Padající rameno u setu 8421

Založil Bořek Stavitel, 18.07.2007, 08:49:49

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Bořek Stavitel

Prosím vás chtěl jsem se zeptat to remeno padá jen když odpustíte vzduch z pístů?
Nebo když je v poloze navrchu tak padá?
A nebo přizatížení?
Prosím napište mi odpovědi Díky

Mellory

Rameno padá, pokud upustíš vzduch z pístů a při zatížení klesne (záleží podle zátěže).
Nothing is true. Everything is permitted.

Honza D.

#2
Zatížení samozřejmě vzroste i v případě, že se rameno vysouvá (je větší páka).
Vypadá to špatně, protože vysouváš rameno se zavěšeným břemenem a ono to klesá - a docela dost...
Nabízím jednotlivé kostky (základní, střechy, technic, elektro, pneu, vlaky) i stavebnice; seznam najdete na kostky.malozvlkahostiny.net. Vše je nové, nepoužité.

Bořek Stavitel

#3
Přišel jsem na dobrý vylepšovák,ale nevím jistě jestli tohle vyřeší ten problém s padajícím remenem.Přidám vám obrázek

Pak mi napište co na to říkáte,ale myslím jsi,že to vyřeší tenhle problém a promin te foto bude,asi moc malé já se pokusím jsem vložit větší. Díky moc

Bořek Stavitel

Pořídil jsem novějsí obrázek a také lepší

[příloha smazaná administrátorem kvůli své velikosti]

Bořek Stavitel

#5
Podívej te se na ten hlavní pneumatický píst.Ty hadičky na rameni tych si nevšímejte.

Já jsi myslím že by to mohlo pomoct a vyřešit problém s padajícím ramenem a nemusí se přidávat další pár pístů.Stačí jen přidat jedno téčko,hadičky a zapojit hadičky do vrchní části pístů a k ventilu.A když upustíš vzduch,tak jsi jen pneumatickou pumpičkou reguluješ směr ramena dolů.
Co vy na to?

Jen pište chci vědět váš názor

Mellory

Vzhledem k tomu, jak je rameno těžké, si moc nepomůžeš. Dalším párem pístů by sis pomohl lépe.
Nothing is true. Everything is permitted.

jirik

Mellory má pravdu, zkoušel jsem to, chová se to prakticky stejně jako bez těch hadiček navíc.
Ale hlavně: už se o tom tady diskutovalo. Stačí použít hledání!
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=9635.msg51818#msg51818

Bořek Stavitel

#8
Jo,ale musíš mít dvě pneumatické pumpy je to pravda né?Když na jeden pár máš jednu pumpu a na další musíš mít přece taky pumpu nebo né?

jirik

Myslím, že ne. Stačí téčka (Technic Pneumatic T Piece http://peeron.com/inv/parts/4696) a jeden přepínač (Technic Pneumatic Switch http://peeron.com/inv/parts/4694b). Rozdělit vzduch do dalších dvou válců. Pro každou dvojici válců přes jeden přepínač (přepíná vysouvání a zasouvání příslušného páru), do přepínačů vést přes téčko vzduch z jedné pumpičky. Protože objem válců je dvojnásobný, musí se jenom víc pumpovat. Při zvedání ramene otevřít oba přepínače (tlakovat všechny válce), při spouštění upouštět vzduch postupně. Jasné?

Bořek Stavitel

#10
Díky moc za vysvětlení,ale můžeš mít tam klidně dvě pneumatické pumpy


Bořek Stavitel

Čím bych mohl nahradit téčko mluvilo se tady o modelářství Pecka,ale hledal jsem to tam a nemůžu to najít pod jakou položkou to najdu?

Prosím porad te mi
Díky moc za odpověď

peter

Kup si policejní motorku ze CITY a hned budeš mít téčka tři ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Bořek Stavitel

A prosim tě jaké je to číslo té motorky?

peter

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Bořek Stavitel


jirik

Citace od: Bořek Stavitel kdy 19.07.2007, 14:55:37
můžeš mít tam klidně dvě pneumatické pumpy
Pump tam může být hafo, ale efekt rozumného spouštění ramene tím nedocílíš. Pumpy jsou na zvedání. Rameno se spouští přepínačem, kterým upouštíš vzduch z natlakovaných válců.

Bořek Stavitel

Citace od: jirik kdy 19.07.2007, 15:21:39
Citace od: Bořek Stavitel kdy 19.07.2007, 14:55:37
můžeš mít tam klidně dvě pneumatické pumpy
Pump tam může být hafo, ale efekt rozumného spouštění ramene tím nedocílíš. Pumpy jsou na zvedání. Rameno se spouští přepínačem, kterým upouštíš vzduch z natlakovaných válců.

No to máš pravda a když jich tam ty přepinače budu mít dva tak to pujde líp dolů jo?

jirik

Ufff. Jo. Ale musí se pomalu a s citem upouštět, střídavě jedním a potom druhým přepínačem. Nevypustit napoprvé při plně zvednutém rameni všechen natlakovaný vzduch. Končím. Howgh.

Bořek Stavitel

#19
Chtěl jsem se zeptat jestli je ještě jiné řešení,aby rameno nepadalo?
Chci jsi tenhle set pořídit a právě mě chybí jeden píst do páru a téčka,ale ty se dají lehko sehnat dokonce devět za pouhých 149Kč.
Proto se ptám jestli jiná varianta není toho to problému

Hadičky chci kupovat u Pecka modelářství je to dobrá volba?

Díky moc za odpovědi a nápady

Jamesek

Citace od: Bořek Stavitel kdy 19.07.2007, 19:05:48
Hadičky chci kupovat u Pecka modelářství je to dobrá volba?

Hadičky tam kupuju průběžně, když jdu kolem ;) Naštěstí nechodím tak často ;)
Je dobré vzít si jeden píst do kapsy a vyzkoušet jak hadička sedí ještě před zakoupením. V rozměru 2x1 (jestli se nepletu) mají dva druhy. První je průsvitná, mléčně zakalená a měkoučká - s tou se mi pracuje dobře a doporučuji. Druhá je průhledná, trošku do zelenomodra. Je hodně tvrdá, na písty nasadit lze, ale  trošku ztuha. U této si myslím, že by dřív podfoukl píst, než by uletěla. Doporučuju na velkotlaké zařízení ;)

Snad pomohlo ...

Pepan

Citace od: Jamesek kdy 20.07.2007, 08:11:55
Citace od: Bořek Stavitel kdy 19.07.2007, 19:05:48
Hadičky chci kupovat u Pecka modelářství je to dobrá volba?

Hadičky tam kupuju průběžně, když jdu kolem ;) Naštěstí nechodím tak často ;)
Je dobré vzít si jeden píst do kapsy a vyzkoušet jak hadička sedí ještě před zakoupením. V rozměru 2x1 (jestli se nepletu) mají dva druhy. První je průsvitná, mléčně zakalená a měkoučká - s tou se mi pracuje dobře a doporučuji. Druhá je průhledná, trošku do zelenomodra. Je hodně tvrdá, na písty nasadit lze, ale  trošku ztuha. U této si myslím, že by dřív podfoukl píst, než by uletěla. Doporučuju na velkotlaké zařízení ;)

Snad pomohlo ...

Ono ani tak nesejde na tom, kde je kupuješ, pač těch druhů není milion, jak už psal Jamesek, nejlepší je si vzít pneu-díly sebou a vyzkoušet si to, hadičky jsem taky nakoupil v modelářství a jsem s nimi spokojen  :)

Bořek Stavitel

#22
Já právě ty hadičky chci jsi koupit přes internet,protože tohle modelářství nemám ve našem městě
Takže nejlepší typ je 2x1 jo?

Jamesek

Citace od: Bořek Stavitel kdy 20.07.2007, 14:01:12
Já právě ty hadičky chci jsi koupit přes internet,protože tohle modelářství nemám ve našem městě
Takže nejlepší typ je 2x1 jo?

Za to neručím. V okolí platím za člověka bez paměti .. ;) Takže bez záruky. Jestli to někdo s ostatních ví jistě, může potvrdit, či vyvrátit .. ;)

Bořek Stavitel

Teď jsem se díval na tu stránku je tam jen 2x1.5 silikonová je také dobrá?

Jamesek

Citace od: Bořek Stavitel kdy 20.07.2007, 14:24:13
Teď jsem se díval na tu stránku je tam jen 2x1.5 silikonová je také dobrá?

Jakou stránku?

Pepan

Citace od: Bořek Stavitel kdy 20.07.2007, 14:24:13
Teď jsem se díval na tu stránku je tam jen 2x1.5 silikonová je také dobrá?
¨

To ti prakticky nikdo nezaručí, jestli bude dobrá... 2 je vnitřní průměr  a 1,5 síla stěny hadičky, alespoň myslím, že to tak je. Samozřejmě v milimetrech. Origoš LEGO hadičky mají rozměry 2x1, takže tyhle asi budou mít o něco větší vnější průměr a budou možná trochu tužší. 

Jamesek

#27
Citace od: Pepan kdy 20.07.2007, 14:35:33
Citace od: Bořek Stavitel kdy 20.07.2007, 14:24:13
Teď jsem se díval na tu stránku je tam jen 2x1.5 silikonová je také dobrá?
¨

To ti prakticky nikdo nezaručí, jestli bude dobrá... 2 je vnitřní průměr  a 1,5 síla stěny hadičky, alespoň myslím, že to tak je. Samozřejmě v milimetrech. Origoš LEGO hadičky mají rozměry 2x1, takže tyhle asi budou mít o něco větší vnější průměr a budou možná trochu tužší. 

Jestli si si jistý tím vnitřním průměrem (já ne ;) tak by to mohla být ona, protože ty co kupuju jsou trošku větší. Tužší nejsou, protože jsou ze silikonu a ten je krásně pružný (najdi nějakou kamarádku po úpravě a zkus si to ;) oproti Lego hadičkám z gumy.
Ty tuhé (varianta dvě) mají malý vnější rozměr - do 1mm. Nevím z čeho jsou ale drží fest.

edit: přečti si tohle téma: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=42.0

edit2: pokud jsi myslel tuhle - dlouhý link na pecka modelář - tak tuhle bych nekupoval ani náhodou. Nesedí rozměr a podle popisu a ceny bych si to nelajznul. V kamenných prodejnách pecky nakupuju kolem 15 - 20 Kč. Tahle je asi větší.

Bořek Stavitel

A nevíte kde bych je jinde mohl koupi, ale spíše po internetu

ass

Citace od: Jamesek kdy 20.07.2007, 14:40:00
edit2: pokud jsi myslel tuhle - dlouhý link na pecka modelář - tak tuhle bych nekupoval ani náhodou. Nesedí rozměr a podle popisu a ceny bych si to nelajznul. V kamenných prodejnách pecky nakupuju kolem 15 - 20 Kč. Tahle je asi větší.

Tu jsem si koupil a pasuje v pohodě (používám ji v KTT).