Military - Obrněné vlaky [ale taky civil]

Založil Berndthardt, 27.08.2010, 20:11:02

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Berndthardt

Jakýsi klasik řekl: kdo chce žít v míru, musí se připravovat na válku.
Bohužel  to platí i pro vláčkaře.
Ráno mne napadla myšlenka na obrněný vlak. Nejdřív srbský Krajina Expres z nedávné války, poté ještě vychytanější ruské soupravy, tohoto času stále ještě v Dagestánu. Nemám ale tolik dílků a ani schopný tank na korbu.
Tak jsem se uskromnil a za půl dne poskládal obrněnou drezínu Tatra T-18.
Toto je první verze:
..pardon za dvě nekvalitní fota na začátku..











je to stavěné podle 3 fotek orig. a 4 fotek modelů

PTÁM SE:
jak pořádně nabarvit na správnou kamufláž? Z kostek to vážně sestavit nelze, stříkat na kostky se mi moc nechce. Má idea - obalit folií a tu nastříkat? Má někdo lepší nápad?
Děkuju za náměty.

P.S.: Jako správný ješita rád slyším chválu,
ale KONSTRUKTIVNÍ KRITIKA JE LEPŠÍ.
Tedy: co dělám/nedělám dobře, popř. doporučíte nějaké zajímavé dílky? je tam celkem dost zkosení, často ve dvou rovinách..
Dělali jste někdo něco podobného??
Jakékoli připomínky a zvláště pak třeba i historické fota velice uvítám. Děkuju!

P.P.S.: začínal jsem s tím na 6 ale skončil na 8 studech šířky. ACH JO!  >:D

Radek Hejret

Píšeš, že ses dostal na osm studů, ale já vidím na fotce šíři 6, pancéřování nepočítám, to musí jasně přesahovat. Ale spíše bych rád viděl ty fotky, dle kterých jsi to stavěl.
K maskování - určitě bych nic nestříkal, ani nelepil žádnou folii (brr), ale zkusil bych kombinaci šedých, případně kombinaci zelených barev.

Berndthardt

#2
originál na:
http://www.utocna-vozba.estranky.cz/fotoalbum/obrnena-drezina-tatra-t-18/obrnena-drezina-tatra-t-18/

a modely zde











zatím jen hrubý obrys, chce to ještě ty kryty světel, dveře, hák a dekl na věž a jeětě pár drobnejch detailů a bude se to možná podobat. hlavně ta kamufláž mě furt vrtá.. chtěl bych původních pět barev a co nejpřesnější schema???

šířka: teda ok 6,  8 i s pancéřováním, jen je to už asi proporčně trochu příliš široké .. ?
.. a možná přece jen posunout ještě  pancíř o pul s. dolu 

a možná i to zkosení pod věží ješte zvýšit-protáhnout o jednu plate?

a na bocích jen hladké tiles s občasnými nejty  ???  :-\  ???

bartas

Já bych nic nestříkal a neobaloval. Použil bych kombinace plates v různých odstínech zelené, béžové a hnědé. Případně nějaké křovíčko Green Plant Leaves.
Prostě je to Lego a to nikdy nebude jako model, ale víc potěší, že se obejdeš bez "vlastní výroby".

Berndthardt

#4
tak vzniklo ještě několik verzí, už v "zimní?" kamufláži, s DETAILY  :D , různé šířky kabin, pancéřování, no vážně peklo. stal se z toho v mžiku otesánek a těch dílů , mno..
ani jsem nestíhal fotit, to nej snad mám a příště rozvinu lépe ..
>:D  jdu spát a snad se mi o tom nebude zdát   >:D










Berndthardt

POPO
a) proč? - mám rád oranžovou a sehnal jsem 2 pěkné kabinky
b) jak? na mne zbylo vlastně jen domačkávání kostiček, jinak od návrhu po výrobu to je dílo mladého, jmenuje se Sam a po prázdninách jde do 1. třídy.
rozměry: š=6, d=36, v=11 (se staženým panťákem) vybočování není o mnoho horší než u panorama vagonů.
Pracovní název POmerančová POtvora














..a za druhé tu je vagon pro přepravu nadměrných nákladů - spíše technologický demonstrátor - výsledkem by pak měl býti 12-ti nápravový kousek o délce 76 studů (no to jsem sám zvědav).
Zde délka pouhých 48 studů, ale i tak už celkem problémy s průhybem plošiny - vybočování uprostřed vagonu 5 studů - to neřeším, jedná se přece o nadměrný náklad.
.. a co to vlastně veze? Netuším, ale jsou jen dvě možnosti: buď je to hřídel turbíny do 2. rakouské jaderky (moc se o ní nemluví, ale bude :-) nebo se jedná o kus minaretu pro novou mešitu tamtéž.

Takže, pls: na loko chválu, na vagon kritiku, díky :-)




]











Ondra

To je perfektní, přibližuje se to myšlence starých setů z 80. a 90. let.Něco takového mi v dnešní době v nabídce lega chybí.

Ivansliz

Pěkné výtvory. Tématika obrněných mašinek bude pro mě asi též inspirací. ;)

Ondra: Pravda. :)
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz