za kolik panenky belville

Založil rouseanne, 03.08.2006, 13:30:01

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

rouseanne

poraďte prosím za kolik se prodávájí starší panenky belville

Petrjr

#1
  V CZ jsem ještě neviděl samostatně prodávat belville panenky. Jako cenový vzor může sloužit  BrickLink: panenka z obrázku, seznam panenek. Ale pozor. Průměrné ceny na BrickLinku jsou (u všeho) dost vysoké, více než se dá sehnat na e-bay či osobní výměně mezi AFOLy. Takže průměrné BL ceny bych bral jako maximální (a to i když si odmyslím poštovné), pokud člověk nehodlá čekat příliš dlouho resp. zda to vůbec někdo koupí.

  Jinak, kdo belville zná, tak si dá pozor v jakém stavu figové jsou. U belville panáčků se mnohem častěji lámou klouby, rychleji se ochodí a také se častěji lámou boky (ačkoliv lámání boků je spíše doménou scala panenek, i belville jsou na tom citelně hůře než systém minifigy). Takže se v nabídce vyplatí velmi dobře popsat stav, jinak se apriori uvažuje horší.
  Z mého pohledu jsou více ceněny postavy staršího typu, s ohebnými loketními klouby - už se nevyrábí => skoro se nedají se sehnat v běžném obchodě jako MISB v zaručené, nové, kvalitě => stoupá cena i u použitých. A obecně mužské belville/scala postavičky jsou větší raritky.

EDIT: Upraven odkaz na belville panenky, omylem směřoval na všechny minifigy.

Llevelyn

#2
Heh.. a je o Belville vůbec zájem??? Ptám se ze zcela zištných důvodů  8)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Petrjr

Nooo, o některé dílky či figy by tu minimálně jeden zájemce byl.  :)   >:D

Hana129

Belville má právě krásné doplňky taky  pro naši potřebu, které taky asi v jiných setech nejsou, pokud by byla nabídka dokoupit zvlášť určitě beru.
Panenky jsou krásné, ale minifigy jsou mnohem lepší.....

Petrjr

Citace od: Pemale kdy 03.08.2006, 20:06:22
Belville má právě krásné doplňky taky  pro naši potřebu, které taky asi v jiných setech nejsou ...
A nejen belville.
  Scalácká/belville jídla nemají chybu. Kuře (s oddělovacími stehýnky, ve více barvách), dorty, banány, jablka (více barev), třešně (více barev), mrkev, párky, zmrzliny(více barev a typů - kopečková/kornout), rohlík, bagety (více barev, původně fabulandí), a kvanta konzerv.
  Scalácké/belville dámské doplňky jsou také pěkné. Fén, ruční zrcadlo, pasta na zuby, hřeben, flakóny-parfémy, ...

Hana129

Tak tak, banány, jablíčka, mrkvičky, housky, párečky...... nádhera
Ale i zvířátka.....

rouseanne

taky bych měla zájem o nějaký ten pěkný kousek belville

Jindroush

To rozplývání bych si dovolil trochu zchladit, pokud by to někdo chtěl použít k minifigům - většina minifigovýho příslušenství je krutě mimo měřítko, ale při použití Scala/Belville věcí, to už vypadá většinou hodně divně a moc se toho použít nedá.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Petrjr

Citace od: Jindroush kdy 03.08.2006, 20:46:40
To rozplývání bych si dovolil trochu zchladit, pokud by to někdo chtěl použít k minifigům - většina minifigovýho příslušenství je krutě mimo měřítko, ale při použití Scala/Belville věcí, to už vypadá většinou hodně divně a moc se toho použít nedá.
Právě jsem si dával dost pozor, co vyjmenovávám. Ok, beru, že kuře v měřítku minifiga je spíše krocan nebo pštros, dort je svatební, a pasta na zuby je příliš velká. Ale už mrkev s jablkem je jen mírně přerostlá na minifig měřítko. A ostatní celkem odpovídá (v porovnání s poháry, zbraněmi, ...).

rouseanne

já osobně chci ty belville doplňky pro svoje děti a myslím, že většina dětí nestuduje měřítko jako vy

Petrjr

Citace od: rouseanne kdy 03.08.2006, 21:02:48
já osobně chci ty belville doplňky pro svoje děti a myslím, že většina dětí nestuduje měřítko jako vy
Studuje. Spousta věcí je mým holkám pro scala/belville příliš malé, dokupovat se tedy musí i ta scala. Alespoň mi to stéle tvrdí  ;D

Jindroush

Citace od: Petrjr kdy 03.08.2006, 20:55:47
Právě jsem si dával dost pozor, co vyjmenovávám. Ok, beru, že kuře v měřítku minifiga je spíše krocan nebo pštros, dort je svatební, a pasta na zuby je příliš velká. Ale už mrkev s jablkem je jen mírně přerostlá na minifig měřítko. A ostatní celkem odpovídá (v porovnání s poháry, zbraněmi, ...).

To kuře je opravdu krocan  ;)
Třeba Scala flaška, co mám, je vysoká jako minifig a totálně nepoužitelná  ;D
I ta vysoká kornoutová zmrzlina, kýbl, košík apod.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

***Banana.com

No, Scalu MISB jednu mám v nabídce(skrytá reklama ;D), a musím potvrdit, že měřítko je zcela mimo Lego měřítka, a příslušenství dle mého použít k Legu nelze, soudě dle nákresu na krabici, který je zřejmě 1:1..

Petrjr

Citace od: Jindroush kdy 03.08.2006, 21:09:09
To kuře je opravdu krocan  ;)
Třeba Scala flaška, co mám, je vysoká jako minifig a totálně nepoužitelná  ;D
I ta vysoká kornoutová zmrzlina, kýbl, košík apod.
Jj, flaška, kýbl, košík, a kvanta dalších jsou přesně věci, které jsou citlivé na velikost dokonce i mezi belville-scala  :(
  Ale s tou kornoutovou zmrzlinou bych si tak jist nebyl. Její velikost je srovnatelná s nanukem, který je součástí minifig setů.

rouseanne

nevíte někdo od kterého roku se dělají ty méně ohebné panenky belville

Petrjr

#16
Citace od: rouseanne kdy 03.08.2006, 21:41:12
nevíte někdo od kterého roku se dělají ty méně ohebné panenky belville
Jen ty nejnovější. Takže cca 2005.

EDIT: Objevil jsem i starší  5940 Doll House  z roku 2004, ve kterém mají panáčci nepohyblivé loketní klouby.
EDIT2: V roce 2004 bylo i Pop Studio s novým typem. Ale také 5877 Wedding Coach s panáčky starého typu. Takže zlom nastal asi během roku 2004.

Hana129

Co se týká měřítka, u většiny věcí to dětem nevadí a u  hraní to neřeší v jejich hrách se  to tak trochu ztratí.

Opravdu přehnaná je k minifigům třeba bageta to je pravda ta pro minifiga není vůbec, ale většina doplňků použít lze.
Ono, když by člověk zkoumal, i klasické sety tak najde  spoustu měřítkově nesourodých věcí.
Třeba takoví pavouci,papoušci, nebo jízdenky . Jenže to je opravdu už hodně o detailech a ty zas až tak neřeším. : :)

Je fakt, že opravdu podivný  set je třeba Princezna Vanilla 5832, ve kterém Lego použilo dokonce hrnky a talířky z dupla.

Llevelyn

No, koukám, že ortodoxním sběratelům uniklo, že Lego je, teda původně bylo, ofcourse, hračka pro děti... ;D 8) :P >:D

Ani mě teda vůbec nevadí to měřítko...větší minifigové nebudou, menší doplňky už bych neviděla..bo su stará a prd vidím. >:D
A kombinaci belvillu a systému jsem zmákla u soutežního modelu.. a Pixie taky. ;)
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Petrjr

Citace od: Pemale kdy 03.08.2006, 22:36:17
Je fakt, že opravdu podivný  set je třeba Princezna Vanilla 5832, ve kterém Lego použilo dokonce hrnky a talířky z dupla.
Kdyby dupla. Ten talířek a šálek je z dolls. To je "odnož" dupla, která je stylem a měřítkem od duplových věcí asi tak daleko, jako scala od town. Vím o čem mluvím. Máme všechny ty typy a vím jak se to dá, tedy spíše nedá, míchat. Ani děti to nepárují dohromady.

Hana129

Citace od: Petrjr kdy 03.08.2006, 22:52:50
Citace od: Pemale kdy 03.08.2006, 22:36:17
Je fakt, že opravdu podivný  set je třeba Princezna Vanilla 5832, ve kterém Lego použilo dokonce hrnky a talířky z dupla.
  Kdyby dupla. Ten talířek a šálek je z dolls. To je "odnož" dupla, která je stylem a měřítkem od duplových věcí asi tak daleko, jako scala od town. Vím o čem mluvím. Máme všechny ty typy a vím jak se to dá, tedy spíše nedá, míchat. Ani děti to nepárují dohromady.

To jsem se tak trochu upsala, vím, že to je z Dolls-taky krásná série a je pravda, že ty hrnky se moc nehodí ani pro duplo panáčky (jenže, když jiné nejsou...)

Hana129

Citace od: Llevelyn kdy 03.08.2006, 22:43:43
No, koukám, že ortodoxním sběratelům uniklo, že Lego je, teda původně bylo, ofcourse, hračka pro děti... ;D 8) :P >:D

Ani mě teda vůbec nevadí to měřítko...větší minifigové nebudou, menší doplňky už bych neviděla..bo su stará a prd vidím. >:D
A kombinaci belvillu a systému jsem zmákla u soutežního modelu.. a Pixie taky. ;)

A možná  mnohým taky  uniká, že nejen kluci  si hrají s Legem ...
:D

Petrjr

Citace od: Pemale kdy 03.08.2006, 23:10:33
A možná  mnohým taky  uniká, že nejen kluci  si hrají s Legem ...

  Njn, jenomže někde zde probleskla informace o tom, že TLC v době když bylo ztrátové, si udělalo analysu a zjistilo, že jiné věci než ty pro kluky se jim nevyplatí. Takže můžeme čekat, že těch holčičích typů bude méně a méně. A zaměření na "klučičí" požadavky (třeba i to měřítkování) bude větší a větší.

Hana129

Citace od: Petrjr kdy 03.08.2006, 23:27:46
Citace od: Pemale kdy 03.08.2006, 23:10:33
A možná  mnohým taky  uniká, že nejen kluci  si hrají s Legem ...

  Njn, jenomže někde zde probleskla informace o tom, že TLC v době když bylo ztrátové, si udělalo analysu a zjistilo, že jiné věci než ty pro kluky se jim nevyplatí. Takže můžeme čekat, že těch holčičích typů bude méně a méně. A zaměření na "klučičí" požadavky (třeba i to měřítkování) bude větší a větší.


Ono taký záleží jak se ta analýza dělá. Když porovnám  solidní nabídku pro kluky s tím skoro nic pro holky, tak je jasné, že vyjdou katastrofální čísla.  nejde o sérii Belville, ale spíš o celkové rozšíření nabídky vůbec pro děti.

Pokud TLC  letos bude porovnávat prodejnost mě nic neříkajících setů Bionicle s ostatními sety  - je jasné jak to dopadne. Ono totiž srovnávat, něco když v obchodě stojí regálek s výběrem x druhů krabiček  s regálkem  setů, který tam   v této cenové relaci prostě není je celkem podivné).


Kdyby letošní set Květinová víla-byl udělaný jako zahradnice ve velikosti minifigů, třeba bez těch věžiček a jen nějaká malá lavička, plůtek-určitě by si jej vybral i nejeden kluk..... ;D