Pásy

Založil Pepan, 30.07.2007, 14:43:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Pepan

Já bych to řešení viděl spíš opravdu v pogumování celé plochy pásů... sehnat něco jako nalepovací protiskluzovou vrstvu... na jedné straně lepicí plocha a na druhé guma.. pokud teda něco takového je k dostaní, tak aby to bylo tenké a dalo se to třeba nastříhat nůžkama  :) s vynaložením celkem velkého úsilí by to mělo snad pak jít i sundat...

Jindroush

Se divím, že nikdo ještě nevymyslel třeba provlíknout těma dírkama nějakou gumovou tkanici... nebo třeba prcgumu. Vroubkovaná by měla echt trakci!  >:D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

expertik

Citace od: Jindroush kdy 05.09.2007, 13:40:22
Se divím, že nikdo ještě nevymyslel třeba provlíknout těma dírkama nějakou gumovou tkanici... nebo třeba prcgumu. Vroubkovaná by měla echt trakci!  >:D

Ako Joke je to celkom slušné  >:D
Inak by to v reále nefungovalo, pretože tie nové špeciálne ozubené kolesá k tým pásom by sa zadrhli o prcgumu  :P :P :P

Pepan

Jo kdyby ty díry nebyly enem uprostřed, tam kde zrovna zabírají ozubené kola, tak by to byl celkem good nápad  ;D

Jindroush

Tak sem asi slepej, ale ty studový dírky jsou úplně bokem, ty sprocket wheely zabírají uprostřed.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Pepan

U starších ano, ale u nové verze použité třeba v zde již zmiňovaném RC buldozeru jsou jen uprostřed...

Jindroush

Jaký dírky jsou kde uprostřed?
http://www.peeron.com/inv/parts/57518
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Šejmus

Jenden nápad bych měl... na něco jsem právě narazil na BS, tak co takhle vyměnit 2*4 placatý with studs za 2*4 placatý without studs a pogumovat je?  >:D


>:D >:D
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=271976
Fool of a Took!

peter

1) to co je na obrázku výše má MOC pásy a ne žádné standardní
2) to má vršky pásů z 2x6
3) plate 2x4 bez studů neexistuje
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Šejmus

Citace od: peter kdy 05.09.2007, 14:53:18
1) to co je na obrázku výše má MOC pásy a ne žádné standardní
2) to má vršky pásů z 2x6
3) plate 2x4 bez studů neexistuje

ehm... za 1. myšleno jako vtip (i když kdyby jste to opravdu chtěli, a byli byste ochotni obětovat spoustu hodin práce  >:D)
  za 2. jsem to jaksi popletl (dík za upozornění, příště se budu koukat lépe), takže místo 2*4 (což teda stejně není potřeba) by to bylo 3krát 2*2
 
 
Fool of a Took!

Pepan

Citace od: Jindroush kdy 05.09.2007, 14:30:01
Jaký dírky jsou kde uprostřed?
http://www.peeron.com/inv/parts/57518


Tak to se omlouvám, nejspíš jsem se blbě podíval na nějakej obzázek... Tak když by se to pečlivě udělalo, mohlo by to jít...

expertik

Vidím, že aj napriek tomu, že mám veľmi málo voľného času na Lego (bohužiaľ) asi dnes budem musieť pohľadať ten spray, kúpiť, pýsy upraviť a konečne uzavrieť túto tému, lebo mám pocit (bez urážky), že sa táto téma zbytočne komplikuje a niektorí to tu pekne zamotávajú...  :P

P.S.: Nesľubujem, takže ak niekto bude rýchlejší, to bude len super. Ale pokúsim sa o to sám, kedˇže to bol nápad z mojej palice...  ;D

betakaroten

Citace od: Pepan kdy 05.09.2007, 15:30:15
Citace od: banana.com kdy 05.09.2007, 15:28:22
Co zrušit celou řadu Technic? Dilema by Vám odpadlo  >:D

;D ;D ;D To je stejné řešení jako když píchneš kolo u auta a místo abys ho vyměnil, budeš radší chodit pěšky  ;D
Heuréka! Co takhle nařezat kousky ze staré ne-LEGO pneumatiky (třeba cykloduše) a připevnit k pásům, to by bylo účinnější než nějaký spray

expertik

Citace od: betakaroten kdy 05.09.2007, 20:44:16
Citace od: Pepan kdy 05.09.2007, 15:30:15
Citace od: banana.com kdy 05.09.2007, 15:28:22
Co zrušit celou řadu Technic? Dilema by Vám odpadlo  >:D

;D ;D ;D To je stejné řešení jako když píchneš kolo u auta a místo abys ho vyměnil, budeš radší chodit pěšky  ;D
Heuréka! Co takhle nařezat kousky ze staré ne-LEGO pneumatiky (třeba cykloduše) a připevnit k pásům, to by bylo účinnější než nějaký spray

Videl si alebo poznáš z vlastných skúseností antivibračný sprej založený na báze gumy? Jeho vlastnosti, teda vrstvy, ktorú ním vytvoríš sú rovnaké ak nie lepšie ako duša z bicykla...takže o účinnosti by som osobne písal až po vlastných skúsenostiach...ak...

danny01

Chce to nejake "spunty" ktore maju osadenie a maly primer o par stotin vacsi ako je priemer Lego cudliku. Tie by sa tam jednoducho nacvakali a bolo by... Viem ako to ma vyzerat, tak ked nieco objavim dam vediet ;)
Danny

peter

Na BS jsem našel jednoduchý nápad na zlepšení adheze nových pásů. Myslím, že by to mohlo být celkem úspěšné.

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

danny01

Citace od: peter kdy 17.10.2008, 09:03:02
Na BS jsem našel jednoduchý nápad na zlepšení adheze nových pásů. Myslím, že by to mohlo být celkem úspěšné.

Je to geniálne jednoduché... Myslím že po nejakom čase sa gumičky hraním začnú trhať, ale inak super!
Danny

Pepan

Citace od: danny01 kdy 17.10.2008, 13:03:32
Citace od: peter kdy 17.10.2008, 09:03:02
Na BS jsem našel jednoduchý nápad na zlepšení adheze nových pásů. Myslím, že by to mohlo být celkem úspěšné.

Je to geniálne jednoduché... Myslím že po nejakom čase sa gumičky hraním začnú trhať, ale inak super!

Gumičky vyměníš! stojí pár korun... Je to perfektní! spíš ta estetická stránka je slabší, ale co se dá dělat... leda sehnat šedé gumičky  :-\

TomKQT

Citace od: Pepan kdy 17.10.2008, 13:49:41
Gumičky vyměníš! stojí pár korun... Je to perfektní! spíš ta estetická stránka je slabší, ale co se dá dělat... leda sehnat šedé gumičky  :-\
No právě že i estetická stránka se mi zdá v pohodě. Samozřejmě, barvu gumiček je potřeba volit s rozumem.
Ukázka celých pásů:
http://technicbricks.blogspot.com/2008/10/week-techvideo-2008-42-xx.html
Zaměření: Fanoušek; Virtuální (3D SW) modelář, stavitel a animátor; Technic stavitel a nadšenec.