Makro hasiči

Založil Jindroush, 25.10.2005, 14:16:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

V posledních novinách je balení pěti hasičských setů za 1665 Kč (s DPH).

7238
7239
7240
7241
7043

Doporučená cena za jednotlivé sety je 419+679+1189+99+289 = 2675 Kč, úspora tedy téměř 38%.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

chadzi

nevis jaky jsou ty sety (tusim ze naky mas)? ma to cenu to kupovat?

Jindroush

Citace od: chadzi kdy 25.10.2005, 14:28:07
nevis jaky jsou ty sety (tusim ze naky mas)? ma to cenu to kupovat?

7238 nemám, 7239 je boží, 7240 se mi nelíbí, 7241 je tak jednoduchý, že se na tom nedá nic zkazit a 7043 nemám.

Ale IMO je to za tu cenu dobrej kup, evidentně zaměřenej na Vánoce a rodiče malejch svišťů.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Police collector

#3
7238 - po letech pěkná hasičská helikoptéra
7239 - naprosto super auto - já z toho teď udělal letištní stříkačku - jinou než alternativní model na krabici  - JESTLI CHCEŠ BAN, STAČÍ ŘÍCT
7240 - jednoduchý (ale když je to v packu za ty peníze...)
7241 - old school fire chief
7043 nemám(ale líbí se mi)

Ale za necelých 1700 - super kauf ! Takže moje rada - berte, berte - vyplatí se to.

A jako plus beru určitě hodně hezkých minifigs - až na pilota z helikoptéry (seržant Šklíba s červenejma brejlema).
Terminated.

otaznik

7238 - naprostá tragédie a velký krok k Juniorized setům - nebrat snad ani zadarmo
7239 - průměrně hezké auto, chybí dveře, všechno humpolácky velké (to je holt dnešní trend)
7240 - odfláklá hasičárna
7241 - dobrej set
7043 - nelíbí se mi, ale v porovnání s ostatními v této nabídce to není špatné

Police collector

Co se ti na helikoptéře nelíbí ? Dyť je srovnatelná s Fire hawky za ´90 a ´80 ! Vůbec není juniorized. Auto - nemá dveře no. Ale jinak ? Je to truck, ne nudloidní potvora. Ostatně začalo to surveilance truckem z WoC - to byla tak 6xstud konstrukce - a podle mě je to tak správně. Ale je to můj názor, prauda.
Terminated.

otaznik

Citace od: Police collector kdy 25.10.2005, 16:07:37
Co se ti na helikoptéře nelíbí ? Dyť je srovnatelná s Fire hawky za ´90 a ´80 ! Vůbec není juniorized. Auto - nemá dveře no. Ale jinak ? Je to truck, ne nudloidní potvora. Ostatně začalo to surveilance truckem z WoC - to byla tak 6xstud konstrukce - a podle mě je to tak správně. Ale je to můj názor, prauda.

Vždyť je to plné bricků, žádná plate, všechno je obrovský a bez detailu. Ten obrovskej brick, co tvoří ocas, podvozek a listy rotoru v jednom díle, strašný.

Police collector

Jsou to dva podlouhlé bricky vedle sebe - stačí jeden vyhodit a nahradit ho čtyřstudovou kostkou... Např.. policejní helikoptéra má ten ocas řešený přesně tak jak jsem ho upravil na té hasičské. Ještě bych rád podotkl - z praxe když jsem si hrál s helikoptérou ze staré policejní stanice (6086) hrozně mě štvalo že se mi stále ulamovaly a kroutily lyžiny, a rozpadal hlavní rotor. To u tohodle nehrozí, protože to jsou masivní díly a oboje z jednoho kusu. Prostě- podle mě ta has.helikoptéra není moc juniorizovaná -akorát je přizpůsobená hratelnosti - ale to neni chyba ! (Juniorizace je tohle - viz link http://guide.lugnet.com/set/7031)
Terminated.

myth

Na Slovensku sa toto balenie dá kúpiť v Metre za cca 2100,- Sk s daňou. V katalógu píšu že je to exkluzívne pre Metro, tak neviem či sa bude dať zohnať aj niekde inde.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Cavelon

Citace od: myth kdy 25.10.2005, 21:07:21
Na Slovensku sa toto balenie dá kúpiť v Metre za cca 2100,- Sk s daňou. V katalógu píšu že je to exkluzívne pre Metro, tak neviem či sa bude dať zohnať aj niekde inde.

A do kedy trvá tá akcia? K tomu katalógu sa dá ako dostať, je to na nete?

Colonel32

Citace od: myth kdy 25.10.2005, 21:07:21
Na Slovensku sa toto balenie dá kúpiť v Metre za cca 2100,- Sk s daňou. V katalógu píšu že je to exkluzívne pre Metro, tak neviem či sa bude dať zohnať aj niekde inde.

slepit 5 krabic k sobe by dokazal azdej, ale tou exkluzivitou maji asi na mysli to, ze jsou jedini, o kom vedi, ze to takhle k sobe lepi

Cavelon

Snáď tu ide o tú zľavu, nie o zlepenie krabíc. ???

Colonel32

slepej krabice doromady a prodavaj to za nejakou cenu... to je ta jejich exkluzivni akce... nemuzou to nechat lezet zvlast, vzdyt by lidi na neco zapomeli, a pak by jim to na pokladne namarkovali jinak, ne, podle me to v makru samostatne vubec nemaj

myth

Citace od: Cavelon kdy 25.10.2005, 21:36:12
A do kedy trvá tá akcia? K tomu katalógu sa dá ako dostať, je to na nete?

Musíš byť zaregistrovaný v Metre, oni katalógy posielajú priamo. Na nete nieje verejne prístupný. Akcia trvá od 26.10. do 15.11.2005.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Cavelon

Aha, takže to je len pre vyvolených. ::) No, čo už. :-\

myth

Citace od: Colonel32 kdy 25.10.2005, 21:55:10
slepej krabice doromady a prodavaj to za nejakou cenu... to je ta jejich exkluzivni akce... nemuzou to nechat lezet zvlast, vzdyt by lidi na neco zapomeli, a pak by jim to na pokladne namarkovali jinak, ne, podle me to v makru samostatne vubec nemaj

Čo je na tom zlé? U nás sa komplet predáva za 2 140,- Sk.
Jednotlivé sety stoja podľa katalógu nasledovne:
7241 -   129,- Sk
7238 -   529,- Sk
7239 -   869,- Sk
7240 - 1 529,- Sk
7043 - cena neuvedená - odhadujem cca 300,- Sk.

Zrátajme si to : 7241+7238+7240 má cenu 2 187,- Sk. Takže hasičské auto za 869,- Sk a hasičskú loď za cca 300,- Sk máš grátis. To je zľava cca 1 100,- Sk z cca 3 300,- Sk ktoré by si zaplatil normálne. Je to 30%. To pokladám za perfektnú akciu.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Colonel32

v makru ze to samostatne nemaj...

Micho

#17
Tu je vyrez zo slovenského METRO - katalóg darčekov, platnosť od 26.10.2005
do 15.11.2005. Presná cena s DPH je 2.140 Sk.

PS: Nejak som nezvládal urobiť cez Photoshop zobraziteľný jpg z pdf formátu. Mne ho na PC ukazovalo a na fóre nie. Asi problém bol v tom, že som to mal priebežne v psd formáte a nevedel som vypnúť jednotlivé pláty. Poradím sa s mojími grafikmi. Tak som vyexportoval z pdf cez Acrobat priamo do jpg, akurát to má šílené farby a rozmazané písmo, takže sorry.

Micho

Citace od: myth kdy 25.10.2005, 22:08:05
......
7043 - cena neuvedená - odhadujem cca 300,- Sk.

Zrátajme si to : 7241+7238+7240 má cenu 2 187,- Sk. Takže hasičské auto za 869,- Sk a hasičskú loď za cca 300,- Sk máš grátis. To je zľava cca 1 100,- Sk z cca 3 300,- Sk ktoré by si zaplatil normálne. Je to 30%. To pokladám za perfektnú akciu.

Dovolím si kolegu upresniť: Cena setu 7043 je uvedená v katalógu 2004 (2005 im asi vypadla) - 360 Sk. Teda spolu to činí 3.416 Sk. Presná zľava je teda skoro ta istá ako v zemí Českých - teda 37,5%.

Jindroush

Jinak jsem si téměř jist, že tyhle balení jsou přímo výrobkem LEGO, tedy ne že by si to Makro lepilo dokupy samo.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Micho

Veď na foto aj vidno, že má to taký celistvý obal z výroby, ktorý spája tých 5 setov dokopy. Úhľadné celkom pekné akciové balenie.

otaznik

Citace od: Police collector kdy 25.10.2005, 17:29:56
Jsou to dva podlouhlé bricky vedle sebe - stačí jeden vyhodit a nahradit ho čtyřstudovou kostkou... Např.. policejní helikoptéra má ten ocas řešený přesně tak jak jsem ho upravil na té hasičské. Ještě bych rád podotkl - z praxe když jsem si hrál s helikoptérou ze staré policejní stanice (6086) hrozně mě štvalo že se mi stále ulamovaly a kroutily lyžiny, a rozpadal hlavní rotor. To u tohodle nehrozí, protože to jsou masivní díly a oboje z jednoho kusu. Prostě- podle mě ta has.helikoptéra není moc juniorizovaná -akorát je přizpůsobená hratelnosti - ale to neni chyba ! (Juniorizace je tohle - viz link http://guide.lugnet.com/set/7031)

Předpokládám, že jsi myslel set 6386. Navíc juniorized znamená, že jsou použity převážně velké díly a detaily jsou omezeny, což je přesně případ téhle helikoptéry (7238).
7031 je z tohoto pohledu v pohodě.
BTW: pokud máš díly v dobrém stavu, tak je problém s jejich odpadáváním minimální.

J_BOB

to je normalna krabica alebo nie? mne to skor pripada ako plastovy kufrik. aspon myslim.
PS videli ste to dakto uz v obchodoch?
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Police collector

podle mě to je papírový kufr s víkem. Ostatně na s@h nic nového - takhle tam běžně prodávají policení a hasičské sety - dohromady.
Terminated.

eNTy

Citace od: Micho kdy 25.10.2005, 22:16:49
PS: Nejak som nezvládal urobiť cez Photoshop zobraziteľný jpg z pdf formátu. Mne ho na PC ukazovalo a na fóre nie. Asi problém bol v tom, že som to mal priebežne v psd formáte a nevedel som vypnúť jednotlivé pláty.

Na 99% to bylo tim, ze v PS si mel zapnuty CMYK rezim a ne RGB. Potom PS exportuje JPEG v CMYKU, coz IE neumi.

Micho

Citace od: xtepn01 kdy 26.10.2005, 15:31:12
Citace od: Micho kdy 25.10.2005, 22:16:49
PS: Nejak som nezvládal urobiť cez Photoshop zobraziteľný jpg z pdf formátu. Mne ho na PC ukazovalo a na fóre nie. Asi problém bol v tom, že som to mal priebežne v psd formáte a nevedel som vypnúť jednotlivé pláty.

Na 99% to bylo tim, ze v PS si mel zapnuty CMYK rezim a ne RGB. Potom PS exportuje JPEG v CMYKU, coz IE neumi.

Presne si to trafil.  8)  Ja som niečo také tušil, ale grafik nie som. A kolegovci grafici mi to dnes vysvetlili.

Cavelon

Citace od: Jindroush kdy 25.10.2005, 22:57:44
Jinak jsem si téměř jist, že tyhle balení jsou přímo výrobkem LEGO, tedy ne že by si to Makro lepilo dokupy samo.

Je to tak. Žiadna zlepenina a Makro výmysel, je to originál Lego balenie s číslom 65799. Má to vzadu 4 pečate (nálepky).
Vďaka Michovi to mám od včera doma...

Cavelon

A tu je poskladaný obsah tej veľkej krabice. Autorom je šťastný majiteľ Kubko, ktorý ju dostal k svojím 7. narodeninám. ;)

Micho

Citace od: Cavelon kdy 20.11.2005, 13:59:05
A tu je poskladaný obsah tej veľkej krabice. Autorom je šťastný majiteľ Kubko, ktorý ju dostal k svojím 7. narodeninám. ;)

Tak to je už slušná zásahová jednotka. Som zvedavý, či malý Kubko urobí časom nejaké modifiíkácie ...  ;)

werrac

Ve stredu 14.12.2005 jich v Makru Praha - Cerny most meli jeste 3ks.