(Vlastný) nákladný vagón Eas

Založil Cavelon, 20.11.2005, 22:19:32

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

rasik8

tyhle vagónky jsou super a jsou lepší než se teď prodávají :D :D
Moje Brickshelf galerie http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=Legac
Trains,trains,trains,...,ale jen 9v  http://mafiapage.wz.cz - stránky o MAFII - hře na PC

peki

#31
Ježíšek (od Cavelona) donesl spoutu dílků z BL  >:D >:D

Cavelon

Pekné vagóniky s mnohými zaujímavými prvkami. :) Som rád, že som aspoň trochu mohol napomôcť ich vzniku. ;) Už sa teším na ďalšie Tvoje výtvory. 8)

Cavelon

Ospravedlňujem sa, že oživujem starú tému, ale nedá mi nepochváliť sa čerstvým prírastkom vo svojom depe. K svojím starším dark-gray bračekom pribúdol tentokrát modrý (pokiaľ ide o raritnosť dielikov, ešte vzácnejší) eas vagónik: :)

Anatyt


Micho

Citace od: Cavelon kdy 14.11.2010, 15:52:14
Ospravedlňujem sa, že oživujem starú tému, ale nedá mi nepochváliť sa čerstvým prírastkom vo svojom depe. K svojím starším dark-gray bračekom pribúdol tentokrát modrý (pokiaľ ide o raritnosť dielikov, ešte vzácnejší) eas vagónik: :)

Včera som ho osobne obdivoval, tie Cavelonove eas-y sú super.   8) 

peki

Citace od: Cavelon kdy 14.11.2010, 15:52:14
Ospravedlňujem sa, že oživujem starú tému, ale nedá mi nepochváliť sa čerstvým prírastkom vo svojom depe.

Také jeden modrý mám   ;D

Anatyt

Luxus! Toto by LEGO mohlo kludne od vás kúpiť chalani!

Cavelon

#38
Citace od: Stalker kdy 15.11.2010, 10:14:49
nemohol by byt vagon este o jeden prazec dlhsi tak ako ten Pekiho na obrazku s oznacenim 1.jpg? Medzi dverami je totiz 5 rebier, ty mas 4 a Peki zase 6. Osobne sa mi zda, ze keby bol vagon kusok dlhsi, vyzeral by opticky lepsie, neviem ale ci dlzka vagona nie je nejakym sposobom limitovana kvoli polomeru zakrut.

Dlhší by mohol byť, to nie je problém, veď rýchlikové vagóny, ktoré som mal na výstave majú myslím že až 32 studov a jazdia dobre. Ale zase v skutočnosti tie nákladné vagóny sú kratšie ako rýchlikové, tak by asi nevyzerali veľmi dobre vedľa seba ;D, no fyzicky to je možné.
Už presne neviem akým vývojom som prešiel, keď som toto tvoril, ale určite si pamätám, že som sa s tým babral poriadne dlho a určite som začal s 5 rebrami podľa predlohy, lebo vždy sa snažím o čo najverneší model. Ten SNOT ma ale nepustil a výsledný model je IMHO najlepšia verzia z tých, čo som skúšal. Takže netvrdím, že sa to nedá urobiť ešte vernejšie, ale asi ani veľmi nie. ;D

Colonel32

Pekiho čela mi přijdou lepší. Ty čouhající study to dost kazí, když nikde jinde nejsou.

Cavelon

Citace od: Colonel32 kdy 15.11.2010, 12:07:58
Pekiho čela mi přijdou lepší. Ty čouhající study to dost kazí, když nikde jinde nejsou.

A dajú sa odklápať ako na skutočnom vagóne?

Colonel32

Citace od: Cavelon kdy 15.11.2010, 12:11:31

A dajú sa odklápať ako na skutočnom vagóne?

A to vadí?

Cavelon

Ja som sa snažil o maximálne verný model aj pokiaľ ide o funkčnosť, nielen o vzhľad. Takže mne osobne by viac vadili nevyklopiteľné dvere, než pár studov, ktoré k LEGU vždy patrili...

Colonel32

Tak na study dej ještě vrstvu tiles, a to výklopné víko podlož plate 4x4 místo 4x6 a bude to nadále otvírací, a bez studů.

peki

Citace od: Cavelon kdy 15.11.2010, 12:11:31
A dajú sa odklápať ako na skutočnom vagóne?

Zatím ne  ;D  říkal jsem si že tuto funkcionalitu potlačím, protože ji nevyužiji a  vagón se tím celkově zpevnil. Hlavním důvodem proč jsem se pustil do "alternativní" stavby bylo ,že mne "dráždila" ta nepatrná mezírka mezi dvířky a pokračováním boku vagónu. Ta mezírka je vidět na obr. výše tuším esas2.  To není kritika nebo nějaké soutěžení.  Důležitý je nápad a ten byl tvůj  ;)  Ne že by jsem  neviděl třeba na BS jiné pěkné vagony, ale pokud vezmu počet použitých kostek v  poměru jak vagonek vypadá (v porovnání s reálem) tak je to opravdu až neuvěřitelné  :o

Cavelon

Citace od: peki kdy 15.11.2010, 13:09:11
Ne že by jsem  neviděl třeba na BS jiné pěkné vagony, ale pokud vezmu počet použitých kostek v  poměru jak vagonek vypadá (v porovnání s reálem) tak je to opravdu až neuvěřitelné  :o

Pravdupovediac, nerozumiem dobre tejto vete, resp. viem si ju vysvetliť viacerými spôsobmi. ;D
Peki, prosím Ťa, mohol by si to vysvetliť podrobnejšie?

peki

Citace od: Cavelon kdy 15.11.2010, 13:21:50
Pravdupovediac, nerozumiem dobre tejto vete, resp. viem si ju vysvetliť viacerými spôsobmi. ;D
Peki, prosím Ťa, mohol by si to vysvetliť podrobnejšie?

Myslel jsem to jako pochvalu  ;D

Pěkné cizí vagony např. zde
při pohledu na detail vagonu např. zde, je vidět že vagon obsahuje hodně kostek "navíc".  Chtěl jsem říci, že udělat technikou SNOT vagon, aby to nebylo nikde vidět je umění.

Cavelon

Peki, ďakujem Ti za pochvalu a niektorým ďalším za to, že ma svojimi námetmi a otázkami vyprovokovali k úprave modelu. :)

Citace od: Stalker kdy 15.11.2010, 10:14:49
nemohol by byt vagon este o jeden prazec dlhsi tak ako ten Pekiho na obrazku s oznacenim 1.jpg? Medzi dverami je totiz 5 rebier, ty mas 4 a Peki zase 6. Osobne sa mi zda, ze keby bol vagon kusok dlhsi, vyzeral by opticky lepsie, neviem ale ci dlzka vagona nie je nejakym sposobom limitovana kvoli polomeru zakrut.

Nový model je dlhší - má 28 studov, rebrá 3-5-3 ako skutočná predloha. 8)

Citace od: Colonel32 kdy 15.11.2010, 12:07:58
Pekiho čela mi přijdou lepší. Ty čouhající study to dost kazí, když nikde jinde nejsou.

Nech sa páči - "studless". ;D

Citace od: Colonel32 kdy 15.11.2010, 12:40:18
Tak na study dej ještě vrstvu tiles, a to výklopné víko podlož plate 4x4 místo 4x6 a bude to nadále otvírací, a bez studů.

Stalo sa - koncové dvierka sú vyklápacie. 8)

Ak Vás napadne ešte niečo ako ho vylepšiť, prosím sem s tým! :)

Colonel32

No hej. Teraz je to mnohem lepší.

S.t.a.l.k.e.r.

Citace od: Cavelon kdy 15.11.2010, 11:59:21
... Ten SNOT ma ale nepustil a výsledný model je IMHO najlepšia verzia z tých, čo som skúšal. Takže netvrdím, že sa to nedá urobiť ešte vernejšie, ale asi ani veľmi nie. ;D

A veruže dá...  8)

peter

Parádní práce! Tento vagón je opravdu ze všech nejlepší, i mě se velmi líbí a nevím co bych mu vytkl ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Anatyt

Citace od: peter kdy 19.11.2010, 10:08:07
Parádní práce! Tento vagón je opravdu ze všech nejlepší, i mě se velmi líbí a nevím co bych mu vytkl ;)

Ja by som mu vytkol to, že ho ešte TLG nepredáva pod svojou značkou! ;)

peki

Citace od: Cavelon kdy 18.11.2010, 21:06:32
Ak Vás napadne ešte niečo ako ho vylepšiť, prosím sem s tým! :)

Je vidět, že dílo "dozrálo" . Zkusil bych nějaký další vagon/mašinku  >:D

Shmade

Dotaz vlakového analfabeta... K čemu slouží u vagónů to vyklápění čel?

Anatyt

Tipujem na čistenie vagónov?

Kiko97


peki

Alternativní EAS



Na stránce je více zajímavých modelů

pryb

Hezký vagony, ale nejsou mi moc jasný podvozky. Působí to dojmem vitrinovky, nedovedu si představit, jak by to mohlo jezdit.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Drobuliatko

Ale ved to nie su ozajske! To je len nejaka animacia, Prybe. :D

peki

Citace od: Drobuliatko kdy 01.12.2013, 09:33:30
Ale ved to nie su ozajske! To je len nejaka animacia, Prybe. :D

Co myšlíš ozaistné? Jako že to není z Lega?