The LEGO® Group acquires BrickLink, the world’s largest online LEGO® fan communi

Založil peki, 26.11.2019, 14:08:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

otaznik

Citace od: martindavid kdy 10.09.2020, 15:00:48
A co takhle najít hodně dobrého programátora
a bricklink naklonovat a vylepšit jej bez návaznosti na LEGO Group.
Pokud to vůbec jde.
Myslím, že vyrobit SW a sehnat HW, kde by to běželo, bude ta jednodušší část. Přemluvit a přesvědčit, aby ta masa prodejců přešla na nový standard, to je něco, co si moc neumím představit. Respektive umím si to představit, ale byla by to náročná, dlouhá a nákladná práce.

martindavid

Pokud by to bylo k prospěchu prodejců tak bych se toho nebál.Vždy je nejhorší když
tě začne někdo omezovat zvedat poplatky a nařizovat co můžeš a nemůžeš.

Chairudo

Určitě pro někoho šikovného není problém vytvořit podobnou platformu....... a následně to za slušný peníz prodat legu ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Villa Legina


martindavid

dostal jsem od programátora otazku co vše se dá z BL vycucat za informace?
A pak mu půjdu složit zálohu na web ;D ;D

Robbed


peki


Chairudo

Mě se moc nelíbí ten jejich design, ale třeba tomu přijdu na chuť  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Citace od: Robbed kdy 10.09.2020, 16:40:17
Vždyť na to už je https://www.brickowl.com/, ale moc lidí se tam asi příliš nehrne.
Za mně ten veb je hrozný a to jsem tam jen parkrát nakouk.

STARHAWK

Citace od: Robbed kdy 10.09.2020, 16:40:17
Vždyť na to už je https://www.brickowl.com/, ale moc lidí se tam asi příliš nehrne.

orientacia v tom obchode je hrozna. To by musel spravit niekto BL klon co do orientacie - dizaj nech si spravi kludne aj inaksi ale to zadelovanie suciastok a prepojenost suciastka/jej vyskyt/jej predaj

Preto tam vela ludi zvyknutych na BL ani nepachne.

tomas.

Citace od: davroman
včera jsem od jednoho z adminů dostal message, zda bych mohl poslat pár vzorkových faktur, ze kterých by bylo patrné, jak vypadá kompletní a korektní VAT faktura.
opravdu šašci  ;D ::)

fanda

Přád nechápu, proč nikdo z těch 7 miliard lidí dosud neudělal úplně sprostou kopii BL, ale nezávislou na TLG. I s těmi 100 let starými IT technologiemi. Věřím, že by všichni současní uživatelé na ní přešli. Fandil jsem dlouho BRICKLOWL, ale je to stále nepoužitelné.

Takže pořád nechápu.

STARHAWK

Citace od: fanda kdy 10.09.2020, 20:16:18
Přád nechápu, proč nikdo z těch 7 miliard lidí dosud neudělal úplně sprostou kopii BL, ale nezávislou na TLG. I s těmi 100 let starými IT technologiemi. Věřím, že by všichni současní uživatelé na ní přešli. Fandil jsem dlouho BRICKLOWL, ale je to stále nepoužitelné.

Takže pořád nechápu.

V sucasnej dobe by sa TLG postaralo o to aby presnu kopiu zrusili cez pravnikov hned ako by zacala byt popularna. Urcite to maju osetrene a su pripraveny na takuto moznost.

martindavid

Já jsem to dnes konzultoval s programátorem.
A by si tu stránku nastudoval a říkal jsem mu že bych požadoval aspoň pro nákup a hledani co nejblíž podobně funkce s mírně odlišným vzhledem +nějaké vylepšení. Dokonce si sám našel soubory s dily volně ke stažení.
A ještě kontaktuji  pravnika  (dělá obchodní pravo)máme ho v rodině.
Třeba to půjde třeba taky ne.

Anatyt

Nebuď naivný. Snáď si nemyslíš, že keď nepoliezli ludia na Brickowl, že polezú na dáku novú českú stránku. A právnika môžeš skúšať akého chceš. Snáď si nemyslíš, že preštíš LEGO JURIS s nejakým právničkom z Hoštíc. >:D

martindavid

Citace od: Anatyt kdy 10.09.2020, 20:58:27
Nebuď naivný. Snáď si nemyslíš, že keď nepoliezli ludia na Brickowl, že polezú na dáku novú českú stránku. A právnika môžeš skúšať akého chceš. Snáď si nemyslíš, že preštíš LEGO JURIS s nejakým právničkom z Hoštíc. >:D
A proč nezjistít  možností jestli to jde nebo ne
Nikdo ti přece nebude zakazovat v podstatě bazarovy prodej dilu

Anatyt

V rámci republiky možno nie, ale vo velkom by to už Legu mohlo klať oči.

martindavid

Citace od: Anatyt kdy 10.09.2020, 20:58:27právničkom z Hoštíc. >:D
A buď opatrný o kom píšes
Já mluvil o člověku který zastupuje společnosti   z západní a jižní  evropě a mluvi několika  světovými  jazyky  takže hostince si můžeš zaramovat.

STARHAWK

Citace od: Anatyt kdy 10.09.2020, 20:58:27
Nebuď naivný. Snáď si nemyslíš, že keď nepoliezli ludia na Brickowl, že polezú na dáku novú českú stránku.

Este raz a pomaly. BrickOwl je v ovladani diametralne odlisny ako BL. Kopia BL co do ovladania a funkcionality len v inom kabate/dizajne a mozno aj s lepsimi funkciami by sa kludne ujat mohla.

Mimochodom nebol Daniel Jezek povodom z CR ?

STARHAWK

Citace od: martindavid kdy 10.09.2020, 20:51:52
Já jsem to dnes konzultoval s programátorem.
A by si tu stránku nastudoval a říkal jsem mu že bych požadoval aspoň pro nákup a hledani co nejblíž podobně funkce s mírně odlišným vzhledem +nějaké vylepšení. Dokonce si sám našel soubory s dily volně ke stažení.
A ještě kontaktuji  pravnika  (dělá obchodní pravo)máme ho v rodině.
Třeba to půjde třeba taky ne.

Inak rozbehnut to najskor len pre CZ-SK trh v ceskej/slovenskej jazykovej mutacii - tam by sa to mohlo zabehnut - naucit na to aj beznych ludi co kupuju lego, nie len AFOL komunitu. A potom po zabehnuti by sa to mohlo preklopit na celosvetovu verziu.
Vsetko samozrejme zavisi na pravnej analyze.

martindavid

Ano správně zakladatel byl Čech.
Tak proč to nezkusit znovu u české strany.
A jak píšes udělat v první fázi testotestovací česko/slovenskou verzi a pak to pustit do světa.
Neříkám hned ze to půjdu zítra zařídit
Ale možností tu jsou

Ravenhorn

Já bych do česko-slovenského šel hned dávat něco na prodej. Sem s tím  :D
Castle, Pirates a Star Wars.

fanda

Jen se mi zdá, že jsme v tom našem nadšení zapomněli na to, že někdo musí kupovat neustále všechny nové stavebnice a cpát jejich díly do databáze.

skywalker007

Citace od: fanda kdy 11.09.2020, 12:30:50
Jen se mi zdá, že jsme v tom našem nadšení zapomněli na to, že někdo musí kupovat neustále všechny nové stavebnice a cpát jejich díly do databáze.

Nemusí, na BL to funguje tak ,že inventář a part listy tvoří uživatelé a administrátor to jen schválí.

fanda

Citace od: skywalker007 kdy 12.09.2020, 12:41:03
Citace od: fanda kdy 11.09.2020, 12:30:50
Jen se mi zdá, že jsme v tom našem nadšení zapomněli na to, že někdo musí kupovat neustále všechny nové stavebnice a cpát jejich díly do databáze.

Nemusí, na BL to funguje tak ,že inventář a part listy tvoří uživatelé a administrátor to jen schválí.

Tak na co čekáte, ajťáci, programátoři na celém světě?  :)

martindavid

Citace od: fanda kdy 12.09.2020, 13:17:49

Tak na co čekáte, ajťáci, programátoři na celém světě?  :)
Na pondělí půjdu to s ajtákem znovu zkonzultovat.
Při takových funkcích jákým bl disponuje to nebude jen tak.

STARHAWK

Set 75290 este stale nema part list na BL. Netvrdili nahodou ze vyhoda bude ze partlist bude skor k dispozicii ??

Zatial vidim len same negativa od tohto prevzatia a ziadne pozitivum. Nakolko to vlastni Lego, novinky ked su uz v predaji maju mat automaticky aj nahodeny zoznam suciastok aby som si mohol pozret ci je set zaujimavy aj z pohladu suciastok.

STARHAWK

75290 este stale je pending - to ako dokedy to budu zdrzovat ?

Moze sa niekto spytat na abasadorskom fore kde je ta vyhoda v tom ze to vlastni Lego osobne ? Nemal set list byt dodany rovno v den oficialneho vydania ?


davroman

Citace od: STARHAWK kdy 11.10.2020, 22:35:58
75290 este stale je pending - to ako dokedy to budu zdrzovat ?

Moze sa niekto spytat na abasadorskom fore kde je ta vyhoda v tom ze to vlastni Lego osobne ? Nemal set list byt dodany rovno v den oficialneho vydania ?

A nebylo by lepší napsat dotaz na fórum přímo na Bricklinku?
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks