(Vlastní) Ford GT Mk. IV

Založil grohl, 27.08.2009, 08:53:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

grohl

Ford GT Mk.IV
GT patří mezi legendy závodu v Le Mans a osobně ho řadím do pětky mých nejoblíbenějších automobilů. Nápad na sestrojení vyplynul z mého dojmu, že na BrickShelfu chybí sportovní auta oblých tvarů. Stavitelé si většinou zvolili nějaké auto s jednoduššími liniemi, popřípadě nedokázali zahnuté kontury přenést na výsledný model. GT patří k vozům s velmi členitým povrchem, a tak to pro mě byla obrovská výzva. To, jak jsem uspěl nebo zklamal, můžete již za pár vteřin ohodnotit sami.
Stavba závodního speciálu trvala necelé dva měsíce. V průběhu budování bylo nutné pár částí doobjednat, takže výsledek je česko-nizozemsko-americký. Model jsem dokončil již koncem června stejně jako nahrávání videí, ale k finálním úpravám a střihu jsem se mohl vrátit až teď.

Technická data:
Délka 51cm
Šířka 20cm
Výška 11,5cm
Maximální rychlost cca 7km/h
Měřítko   1:9

Funkce: Zatáčení kol (1 M motor)
           Jízda vpřed a vzad (2 XL motory s převodem 3:1)
           Osvětlení pomocí tří sad PF světel
           Nezávislé odpružení všech kol
           Otevírání dveří
           Otevírání krytu motoru
           Manuálně pohyblivý stěrač
           Mírně nastavitelný náklon sedadla.

Další informace:      
Kokpit obsahuje i pedály a přístrojové desky.
Přepínač polarity slouží ke změně směru pravého motoru, aby mohl být použit jen jeden receiver.
Přední část se světly byla nejméně patnáctkrát přestavována.
Kulová výduť na pravých dveřích  u reálného vozu vznikla, aby se řidič s helmou lépe vešel do vozu.
Mojí oblíbenou částí modelu je kryt motoru-sestaven raz dva, navíc samonosný a ještě věrně kopíruje předlohu.
Auto by mohlo jezdit rychleji, ale bez zachování proporcí.

Fotografie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=398710
Video: http://www.youtube.com/watch?v=u1eYBuB1n00
           http://www.vimeo.com/6283312





Robbed

Naprosto super :o, nemám slov. Něco takového jsem vždycky chtěl postavit.

TomB

WoW, tak toto je opravdu famózní.
Z fotky, kterous mi posílal v květnu, to vypadalo ne moc dobře, ale přesto skvěle.
Ale na tohle mám jednu reakci: :o :o :o :o.
Jediné co mi nesedí, je řidič vpravo, ale nevím jestli je to tak i v reálu. >:D
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

9zdenda9

Tak z tohoto se mi vyvalily oči a sou někde na zemi ,asi je budu muset najít . :P
Stav, nebo zemřeš.
Muj QIP - ICQ - 357-701-021

Ondra

Velice povedený model  :)

Je vidět jak jsou lego xl motory silné, když tak těžké auto dokážou rozhejbat pouze dva a to rychlostí 7 km/h.

Ale snad nenaštvu, když napíšu, že v tom vidím spíš auto lamborghini miura  :D .

tazzy

Citace od: TomB kdy 27.08.2009, 10:50:03
Jediné co mi nesedí, je řidič vpravo, ale nevím jestli je to tak i v reálu. >:D



0309_16z+Ford_GT40_Mk_4+front_interior_view.jpg

grohl

#6
Miura

Ford GT

Ondra

Aha až ted jsem si všiml těch dveří a zádi  :-X .

Jinak předek jde imho lehce splést




TomB

#8
Aha, tak je to tak správně.
Teď už žádné negativa v rukávu nemám :P ;D
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Shmade

Nádhera, skoro mě to až inspiruje k pokusu o stavbu také nějakého "supercaru". Hodně se mi líbí jak máš udělaný interiér, hlavně sedadlo. Jedinej můj problém je v tom, že jsem pořád nějak úplně nepřišel na chuť velkým studless autům, prostě mi vadí že i když tvary máš vystižené výborně, tak je to auto prostě moc děravý, s tím ale holt nikdo v sekci technic moc nenadělá. :)  Každopádně je to opravdu kvalitní výtvor hodný obdivu. Dávám 1s* :)

MwK

Keď som klikol ná túto tému tak som si nevšímal názov ani text a rovno som prešiel k fotkám...
Ani neviem prečo. Ale v prvom momente som mal pocit že je to Porsche 904 alebo už spomínaná Miura.
Až keď som začal uvažovať mi napadla istá spojitosť s Fordom a názov ma utvrdil.
Neviem, teda je to vydarené, to je jasné, ale chýba tam niečo charakteristické, niečo ako to sanie a všetky výduchy ktoré tu zanikajú...
Áno, to je ono, všetky otvory robia tento Ford Fordom a odlišuje ho napr aj od tej 904ky...

Ale opakujem, je to pekné. :)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

grohl

Citace od: MwK kdy 27.08.2009, 22:29:59
Keď som klikol ná túto tému tak som si nevšímal názov ani text a rovno som prešiel k fotkám...
Ani neviem prečo. Ale v prvom momente som mal pocit že je to Porsche 904 alebo už spomínaná Miura.
Až keď som začal uvažovať mi napadla istá spojitosť s Fordom a názov ma utvrdil.
Neviem, teda je to vydarené, to je jasné, ale chýba tam niečo charakteristické, niečo ako to sanie a všetky výduchy ktoré tu zanikajú...
Áno, to je ono, všetky otvory robia tento Ford Fordom a odlišuje ho napr aj od tej 904ky...

Ale opakujem, je to pekné. :)
Čelní sání tam je, ale tvoří je černá pneu hadička, (červená není, bohužel) takže tolik nevyniká. Výtok sání před stěračem na fotkách není tak zřetelný jako v reálu. Nasávací otvory ve dveřích jsem zachoval a boční průduchy na vrcholu krytu motoru jsou pouze naznačeny. Je pravda, že důraz jsem kladl hlavně na linie a čelní masku.

Woyta

Ja na prvni pohled tipoval novou generaci.
Dvere jsou nezamenitelne.
Akorat se mi trochu nelibi ten prazdnej zadek nejak k tomu nesedi.
Mechanicky ty drhnouci dvere nejsou asi ideal.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Jonas

Troufám si říct, že to je zatím nejúžasnější Technic MOC na Kostkách.
Jonas - Můj Brickshelf

grohl

Citace od: Woyta kdy 28.08.2009, 01:46:37
Ja na prvni pohled tipoval novou generaci.
Dvere jsou nezamenitelne.
Akorat se mi trochu nelibi ten prazdnej zadek nejak k tomu nesedi.
Mechanicky ty drhnouci dvere nejsou asi ideal.
Pokud myslíš ten obří obdélníkový otvor na krytu motoru, tak ten na GT opravdu je.
Dveře opravdu nedrhnou. Na zbrždění jejich pohybu je použit stejný mechanismus jako u 8145 Fiorano. Drobné nadskočení pravých dveří způsobuje fakt, že kulový kryt v horní části jejich rámu nelze umístit vodorovně tak, aby se vůbec daly zavřít.

gearcs

Člověče, to je skvělé! Světla sedí, všechny ty detaily a barva. Smekám. Troufám si tvrdit, že většina zde publikovaných názorů souvisí s tím, že u Fordu GT40 mají všichni zafixovanou hlavně silniční verzi s menšími kryty světlometů a jinou zádí, podle které byl před několika lety zmodernizován do Fordu GT. Tohle je tvůj nejlepší MOC :)

Woyta

"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Plutoone

Mně osobně se to hodně líbí. Hlavně je super ta fotka rozmázlejch světel. Podle mě je jedno, jestli má bejt průduch takovej a ty ho máš makovej. Tohle je Technic a né modýlky (např Tamya) které polepíš a dáš si je do vytrýnky, abys mohl obdivovat dokonalosti detajlu. já dávám 10/10. S tatrou kolos 8x8 nejlepší vlastní stavba co sem tady viděl. Samo až po mejch ;D

Pepan


davda54

Citace od: Jonas kdy 28.08.2009, 07:50:28
Troufám si říct, že to je zatím nejúžasnější Technic MOC na Kostkách.

Co se týče designu, tak určitě!
Opravdu kráásný model  :o

grohl

#20
Díky všem za komentáře. Tohle auto pro mě byla obrovská výzva.

Ještě bych rád do výstavy postavil další MOC, ale opravdu zatím netuším, kterým směrem se ubírat. Pravděpodobně auta nechám na chvilku spát a zase bych zkusil nějaké letadlo/vrtulník. Nějaké návrhy?

TomB

Já bych místo vrtulníku/letadla začal stavět něco na LTTT(Ideálně 8x8).
Sice vím, že nejsi orientovaný na zatěžové vozy, ale pokud by se ti to povedlo, tak by to v Tvém podání mohlo být famózní :o 8).
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

otaznik

Citace od: TomB kdy 29.08.2009, 17:22:07
Já bych místo vrtulníku/letadla začal stavět něco na LTTT(Ideálně 8x8).
Sice vím, že nejsi orientovaný na zatěžové vozy, ale pokud by se ti to povedlo, tak by to v Tvém podání mohlo být famózní :o 8).
A ty už snad víš, kdy další LTTT bude a pro jaké bude vozy?!  ::)

TomB

Ne, ale kdo tady říká, že auto bude na závod?
Já si doma stavím svoje TT autíčka, a je mi úplně u řitě, jestli to na fóru budu prezentovat jako "Závodní Vůz" či "TT vůz"
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

otaznik

Citace od: TomB kdy 30.08.2009, 09:46:39
Ne, ale kdo tady říká, že auto bude na závod?
Já si doma stavím svoje TT autíčka, a je mi úplně u řitě, jestli to na fóru budu prezentovat jako "Závodní Vůz" či "TT vůz"
Použil jsi název závodů - LEGO Technic Truck Trial. Je potřeba se vyjadřovat přesně.

grohl

Tak už mám asi vybráno a pravděpodobně to bude letadlo. Zatím není čas stavět, ale pokud by Vás napadlo něco jiného, než trialové vozítko, tak sem s tím. Třeba změním názor.

TomB

Citace od: grohl kdy 01.09.2009, 13:06:14
..., ale pokud by Vás napadlo něco jiného...
Bagr, ale pořádnej, se všema možnýma funkcema :)
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

grohl

Citace od: TomB kdy 01.09.2009, 15:41:12
Citace od: grohl kdy 01.09.2009, 13:06:14
..., ale pokud by Vás napadlo něco jiného...
Bagr, ale pořádnej, se všema možnýma funkcema :)
Bagry staví každý a jak praví jedno přísloví: "Pouze mrtvé ryby plavou po proudu"
Letadel z Technicu je minimum, zvířat ještě méně...zkouším objevovat neprobádané vody.

Ondra

Citace od: grohl kdy 01.09.2009, 17:45:07
Citace od: TomB kdy 01.09.2009, 15:41:12
Citace od: grohl kdy 01.09.2009, 13:06:14
..., ale pokud by Vás napadlo něco jiného...
Bagr, ale pořádnej, se všema možnýma funkcema :)
Bagry staví každý a jak praví jedno přísloví: "Pouze mrtvé ryby plavou po proudu"
Letadel z Technicu je minimum, zvířat ještě méně...zkouším objevovat neprobádané vody.
Lodí také není mnoho, taková rybářská lod má co nabídnout.

grohl

Čteš mi myšlenky. Na loď si taky brousím zuby a rybářská je zrovna optimální díky svému bohatému vybavení. Také jsem uvažoval o nějaké minolovce či remorkéru. Baterky i motory by se v prostorném trupu ukrývaly lépe než v placatém autě a nebo válcovitém draku stíhačky.