Obchod > Obchody

Nákup lega přes internet ze zahraničí

(1/84) > >>

Mira:
Zdravím,
z fora jsem pochopil, že si mnozí účastníci objednávají přes internet lego ze zahraničí (jde mi samozřejmě o Lego, které se nedistribuuje u nás). Můžete mi někdo přiblížit způsob nákupu a dodání, resp. u kterých prodejců je toto možné a výhodné. Na www.lego.com jsem pochopil, že toto je možné pouze pro vyjmenované země bez ČR:-(. Děkuji za rady.

otaznik:
Můžeš zkusit např. aukce jako je Ebay nebo seznam lidí, kteří prodávají nové i staré sety, např. Bricklink. Ze S@H (oficiální obchod LEGA) si můžeš objednat jen přes nějakého známého v cizině, případně si nějaké LEGO přivézt ze zahraničí. Bohužel LEGO neplánuje rozšířit služby S@H na Českou republiku :-(

KLF:
Ak objednavas z LEGO Shop@Home, tak je dobre mat niekoho v krajine, do ktorej LEGO distribuuje. Ten clovek Ti to objedna, dovezu mu to tam, a potom Ti to posle.
Ak objednavas z eBay, alebo Bricklinku od konkretnej osoby - dohodnes sa s danym clovekom na sposobe platby. Ja niekolko rokov pouzivam dva sposoby:
a) pri mensej sume cash v obalke poslem postou DOPORUCENE
b) pri vacsej sume bankovym prevodom.
Clo som mal platit iba raz a aj to som podplatil colnika. Serem na korupciu, je to v moj prospech. Inak som clo zatial nikdy neplatil.
Toz... asi takto moje dlhorocne a overene sposoby nakupu zo zahranicia.

Jindroush:
Přesně, jak tu bylo řečeno. Při nákupu z Evropy se neplatí clo a nejsou žádný potíže, navíc člověk může poslat cash v cenném psaní, to se dá pojistit na libovolnou částku. Poštovné taky celkem slevnilo, protože jsme v zóně 1 (EU). Nevýhodou je, že ceny LEGO jsou vyšší než v USA plus ti prodejce musí naúčtovat DPH rovnou.

Z USA je to komplikovanější. PayPal stále nelze použít, český banky mají příšerný poplatky na platby do zahraničí. Cash v obálce se nedá pojistit. Zásilky přes 1500 Kč podléhají clu a DPH.

Z německýho S@H se můžeš domluvit s paní Nováčkovou z Legáčka, aspoň to byla odpověď českého zastoupení LEGO na dotaz o nákup z S@H.

Co si chceš koupit pěknýho?

Colonel32:
Mate nekdo dalsi zkusenosti s nakupem LEGA prez ebay? rad bych s tim zacal, ale potreboval bych asi trochu poradit, co je nejvhodnejsi

Navigace

[0] Seznam témat

[#] Další strana

Přejít na plnou verzi