(vlastní) vlakové i autobusové nádraží

Založil Hana129, 07.03.2009, 23:19:08

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Anatyt


hobby

Hana129:
Tak jsem prostudoval tvoji budovu a při porovnání s předchozí verzí konstatuji, že tahle nová je verze kvalitativně o řád výš. Blahopřeji. Ale pokud bych měl k ní říct něco více, tak že ten dům je zbytečně vysoký a tím má i trochu nepříjemné proporce - výšku k šířce (délka je dobrá). To ho dělá příliš mohutným. To není žádoucí a ve srovnání s jinými stavbami to bude skutečný obr (o dost větší než Green Grocer).
Ovšemže by šel snížit o několik výšek; na oknech, na parapetech, na nadpraží (= tedy na samotné výšce celého patra), na půdní nadezdívce, snad i na samotné střeše. Jenže...., já vím, radí se to dobře, brát to doslova, tak je to další rozebrání stavby a nanovo jako u 1. verze. Takže promiň, říkám to otevřeně, nemusíš mě poslouchat. Ale kdybys přeci jen do toho chtěla ještě sáhnout, tak bych vylepšil přízemí do klejiště, připadá mi trochu chudé; do ulice je dobré 8).       

tazzy

Bude nádraží ve finále obsahovat i autobusové zastávky (a žluté autobusy) jako v reálu?

Jonas

Citace od: hobby kdy 25.08.2009, 22:00:43
Hana129:
Tak jsem prostudoval tvoji budovu a při porovnání s předchozí verzí konstatuji, že tahle nová je verze kvalitativně o řád výš. Blahopřeji. Ale pokud bych měl k ní říct něco více, tak že ten dům je zbytečně vysoký a tím má i trochu nepříjemné proporce - výšku k šířce (délka je dobrá). To ho dělá příliš mohutným. To není žádoucí a ve srovnání s jinými stavbami to bude skutečný obr (o dost větší než Green Grocer).
Ovšemže by šel snížit o několik výšek; na oknech, na parapetech, na nadpraží (= tedy na samotné výšce celého patra), na půdní nadezdívce, snad i na samotné střeše. Jenže...., já vím, radí se to dobře, brát to doslova, tak je to další rozebrání stavby a nanovo jako u 1. verze. Takže promiň, říkám to otevřeně, nemusíš mě poslouchat. Ale kdybys přeci jen do toho chtěla ještě sáhnout, tak bych vylepšil přízemí do klejiště, připadá mi trochu chudé; do ulice je dobré 8).       

S hobbym souhlasím. Přesně totéž mě napadlo, když jsem viděl toto krásné nádraží dohromady s neméně krásným GG. U staveb z Lega je třeba holt pracovat s trochu zkreslující optikou. Když už z prostorových důvodů nemohou být v měřítku, pak je třeba trochu zahrát na optické klamy.
Přízemi by asi mělo zůstat tak, jak je, protože se bude srovnávat s vlaky a autobusy. První a druhé patro by si asi zasluhovalo snížení - možná oken, možná prostoru nad a pod nimi. V této podobě budova trochu trčí do výšky. Ale zvaž, jestli ti to za to stojí.
Jonas - Můj Brickshelf

Hana129

#34
Nádraží je trochu vysoké k modulárním domkům,  ale ony i ve skutečnosti ty stavby bývají a tato stavba byla  počítaná pro samostatnou vitrínu.
Pár věcí ještě předělám (mně se nelíbí např. ještě druhé podlaží u střední budovy mezi okny, ale to už bylo děláno ze "zbytků" dílů. I nádraží je trochu chudší "z ekonomických důvodů", protože na něj zřejmě  nebude ani moc vidět, akorát ještě musím zapracovat na kolejišti na to ještě nedošlo.

Stavba ve finální Lego verzi bude o kapánek nižší  - hladké bricky nad okny budou nahrazeny plate, které jsou zatím na cestách. Okna samotná ani jiné velké zásahy do "fasády" už asi dělat nebudu. ;)

Budova je z bočního pohledu ještě i trochu úzká a vím, že by chtělo ještě rozšířit, ale musela jsem tam nechat pár studu na chodník a prostranství.

Prostě se to snažím postavit tak, aby to jakž takž přežilo cestu do BŠ  a pak s tím Mícho neměl už  tolik práce až  bude celou vitrínu dávat do kupy.  ;)
Sama  totiž dnes ještě  nevím  jestli se tam ke kompletaci  dostanu a oni sami, už budou mít fůru jiných starostí s dalšími věcmi.
Tak snad se mi to podaří udělat tak, aby to vytáhli z beden - přidali pár pinů, tile a zasadili pár kytiček a poopravili stromy a nějaké ty lego figy a vypadalo to ok.









Hana129

#35
Citace od: tazzy kdy 25.08.2009, 23:48:36
Bude nádraží ve finále obsahovat i autobusové zastávky (a žluté autobusy) jako v reálu?

Tazzy co vše se mi tam podaří dodělat nevím, jsem ráda, že nádraží je už alespoň z 90 % hotovo a snad se mi povede dodělat i ten zbytek. Jsem ráda, že mi Micho dodal odvahu se do nějakého toho "výstavního" modelu  pustit a podařilo se nám dořešit dopravu a vystavení v BŠ, a taky i díky neplánovaným událostem jsem našla i dost času na přestavbu a budu ráda když se mi to podaří ještě dotáhnout do co nejlepšího konce,

Přímo zastávky tam asi nebudou, protože  nádraží má šířku 3,5 baseplate, a aby tam vedla přímá cesta kolem něj,  tak bych musela řezat, což nechci a na cestu z tile bych neměla materiál. Takže prostranství bude upraveno  jinak. Momentálně pracuji na nějakém tom parku(náměstí) , ať mám alespoň zhruba koncepci, co se mi podaří více či méně doladit zatím ještě nevím bude záležet na mnoha jiných okolnostech.

Plánů a nápadů je hodně, ale  člověk míní a život mění.

Autobus je díky nezletilým řidičům trochu porouchaný, ale ten snad  stihnu zmenšit a doladit. Ten bych tam chtěla a taky před nádražím nějaký ten místní vláček, ale to už budou až finální zaměnitelné verze za originál sety, pokud se mi to povede postavit.

Jinak jestli chceš nebo kdokoliv, může se klidně přidat. Věcí na stavění je ještě hodně a času od včerejška budu mít na stavění daleko míň.
V pondělí jsem vyfotila půl Opavy, dokonce jsem se i po nějakém tom roku,  vypravila na zrovna toto nádraží, abych to sama okoukla jak to vlastně má být  ;D čerpala jsem ze vzpomínek a fotek na netu a řekla bych, že až na "pár" detailů se mi to celkem i povedlo- možná si to zaslouží i tu nálepku Opava-východ.  ;)

okerol23


Hana129

#37
Tak nějaké dílky už dorazily od Linhiho a taky C-32, takže jsem o víkendu mohla trochu pokračovat na doladění budovy. Díky moc oběma, tak trochu za trpělivost ;).

Dnes jsem pořídila pár fotek součastného stavu nádraží a taky jsem si udělala pár fotek rozložení zamýšleného prostranství, ať to vidím a napadne mě zas  něco  stavět a pokračovat v zaplňování místa.
Fotky můžete zkouknout opět zde: http://picasaweb.google.com/hana.pustkova/Nadrazi2?authkey=Gv1sRgCMfisu2W9efC9QE#
Nádraží je  trošku nižší a docela se mě teď tam začala líbit na zatím nerozplanované místo v pravém rohu nějaká ta budova (na fotkách je tam jen tak postaveno GK nebo myčka)

Okapy jsem nakonec zkusila v tan, šedé tam neseděly, tenké svody v jiné než černé  taky nedorazily tak to tak možná i nechám, i když se mi trochu nelíbí jejich napojení ke střeše. Možná je to až moc jednotvárné, ale ve skutečnosti tomu tak i je. Určitě tomu  ještě pomůže oživení v podobě nějakých pěkných samolepek, ty mne zatím  nenapadají jaké.   Nejsem ani rozhodnuta zda-li jako název použít Opava-východ nebo možná někdo vymyslí nějaký pěkný smyšlený název a dá mi nějaký skvělý tip.   Mě totiž momentálně nic nenapadá. ???

grohl

 :o Překrásné :o

Co třeba "Kostkovice" ?

otaznik


Micho

#40
Hana, stanica je úplne OK, názov by mohol byť aj ten OPAVA podľa reálnej stavby. Pre účely výstavy by som ešte doporučil zvážiť:

1, Asi by som neumiestňoval žiadny vlak pred stanicu, mám pocit, že bude tieniť túto nádhernú stavbu. Nech radšej vynikne každý detail pri koľajách. Vytvorila si to veľmi pekne. Možno by som tam umiestnil na tu vzdialenejšiu koľaj len nejaký jeden nízky plošinový vozeň, taký zabudnutý ...

2, Budova za stanicou: Benzínka mi tam nesedí, na Green Grocer mi vadia jeho nedokončené časti. Snažila si sa to zrejme eleiminovať vhodným natočením, o čom svedčí viacero záberov. Celkovo by som diorámu umiestnil do priestoru, aby sa dala pozrieť stanica zo všetkých strán. Možné riešenia:
a, umiestniť diorámu nie do priestoru ale k stene, stanica bude kolmo na stenu. Tým bude neprístupná jedna bočná stena stanice. Green Grocer sa tým bude dať vhodnejšie natočiť.
b, Dotvoriť Green Grocer aj z ďalších strán, čo môže byť komplikovanejšie vzhľadom na stavebný materiál. Možno by tam lepšie sadol rohový Cafe Corner.

3, Park sa mi javí lepšie neprehustený.  Jedna aj druhá verzia je dobrá. Mne osobne je trošku viac sympatickejšia berzia s oranžovou fontánkou. Je taká vzdušnejšia, vyzerá, akoby sa o ňu viacej starali (otázka dlažby). Ten ihličnatý strom vytvorený z palmových listov mne osobne veľmi nesedí, keďže si to stále spájam z palmami, ale je možné, že to je len môj pohľad.

4, Tým, že okolo Green Grocer je dlažba, tak sa núka dotiahnúť aj dlažbu z vnútornej strany stanice k parku. Je to ovšem otázka materiálu.

Nádherne na dokumentovanom vývoji vidno, ako sa to postupne vyvíjalo. Teším sa, keď to uvidím reálne.   8) 8) 8)

peki

Citace od: Micho kdy 08.09.2009, 23:36:19
Pre účely výstavy by som ešte doporučil zvážiť:

1) Nádraží bez vlaku by mi u stacionárního modelu přišlo prázdné. Nějakou pěknou mašinku s vagónky  (nemusí být dlouhá) bych tam dal.
2) Silnici před nádražím (dominantou) bych se nebál udělat pomocí křižovatky T. Zbude dost místa na park, na silnici se může udělat rušný provoz.
3) GG nebo jiný dům z této série mi tam také moc nezapadne. Chtělo by to na ně větší prostor  aby se dala naznačit ulice /blok. Pokud by se udělala silnice T tak bych tam klidně pokračoval parkem, nebo umístil něco nízkého (vpodstatě žádnou budovu) - jen stánek s novinami, či nějaký solitérní vyšší strom pod kterým budou ve stínu sedět figové

Hana129

#42
Citace od: Micho kdy 08.09.2009, 23:36:19
Hana, stanica je úplne OK, názov by mohol byť aj ten OPAVA podľa reálnej stavby. Pre účely výstavy by som ešte doporučil zvážiť:


Fotky prostranství byly všechny dělané jako pracovní, abych si to především sama dokázala představit, ale třeba to přinese i něco ostatním. Téměř nic není ještě dotaženo do konce a všechny věci - vláček, auta,park, budovy byly jen v rychlosti měněny, bez jakýchkoliv větších úprav.  ;)

Finální je akorát velikost tzn. dioráma zabírá plochu 112 *114 studů ;)

Zbytek bude záležet na tom co vše ještě stihnu postavit.

Momentálně to bude směřovat k ladění prostranství před budovou, tzn park. Chodníky budou pak každopádně vydlážděny všude, jen k "dláždění" dojde až ve finále ( rozdělávání tile je zajímavé)
U parku jsem už to udělala a včera jsem zjistila, že chodníky mám úplně na opačné straně než jsem zamýšlela  ;D.

Pak by mělo dojít k dotvoření rohu - baseplate 32*32. Ani jedna z orig. budov tam nebude, jestli zvládnu, tak by tam nejvíc asi seděla nějaká pěkná vilka (ze všech 4 stran), jinak jednodušší parkoviště, možná tam dotvořím tam někde dotvořím autobusovou zastávku,  či nějaký stánek,  tam to ještě nemám rozhodnuto.

Před nádražím by mi nejvíc seděl takovýto motoráček http://picasaweb.google.com/hana.pustkova/OpavaSrpen2009?authkey=Gv1sRgCIWf_fSKzbG7Og#5373908402586119842 zase nevím jak se k tomu dostatnu a motorová vozidla ke všemu jsou pro mne hodně složité stavění  , tak výsledek nezaručený
>:D

Co se týká stromů a zeleně bude to doladěno.
Jehličnan je krásný pohledově, smůla je, že je to asi modřín, který  si navíc opadává kdy chce, prostě se mi to nepovedlo zpevnit, aby přežil cestu na Slovensko a tamní větrné ovzduší . Včera po focení mi dokonce spadl a zbyla z něj jen hromádka palmových listů. 

peter

Citace od: Hana129 kdy 09.09.2009, 08:50:53
Před nádražím by mi nejvíc seděl takovýto motoráček http://picasaweb.google.com/hana.pustkova/OpavaSrpen2009?authkey=Gv1sRgCIWf_fSKzbG7Og#5373908402586119842 zase nevím jak se k tomu dostatnu a motorová vozidla ke všemu jsou pro mne hodně složité stavění  , tak výsledek nezaručený

Jj. "prc bouda" je dobrý nápad ;D Neni to tak velké, takže to moc modelu nezastíní a k českým nádražím se to hodí asi nejvíc.

Model je opravdu luxusní, jediné co se mi moc nezamlouvá, jsou proporce semaforů a tel sloupů s lampama. Oba doplňkové modely mi přijdou hrozně veliké.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Hana129

#44
Citace od: peki kdy 09.09.2009, 08:39:02
Citace od: Micho kdy 08.09.2009, 23:36:19
Pre účely výstavy by som ešte doporučil zvážiť:

2) Silnici před nádražím (dominantou) bych se nebál udělat pomocí křižovatky T. Zbude dost místa na park, na silnici se může udělat rušný provoz.

Silnici jsem chtěla přímo kolem nádraží s T a před budovou autobusové zastávky, tak jak je to ve skutečnosti. Samotnou mne to mrzí, že mi to nevyšlo a vznikl tento prozatímní návrh ulice. Šířka budovy je totiž 3,5 baseplate a cestu bych musela říznout :(. Kombinace s půlenými originál by mi zas tak nějak neseděly.
Ještě propočítám potřebu a stavy zásob na originálně vytvořenou silnici, ale asi to bude vypadat nerealizovatelně .

peki

#45
Citace od: Hana129 kdy 09.09.2009, 09:31:06
Silnici jsem chtěla přímo kolem nádraží s T a před budovou autobusové zastávky, tak jak je to ve skutečnosti. Samotnou mne to mrzí, že mi to nevyšlo a vznikl tento prozatímní návrh ulice. Šířka budovy je totiž 3,5 baseplate a cestu bych musela říznout :(. Kombinace s půlenými originál by mi zas tak nějak neseděly.
Ještě propočítám potřebu a stavy zásob na originálně vytvořenou silnici, ale asi to bude vypadat nerealizovatelně .


Předpokládám že není problém se šířkou budovy ale délkou  ;D . A co třeba udělat v té 0,5 base plate "mezeře" přechod z tiles? Pokud by byl přechod na obou stranách tak by byl Široký cca 0,25 base plate.

Citace od: Hana129 kdy 09.09.2009, 08:50:53
Před nádražím by mi nejvíc seděl takovýto motoráček http://picasaweb.google.com/hana.pustkova/OpavaSrpen2009?authkey=Gv1sRgCIWf_fSKzbG7Og#5373908402586119842 zase nevím jak se k tomu dostatnu a motorová vozidla ke všemu jsou pro mne hodně složité stavění  , tak výsledek nezaručený

[/quote]

Můžu dodat. Postavil bych ho jako 8 stud 

Hana129

Citace od: peki kdy 09.09.2009, 09:54:53

Předpokládám že není problém se šířkou budovy ale délkou  ;D .


;D No už z toho totálně blbnu  ;D hlavně, že si rozumíme.  ;)

Citace od: peki kdy 09.09.2009, 09:54:53


A co třeba udělat v té 0,5 base plate "mezeře" přechod z tiles? Pokud by byl přechod na obou stranách tak by byl Široký cca 0,25 base plate.


Tak to mě nenapadlo a je to skvělý nápad, díky určitě to zkusím  ;).

Citace od: peki kdy 09.09.2009, 09:54:53

Můžu dodat. Postavil bych ho jako 8 stud 

Tak to je úplně skvělý. Děkuji.   ;) .  8 stud je parádní a pokud máš dostatek train base  ;D a ostatních dílů, tak by tam mohl být i víc než jeden  ;)



Citace od: peter kdy 09.09.2009, 09:19:21
učený

Model je opravdu luxusní, jediné co se mi moc nezamlouvá, jsou proporce semaforů a tel sloupů s lampama. Oba doplňkové modely mi přijdou hrozně veliké.

Ale v tomto jsem hodně tápala, co tam vytvořit. Každopádně ani tam to není 100% doladěno, a i když "dráty" na fotkách vypadají ok, ve skutečnosti se mi nelíbí , možná nakonec zruším i  sloupy a zavedeme tam podzemní elektrické vedení  ;D 




gearcs

Je to nářez. Reálněji by to už ani vypadat nemohlo :o

Hardegon

Tohle je krásná stavba. Pohled od kolejiště je dokonalý. Jako v reálu. A kdy se můžeme těšit na město úměrně velké k nádraží?  >:D

Hana129

#49
Minulý týden a tento víkend jsem  pokračovala na prostranství před nádražím a  na volné místo jsem se pokusila postavit  budovu, která se nachází naproti uvedeného nádraží  více fotek zde:
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=406166

Dnes jsem také udělala i pár fotek rozdělané diorámy, ať vidím jestli tam nějaký takový domek může být - fotky jsou opět pracovní a budu ráda za připomínky. http://picasaweb.google.com/hana.pustkova/PracovniFotky?authkey=Gv1sRgCKe456PZoraKQg#

Colonel32

Střecha té věžičky mi nesedí, zkusil bych nad tím ještě podumat.

zakm

 :o Zaluzis si repekt , vyborne prevedenie originálnej stavby , veľmi dobre zasadenie do okoloia , nechystáš nahodou aj pokracovanie ?  ;D
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

Jonas

Moc hezký dům a neméně krásný park přes ulici.

Jen je ještě třeba dořešit ty stříšky nad arkýři.
Jonas - Můj Brickshelf

tazzy

Na první pohled nejkrásnější dům, jaký jsem kdy z LEGA viděl!! (a že jsem jich viděl :D )

mirek

Hanko,
naprosto bezkonkurenční. Moc pěkné.
Chválím i zvolený prohlížeč Picasaweb.

pryb

Teda, tohle mi udělat zrovna v den, kdy konečně nafotim svojí stavbu...  ;D

Souhlasim s Colonelem a Jonasem, střechu na arkýři by to chtělo ještě upravit (nebo klidně vyřešit úplně jinak). Ale považuji to za drobnost, jako celek se mi to velmi líbí.
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

5o

Tento názor sa mi páči, a v podstate som sa na to aj ja pozeral ako na celok. No a spadla mi sánka. 
Preto lebo Lego...

Hana129

Tak to jsem ráda, že se Vám líbí, na budově je víc věcí, které bych ještě ráda dotáhla a změnila.

Hlavně mi šlo o to zda tato budova zapadá velikostně, tvarově a barevná kombinace. Škoda, že jsem omezena místem pro tuto budovu, dalo by se na ni zapracovat líp.


Samotné se mě  ještě moc nelíbí  ta kombinace cest, ale zatím mne ještě pořád nenapadá jak to změnit.
Zkoušela jsem tam i ty přechody, ale taky mi to moc nesedělo.
Tak nad tím pořád ještě dumám co s tím ještě provedu nebo se na to zvyknu  ;D uvidím.



Micho

Hanka, dielo je dokonalé.  8) 8) 8) Jedine, ako to už tu bolo spomínané, ak sa niečo podarí upraviť na tej strieške, tak to bude výborné.

Zdokonalovať a prerábať by sa to určite dalo neustále, veď o tom je Lego. Za organizátorov výstavy v Banskej Štiavnici sa na tvoj kúsok veľmi teším. Bude určite jednám zo skvostov výstavy.  :D

Hana129

#59
Tak jsem se po čase, zas  vrátila již k finálnímu dolaďování.
Nafotila  jsem  zatím jen  budovu, u které došlo ke změně stříšek a taky menších detailů a aby budova, pro zvědavé oči nahlížející okny nezela prázdnotou, tak bylo  narychlo v podlaží  přidáno pár nedokonalých doplňků a figů.

Odkaz na foto upravené budovy je zde: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=406168.
Při hledání na internetu, co že v této krásné budově je,  jsem nakonec zjistila zajímavé věci http://www.58.cz/58/proj/janska.htm a patří firmě http://www.gmproject.cz/gmp/sidlogmp.html .

Protože zatím není příhodné světlo a čas, pro nafocení a zabalení celého diorámatu, tak jsem se o víkendu trochu věnovala tvorbě vozidel pro rušné opavské cesty, něco z toho co se mi  podařilo vyfotit můžete vidět zde:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=406151  a  tady http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=406154.

( co z toho se před nádražím zrovna objeví nevím, některé vozidla  už byly i  "přetuněny"  ;))