(Cizí) Úžasná SW Lego výstava

Založil Darth, 19.04.2008, 21:53:08

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Darth

Tenhle odkaz tady ještě myslím nebyl, narazil jsem na něj náhodou při courání se na brickshelfu. Hlavně si všimněte brilantně zvládnuté bitvy o Geonosis, lávové řeky a útoku ISD.

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=294518

Colonel32


Dingo


MwK

Citace od: Darth kdy 19.04.2008, 21:53:08
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=294518
A do... :o :o :o :o
Waw!Waw!Slint,slint!
To je sila,to všetko je sila! :o
Ani nemám rozumných slov...tolko toho naraz... :-*
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

stomcova

Dartke díky,
to jsou parádní náměty s Death Star a bitva o Geonosis nemá chybu.
Batman, forever...

ulrike

Tak to je opravdu hrubé  :o. By mě zajímalo kde to je....

Darth

Citace od: ulrike kdy 20.04.2008, 16:47:06
Tak to je opravdu hrubé  :o. By mě zajímalo kde to je....

Edmonton, Alberta, Canada
http://www.nalug.org/

Dejv

Citace od: MwK kdy 20.04.2008, 10:23:51
To je sila,to všetko je sila! :o


To není síla, to je Síla !  :o :o

Darth

#8
Ještě pár snímků je ve vedlejším adresáři alba - včetně Tatooine a kousku Mos Eisley přístavu

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=280718

Jen by mě zajímalo, co tam dělá Jar Jar a proč na něj všichni ti dewbackové koukají tak hladově  ;D

P.S. tahle stránka má možnost next, je tam kupa detailů (já tu možnost včera přehlédl).

Nikdy by mě nenapadlo dát hlavičky ze Spongeboba rebelským pilotům a tak je prezentovat jako mimozemšťany.

buf91

Můj blog... http://buf91.blog.cz

Šejmus

Pěkné, ale abyste postavili tohle, tak potřebujete jen spoustu peněz a času. Nevidím tam žádné zajímavé techniky, stavby atd. - spousta věcí je nepochopitelně prázdná (např bitva s těmi medvídky ( ;)))  Opravdu mi to přijde téměř bez detailů.
Fool of a Took!

Kubos.cz

Přesně tak mě to taky tak užásný nepříde . Třeba ty landing crafty a ten jeden y-wing jsou příšerny . Jediný co se mi tam líbí je ta krajina endoru a ty velky at-at MOCy na hothu. Sice bych to nepostavil ale -  ;D já nato nemám kosky   ;D

MwK

Citace od: sparkz kdy 20.04.2008, 17:44:47
Citace od: MwK kdy 20.04.2008, 10:23:51
To je sila,to všetko je sila! :o
To není síla, to je Síla !  :o :o
No,myslel som to tak... ;D ;)
Citace od: buf91 kdy 20.04.2008, 19:52:25
Tahle fotka je nejlepší ;D http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2775042
Tá je fakt super! ;D
Citace od: Darth kdy 20.04.2008, 19:34:14
Jen by mě zajímalo, co tam dělá Jar Jar a proč na něj všichni ti dewbackové koukají tak hladově  ;D
ROFL!
Ale možno to autor myslel aj tak že imperiálci boli proti neludským rasám...a povedzme si otvorene,kto by nechcel Jar Jara nakopať?Keď tam len tak stojí? >:D ;)


For Šejmus:
To je síce pravda,ale niekedy vyhráva kvantita nad kvalitou...a myslím že aj keby to boli samé original sety,čo niesu,tak to ohúri... ;)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Darth

1. V poušti na Tatooine to nemůže vypadat jak na srazu důchodců v Lídlu, když začnou výprodeje. Je to poušť proboha!!!

2. Koukali jste na propracovanost třeba zákopu na Hothu, Landing Platform na Tatooine, nebo Mustafaru? Kdo z vás kritiků to tak postaví???

3. Proč stavět nově třeba takové X-wingy, když už vyšly jako originál? Chtěli mít v hangáru vyrovnané stíhačky tak jak ve filmu - a kdyby každou stíhačku stavěl někdo jiný podle sebe, tak by to byl každý X-wing jiný design a velikost. To by asi neodpovídalo sériové výrobě Incom Corp.

4. Ehm, co byste si představovali navíc ve filmových scénách?? Nacpat všechny filmové scény do jednoho dioramatu? Nebo tam postavit něco, co ve filmu nebylo? Lehko se vymýšlejí hovadinky do town dioramatu, když ten není vázaný žádnou předlohou. Ale asi těžko něco nového přimyslíte do scény z filmu, která má vypadat tak jak ve filmu.

5. Dioráma bitvy u DSII - co si tam představujete jiného???? SSD, který v měřítku k ISD (1,6km na délku) zabere půlku místnosti (18km na délku)? Mon Cal Cruiser, který v měřítku k Blocade Runnerům bude na tom podobně, jako SSD k ISD a nepůjde teda do diorámatu umístit??? Opravdu by mě zajímalo, kdo z vás aspoň jednu z těch scén je schopný dát dohromady. ¨

A že se jedná o originál sety? Ne všichni mají možnost a schopnosti se půl roku stavět s jedním setem - a proč taky, když UCS sety jsou víc než věrné a kvalitní (ISD, Blocade Runner, DSII, nebo třeba i Hailfire droid)

MasterWindu

Fotky sú úžasné...podrobne mrknem až doma.
TO ALL:
Darth má pravdu úplne vo všetkom, kto má z Vás na to aby postavil aspoň niečo z toho čo bolo na fotkách,....čiže moc reagovať na to už nemusím...
Presne takto si predstavujem diorámu, na ktorú sa chystám do budúcna, je mi jedno koľko to bude trvať času, alebo koľko to zhltne paňazí do tej doby, no keď to budem stavať tak poriadne, aby to už nejako vyzeralo a  v prislúchajúcej mierke a kvalite + spracovanie na scénu s filmu. Použitie originál SW setov + UCS myslím je v poriadku a všetci to ocenia ako celok a nezačnú hneď s takými podobnými žvástami typu "to sa tam nehodí, ja by som to spravil takto, daj tam radšej toto .....atď. Radšej nech nekecajú, ale viac stavajú...that all folks
Dark ages forever ...

MwK

No ehm,prosím aspoň posudzujte individuálne a nezahrnujte všetkých do skupiny "ostatní"...ďakujem...
A ešte že ja nemám nič proti original setom...ako som napísal stačí aj kvantita...

Citace od: Darth kdy 20.04.2008, 22:15:57
Lehko se vymýšlejí hovadinky do town dioramatu, když ten není vázaný žádnou předlohou.
To bolo troška kruté,nemyslíš? :P
Síce som SW maniak a ostatné ma tak "netrhá" ale toto by som nikdy nepovedal,zvlášť keď som videl výtvory v Brne... ::)

A keď sme pritom,Darth,berieš to príliš osobne,každý kto pozorne číta fórum zistí že síce máš kvantum stormtrooperov ale nemáš čas...ergo pripadá mi to že "dajte mi čas a ja to zbúcham"...čo sa mi zdá divné...
Napríklad ja,už vôbec nestaviam lebo nestíham ani otvárať MISBi,čo je dosť blbé a len sa mi to tu kopí...ale mať tak toľko stormíkov ako ty,teda je síce pravda že možno by bolo lepšie mať tri väčšie sety ako toto,no ale odbočujem,mať toľko stormíkov tak si ten čas nájdem a aj niečo postavím,viem,niesom v pozícií aby som mohol "hodnotiť" a hlavne kritizovať,ale aj tak si myslím že každý keby mal toľko vojakov(je jedno akých)tak by si odpustil trebars denne jednu hodinu na nete a staval...
To je môj názor,a pevne dúfam že raz sa ti niečo podobné možno lepšie podarí postaviť,respektíve,ja v to verím,len ti prajem čas...

Inak,ešte dodám,teda upozorním že netvrdím že viem stavať,to len preto aby sa tu trebars na túto tému niekto nechytil...

For JMW: Skoro to isté,len tebe už závidím tie nakúpené bricky... ;D ;)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Darth

Možná jsem použil nevhodné slovo, slovem "hovadinky" jsem myslel drobné ptákoviny, co se objeví ve spoustě MOCů a nebylo to myšleno negativně. Třeba Kanálův doktor při leteckém neštěstí, oběšenec u hradů, nebo policajt peskující majitele psa za hnědý round brick 1x1 jsou takový případ - nemusely tam být, je to taková ptákovina, ale potěší. Něco takového se do SW moc nehodí a ani by tam nemělo co dělat, když se někdo snaží napodobit scénu z filmu.

MasterWindu

No čo sa týka toho času....je pravda, že ho každý nemá, ale ako ho chceme mať keď si ho nespravíme?
Na niečo také a v podstate na všetko ostatné z iných tém je potreba čas ale hlavne bricky, bo bez nich to nejde. Naozaj veľká poklona všetkým staviteľom na výstave "Brno", tí mali aj čas aj bricky lebo si to tak zariadili...a takisto ľudom z NALUG-u ktorý mali asi výstavu pod palcom...není to len kopec roboty ale hlavne inšpirácia pre ostatných...(ja osobne zbieram inšpiráciu na stromy k Episode III - Kashyyk už asi 3 mesiace)
Čo sa týka "ptákovin" v SW setoch mňa osobne dostala tá parta zo Spong boba, fakt to nemalo chybu...
Dark ages forever ...

Šejmus

zkusím to jinak:
Výstava v Brně je lepší než tohle. Bez diskuze.  V sw výstavě jsou třeba nějaké nápady, ale kolem je to prázdné. Třeba v tom lesíku - stromečky, bunkry atd. ale uprostřed neni nic (jinak ty stromy taky nejsou nějaký úžasný). Stačí porovnat obří diorámu bitvy na ledě a třeba Peterovo městečko (doufám že je peterovo  ;D), nebo modely JardyL. Vzal jsem je jako příklad, protože to nejsou nějaké obří stavby, ale je v nich spousta času a umu. To neznamená, že ostatní věci byly horší - porovnejte si Mtronovu základnu a tu přistávací rampu na této výstavě( když chcete velké věci), nebo Vasykův parník.



Fool of a Took!

tomasus

Některé výtvory jsou slabší, některé lepší. Absolutně ale nechápu proč Snowspeeder který "utočí" na ATAT stojí na bílém sloupu. Že by ta zmiňovaná kvantita (trooperu) byla na úkor "nepodstatných" věcí  ?

V diskuzi zazněly zajímavé názory, k nim mám jen citaci :"Sám bych sice nic lepšího neudělal, ale kdyby měl každý kritizovat pouze to, co sám umí, byl by svět bez kritiky."
V životě mi chybí jen jedna věc - IGNORE LIST !
SW sety/figy  3/7 :) (doufám že na to neni licence)

Darth

#20
Šejmus: A co chceš, aby uprostřed lesa na Endoru byl palác z Corruscantu, na Hothu aby jezdily tramvaje, nebo na Tatooine, kde je poušť, aby stály kolotoče a Jar Jar aby se na nich vozil? Ty místa ve filmu BYLY prázdné, asi těžko na Endoru postavíš stromy hned k bunkru (a ani by to nedávalo smysl). Těžko na holé planině Hothu budeš stavět propracované stavby a lavičky pro důchodce. Těžko na poušti postavíš baráčky s bazénem a zahrádkou. To můžeš natěsnat do městečka s tisíci detailů, ale ne do scény z filmu.

MTronova základna je fikce, takže může přidávat kolik chce detailů. Viděl jsi někdy ve svém životě Star Wars? Původní trilogii? Spousta předmětů (včetně přistávacích ploch) tam byla strohá, jednoduchá. Vem si třeba hangár Hvězdy Smrti - stěny, rovná plocha, na ní maximálně vyrovnané řady Stormtrooperů. Nebo přistávací plocha na Endoru - myslím že dost odpovídá tomu, co bylo vidět ve filmu. Jakékoli vymýšlení detailů a dalších staveb je v rozporu s předlohou, tedy nežádoucí. Až někdo bude stavět Coruscant, kde je hustá zástavba, dá se tam jít do detailů a vymýšlet.

Napiš konkrétní názor, co ti tam chybí (pokud možno tak, aby to korespondovalo se scénou z filmu). Jinak je to jen mlácení prázdné slámy.

Kubos.cz

CitaceNapiš konkrétní názor, co ti tam chybí


Čistící mouse droid  ;D

smiky

Citace od: Darth kdy 21.04.2008, 19:23:44
Šejmus: A co chceš, aby uprostřed lesa na Endoru byl palác z Corruscantu, na Hothu aby jezdily tramvaje, nebo na Tatooine, kde je poušť, aby stály kolotoče a Jar Jar aby se na nich vozil? Ty místa ve filmu BYLY prázdné, asi těžko na Endoru postavíš stromy hned k bunkru (a ani by to nedávalo smysl). Těžko na holé planině Hothu budeš stavět propracované stavby a lavičky pro důchodce. Těžko na poušti postavíš baráčky s bazénem a zahrádkou. To můžeš natěsnat do městečka s tisíci detailů, ale ne do scény z filmu.

MTronova základna je fikce, takže může přidávat kolik chce detailů. Viděl jsi někdy ve svém životě Star Wars? Původní trilogii? Spousta předmětů (včetně přistávacích ploch) tam byla strohá, jednoduchá. Vem si třeba hangár Hvězdy Smrti - stěny, rovná plocha, na ní maximálně vyrovnané řady Stormtrooperů. Nebo přistávací plocha na Endoru - myslím že dost odpovídá tomu, co bylo vidět ve filmu. Jakékoli vymýšlení detailů a dalších staveb je v rozporu s předlohou, tedy nežádoucí.

Napiš konkrétní názor, co ti tam chybí (pokud možno tak, aby to korespondovalo se scénou z filmu). Jinak je to jen mlácení prázdné slámy.
No tak teď si to vistihl velmi dobře.Podle mě je to taky přehnané říkat tady o tom jak je to prázdné když už to ani zaplnit nejde.V SW ep.6 před bunkrem na Endoru je prázdné místo kde je akorát pár vojáků a tráva.Podle mě jsou tyto diorámata velmi dobrá a kvalitní.

Šejmus

#23
To mi chcete říct, že to ve filmu bylo prázdné?
   Chybí mi terén, mohli na baseplate dát něco víc než jeden stromeček vzadu za základnou .         
   Odstranil bych ty divné oranžové kostky v džungli a doprostřed bych přesunul nějaké ty kytičky (tráva?). Kolem jich je plno, ale uprostřed nepochopitelně nic. Že by to stormtroopeři posekali zahradním traktůrkem?
   Co ta věž s radarem: ten plot kolem vypadá, jako kdyby ho postavilo jedenáctileté dítě a ta věž mi přijde taková divná, možná přeplácaná, špatné proporce.
   Přistávací plocha: prázdné. Možná i ve filmu nebylo nic, ale tohle vypadá hrozně. A nechápu co je ta věc na levé (nižší) plošině. Vypadá hrozně přeplácaně. Nahoře je spousta detailů a dole nic.
   A vystavět na placku různé barevné obměny X-wingů podle mně není nějaká záslužná práce. Bitva na ledě ujde, ale ty bílé sloupy pod stíhačkami...
   Kdyby byla tahle výstava v Brně, tak bych na ní nejel. Ani kdyby byla v Praze.

Můj názor - prázdné. Na brickshelfu i na kostkách se to hemží mnohem lepšími výtvory.

p.s.: Většině lidí nejde o to, jestli postavili stromeček navíc oproti "skutečnosti". Nepustí si hned film a nebudou kontrolovat jestli to sedí. Víc je upoutá první dojem než věrohodnost.  A u většiny exponátů je první dojem blbý.
Fool of a Took!

Darth

Podívej se jak to bylo ve filmu - ano, před bunkrem byla prázdná plocha, na které pak soustředily legie zajaté rebely a kde se proháněly AT-ST. Přistávací plocha je až na pár pozičních světel (ty tam jsou) taky prázdná. Přeplácanost při příletu císaře - a nebylo to snad v hangáru DS přeplácané, když přiletěl císař??? Sloupky na Hothu dobrá, nejspíš to mělo být sladěné s podkladem (který je bílý).

Koukni na film, jak to tam vypadalo a pak kritizuj. To je jako bys kritizoval MOC katedrály Notre Dame, že se ti zdá, že nahoře je volné místo, aby tam autor přidělal třetí věž.