(vlastní) Tramvaj TATRA T3

Založil AdamKo, 17.11.2009, 13:09:38

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Matošo

Model je to skutečně povedený !

Nicméně mám pár postřehů:
                                              1. když už sis dal tolik práce s červeno stříbrnýma lištama na oknech, tak by se slušelo je udělat i na náraznících...
                                              2. nedával bych do tramvaje minifigy - vzhledem k proporcím by pak tramvaj musela mít alespoň 8 studů na šířku a to by zase nebylo to pravé ořechové (do T3 se vešlo více než 6 lidí za sebou...  :))

Siegnord

Citace od: Matošo kdy 19.12.2009, 01:22:31
2. nedával bych do tramvaje minifigy - vzhledem k proporcím by pak tramvaj musela mít alespoň 8 studů na šířku a to by zase nebylo to pravé ořechové (do T3 se vešlo více než 6 lidí za sebou...  :))
Já bych tam figy nechal. Je to přece LEGO pseudo-měřítko.  ;)

  Tramvaj se mi moc líbí.

otaznik

Velmi povedené dílo. Ale pokud už používáš custom samolepky, tak by bylo dobré, aby jejich kvalita byla srovnatelná s kvalitou modelu (zde je např. vidět jiný odstín červené).

A minifigy bych také v tramvaji nechal.

AdamKo

Citace od: otaznik kdy 19.12.2009, 15:34:00
zde je např. vidět jiný odstín červené

S žádnou barvou jsem neměl takový problém jako s červenou. Pro porovnání jsem si nejdřív vytiskl na papír požadované odstíny, které jsem přikládal ke kostkám a vybíral... Nezpočet různých odstínů červené (z Corel DRAW 13) jsem vytiskl na celou A4, ale žádná mi úplně neseděla...zvolil nejmenší zlo.
Bohužel na větších plochách je rozdíl trochu znát (nejspíš jsi měl, Otazníku, na mysli logo na bočnicích). Zatím problém můžu vyřešit (a taky vyřeším) jen tím, že velkou nálepku rozdělím na 2 a červenou plochu se pokusím co nejvíc minimalizovat.
Nemáte někdo už vyzkoušený odstín červené (nebo třeba i jiné - do budoucna), který je podobný tomu na kostkách??? :)

Jindroush

LEGO píše Pantone 032C. Ale když nemáš zkalibrováno, tak je to informace k....  8)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

peter

Ona nemusí pomoct ani důkladná kalibrace. Bohužel vytištěné barvy na papír budou vždy jiné než samotný barvený plast. Myslím, že 100% shody se dosáhnout nedá.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

eNTy

Citace od: peter kdy 21.12.2009, 08:07:20
Ona nemusí pomoct ani důkladná kalibrace. Bohužel vytištěné barvy na papír budou vždy jiné než samotný barvený plast. Myslím, že 100% shody se dosáhnout nedá.

Přesně tak, odraz a lesk plastu bude vždy odlišný od papíru.

Anatyt

Dobre, ale LEGO tie ích samolepky tlačí vcelku v rovnakom odtieni, ako su kocky. Tak by možno bolo dobré zistiť, akú paletu používajú na farbách na samolepkách a nie na kockách.

peter

Správně píšeš
Citace od: Anatyt kdy 21.12.2009, 12:05:42
vcelku v rovnakom odtieni
takže také nejsou 100%. Hlavní rozdíl je v tom, že oni samolepky netisknou na papír, ale na fólii, která má k plastu daleko blíže než papír.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Šejmus

#39
Já v tom nevidim chybu

btw. ptal ses co s tím dál... nechtěl bys to vystavit v roztokách? Určitě by to bylo velké lákadlo výstavy :)
Fool of a Took!

AdamKo

Po dlóuhém odmlčení přináším další zprávy o vývoji modelu. :)

1. Nálepka na boku: stále ještě není dořešen požadovaný odstín, proto jsem zatím udělal kompromis - původní červenou se pokusil co nejvíce obstřihnout (na boku jsou teď 2 nálepky pod sebou číslo a znak). Stále na ní ještě pracuju... Toto ale není tak podstatné, jako

2. Dioráma: zasazení modelu do reálné situace. (vel. 64x24 studů)
Moje tramvaj jede na lince 26 na Divokou Šárku, proto jsem měl v úmyslu vytvořit prostředí, které by odpovídalo Evropské třídě v Praze (z Dejvické směrem na letiště). Původně jsem plánoval obložit vydlážděné tramvajové těleso rovnými silnicemi z každé strany, zbytečně by to ale od samotné tratě s tramvají odtahovalo pozornost.
Nakonec jsem postavil jenom drážní těleso, které obklopuje zastávka v každém směru (pouze "nakousnutá"). Mezi koleje jsem umístil 2 sloupy trakčního vedení (natahovat dráty mezi nimi mi přišlo jako zbytečné).
Tramvajové označníky jsem postavil z hlavy, musím jim ještě navrhnout a vytisknout nálepky (čísla linek, jízní řády...)
Na vydláždění padly veškeré dlaždice z Café Corneru, Market Street, Green Groceru i Fire Brigade.... víc už jich nemám :P, prodloužení trati připadá v úvahu jenom pod podmínkou "hala bala" vydláždění (tomu moc nefandím...)

Přikládám zatím narychlo pořízené fotky, snad se mi podaří lepší... Pololetní situace ve škole tomu ale prozatím nepřeje >:( >:(

Hardegon

Nejen že stavíš krásné tramvaje, ale dokonce i koleje a zastávky. Super! Naprosto věrné. :D

Icewalker

Škoda té (ne)kvality fotek. Nicméně zasazení do nějakého prostředí se mi moc líbí, hned to stavbě přidává další rozměr. Fajn jsou třeba ty označníky (takové slovo vidím poprvé) s košem. Už se těším na pořádné foto, abych si to mohl vychutnat ;)
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Ondrej

Vypadá to lépe než v reálu. Skvělá práce, ještě by to chtělo udělat jeden vagon, "26" jezdí jen v soupravě :)

Rhox

To tramvajové značení je naprosto parádní :o

AdamKo

Citace od: Ondrej kdy 05.01.2010, 22:06:59
"26" jezdí jen v soupravě :)

Vím o tom, ale 26 je moje oblíbená linka, tak proto.
Tenhle záložní vůz jede na točnu, aby tam čekal pro případ, že se jiné tramvaji ve službě něco stane a on ji vystřídá. A protože jsou lidé od Dopravního podniku dobráci od kosti ;D, tramvaj zastávkami neprojíždí, nýbrž funguje jako mimořádná posila a sbírá lidičky, co se nevešly narvaných do tramvajek před ní... ;)

Matošo

hodně, hodně dobrý !

tak sólo tímhle krajem jezdí třeba linka č. 2, stačilo by jenom umazat šestku ....  :)
ale zase je fakt, že ta dvojka jezdí často T3.PLF - že by výzva pro další model ?

AdamKo

Citace od: Matošo kdy 05.01.2010, 22:39:56
T3.PLF
Výzva to 100% je! Ale některé části PLF jsou zatím pro mě s lego díly neslučitelné; Jednou určitě nastane ten správný čas a pak se PLF zrodí... :-\


Dokončil jsem poslední nedodělanou věc - přilepil jízdní řády, cedule, atd...  Patrné je to z rychlofotek (Jsou to fotky čistě dokumentační, pořádné URČITĚ brzo přibydou ;))

Dioráma je hotové.   Připravené k odjezdu >:D

Ondrej

Tak ta zastávka je luxusní práce. Jako v reálu, jen je ještě čistá.

Bery

Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

mirek

Naprosto dokonalé, perfektní práce dotažená do všech podrobností.

peter

Zastávka je pěkná až na, pro mě jedno to "až". Na zastávce mi vadí dvě věci. První je mezera 1/2 plate mezi jednou hlavní stojnou a místem pro jízdní řády a druhá je krkolomný vršek kolem té žluté cedule.

Já osobně bych tato místa řešil takto:
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

AdamKo

Citace od: peter kdy 15.01.2010, 15:17:56
Zastávka

Chtěl jsem polepovat co nejmíň kostek, proto jsem řády nalepil jen na jednu 4ku; na tvém propracovanějším označníku bych musel nálepku přelepil přes 6 kostek...
Nasadil´s mi brouka do hlavy... Možná se překonám, budu se opičit a označník ještě předělám podle tebe ;D návod už tu mám ;D

PS:já mám stojnu ještě o 1 plate vyšší (viz odpadkový koš).

peter

Citace od: AdamKo kdy 15.01.2010, 18:22:22
PS:já mám stojnu ještě o 1 plate vyšší (viz odpadkový koš).

Ano, blbec jsem si toho všiml až když jsem to sem dal. Každopádně není to pak už moc vysoké?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Šejmus

Naprostý žůžo!

Tuhle scénku vídám dost pravidelně, takže u mě jsi vítěz :D

p.s. být tebou bych tam zkusil dát dráty (jakkoli) - zajímalo by mě, jak to bude vypadat. Spoustě lidí by tam mohly chybět bych řek.
Fool of a Took!

AdamKo

Citace od: peter kdy 15.01.2010, 20:11:05
Každopádně není to pak už moc vysoké?

Podle mého názoru není. Porovnej s originál situacemi...


to Šejmus: Díky moc, to nemuselo být ::)   Dráty zkusím co nejdřív vyzkoušet, uvidíme jak to bude vypadat...

Matošo

tak nakonec je ten označník spíš moc malý ...  :)

Moc povedené dílko.

PS: škoda, že ev.č. 6859 už neexistuje ...

Jonas

Tramvaj je opravdu skvělá. Navíc, teprve teď jsem si všimnul, že na svém blogu popisuješ detaily konstrukce. O to více máš mé uznání.
Jonas - Můj Brickshelf

germik

Poslední verze tramvaje i její zasazení do situace je fakt boží :o ;D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

klapacak

Tak tohle je fakt dost dobrý, fajnové dílko. Přeji mnoho zdaru ve výrobě nejenom kolejových vozidel a těším se na další výtvory.


Citace od: AdamKo kdy 05.01.2010, 21:18:52
Po dlóuhém odmlčení přináším další zprávy o vývoji modelu. :)

1. Nálepka na boku: stále ještě není dořešen požadovaný odstín, proto jsem zatím udělal kompromis - původní červenou se pokusil co nejvíce obstřihnout (na boku jsou teď 2 nálepky pod sebou číslo a znak). Stále na ní ještě pracuju... Toto ale není tak podstatné, jako

2. Dioráma: zasazení modelu do reálné situace. (vel. 64x24 studů)
Moje tramvaj jede na lince 26 na Divokou Šárku, proto jsem měl v úmyslu vytvořit prostředí, které by odpovídalo Evropské třídě v Praze (z Dejvické směrem na letiště). Původně jsem plánoval obložit vydlážděné tramvajové těleso rovnými silnicemi z každé strany, zbytečně by to ale od samotné tratě s tramvají odtahovalo pozornost.
Nakonec jsem postavil jenom drážní těleso, které obklopuje zastávka v každém směru (pouze "nakousnutá"). Mezi koleje jsem umístil 2 sloupy trakčního vedení (natahovat dráty mezi nimi mi přišlo jako zbytečné).
Tramvajové označníky jsem postavil z hlavy, musím jim ještě navrhnout a vytisknout nálepky (čísla linek, jízní řády...)
Na vydláždění padly veškeré dlaždice z Café Corneru, Market Street, Green Groceru i Fire Brigade.... víc už jich nemám :P, prodloužení trati připadá v úvahu jenom pod podmínkou "hala bala" vydláždění (tomu moc nefandím...)

Přikládám zatím narychlo pořízené fotky, snad se mi podaří lepší... Pololetní situace ve škole tomu ale prozatím nepřeje >:( >:(