(vlastní) Orange Sentinel

Založil Petronel, 18.03.2010, 12:42:05

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Petronel

Dámy a pánové, je mi ctí vám představit první mé větší dílo, které jsem nedávno spáchal. Jedná se o lokomotivu lehce zavánějící pomerančovou vůní. Barevné řešení, ani tvar a výsledné provedení není podle žádné předlohy. Mně moc nesedí stavět např. podle skutečných českých mašin a podobně (i když některé z vás v tom dost obdivuji). Já raději vždy tvořil podle sebe a snažil se něco vymyslet. Ale zároveň se snažím držet zas určitých norem a nestavět žádné sci-fi. No zkrátka, tuto lokomotivu nikde ve skutečné velikosti neuvidíte, ale existovat by podle mě klidně mohla  :) Chtěl jsem, aby aspoň tak reálná byla.

Tímto bych se chtěl tak trochu uvést mezi vás vláčkaře. Mašinky jsem vždycky chtěl a teď je ta má chvíle. Rád bych tvořil všelijaká díla a rád se s nimi podělím, snad to alespoň někdo ocení...

A co říkáte na Orange Sentinela? Je to plně funkční lokomotiva a jízdní vlastnosti jsou také dobré. Oranžovo-šedé provedení jsem chtěl udělat už od doby kdy jsem měl první oranžovou kostičku, čekal jsem jen ještě na nějaké díly a pak už jen vymýšlel a vymýšlel...  ;)
Na všechny obrázky se prosím podívejte v této galerii


mizdas

Mohl bys udělat Need for Speed na kolejích s rychlíky,protože to vypadá jako TURBOlokomotiva  ;D ;D ;D.Ale  když se to tak vezme tak se mi dokonce líbí   :).

ass

Naopak bych ale ocenil, že lidé dokáží o modelech, které je lepší nekomentovat (nejen tento), napsat tři a více odstavců...  ::)

Shmade

Tenhle model mi zrovna nepřijde nijak špatný, pravda vymyká se asi z konzervativních představ o vlacích, ale to neznamená, že by byl sám o sobě špatný, mě se tenhle "future look" docela líbí a prezentace ani vlastní stavba taky neni k zahození...
Narozdíl od ashooky s plamenometem - na což se tu možná naráží, tam jsem nepsal raději nic. :)

ass

Když už vlak nenadchne věrností vůči originálu, očekával bych alespoň využití zajímavých stavebních technik, aby se bylo nad čím pozastavit. Dále už bych jen opakoval C32.

Siegnord

  Ti ti dali co proto.  ;D Hlavně se nenech odradit chlape. Mě se lokomotiva líbí, i když bych ji udělal trochu méně aerodynamickou. Zkus k ní postavit nějaké vágónky. Takhle je to osamělá vlaštovka, když bude mít podobné kamarády, tak podle mě vynikne.  ;)

Petronel

#6
No, přiznám se, že ačkoliv jsem čekal že ne všem se bude mé dílo líbit, tak toto jsem určitě neočekával. Doufal jsem, že je tu kolektiv trochu méně upjatý, ale je mi jasné že jste tu zvyklí a očekáváte spíše díla, která se nijak nevymykají normálu, jsou podle jistých pravidel a vypadají více reálně, že? A vidět oranžový vlak, to pak musí být šok... No, nedá se svítit, omlouvám se za toto zbytečné téma. Jak se zdá, tak sem asi moc nepatřím.


Jarmila

Mně se úchylný vlaky líbí. Oni někteří kostkaři jsou "velebnými kmety" jen co překlenou pubertu. Lego je primárně určeno na hraní. Tak jdi a hrej si.  ;)
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Colonel32

Citace od: Petronel kdy 18.03.2010, 18:16:05A vidět oranžový vlak, to pak musí být šok...

A zrovna včera jsem oranžovým vlakem jel. Pravda je, že to teda šok byl, ale to už je diskuse úpně jiným směrem - tedy že původní motorizace M152.o byla dost strašná, ale to co předvádí její rekonstrukce, to je opravdu šok. Připadal jsem si jako bych jel na rozvrzaném zapnutém mixéru.

peki

Citace od: Petronel kdy 18.03.2010, 18:16:05
No, přiznám se, že ačkoliv jsem čekal že ne všem se bude mé dílo líbit, tak toto jsem určitě neočekával.

Ale no tak, zase tolik se toho neřeklo. Když člověk něco publikuje musí počítat s tím, že se k tomu lidé vyjádří. Osobně si cením upřímné kritiky -  kdy mi ostatní řeknou co se jim nelíbí případně jak to udělat jinak.  Jestli jsi čekal že tě tu po této prvotině budou všichni plácat po ramenou tak na to to opravdu neni  ;D

Mému klukovi by se to určitě líbilo (bylo mu 9).  Já (pokud by to nestálo na kolejích) v tom vlak nevidím - ptal jsi se tak to říkám. Důležité ale je že ti sám z toho máš radost.   

PS:
Osobní invektivy sem opravdu nepatří.   

Věšák

Přesně tak, nevěš hlavu...mě se to celkem líbí...takový jakoby vystřižený ze science-fiction :)
Jen je škoda, že nefunguje ta brickshelf galerie(teda alespoň mě - píše to "This folder is not yet public. ")

Citace od: Colonel32 kdy 18.03.2010, 19:11:15
A zrovna včera jsem oranžovým vlakem jel.
Máš na mysli regionovu?

Petronel

Citace od: Věšák kdy 18.03.2010, 20:13:17
Jen je škoda, že nefunguje ta brickshelf galerie(teda alespoň mě - píše to "This folder is not yet public. ")

aha, sakra. No ale jak se zdá tak jsi první kdo to píše. Ostatní asi o ty další ani nestáli  ::) Ale hodnotit to jen podle té jediné fotky taky není dobré. Zítra by to snad už mělo jít otevřít. Nebudu sem žádný házet, ať se pak kouknete na všechny kdyžtak...

AdamKo

Citace od: Věšák kdy 18.03.2010, 20:13:17
Citace od: Colonel32 kdy 18.03.2010, 19:11:15
A zrovna včera jsem oranžovým vlakem jel.
Máš na mysli regionovu?
Nemusí mít.  Jedna nejmenovaná politická strana si totiž nechala v předstihu (před nekonanými volbami  ;D) polepit několik 810 volebními hesly a známými tvářemi - to celé na oranžovém podkladu :P
Takže všechny kraje do teď brázdí oranžové "zemáky na kolejích"... Dál už to rozpitvávat nechci, ať se neudělá třeba někomu špatně ;D

(+) V okolí Prahy jsou nasazovány na regionální spoje 2 cyklovozy - rovněž oranžové - vznikly přestavbou vozů Bt.

Petronel: Když jsem si přečetl o lokomotivě pomerančové vůně, zarazil jsem se, protože většina Pomerančů už odpočívá ve vlakovém nebi, a ty 2 poslední muzejní spíš zavání olejem :D

Stavění mašinek URČITĚ nevzdávej, nenech se odradit od vlastního stylu. Docela rád bych viděl nějaké vagóny za lokomotivou ve stejném duchu ;)

PS: Na lego.com/trains_gallery jsem viděl DALEKO větší nesmysly, co měly jezdit po kolejích :-X

mirek

Citace od: Petronel kdy 18.03.2010, 18:16:05
No, přiznám se, že ačkoliv jsem čekal že ne všem se bude mé dílo líbit, tak toto jsem určitě neočekával. Doufal jsem, že je tu kolektiv trochu méně upjatý, ale je mi jasné že jste tu zvyklí a očekáváte spíše díla, která se nijak nevymykají normálu, jsou podle jistých pravidel a vypadají více reálně, že? A vidět oranžový vlak, to pak musí být šok... No, nedá se svítit, omlouvám se za toto zbytečné téma. Jak se zdá, tak sem asi moc nepatřím.
Podívej se na mé vlákno, "kolejiště na půdě", také tam mám oranžový vlak. Také byl podroben ostré kritice.
A už nemluvím o mém prvním vstupu na Kostky. Také jsem vyslechl kritiku na své nápady.
Důležité však je, že jsem se nenechal odradit a ve svých nápadech a stavbách pokračuji dál. Někomu se líbí, někomu ne. To je život. Plný názorových střetů.
Přeji ti do další práce spoustu nápadů.  Stůj si za nimi. Necouvej, neustupuj, TVOŘ ! Pro své potěšení, a i pro radost
těch, co ti drží palce. Vytrvej.
Patřím  mezi ty, co ti drží palce a fandí. Ukaž toho víc.

otaznik

Citace od: Petronel kdy 18.03.2010, 18:16:05
No, přiznám se, že ačkoliv jsem čekal že ne všem se bude mé dílo líbit, tak toto jsem určitě neočekával. Doufal jsem, že je tu kolektiv trochu méně upjatý, ale je mi jasné že jste tu zvyklí a očekáváte spíše díla, která se nijak nevymykají normálu, jsou podle jistých pravidel a vypadají více reálně, že? A vidět oranžový vlak, to pak musí být šok... No, nedá se svítit, omlouvám se za toto zbytečné téma. Jak se zdá, tak sem asi moc nepatřím.
Musíš umět přijmout i kritiku. Takže se připrav, začínáme:

- lokomotivu bych v tom absolutně nepoznal
- připadá mi to jen jako shluk kostek, které jsi potřeboval někam umístit
- žádné detaily, alespoň naznačení dveří apod.
- designově ošklivé, ať už je to cokoli (samozřejmě subjektivní názor)

Colonel32

Citace od: AdamKo kdy 18.03.2010, 21:20:41
Nemusí mít.

A já myslel, že je to dostatečně jasné, když píšu "rekonstrukce M152.o", a doufal jsem, ža alespoň znalci ocení.

Citace od: AdamKo kdy 18.03.2010, 21:20:41
Když jsem si přečetl o lokomotivě pomerančové vůně, zarazil jsem se, protože většina Pomerančů už odpočívá ve vlakovém nebi, a ty 2 poslední muzejní spíš zavání olejem :D

Nejsou ještě k dispozici nějaké DEM 2001 v Iráku? A když si vzpomenu na barbarské sešrotování zvolenské T679.015... A kolakoly jsou pryč už dávno. Ach jo. Ale lepší mít dva kusy, než nemít žádné, že? Se klidně můžeme vrátit k mé velmi oblíbené diskusi na téma 275.o

Icewalker

Zadní plošina se mi moc nelíbí. Takto designovanou lokomotivu bych uvítal spíš symetrickou (na obou stranách ty aerodynamické tvary).
Naopak, líbí se mi využití těch samolepek, a víceméně i tvar (i když některé kostky vypadají mohou působit trochu naplácaně). Jde o pěkně netradiční postup zde na fóru. Nemusí být vždy vše tip top dle zavedených postupů. Jinak víceméně souhlasím s mirkem ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

AdamKo

Citace od: Colonel32 kdy 19.03.2010, 00:56:58
A já myslel, že je to dostatečně jasné, když píšu "rekonstrukce M152.o", a doufal jsem, ža alespoň znalci ocení.

Nejsou ještě k dispozici nějaké DEM 2001 v Iráku? A když si vzpomenu na barbarské sešrotování zvolenské T679.015... A kolakoly jsou pryč už dávno. Ach jo. Ale lepší mít dva kusy, než nemít žádné, že? Se klidně můžeme vrátit k mé velmi oblíbené diskusi na téma 275.o

"Znalec" ;D si toho cení. Faktem je, že z Orchestriónu se Deshiro nikdy ani za mák neubude, ani kdyby se všichni na hlavu stavěli...  Btw. u nás v Olmu máme asi půl tuctu 809 (taky reko M152,0) a dobrá polovina z nich je oranžová.

Co se DEM 2001  týče, googl praví: že všech 20 (1963) dojezdilo, "OOU by before 1991 Gulf War. Last reported in service in 1975"
Co je to za lokomotivu 275.0? tu diskusi evidentně neznám ;D  nechtěls napsat 775?

Petronel

Děkuji za všechny vaše komentáře, nejen za ty milé a povzbudivé  ;)

Galerie už funguje, mrkněte tedy prosím alespoň na všechny fotky, z této titulní se toho moc nedá vidět.
Je tam vlak ze všech úhlů, i vysmátý strojvůdce uvnitř.

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=424483

A příště postavím asi něco méně provokativního a divokého  ;)

Colonel32

Citace od: AdamKo kdy 19.03.2010, 21:48:39
Co je to za lokomotivu 275.0? tu diskusi evidentně neznám ;D  nechtěls napsat 775?

http://lokomotivy.webzdarma.cz/275_0.htm

Nejimpozantnější stroje rakousko-uherské lokomotivní školy. A narážím především na barbarské sešrotování posledního dochovalého stroje, 275.010, který se proslavil filmovou rolí v Železném Dědkovi.


A co motorové rychlíky M298.o Ganz-Jendrassik? Viz. http://www.youtube.com/watch?v=84hVTxZkvqo . Je až hamba, že se dochoval všehovšudy jen ten jídelák v Lužné...

Věšák

Sláva...konečně galerie...díky :)

Citace od: Petronel kdy 19.03.2010, 21:51:50
A příště postavím asi něco méně provokativního a divokého  ;)

Stav ve svém stylu....ať je to sebeprovokativnější... :)

Ivansliz

#21
Jak tu již bylo několikrát řečeno: NENECH SE ODRADIT!
Každý nějak začíná a mě tento model nepřijde zas tak špatný, jak jsem tu četl v některých příspěvcích.

Pro všechny kritiky: Jak vypadal Váš první model?
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

AdamKo

#22
Citace od: Colonel32 kdy 19.03.2010, 22:09:37
http://lokomotivy.webzdarma.cz/275_0.htm
Nejimpozantnější stroje rakousko-uherské lokomotivní školy. A narážím především na barbarské sešrotování posledního dochovalého stroje, 275.010, který se proslavil filmovou rolí v Železném Dědkovi.

A co motorové rychlíky M298.o Ganz-Jendrassik? Viz. http://www.youtube.com/watch?v=84hVTxZkvqo . Je až hamba, že se dochoval všehovšudy jen ten jídelák v Lužné...

No jasně, Nohatka, vrchol českého strojírenství. Její číslo jsem ale jen tušil, protože zhasla (pro mě) moc brzo.

Hungária se v provozi neosvědčila, rovněž jako zamýšlená 296.1 nasazená na trať Vindobóny, ostatně jako i všechny ostatní "hydrodynamiky".

Likvidace vynikajících strojů je věc druhá, ale to je ta naše "spropadená česká" povaha...další řeči o ní už podle mě do tohoto vlákna nepatří.

IVANSLIZ: Udeřil jsi hřebíček na hlavičku ;D

otaznik

Citace od: Ivansliz kdy 19.03.2010, 22:26:15
Pro všechny kritiky: Jak vypadal Váš první model?
Naprosto irelevantní - tohle forum není o tom, jaký kdo udělal první MOC. Jde tu o kvalitu a ta mi v tomto modelu chybí.

Colonel32

Citace od: Ivansliz kdy 19.03.2010, 22:26:15
Pro všechny kritiky: Jak vypadal Váš první model?

Who cares?

Nejde o to, jak vypadal něčí první model, ale jak vypadají modely, které člověk veřejně prezentuje.

Ivansliz

Dobrá, Ivanslizovo jazykové okénko:

Jak vypadal váš první prezentovaný model? >:D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Ondrej

Citace od: Ivansliz kdy 19.03.2010, 23:17:37
Dobrá, Ivanslizovo jazykové okénko:
Jak vypadal váš první prezentovaný model? >:D

Projeď fórum a uvidíš začátky každého, když půjdeš pár let zpátky...

Petronel

nech to být, to nemá cenu rozebírat. Ono to ani není moje první dílo.

Někteří lidé si tu neberou servítky a jasně mi dali najevo jakou "strašnou" chybu jsem s touto stavbou udělal.
Někteří ale mě zase podporují, aspoň tím způsobem, že to nemám vzdávat. A toho si cením. Příště začnu stavbu jinak a snad zaujmu více lidí.

Colonel32

Citace od: Ivansliz kdy 19.03.2010, 23:17:37
Jak vypadal váš první prezentovaný model? >:D

Situace za těch 5 let se nesmírně změnila, takže to nemůžeš tak snadno porovnávat.

Kdybys postavil parní stroje v roce 1500, tak jsi hrdina, ale když ho vyrobíš dneska, tak zaujmeš tak možná pár sousedů.

Věšák

Citace od: Colonel32 kdy 19.03.2010, 23:35:39
Citace od: Ivansliz kdy 19.03.2010, 23:17:37
Jak vypadal váš první prezentovaný model? >:D

Situace za těch 5 let se nesmírně změnila, takže to nemůžeš tak snadno porovnávat.

Kdybys postavil parní stroje v roce 1500, tak jsi hrdina, ale když ho vyrobíš dneska, tak zaujmeš tak možná pár sousedů.
No jo...ale to je pak hrozná diskriminace :)
A myslim, že každý nějak začínal takže porovnávat můžeš(před pěti lety nebylo o tolik méně různých dílů atd...) :)

Pokud už je to moc off topic tak se omlouvám :)