Ošklivé a staré díly

Založil Jindroush, 13.11.2005, 12:59:49

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

rdk

No, toto teda nestálo za sehnutí se...  ;D 8)

Colonel32


Micho

Myslím, že inak sa staviame k basic brickom a nejakým špeciálnym dielikom, ktoré sa ťažko alebo skoro vôbec nedajú zohnať.

Pokiaľ by mi taký špeciálny a relatívne dosť poškodený dielik (ako tu napríklad teraz poslal betakaroten) mal chýbať k funkčnosti niečoho, tak by som ho určite nepustil, kým by som si nezohnal náhradu.

Colonel32

no, ja jsem se zasekl v pulce stavby 8868, protoze mi chybel technic brick 1x16 ve svetle sede, a cekal jsem mesic, nez se ho podari sehnat z nemecka

Micho

Už asi okolo toho kecáme zbytočne veľa. A ja tiež. Proste je to hodne individuálne.

Pripomína mi to trochu situáciu s obnoseným a pritom obľúbeným šatstvom. Mnoho vecí sa niekedy necháva, veď čo ak by. A potom to zaberá kopec miesta a v drvivej väčšine sa to už nepoužije. Ale opakujem, je to hodne individuálne.

Ďalej som si spomenul aj na sklad starých vysušených topánok, ktorí sa minule likvidoval v rodičovskom dome. Mám pocit, že čo išlo na pôjd sa už nikdy nepoužilo a tam to poriadne vyschlo (topánky).

Jindroush

Hehe, já tak trochu tušil, že tohle téma vyvolá lehce rozporuplné reakce  ;) Explicitně jsem psal, že se to týká jen basic bricků, tj. 1xN a 2xN a těch má (asi) každý hromady. A vzhledem k tomu, že dneska stojí kostka 2x4 z těch velkých tubů cca 1-1.50 Kč, tak IMO není o čem uvažovat.

Moje 'sbírka' (nevím, jak tomu líp říct, když se bráním tomu být označován za sběratele) je teď vyvážená cca půl na půl - dílů ze setů a volných dílů mám stejně. Bulk sety (kostkové) eviduju jen ve volných dílech, takže mám tisíce basic bricků 'navíc', těžko mi můžou v setech chybět.

Jakmile skončím s basic brickama, skočím na malý plates - 1xN a kratší 2xN.
S 4xN a 6xN se bohužel nedá nic dělat, to je děsně nedostatkový zboží.  :(

No a pak se teda nedá šahat na starší potištěný díly - to je opravdu trága (starší panáci aspoň jdou vždycky sehnat aspoň v pár kusech nepoškozený, nebývalo jich zas až tolik druhů).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

ja basic bricky 2xn likviduju na aukru, skoro vzdycky se najde nekdo, kdo to chce k malym detem na staveni

Mates

Citace od: betakaroten kdy 14.11.2005, 22:57:14
(Mimochodem, stejnou kostku shání Mates ve své inzerci; že by vykonal záslužný čin, zachrániv zbytek setu před těmi barbary?)
Máš pravdu, tento díl potřebuji i já, ale nevím, zda jsem vykonal záslužný čin. Vlastně asi ano, Němcům Lego do rukou nepatří! :P >:D ;D

Citace od: Jindroush kdy 15.11.2005, 00:13:14
Hehe, já tak trochu tuąil, ľe tohle téma vyvolá lehce rozporuplné reakce ;) Explicitně jsem psal, ľe se to týká jen basic bricků, tj. 1xN a 2xN a těch má (asi) kaľdý hromady. A vzhledem k tomu, ľe dneska stojí kostka 2x4 z těch velkých tubů cca 1-1.50 Kč, tak IMO není o čem uvaľovat.
Víš co, pokud se rozhodneš pro vyhození, tak je to v pořádku a je to jen tvoje věc. Před samotným aktem, bych ale dal inzerát, že se chceš zbavit těchto dílků a myslím, že spousta rodin ti za to ruce urve :-*, když jim to necháš třeba za poštovné... ::) ;)
BTW: Při pohledu na ty fota se nemohu zbavit dojmu, že na stavbu "křoví" či "podpěr" větších staveb by se opravdu hodily... 8)

MildaPajda

Kdybys to vyhazoval, taxe ozvi!....
lepsi nechat male deti hrat si s takhle jetejma kostkama, nez si nechat likvidovat technic bricky!... ;)
M.
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

Llevelyn

No já si myslím, že vyhazovat jakékoliv kostičky je hotová svatokrádež ;D ;D...já bych takové podarovala nějakému dítěti na hraní. Malému nezpovykanému děcku bude fuk, jak kostky vypadají a užije s nima ještě spoustu stavění. >:D

Kdo má něco takového "k vyhození"..sem s tím, junior bude nadšen a my mu nebudeme muset s těžkým srdcem půjčovat svoje nové, lesklé a neokousané. ;D ;)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Colonel32

ja taky vyhazuju.... mel jsem nejake stare osklive kostky a za nejakeho pul kila jsem na aukru dostal 12 korun, to fakt nestoji za namahu...

rdk

Podívejte, jak to dopadne, když nevyhodíte hnusné/zažloutlé/odřené díly.  ;D 8)
Více odstrašujících fot zde.

Micho

Citace od: rdk kdy 23.11.2005, 17:29:06
Podívejte, jak to dopadne, když nevyhodíte hnusné/zažloutlé/odřené díly.  ;D 8)
Více odstrašujících fot zde.

Mne to pripadá tak trochu ako zámer. Aby sa zvýraznil vek budovy ....

rdk

#43
Citace od: Micho kdy 23.11.2005, 17:38:00
Mne to pripadá tak trochu ako zámer. Aby sa zvýraznil vek budovy ....

Pokud jo, tak mně tedy připadá výsledek spíš horší než lepší... ???

EDIT: Tak prý je to Hill Valley z filmu Back to the Future a prý to v tom filmu vypadá takhle zanedbaně, takže to mohl být umělecký záměr. Což ovšem nic nemění na skutečnosti, že mně se to nelíbí. 8)

sam.no

Ale ten Delorean se mu povedl. :)

otaznik

Citace od: Micho kdy 23.11.2005, 17:38:00

Mne to pripadá tak trochu ako zámer. Aby sa zvýraznil vek budovy ....

Asi máš pravdu, ale vypadá to strašně. 

TomG

Taky si myslim, ze je to zamer a kdyz se na to nekoukas z blizka, kde jsou videt jak moc jete ty kostky jsou. Tak se to v tomto pripade da zkousnout, pze ten dum vypada, ze ma i neco za sebou.
Only the best can survive.

rdk

Takže vážení, nedalo mi to a e-mailem sem kontaktoval tvůrce oné stavby ze značně "jetých" bílých bricků.

Napsal mi, že měl nedostatek bílé a použil "vše co měl". Nebyl to tedy záměr, ale spíš z nouze ctnost... ;D 8)

TomG

Citace od: rdk kdy 25.11.2005, 07:19:15
Takže vážení, nedalo mi to a e-mailem sem kontaktoval tvůrce oné stavby ze značně "jetých" bílých bricků.

Napsal mi, že měl nedostatek bílé a použil "vše co měl". Nebyl to tedy záměr, ale spíš z nouze ctnost... ;D 8)

Aspon je videt, jak moc te ty zezloutle a otlucene kostky vytaceji :))) Jeste, ze neni na toho tema inkvizice a ty jejim clenem :)
Only the best can survive.

Llevelyn

Dnešní zkušenost aneb " Bělení zažloutlých kostek"

Použila jsem technický peroxid vodíku, 30%..a kostičky tam ponořila. Účinek okamžitý, u silně zažloutlých dílků je třeba nechat chvíli působit. Tedy do skleněné nebo porcelánové nádoby nalít neředěný obsah lahve, pozor na kovy.. do toho ponořit kostky a vytahovat plastovou lžící. Výhody..okamžitý účinek, nepáchne. Cena za 500g 33 korun.
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

otaznik

Citace od: Llevelyn kdy 10.12.2005, 16:58:41
Dnešní zkušenost aneb " Bělení zažloutlých kostek"

Použila jsem technický peroxid vodíku, 30%..a kostičky tam ponořila. Účinek okamžitý, u silně zažloutlých dílků je třeba nechat chvíli působit. Tedy do skleněné nebo porcelánové nádoby nalít neředěný obsah lahve, pozor na kovy.. do toho ponořit kostky a vytahovat plastovou lžící. Výhody..okamžitý účinek, nepáchne. Cena za 500g 33 korun.

Zkoušela jsi i některé díly s potiskem?

Raistlin M

Zkoušela to a potisk nepoškozen :)
Zrovna na těch setech od Tebe