Prodejce rouseanne

Založil Benehallow, 10.01.2010, 12:05:39

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Vlada

Citace od: Matošo kdy 10.01.2010, 16:28:19
Já neměl problém.

Před Vánoci jsem od rouseanne kupoval plachtu a v pohodě dorazila.

Já jsem též neměl s rouseanne problémy. Od této paní jsem kupoval plyšového LEGO minifiga, kterého měla v inzerci a po dohodě mi bylo zasláno číslo jejího účtu, provedl jsem transakci a do týdne jsem měl minifiga v pořádku doma... Takže mé hodnocení je kladné. Těžko říci, co se s paní poslední dobou děje...  :-\

Citace od: Ondrej kdy 10.01.2010, 12:26:03
Citace od: Ondra kdy 10.01.2010, 12:21:59
I když si od toho nic neslibuj, zkus si zavolat nebo zajít do banky a poptat se jestli by ty peníze nešli strhnout z účtu.
Prostě bych jim vysvětlil co se stalo a netvrdte mi že by to nezačali řešit.
A zkus se tady poptat jestli na ní nemá někdo číslo, nebo kontakt.
No tak o tom pochybuju, že by banka něco vracela. Myslím, že nemáš žádný doklad o zaplacení nebo fakturu a tak. (...)

Banka sama od sebe nemůže "strhnout" peníze z účtu dané majitelky a to ani v případě, když jí někdo omylem pošle hotovost na její účet, ač máš třeba jako doklad i výpis o provedené transakci. Pokud se ví číslo účtu, na který byla hotovost zaslána a majitelka onoho účtu, tak nemá význam do banky chodit, poněvadž Vám akorát sdělí ten fakt, že se máte s příjemcem dohodnout vlastním kontaktem.

Pokud se stane, že transakci odešlete na jiný, cizí účet, což se někdy stává, tak majitel účtu, na který byla hotovost omylem připsána, je "povinnen" Vám platbu z morálního hlediska vrátit. To je ale ten lepší případ.

Horší případ je ten, kdy majitel účtu, na který mu byla připsána omylem určitá hotovost, částku vrátit nechce. Pak nezbývá nic jiného, než vše řešit soudní cestou, kdy v právu je majitel hotovosti (odesílatel transkace), poněvadž jinak druhá osoba by byla s největší pravděpodobností obviněna z trestného činu neoprávněného obohacování se...

Pokud odesílatel transakce zjistí chybu sám, že poslal hotovost omylem na jiný účet, tak pak může kontaktovat svou banku, která mu pomůže za poplatek s identifikací účtu a poté už pro banku vše končí. Odesílatel hotovosti se musí s příjemcem neoprávněně připsané platby dohodnout už sám... A to buď lidsky rozumně či soudně...

Benehallow

Citace od: Benehallow kdy 10.01.2010, 16:10:13
Přišla mi od ní odpověd:

dobrý den,
neměla jsem přístup na net a proto jsem nemohla zboží odeslat. Urychleně to napravím.
Renata

>:D

Dotěd mi nic nepřišlo, už je to cca přes 2 týdny! >:(

Ondra

Ty máš výdrž, dva týdny je celkem dlouhá doba...No nic začal bych ofenzívu, obvolávat a ješte jednou obvolávat...

csgeronimo

Jak si tak procházím Bricklink - asi není náhodou že tam paní se stejným nickem má červený status!

ntr23


Blade

Zkusil bych paní napsat zda by nachtěla zařídit reportáž  v TV třeba na Nově, že by se trochu zviditelnila když s ní jsou tak ,,dobré" obchody.

Anatyt

Možno by stálo za to dať dokopy pár poškodených a skúsiť ju navštíviť.

Ondra

Citace od: Anatyt kdy 12.02.2010, 12:05:02
Možno by stálo za to dať dokopy pár poškodených a skúsiť ju navštíviť.

Už je zastavená i na mimibazaru...

tuvok07

#38
BTW to, že neměla připojení, je dneska chabá výmluva, když jsou netové kavárny dnes na každém rohu a i knihovny běžně za malý poplatek pustí lidi na net. Kdyby byla slušná, tak si nějakou cestu aspoň ke komunikaci najde. Ale možná je prostě jen líná....

stomcova

Omyl, ta není líná .....
Batman, forever...

danielaa71

dobrý deň
ja som tiež kúpila, teda zaplatila danej pani za lego 1360 Kč a lego malo doraziť pred mesiacom do dnešného dna nič . na email odpovedala posledný krát  pred 12 dňami že mala zdravotný problém a všetko dá po poriadku a od vtedy nič!!!

otaznik

Jo, jo, není nad to, kupovat od zaběhnutých prodejců.  8)

danielaa71

keď je asi dosť ťažké pre začiatočníka rozlíšiť a vytriediť správne a overené.
pred časom som od danej pani nakúpila a všetko prebehlo OK . Ked ma opätovne kontaktovala po čase, pripadalo mi v pohode kúpiť opäť.
no človek sa učí ,a často za chyby treba platiť.
rozhodne ma to však nahnevalo deti mohli mat o tisícku viac na lego ! no čo už
:'( >:D

Marťas

Já mam takový pocit, že částka nad pět tisíc je už trestný čin. Když by ste se dali dohromady, tak by to mohlo už být na trestní oznámení, ne? Nejsem si jist, jestli neplácám blbosti, ale myslim, že to tak je..

Ondra

Citace od: Marťas kdy 22.02.2010, 10:38:17
Já mam takový pocit, že částka nad pět tisíc je už trestný čin. Když by ste se dali dohromady, tak by to mohlo už být na trestní oznámení, ne? Nejsem si jist, jestli neplácám blbosti, ale myslim, že to tak je..
Nevím jestli by nebylo od věci podat nějaké oznámení už teď, dva už jsou a nasbírat více lidí podle mně nebude problém.

csgeronimo

Já bych se za trestní oznámení velmi přimlouval. Chráníte tím další kupující od nemilého překvapení. Většina lidí si jen zanadává a nechá to být a i proto pak prodejce v nekalé činnosti pokračuje vesele dál - třebaže často pod jinou identitou. Trestním oznámením se mu to velmi znepříjemní.

danielaa71

na trestne oznámenie by to bolo jedine ak by sme sa spojili , čo by som rozhodne skúsila!
kde však nájsť tých čo jej naleteli ?
Skúste radiť.

Marťas

Citace od: danielaa71 kdy 22.02.2010, 16:21:32
na trestne oznámenie by to bolo jedine ak by sme sa spojili , čo by som rozhodne skúsila!
kde však nájsť tých čo jej naleteli ?
Skúste radiť.

já myslim, že tam kde prodávala, byly i negativní komentáře od zákazníků. Bývají tam jejich přezdívky - př. aukro...

Ondra

Nebo zkuste telefonní čísla odkazy jsou na první a druhé stránce...

danielaa71

práve som jej poslala email s výzvou o nápravu !
nakopírovala som do pošty všetko čo ste tu vypátrali o nej  ;)
ako aj negatívne komentáre.
požiadala som o vrátenie obnosu  vzhľadom k danej situácii ,
ďalej som opísala ako mienim konať ak tak neurobí!
zaujimavostou je že do teraz neodpovedala asi 13 dni na moje výzvy.
teraz odpovedala behom niekoľkých minút!
upozornila som na fakt že veškeré informácie poskytnem polícii   ,
žeby preto hneď odpoveď?
odpoveď :" mala som zdravotne problémy balík som dnes ráno odoslala "

upozornila som ju, že to nepovažujem za nápravu a požadujem plnú náhradu škody ako je suma čo som jej zaslala plus poplatok v banke za prevod.
čas je do konca týždňa, email som poslala aj jej manželovi !
asi by bolo dobre keď by ste  jej písali aj vy čo ste poškodený!!! Teraz !
ďakujem za informácie čo ste o nej našli
neviete prosím poradiť, je možne dať na minibazár či aukro oznam tak aby ho videli aj iný kupujúci ? nie len informovať  prevádzkovateľa.
oznam týkajúci sa jej nespoľahlivosti ako aj o hľadaní poškodených !!!


Marťas

Tak to je síla.. Kolikrát stačí jen pohrozit a všechno je jak má být.  :) Nevim jak na minibazaru, ale na aukru to normálně napíšeš do komentáře.. Akorád mylim, že si od ní musíš něco koupit právě přes aukro.

danielaa71

tak len doplním , k tejto hodine som obdržala asi 30 email od danej osoby !!! >:D
od prosím prosím  netrvajte na vrátení platby, po aroganciu !!!
ako som si ja rozmyslela kúpu a nechcem lego od nej ale chcem vrátiť peniaze , ved ona nič neurobila len nič nezaslala!!!
aj keď moju platbu mala na účte čo potvrdila .
komunikáciu s aukrom som nestihla riešiť ale komunikáciu s mimibazár áno !
poškodených je viac bude informovaná polícia aj z ich strany!
ďakujem za nakopnutie mrzelo ma čo sa stalo ale vzala som to tak že som urobila ja chybu a zmierila som sa . Po čítaní vašich príspevkov som sa zobudila a konala.
Neviem ako to skonči , ale aspoň jedno je isté, nevzdať sa . Odkazujem každému riešme to  nech im nerastie sebavedomie a nekonajú to zas.
sľubujem že už budem nakupovať len zodpovednejšie  ;)

rouseanne

#52
Nemám žádné nevyřešené závazky, měla jsem zdravotní problémy a proto jsem měla nedořešené závazky, paní danielaa71 jsem včera ráno poslala bezvadnou pětikilovou hromadu kostek a malých podložek lega, bylo to přesně desátý den co jsem obdržela její platbu. A ona mi večer píše, že na mně pošle policii a že mám okamžitě vrátit platbu, to nechápu. Beru na sebe zodpovědnost, že jsem měla své závazky řešit včas, ale v mé situaci jsem měla celkem jiné myšlenky. Ale s paní danielaa71 jsem se zachovala zcela seriozně. Nechápu. Tady je sledování zásilky http://www.cpost.cz/cz/nastroje/sledovani-zasilky.php?barcode=cs026346239cz&locale=CZ&send.x=0&send.y=0&send=submit&go=ok
Paní balík nehodlá převzít a chce po mně náklady na dopravu a poslání peněz. Pochopitelně když mi balík přijde zpět tak vrátím 1000kč ceny zboží, ale proč bych měla platit poštovné a převod peněz? Nechápu.

csgeronimo

Je to svět plný nespravedlnosti. Tak perfektní prodejce a zrovna on musí být odstaven na minibazaru, aukru, bricklinku - ještě někde?

J0hny54

Citace od: otaznik kdy 22.02.2010, 00:33:01
Jo, jo, není nad to, kupovat od zaběhnutých prodejců.  8)

Každej začínal !!

rouseanne

Citace od: csgeronimo kdy 23.02.2010, 09:08:11
Je to svět plný nespravedlnosti. Tak perfektní prodejce a zrovna on musí být odstaven na minibazaru, aukru, bricklinku - ještě někde?
Ale snad mám právo se ke všemu vyjádřit.

Hardegon

Zvláštní. Objeví se zde zmínka o policii a do té doby nereagující prodejce se tady druhý den objeví s vysvětlením a argumenty. Zvláštní.  ::)

rouseanne

Citace od: Hardegon kdy 23.02.2010, 12:29:52
Zvláštní. Objeví se zde zmínka o policii a do té doby nereagující prodejce se tady druhý den objeví s vysvětlením a argumenty. Zvláštní.  ::)
Když jsem netušila, že tento příspěvek existuje, tak jsem težko mohla reagovat. A milá paní mi začala vyhrožovat policií až po tom, co jsem jí její balíček, po deseti dnech po obdržení platby od ní, poslala.

Colonel32

drahá paní Rouseanne,

Vzhledem k disusi v tomto threadu se nejadnalo o jediný případ problémů s vámi. Zdravotní problémy tyto věci možná vysvětlují, ale to neznamená, že je omlouvají, a už vůbec neomlouvají vaše, v toto chvíli celkem arogantní, vystupování.  Předpokládal bych něco jako "hrozně se omlouvám, byla jsem nemocná, vymklo se mi to z rukou, dělám vše, abych to napravila" a né výkřiky jako "jak jsem to asi mohla vědět?". Víte že tu černá listina je, a že když jsou s někým problémy, že se tam objeví. Tak co vás vedlo k myšlence, že zrovna vy tam nebudete, když lidem z kostek dlužíte zaplacené zboží?


rouseanne

Všechny mé závazky mám vyřešeny. Pokorně jsem se omluvila všem, kterých se to týkalo. Není to arogance jen smutek z paní výše, které jsem zboží včas odeslala (dle mého je 10 dní po připsání peněz ještě včas) a nechápu proč mě napadá.