(Vlastní) X-wing

Založil rukay, 05.06.2009, 07:54:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

rukay

Pokusil jsem se o stavbu X-wingu v MLcadu. Je to zatím jen můj první virtuální model, ale to úplně není to, proč jsem toto téma založil. Nevím, jak ho mám převést do této podoby http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=17216.0 :aby měl stín a nějaké pozadí a tak. Nepodařilo se mi to najít, a tak bych potřeboval pomoc. Vkládám screen obrazovky, protože to je jediný způsob jak umím svůj model zaznamenat. :'(
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

peter

#1
Myslím, že pro začátek bohatě stačí si pořídit LDView - viz. popis na Robově webu v tématu "Óda na LDView" ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

rukay

Ano, ten mám, ale nevím, jak k němu dát ten podklad-zemi. Stíhačka se mi vznáší v temnotě. :-\
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Splinter

A čo tak si pozrieť hneď prvú tému v tomto vlákne? Preklad Koyanovho návodu. Tam by si mal nájsť odpoveď na to ako spraviť pekné výstupy...

Model vyzerá zaujímavo, no mal by si tie "cone 1x1" na koncoch krídel vycentrovať, máš ich trocha posunuté nadol.

Veľa zdaru!

rukay

Tak takhle to vypadá v tom LDView. Ale stále ještě nevím, jak tam udělat povrch-zemi. Nemůžu to v návodu najít a to už jsem se po jistých zkušenostech naučit dívat pořádně. :-\ :-\ :-[ :-[ :-[
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Splinter

#5
LDView nevie pridať podlahu ani pridať osvetlenie ktoré by vrhalo na ňu tiene od modelu.

Návod je potrebné si aj ten prečítať, aspoň prvé tri príspevky.

Tam je v kapikole 1 napísané, že:
Potřebujete:
   soubor LDR nebo MPD
   L3P http://www.hassings.dk/l3/l3p.html
   L3PAO http://l3pao.malagraphixia.com
   POV-Ray http://www.povray.org
atď, atď...

Keď mi tento preklad nestačí idem ďalej a narazím na Zásadní L-Cad linky tam je odkaz na Robove stránky a tam je tiež pekne porísane čo potrebujem pre pekné výsledky...

Edit:
Ešte by zaujímalo akú máš verziu LDView, a ako ju máš nastavenú, pretože je to nejaké chabé, LDView dokáže aj viac...

rukay

Citace od: Splinter kdy 05.06.2009, 18:29:03
Ešte by zaujímalo akú máš verziu LDView

Jak to zjistím? :-[
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Splinter

No verziu LDView-u zistíš jednoducho, na hornej lište je Help klikneš tam, zobrazí sa ti ponuka a vyberieš About LDView a to ti otvori okno kde v prvom riadku je napísaná verzia programu...

Pri správnom použití návodov, ktoré tu máme a nejakým tým hraním sa s osvetlením a kamerou môžeš dostať aj takýto výsledok:

B.A.X.O

Citace od: Splinter kdy 06.06.2009, 16:38:02
No verziu LDView-u zistíš jednoducho, na hornej lište je Help klikneš tam, zobrazí sa ti ponuka a vyberieš About LDView a to ti otvori okno kde v prvom riadku je napísaná verzia programu...

Pri správnom použití návodov, ktoré tu máme a nejakým tým hraním sa s osvetlením a kamerou môžeš dostať aj takýto výsledok:


uplne to sem síce nepatrí...ale Splinter, ako robíš jednotný tieň?
mne sa to nikdy nepodarí :( ked nastavujem cez L3P tak dám 2 lights ale i tak, proste neviem spraviť aby bol tieň jednotný. hral som sa aj z nastavaniami obidvoch lightov...aj sa podarilo lenže potom vzniklo cosi cudne...ked som prestavil suradnice prveho svetla na suradnice druheho...neviem, nechám si poradit od skúsenejšieho...dik.

//ehm teraz som si všimol že ten X-wing vlastne nie je tvoj, ale to nevadí lebo i tak aj ty robíš jednotné tiene
star wars rulezz

Splinter

No pri tom x-wingu sú použité dve svetlá, ale nie tie ktoré sa nastavujú v L3PAO. Používam  takéto osvetlenie, ale bez použitia radiosity výsledok nemá tu správnu "žiarivosť"...

Ten x-wing je tiež odo mňa, ale je tam môj nick z brickshelfu...

rukay

Tak tady to je: verze 3.0
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Splinter

Predpokladám, že ho máš z LDraw All In One Installer. Ak áno, tak by si mal mať nainštalované z tohto balíka aj programy L3P, L3PAO a POV-Ray 3.6, ak nie tak si ich z toho balíčka nainštaluj.

Funguje to takto:
MLCAD -postavýš model => L3PAO - v ňom sa nastavujú hodnoty pre program L3P, nastavíš a tento program spustí => L3P, ktorý prevedie model do súboru pre prácu v POV-Ray a spustí => POV-Ray - tento ti potom vykreslí finálny obrázok vo formáte BMP, hotovo.

Spustíš LPAO a zadáš mu cesty, ktoré si vypýta. V tomto popise programu máš prehľadný popis základných funkcii tohto programu, keby chcel niečo viac ako len základný prevod do výstupného súboru. V ňom si zadáš vstupný súbor a dáš mu spustiť L3P, ostatné by malo prebehnúť automaticky...

rukay

L3PAO mi hlásí toto: obrázek. Takže až ten L3P.exe seženu dám vědět. Kdyby se vám někomu chtělo mi ho poslat: tak na legondra@seznam.cz :)
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

rukay

Á, tak to nebude jednoduché- instalace nemohu najít a programy, které jsem si "nainstaloval" v tom balíčku jsou: L3P, L3PAO, LPub, LDView, MLCad. Poslední dva jdou v pohodě, ale s ostatními je problém.
   Jen ten L3P, nevím ,jestli nemá takhle fungovat, ale ty ostatní rozhodně ne! :-\ :'( :-[
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Splinter

No, L3P sa spúšťa cez príkazový riadok, keď ho pustíš priamo zobrazí ti tú tabuľku s príkazmi, L3PAO ti píše že nemáš POV-Ray treba stiahnuť napr. tu (na tej stránke je to vľavo dole) a nainštalovať. LPub-u tiež chýba POV-Ray...

Marty713

No ty bláho... Takovejch problémů a složitostí. :o :-\
To bych si radši koupil normální X-Wing z LEGA. ;) 8)

rukay

Citace od: Márty kdy 07.06.2009, 18:10:08
No ty bláho... Takovejch problémů a složitostí. :o :-\
To bych si radši koupil normální X-Wing z LEGA. ;) 8)

Já ho z Lega mám, ale třeba 10195 nemám. ;)

Citace od: Splinter kdy 07.06.2009, 16:23:42
POV-Ray treba stiahnuť napr. tu a nainštalovať. LPub-u tiež chýba POV-Ray...

Jak? Je to jen složka souborů?... :-\
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Splinter

Nie, nemyslel som zdrojový kód, ale kúsok nad tým je odkaz na stiahnutie verzie pre windows, predpokladal som, že budeš vedieť čo na tej stránke hľadať tak som napísal, že vľavo dolu, nepredpokladal som ale že to zoberieš úplne doslova... nevadí hádam to už teraz nájdeš....