Podobnost traktorů

Založil Azaret, 03.11.2009, 13:58:37

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Azaret

Zajímalo by mě jestli jsou traktory 8284 a 8063 stejné a jen přebarvené a nebo jsou si jenom na chlup podobné?
Děkuji

vasek

#1
Někde jsem viděl fotky, které ukazovaly nepatrné rozdíly v konstrukci obou traktorů, myslím, že by to mohlo být někde na Technicbricku - http://technicbricks.blogspot.com/.

Edit: tady to je   http://technicbricks.blogspot.com/2009/08/find-differences.html

Plutoone

Mam doma ten zelenej, ale červená mu sluší víc. Myslím, že kromě zavěšení, které je na odkaze žádnej rozdíl nebude.

vasek

Citace od: Plutoone kdy 03.11.2009, 14:50:24
Mam doma ten zelenej, ale červená mu sluší víc. Myslím, že kromě zavěšení, které je na odkaze žádnej rozdíl nebude.
No já mám ten červenej, ale stavět se bude až pod stromečkem  :-X.

Azaret

Osobně teda nechápu proc zrušily ten zelenej traktor, a udělali tenhle. Ten vlek se dal vytvořit samostatně. a to zavěšení by se dalo případně upravit. ???
No a nebo mohli nechat i ten zelenej i ten červenej.
Zajímalo by mě co je k tomu vedlo.

Plutoone

Podle mě chtěli udělat novej model a ušetřit prachy za vývoj. ten vlek mě docela zklamal. kdyby ho zvedal alespoň nějakej motor, nebo pneumatycký píst, bylo by to podle mě mnohem lepší.

Plutoone

jo a nevíte, co je u červenýho traktoru 2 model? je to bugina jako u zelenýho, nebo se jen přestaví vlek na sečku?

Azaret

#7
Citace od: Plutoone kdy 04.11.2009, 07:47:10
jo a nevíte, co je u červenýho traktoru 2 model? je to bugina jako u zelenýho, nebo se jen přestaví vlek na sečku?
Tak jestli je stejnej jak ten zelenej tak bugina by z něj šla udělat. Jinak je tam asi jen ta secí mašina.
(Ach jo, mit tak doma kostky na ten přívěs :'( :'(  )

Azaret

#8
      Takže teď jsem zkoumal do podrobna plánky a můžu říct, že jsou naprosto stejny. :-D
Liší se v barvě některých ozubených koleček (na zelenym byly světle sedy na červenym černy) a nějakych axle a par studeless dilku ma taky jinou barvu.
      Největší rozdíl je v okapotování boku motoru, jsou naprosto jiny)
Další ne tak zásadní rozdíl je v radních ramenech kde chybí akorát příčky proti roztahování ramen (kvuli vleku).
No a naprosto nejrapidnější rozdíl je v příslušenství (jak jinak). ;D >:D

Osobně nevidím důvod proc by nemohl byt přívěs samostatně s tím že by se upravily ty ramena, zkrácení "vývodového hřídele" pro obracák taky nevidím důvod (ikdyž je možny, že tomu vleku zavazí, o čemž pochybuji, sám jsem bratrovy zapojoval vlečky stejně jako je ten vlek a nic mi nezavazelo :) )

Oba traktory jsou moc pěkny červená mu sluší. a v přehazování příslušenství nevidím problém.
     Kdybych měl pár tisíc nazbyt tak, ten červenej traktor bratříčkovy koupím asi i dvakrák (kvůli te secí mašině) ;D

Jinak B model u červenýho je opravdu jen ta secí mašina, ale jak jsem říkal v postavení buginy to nebude prakticky vůbec vadit, ikdyž na bugině byli i nějaké díly z obracáku, tak s použitím nějakých jiných dílů (z vlečky, z vašich zásob atd...) to nebude problém ;D

P.S. Pro ježdění s přívěsem se mussí zvednout ramena na traktoru.
     Jediny co bych vytkl přívěsu je chybějící zadní čelo asi jako tohle

Plutoone

ten mechanismus vyklápění zadního čela nevypadá složitě. Docela nad tím přemejšlím. do traktoru bych ještě napasoval motory, aby to jezdilo a vyklápění na pneumatickej píst.