(cizí) zaujímavé Trains budovy , mosty

Založil Micho, 27.02.2005, 23:41:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jak hodnotíte MOC na obrázku ?

Nic moc
Jde to, ale chce to vylepšit.
Dobré, ale pro mě bez využití.
Prostě nádhera hned bych to bral do své železnice.

Cavelon

Tá točňa sa mi veľmi páči. 8)
Už som nad takým niečím uvažoval, ale k realizácii mám ešte ďaleko. :(

Micho

Toto je celkom zlaté. Super na vybavenie pre menšie decká - nakladacia rampa na autíčka. Zdroj eBay, je tam viacej fotiek.

Honzik

Tohle jsem nedávno objevil na ebay. Tak bych chtěl znát názor ostatních kostkařů. Honza

Samík

docela dobrý nápad. Nedávno jsem také přemýšlel, jak postavit točnu z Lega. Zajímalo by mě, jestli má nějak vyřešené napájení kolejí na točně, nebo jestli musí prostě mašiny posunovat ručně.. :P
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost! Tím prvním si ovšem nejsem tak jist!
--Moje Brickshelf galerie--

Mellory

Ooops, já se překlikl, místo třetí možnosti jsem zvolil poslední. :-\
Nothing is true. Everything is permitted.

MwK

Tak to je naozaj nádhera! ;D
Fakt pekné! :D
Zaškrtol som "Proste nádhera hned bych to bral do svojej železnice" len jediný problém je že žiadnu nemám... :P ::) :-\
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Benelli_2000

Inu, je to fakt povedený model a hlavně zajímavý nápad. Jen mi trochu vadí, že je poněkud chudý a že ta točna není zapuštěná (tak aby koleje točny byly na úrovni povrchu). To by teprve bylo super, ale takhle to vnímám spíše jako polotovar. Kdyby jí zapustil, tak bych mluvil inak.
Blue coats of the Carribean. No more Jack Sparrow (Captain jack Sparrow).

Jonas

#97
Citace od: Benelli_2000 kdy 29.11.2006, 20:07:03
Inu, je to fakt povedený model a hlavně zajímavý nápad. Jen mi trochu vadí, že je poněkud chudý a že ta točna není zapuštěná (tak aby koleje točny byly na úrovni povrchu). To by teprve bylo super, ale takhle to vnímám spíše jako polotovar. Kdyby jí zapustil, tak bych mluvil inak.

Proboha, jak chceš udělat něco "zapuštěného"? Kam zapuštěného? Pod úroveň baseplate?

Samozřejmě to nejde udělat jinak, než naopak okolní terén (který zde ale není znázorněn) povýšit tak, aby koleje a budovy depa byly na úrovni točny. Ale o tom snad není pochyb.

Jonas - Můj Brickshelf

Benelli_2000

Citace od: Jonas kdy 29.11.2006, 20:29:49
Citace od: Benelli_2000 kdy 29.11.2006, 20:07:03
Inu, je to fakt povedený model a hlavně zajímavý nápad. Jen mi trochu vadí, že je poněkud chudý a že ta točna není zapuštěná (tak aby koleje točny byly na úrovni povrchu). To by teprve bylo super, ale takhle to vnímám spíše jako polotovar. Kdyby jí zapustil, tak bych mluvil inak.

Proboha, jak chceš udělat něco "zapuštěného"? Kam zapuštěného? Pod úroveň baseplate?

Samozřejmě to nejde udělat jinak, než naopak okolní terén (který zde ale není znázorněn) povýšit tak, aby koleje a budovy depa byly na úrovni točny. Ale o tom snad není pochyb.



Jo, přesně tak - zapuštěného do okolního terénu. Takhle je to "jen zajímavý a dobře zpracovaný nápad".  Kdyby tam bylo i okolí, bylo by to o dost lepší.
Blue coats of the Carribean. No more Jack Sparrow (Captain jack Sparrow).

Micho

Citace od: Jonas kdy 29.11.2006, 20:29:49
Samozřejmě to nejde udělat jinak, než naopak okolní terén (který zde ale není znázorněn) povýšit tak, aby koleje a budovy depa byly na úrovni točny. Ale o tom snad není pochyb.

Presne tak, možno to bolo len nepresné vyjdrenie. Tu mám fota z výstavy Great American Train Show - AKA GATS, ktorá sa konala v Portlande, Oregon, November 15-17, 2003. Pôvodný link na server pnltc.org už je dlhšie mrtvy, takže ho tu nedám. Určite by sa to niekde napr. na BS našlo ...

Je to tu zapustené ...  ;)

Micho

A ešte tu mám pár fotiek točne z eBay z konca minulého roku (11/2005). Ten link je už dávno mŕtvy, takže len tie fota.  ;)

peki

Citace od: Micho kdy 29.11.2006, 20:58:43
A ešte tu mám pár fotiek točne z eBay z konca minulého roku (11/2005). Ten link je už dávno mŕtvy, takže len tie fota.  ;)

Na Brickshelf Gallery žije  ;D link. Přidám ještě jeden není to sice točna ale taky zajímavý třeba na řazení vagonů (samozřejmě že to chce ještě dotáhnout)

Micho

Citace od: peki kdy 29.11.2006, 21:38:34
Na Brickshelf Gallery žije  ;D link.

Zdalo sa mi, že som to ešte niekde inde videl ... Super, tak je to kompletné - je tam viacej podrobných záberov. Dík za lin. Aspoň viem, kto to predával.  ;)

peter

Citace od: peki kdy 29.11.2006, 21:38:34
Na Brickshelf Gallery žije  ;D link. Přidám ještě jeden není to sice točna ale taky zajímavý třeba na řazení vagonů (samozřejmě že to chce ještě dotáhnout)

Jedná se o přesuvnu, její nejčastější využítí je opět při lokomotivním depu, kde nebylo dostatek prostoru na točnu a nebo, kde má depo méně stání.

Já si pamatuji funkční přesuvny v depu Masarykova nádraží v Praze. Ještě před cca 3 lety je využívali. Teď jak se staví "Nové spojení", tak myslím, že jedna už vzala za své, ale ta druhá tam myslím ještě je (bohužel už se nepoužívá, jelikož se depo též ruší). Vidět jí je možné z chodníku silnice co vede od Bulhara ke Koněvově ulici nad depem.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Cavelon

#104
Citace od: Micho kdy 29.11.2006, 20:55:30
Presne tak, možno to bolo len nepresné vyjdrenie. Tu mám fota z výstavy Great American Train Show - AKA GATS, ktorá sa konala v Portlande, Oregon, November 15-17, 2003. Pôvodný link na server pnltc.org už je dlhšie mrtvy, takže ho tu nedám. Určite by sa to niekde napr. na BS našlo ...

Je to tu zapustené ...  ;)

Zapustené to síce je, ale asi nie veľmi funkčné. By som povedal, že to je iba taký náznak, lebo určite sa vozidla nedostanú bez problémov na všetky koľaje... :P

A okrem toho, zapustené by to malo byť snáď v kruhu a nie v štvorci... ::)

Karel K

#105
Na 1000steine.de zvěřejnil Sven K pěknou vodní věž.

Vodní věž - Sven K - 1000steine.de

linhi

Moc moc pěkné - takhle by šla postavit i dřevěná bašta k hradu :-)

zakm

Fakt zaujímvé a až tak nie moc zložité na zrealizovanie , len treba mať hlavne vela kociek jedného druhu.
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

Aki

Není to špatné - hlavně jako doplněk pro kolejiště.
Jediné co se mi nelíbí jsou nosné trámy té dřevěné nádrže. Nevypadá to moc jako tesařská práce, spíš jako hodně zahnědlých trubek.  :-\

Ondrej


Hardegon


Ondrej


5o

No to teda hej.  :o
Train Switch Tower za 519 USD si radšej postavím sám z toho čo mám. ;D
Preto lebo Lego...