Stagnace řady technic?

Založil Ondra, 28.03.2009, 21:24:55

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Myslíte si, že řada technic v posledních letech stagnuje?

Ano
Ne
Nevím

Ondra

Když jsem nedávno prohlížel na internetu novinky řady technic pro tento rok, neubránil jsem se dojmu, že jsem už tohle všechno u lega viděl.Tenhle můj dojem umocnil pohled do minulosti(Cca 5 let) a musel jsem konstatovat že designerům letos evidentně došli  nápady.
Také se neubráním dojmu, že nastává doba technic temna pod taktovkou power functions dílů s jasným poselstvím od designerů, které by se dalo interpretovat jako "Hodíme tam M-Motor, jeden převod a máme nový model!Co na tom, že je to silně ohraná písnička."
Pro příklad 8292 a letošní 8264.

Dále pak ohromná stagnace v nápadech.Designeři nejspíš sídlí vedle staveniště, jelikož si nedokážu vysvětlit proč(Proboha!) neustále dělají stavební stroje.To je úchylka nebo nemoc?Kolový nakladač, bagr, nakladač, buldozer, jeřáb, nakladač bagr...Neustále dokola...Ale abych designerům nekřivdil, minulý rok nejspíš navštívili překladiště a závod offroadů(Náhodou toho si moc cením.).Doporučoval bych jim ještě navštívit letištní hangár(Mohli by vzít i ten v NASA.), přístav a muzeum aut.


Suma sumárum, letošní technic je silný propadák na nápady a originalitu.Plno malých a středních nic neříkajících setů, zkopírovaný traktor, opět kolový nakladač a velký jeřáb, který je XXl parafráze setu 8292 z minulého roku.Letošní technic nekoupím ani náhodou a nechci vidět co přijde v roce 2010(Asi bagrrrrrrr...)A vůbec, kdyby bylo po mém přesunul bych technic designéry na navrhování bioniclů, tam by dělali nejmíň škody.

A co si myslíte vy?

palcov

Mi se stavební stroje líbí, protože si na nich můžeš nejlíp vyhrát s technic funkcemi. Jako - co technic můžeš udělat na letadle? Snad jenom točení vrtulí a nějaké naklápění směrovek, obojí je jenom na efekt. Přístav - jó, nějakej motorově ovládanej jeřáb by byl cool, ale opět, funkce by byly hodně omezené.

Prostě stavební stroje jsou z hlediska technic funkcí nejzajímavější, nejvariabilnější a taky se s nima nejlíp hraje.

I když souhlasím že by se mohli designéři trochu odvázat, jako kdysi na bílém raketoplánu. Takový vymazlený model mi poslední dobou docela chybí.

Ondra

Jsem rád že si někdo vzpomněl na set 8480 .Tento set osobně řadím mezi technic špičku!

U letadla jde udělat plno věcí, jen je potřeba zapojit fantazii.Já bych ale spíš uvítal helikoptéru než letadlo.U takové helikoptéry lze udělat tolik detailů, až z toho člověka bolí hlava např.:Funkční rotor pomocí pf motorů, naklápění rotoru a také využití světel jako reflektoru.

Mně osobně by bohatě stačilo udělat super auto viz. http://technicbricks.blogspot.com/2008/10/tbs-techtoc-05-concept-car.html

jakpet

Zvláštní, můj názor je naprosto opačný - je pravda, že i já jsem na 2009 čekal nadupanější stroje, ale: nový PF systém, IR ovládání, linear actuatory, znovuzrozený pneumatics system, atd. Já 8297, který osobně mám a zastávám, považuju, za set srovnatelný s supercars. aktuálně jsou v Technicu největší možnosti, jaký kdy byly, takže na co si stěžovat?

Ondra

8297 není superkára, nemá převodovku a další funkce typické pro superauta řady technic.8297 bych spíš nazval ukázkou síly PF funkcí.

Ty největší možnosti...To bych se i hádal  ;D , řekl bych že technic začíná trošku demenťet v porovnání se technic zlatem jako 8880 ,8479 ,8485 , 8868 + ten raketoplán.

Takové funkce nemá žáden stávající technic set a to je fakt.

davda54

Žádný velký Technic set tento rok neudělali, aby nekonkuroval 8275. Podle mne se  příští rok můžeme těšit na něco "většího".  ;)

otaznik

Citace od: davda54 kdy 29.03.2009, 14:06:00
Žádný velký Technic set tento rok neudělali, aby nekonkuroval 8275. Podle mne se  příští rok můžeme těšit na něco "většího".  ;)
Velké Technic sety vychází na konci roku, nejinak tomu bude i letos, opakuji to tady na foru zhruba pětkrát za rok...

otaznik

A k tématu: IMHO řada Technic nestagnuje, spíše naopak.

jakpet

To otaznik: Nerad bych se navážel do tvých argumentů, ale nějak si nevzpomínám na žádný velký set vydaný na konci roku 2008.

ass

Citace od: jakpet kdy 31.03.2009, 00:23:16
To otaznik: Nerad bych se navážel do tvých argumentů, ale nějak si nevzpomínám na žádný velký set vydaný na konci roku 2008.

Tak by možná bylo vhodné, aby ses podíval do katalogu.

otaznik

Citace od: jakpet kdy 31.03.2009, 00:23:16
To otaznik: Nerad bych se navážel do tvých argumentů, ale nějak si nevzpomínám na žádný velký set vydaný na konci roku 2008.
Možná by to chtělo potrénovat paměť (nic ve zlém):
ceník zde na kostkách

grohl

Citace od: palcov kdy 28.03.2009, 22:06:57
Co technic můžeš udělat na letadle? Snad jenom točení vrtulí a nějaké naklápění směrovek, obojí je jenom na efekt.
Doufám, že tě co nejdříve vyvedu z omylu. Doma mi na nafocení čeká model tryskového letounu s devíti funkcemi. A i leckteré funkce stavebních strojů jsou na setech pouze pro efekt. Viz. stabilizátory na 8421 či 8285.

Shi-So

Citace od: otaznik kdy 31.03.2009, 09:07:35
Citace od: jakpet kdy 31.03.2009, 00:23:16
To otaznik: Nerad bych se navážel do tvých argumentů, ale nějak si nevzpomínám na žádný velký set vydaný na konci roku 2008.
Možná by to chtělo potrénovat paměť (nic ve zlém):
ceník zde na kostkách

Nejak tam nic velkeho nevidim, ale jinak TECHNIC se podle me docela zlepsuje a sam se o nej zacinam vic a vic zajimat spolu s Mindstorms....
Sice bych uvital vetsi kombinaci klasickych dilu a studles, treba 50% na 50%, ale funkce se mi sety libi
A pridani motoru, do radoby obycejneho setu, hodnotim jednoznacne kladne, set tim ziskava vyrazne na zajimavosti a hratelnosti.
Jeste k te velikosti setu, pocitej te, ze se to taky musi prodat.....Kolik lidi by koupilo pro deti 3 velke megasety za 4000,- - 5000,- rocne z TECHNICU???

otaznik

Citace od: Shi-So kdy 31.03.2009, 10:02:21
Nejak tam nic velkeho nevidim, ...

Tak to se holt musíš lépe dívat. Nebo jsou sety s více než 1000 díly malé?  ::)

Shi-So

Citace od: otaznik kdy 31.03.2009, 10:39:21
Citace od: Shi-So kdy 31.03.2009, 10:02:21
Nejak tam nic velkeho nevidim, ...

Tak to se holt musíš lépe dívat. Nebo jsou sety s více než 1000 díly malé?  ::)

No zrovna tyto mi z hlediska velikosti prijdou spise lepsi prumer.
Nejde o pocet dilku, ten je asi dostatecny, ale pocitove to proste obri nejsou ;)

otaznik

Citace od: Shi-So kdy 31.03.2009, 10:47:59

No zrovna tyto mi z hlediska velikosti prijdou spise lepsi prumer.
Nejde o pocet dilku, ten je asi dostatecny, ale pocitove to proste obri nejsou ;)

A stavěl jsi ty sety, viděl jsi je vůbec postavené naživo? Off Roader není malý.

jakpet

Citace od: Shi-So kdy 31.03.2009, 10:47:59
Citace od: otaznik kdy 31.03.2009, 10:39:21
Citace od: Shi-So kdy 31.03.2009, 10:02:21
Nejak tam nic velkeho nevidim, ...

Tak to se holt musíš lépe dívat. Nebo jsou sety s více než 1000 díly malé?  ::)

No zrovna tyto mi z hlediska velikosti prijdou spise lepsi prumer.
Nejde o pocet dilku, ten je asi dostatecny, ale pocitove to proste obri nejsou ;)



Mě tyto sety přijdou velké celkem dost, ale nebyly vydány na konci roku...

MildaPajda

Me se nova rada Technic libi. A jako vzdy se snazim mit "vsechno" .. ;)
Dnes mi dorazila krabice s OffRoadem 8297. Rozhodne to neni nic maleho!

Dulezite je, pockat si na slevy!...  ;)


na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

otaznik

Citace od: jakpet kdy 31.03.2009, 11:25:27

Mě tyto sety přijdou velké celkem dost, ale nebyly vydány na konci roku...

V tomto případě je koncem roku myšlen čas po prázdninách, kdy sety u nás vyšly. Neříkej, že jsi to nepochopil, to bych tě musel považovat za hlupáka, takhle tě vidím jen jako provokatéra.  :-*

Ondra

Citace od: jakpet kdy 31.03.2009, 11:25:27
Citace od: Shi-So kdy 31.03.2009, 10:47:59
Citace od: otaznik kdy 31.03.2009, 10:39:21
Citace od: Shi-So kdy 31.03.2009, 10:02:21
Nejak tam nic velkeho nevidim, ...

Tak to se holt musíš lépe dívat. Nebo jsou sety s více než 1000 díly malé?  ::)

No zrovna tyto mi z hlediska velikosti prijdou spise lepsi prumer.
Nejde o pocet dilku, ten je asi dostatecny, ale pocitove to proste obri nejsou ;)



Mě tyto sety přijdou velké celkem dost, ale nebyly vydány na konci roku...
Nevím které myslíš, ale off roader+bagr a manipulační stroj byli přece vydány na konci roku  ??? .


Ale u technicu jde o funkčnost, něž o velikost pánové  :-* :) .Můžete mí model jak krává za 4000 kč jako u 8285, ale víc si vyhrajete s polovičním off roaderem.

davda54

Citace od: otaznik kdy 30.03.2009, 23:54:23
Citace od: davda54 kdy 29.03.2009, 14:06:00
Žádný velký Technic set tento rok neudělali, aby nekonkuroval 8275. Podle mne se  příští rok můžeme těšit na něco "většího".  ;)
Velké Technic sety vychází na konci roku, nejinak tomu bude i letos, opakuji to tady na foru zhruba pětkrát za rok...

Myslel jsem tím nic stejně velkého (a drahého) jako buldozer, samozřejmě vím, že velké sety vychází na podzim.