malo prez 100 kb a videt je v podstate stejne

Raistlin M

Citace od: Colonel32 kdy 24.11.2005, 19:22:19
fakt?

jsem neco malo prez 100 kb a videt je v podstate stejne

Fakt. Skutečně jsem vděčný za komentář k formě ;D :P

Teď vážně. Fotky jsem tam mrskal v rychlosti a byl jsem rád, že mi to tam rychle naskákalo, než jsem šel zase dělat něco jiného. Máš pravdu, že zmenšené nestrácejí na vypovídací hodnotě v tom jsem se spletl.  ::)

Něco s tim provedu. ;)

Colonel32

pokud moje kritika prispela k tomu, aby se nektery z clenu tohoto fora necemu priucil, tak to bylo dobre...

ps. nic osobniho

Cavelon

Pozor, nie menšie obrázky, ale viac komprimované. Pri rovnakých rozmeroch 800x600 môže mať nekomprimovaný (alebo málo stlačený) obrázkok aj 1MB, zatiaľčo po uplatnení efektívneho kompresného algoritmu vojde do 100 kB a jeho čitateľnosť sa takmer nezmení. Je to vlastnosť obrázkov, že sa dajú efektívne "stlačiť" nie na úkor ich čitateľnosti, ale vďaka ich dátovej štruktúre. ;)
Sorry za OT, ja už :-X

Raistlin M

C32: Tak formu už by jsme měli, tak se snad už nebude nikdo v šoku z velikosti mých fotek bránit i komentáři obsahu ;)

corelxt

Citace od: Cavelon kdy 24.11.2005, 19:38:22
...zatiaľčo po uplatnení efektívneho kompresného algoritmu vojde do 100 kB a jeho čitateľnosť sa takmer nezmení.
no nevim, zalezi na poctu fragmentu, takze pokud budes mit fotku s velkym poctem kontrastnich prechodu tak z toho dostanes dobrej gulas...
Citace od: Cavelon kdy 24.11.2005, 19:38:22
Je to vlastnosť obrázkov, že sa dajú efektívne "stlačiť" nie na úkor ich čitateľnosti, ale vďaka ich dátovej štruktúre. ;)

no ja mel za to, ze jpg pouziva ztratovou kompresi, coz znamena, ze se jejich obsah degraduje za ucelem mensi velikosti..

ale uz mlcim ;D

Jarmila

Citace od: Raistlin M kdy 24.11.2005, 19:44:23
C32: Tak formu už by jsme měli, tak se snad už nebude nikdo v šoku z velikosti mých fotek bránit i komentáři obsahu ;)

Tady se nedá dělat nic jiného, než přát štěstí připravenému a zároveň v koutku duše tiše závidět.  ;D
Ještě několik podobných šťastných nákupů a je z Tebe legový král. I když vlastně by se chlubit mohla královna Llevelyn.  :D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Raistlin M

Tak, ne vždy se extra zadaří. Koupili jsme od jedné paní z Brna nějaké castle sety ( 6098, 6096, 6047, 6044, 6087 a 6097) s tím, že je to úplné (bez krabic, ale s návody) za 4500. Přišlo to a koukám jen podle prvního pohledu před praním, že tam chybí 2 draci ze 3, 6 koní z 8mi a 12 figů. Sice k tomu přibalila něco navíc včetně 5ti figů, ale i tak. Volal jsem jí a ona se tedy poohlédne, zda jí to někde nezbylo (má to po synovi, který to údajně sestavil a hned vystavil bez hraní). Náhradou prý kdyžtak pošle nějaké jiné sety ( snad i SW).
Škoda je těch draků. Ty současné dračí zombie, které jsou třeba u vikingů na ty staré prostě nemají.
Holt občas udělá človék dobrý kauf a občas zase ne. Doufáme, že to dobře dopadne.  :)

Police collector

Úuuu tak na tohle fakt nemám  :o Ty žova na to že jste začali před čtrnácti dny máte už super sbírku. Když se podívám na svoji, maličkou, už podruhé rozkradenou - ale já jsem prostě smolař  :-\ :'(  :'(
Terminated.

Raistlin M

Mno...je fakt, že jsme se rozjeli. Udělali jsme si už i vánoce  ;D.
Začínali jsme znova před 3ma týdnama s asi 30ti veskrze malejma setama (krom Vladkovy pevnosti nově tehdy zakoupené)
Od té doby stahujeme od známých dílky a tak a taky jsme nakupovali a teď jsme i s kyblíkwarem (jak říkám všem těm kostkovejm boosterům) na 108 setech, asi 20 000 dílků a 150 figurkách ( + tak 200 dílků a 20 figů volně ložených nikam nepatřících)
Přestali jsme nakupovat a chystáme se stavět vlastní hrad a podhradí. Jen těch střech se nedostává :-[ ::) :)

Cavelon

Za 3 týždne 20000 dielikov?
Úúú, to ste vyhrali športku, či čo?
???

PS: A tom som nedávno už o sebe začal pochybovať, či som ešte normálny. ;D

Raistlin M

Mno...za 3 týdny jsme do toho narvali asi 30 000, ale to je deadline. Peníze nerostou na stromě a taky jsme si už koupili, co jsme zhruba chtěli. (Pro juniora doplnit 4+ Pirates sety, některé věci z KK2, Vikingy (krom pevnosti) a Dino 2010 (krom vrtulníku). + asi 10 000dílků v bosterech, aby bylo z čeho stavět domečky)
Výhledově už jen čekáme na slevy po vánocích s koupí vrtulníku Dino 2010 a Pevnosti vikingů. Možná ještě Hrad Morcia, či Citadelu Orian. Vše pouze v případě pořádných slev.

Llevelyn

No vždyť vám povídám, že jsme "taková normální rodinka"..peníze nejsou v této době zatím až takový problém.
A asi napíšu nějakou práci na téma - " Vliv plastů na nikotinovou závislost"  ;D ;D ;D ;D Spotřeba čadících tyčinek klesla na méně než polovinu. Takže jsou (ušetřené) korunky vráženy do kostiček....
Prosím potlesk ;)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Raistlin M

To je fakt. Po tom, co jsem snížil spotřebu ze 40ti na průměrně 10 denně se dožaduji adekvátního potěšení v podobě setů ;D

Micho

Citace od: Llevelyn kdy 25.11.2005, 15:02:05
...  A asi napíšu nějakou práci na téma - " Vliv plastů na nikotinovou závislost"  ;D ;D ;D ;D Spotřeba čadících tyčinek klesla na méně než polovinu. Takže jsou (ušetřené) korunky vráženy do kostiček....
Prosím potlesk ;)

Tak to si určite zaslúži uznanie. Určite lepšia investícia.  8)

Colonel32

cetli jste nekdo povidku od Stephena Kinga: Odvykači a.s. ? docela luxusni popis toho, jak odnaucit lidi kourit... najdete ji napr. ve sbirce Jefferyho Deavera "Zlocin", v levnejch knihach jswem ji asi red tydnem koupil za 70 orun, rozhodne to byla dobra investice

Micho

Citace od: Colonel32 kdy 25.11.2005, 15:47:20
cetli jste nekdo povidku od Stephena Kinga: Odvykači a.s. ? docela luxusni popis toho, jak odnaucit lidi kourit... najdete ji napr. ve sbirce Jefferyho Deavera "Zlocin", v levnejch knihach jswem ji asi red tydnem koupil za 70 orun, rozhodne to byla dobra investice

C32, čo si bol dnes na kurze strojopisu a máš už toho dosť? Nejako ti vypadávajú písmenka ...  ;)

peter

Citace od: Colonel32 kdy 25.11.2005, 15:47:20
cetli jste nekdo povidku od Stephena Kinga: Odvykači a.s. ? docela luxusni popis toho, jak odnaucit lidi kourit... najdete ji napr. ve sbirce Jefferyho Deavera "Zlocin", v levnejch knihach jswem ji asi red tydnem koupil za 70 orun, rozhodne to byla dobra investice

Omlouvám se za OT, ale už se musím také ozvat (teď jsi předběhl Micho, zase ty mě ;D). Dost často ve tvých příspěvcích jsou překlepy, nebo chybí písmenka. Pořád nabádáte k používání tlačítka "Zkontrolovat pravopis" a dodržování pravopisu, tak to také zkus ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Colonel32

omlouvam se, ale zrovna v mem pripade je s kontrolou pravopisu trochu problem v tom, ze mi to podtrhne kazde druhe slovo, jak tam nemam hacky a carky. Ale pokusim se tedy davat vetsi pozor na to, co vlastne pisu...

Peetrs

Citace od: Raistlin M kdy 25.11.2005, 15:06:05
To je fakt. Po tom, co jsem snížil spotřebu ze 40ti na průměrně 10 denně se dožaduji adekvátního potěšení v podobě setů ;D

Nejsem si jist, která závislost je horší! ;D  Navrhuji na vstupní stránku fóra umístit upozornění: POZOR SILNĚ NÁVYKOVÉ!!! Možná se tak velký vezír vyhne v budoucnosti žalobám! ;D