Společný projekt 2022 - Ladovská vánoční krajina

Založil Igorus, 04.01.2022, 13:09:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Igorus

Citace od: Pool kdy 26.10.2022, 22:51:17Jak jste to vymysleli, tak na ten modul Robkteryten, peki, Pool chcete dostat kolik domků? Já teď měl jeden Pekiho domek u sebe komplet, ale dalšího tam nedám ani část, Robkteryten tam měl mít půlku Pekiho domku na šířku, který se ovšem ke mně nevleze. Takže buď by to musel Robkteryten u sebe dát celý Pekiho domek nebo pak tam můžeme dát jen jeden Pekiho domek mezi naše moduly.

Mezi tebou a Robem bude jen jeden domek a to na délku. Tedy ten co měl být mezi Robem a Brunem.

peki

Prosím o prezentaci modulů a info o dopravě modulu na instalaci. Instalace 2.11.2022 od 18:00 v OC černý most.

Pokud máte navíc dobové figurky vezměte s sebou. Poptáváme muzikanty, děti vesničany atd. Ideálně nafotit co berete, abychom udělali nějakou evidenci až to budeme po vánocích vracet. Na další instalaci (výstava) se domluvíme jak s figama.

Logistiku modulů má na starosti igorus.
peki veze: šipka (hotovo),linhi (finišuje),peki(hotovo)

roko86

Moc přivezu sám budu tam
2.11.v18 hodin můžu zůstat a pomoc s instalací jestli budeš potřebovat

Hardegon

Peklo hotové.

milanv

Citace od: Hardegon kdy 29.10.2022, 16:16:08Peklo hotové.
Ty teda napínáš! Jsem zvědavý na celek, jsem napjatý jak struna C!
Pán na Žlutém hradě

poMOCník


Robkteryten


Pool

Také dojedu s modulem a mohu pomoct s instalací.

davroman

Modul náměstí dokončen a zabalen, finální podoba ve vláknu s prezentacemi.
Snažili jsme se vše maximálně zajistit, skrytě jsme si místy pomohli oboustrankou. Tak snad přežije různá stěhování po výstavách.

Modul předáme v úterý nebo středu Vašíkovi, který jej přiveze na večerní instalaci. Děkujeme.

V přílohách fotky zabalení modulu, při instalaci je potřeba jen nasadit zvoničku.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Jaroslav Procházka

Ahoj,
Tříkrálové procesí je na 99% hotové, ještě dneska dodělám třetího krále a ve středu  jsem na 18:00 na Čerňáku a počítám s pomocí s instalací.
Jarda

IMG_20221028_133914 by Jaroslav Procházka, on Flickr]

IMG_20221029_190314 by Jaroslav Procházka, on Flickr]

hobby

Jak jsem se nabídl a slíbil, napsal jsem zobecňující text k výstavě. Protože náčelník mi nedal žádné instrukce, napsal jsem  to- ač nestavitel- podle svého. Je možné do toho zasahovat, nebo to zahodit.
Jednotliví stavitelé by měli každý ke svému výtvoru připojit svou cedulku s kratičkým textem.
PS: chtěl jsem to sem dát s odkazem, ale nevím, jak mám připojit text z počítače.
 
Ladovská vánoční krajina.
Josef Lada - geniální malíř, kreslíř a ilustrátor nezaměnitelných obrázků a pohádkových příběhů, se protentokrát stává pro milovníky lega inspirací ke ztvárnění  jeho pohádkových námětů z lega. Výstava je nazvána ,,Ladovská vánoční krajina" ale může se též nazývat ,,Ladův pohádkový svět".
Je o něm známo, že především Vánoce nade vše miloval, se vším tím opředeným ´tajemnem´ a se všemi zvyky i koledami a že se na ně - jak sám píše - dlouho dopředu těšil.
Sluší se připomenout, že Josef Lada byl umělec poctivý a upřímný, se zvláštním smyslem pro dětskou poetiku. Ve svých obrázcích a tvorbě se stále vracel do dětství, které si ve svých vzpomínkách oživoval a idealizoval, ač se ani jeho rodině nevyhnuly strasti a bolesti. V duchu znovu prožíval celá svá dětská léta plná dětských her, snění, vyprávění, říkadel a pohádek, které měl tak rád. Rodné Hrusice a venkovské prostředí s jeho romantickým okolím mu bylo nekonečnou inspirací pro jeho obrázky i pro  pohádkové příběhy. 
Ladův svět jsou zapadlé vesničky a městečka, je to svět chalupníků, řemeslníků, svět mládenců a panen, stařečků a stařenek, jsou to strejcové s fajfkou, pasáčkové, sousedské posezení v hospodě.  myslivci, mlynář, zabijačka, Hrusický kostelík svatého Václava a svět dobrosrdečných strejců, tetek, či ponocných v kožichu s poctivým venkovským Vořechem po boku.
Ale také je to především pohádkový svět dětí a pohádkových Honzů, kde žijí hastrmani, bubáci, čerti, kocour Mikeš, liška, čuník, všechna zvířátka, venkovská příroda, rybník s vrbou, mlýnem a hradní zříceninou, kopec Šmejkalka, strejcové a tetky, hajný a zvířátka. Láskyplná atmosféra dýchá ze všech jeho obrázků a humor je jejich pevnou součástí.
Touto uvedenou lego-výstavou vstupujeme do krajiny jeho dětství, jež přinášelo tomuto umělci s chápavou duší dítěte tolik inspirace.
K Ladovým obrázkům se všichni rádi vracíme, protože v nás vyvolávají  vzpomínky na naše vlastní dětství . Dítě vidí všechno krásněji , i všední věci a předměty dokáží totiž vyvolat kouzelný dojem.
Ladův svět je jiný než ten současný. Mění se lidé i krajina. Jeho svět je již minulostí, ale zachoval si lidskost, poctivost, dobrosrdečnost a vztah k přírodě.  Lada to uměl to na rozdíl od mnohých umělecky a srozumitelně vyjádřit. V tom je jeho cena pro dnešek i generace budoucí.

Pool

Vrba je hotova i s místem pro figa, dal jsem tam na ukázku svého a doufám , že někdo dodá toho vodníka ;D

Jaroslav Procházka

Citace od: Pool kdy 31.10.2022, 13:41:46Vrba je hotova i s místem pro figa, dal jsem tam na ukázku svého a doufám , že někdo dodá toho vodníka ;D

Ahoj, ano segment s vodníkem mám u sebe od Olomouce, dovezu ve středu na instalaci 👍
Jarda

Jonas

Citace od: hobby kdy 31.10.2022, 12:20:44Ladovská vánoční krajina.
Josef Lada - geniální malíř, kreslíř a ilustrátor nezaměnitelných obrázků a pohádkových příběhů, se protentokrát stává pro milovníky lega inspirací ke ztvárnění  jeho pohádkových námětů z lega. Výstava je nazvána ,,Ladovská vánoční krajina" ale může se též nazývat ,,Ladův pohádkový svět".
Je o něm známo, že především Vánoce nade vše miloval, se vším tím opředeným ´tajemnem´ a se všemi zvyky i koledami a že se na ně - jak sám píše - dlouho dopředu těšil.
Sluší se připomenout, že Josef Lada byl umělec poctivý a upřímný, se zvláštním smyslem pro dětskou poetiku. Ve svých obrázcích a tvorbě se stále vracel do dětství, které si ve svých vzpomínkách oživoval a idealizoval, ač se ani jeho rodině nevyhnuly strasti a bolesti. V duchu znovu prožíval celá svá dětská léta plná dětských her, snění, vyprávění, říkadel a pohádek, které měl tak rád. Rodné Hrusice a venkovské prostředí s jeho romantickým okolím mu bylo nekonečnou inspirací pro jeho obrázky i pro  pohádkové příběhy. 
...

Moc hezký text, Hobby.
Jonas - Můj Brickshelf

hobby

Dík, sesmolil jsem to dnes dopoledne, ale pokud mají hlavně stavité témat k tomu co říct, je možné jej vylepšit, zkrátit, či jinak. :)

peki

Citace od: hobby kdy 31.10.2022, 18:31:29Dík, sesmolil jsem to dnes dopoledne, ale pokud mají hlavně stavité témat k tomu co říct, je možné jej vylepšit, zkrátit, či jinak. :)
Takto je to pěkné. Na výstavě (až bude prostor) tak to můžeme doplnit jmenovkama. Vy výloze by to rušilo.

milanv

Citace od: hobby kdy 31.10.2022, 12:20:44Ladovská vánoční krajina.
Josef Lada - geniální malíř, kreslíř a ilustrátor nezaměnitelných obrázků a pohádkových příběhů, se protentokrát stává pro milovníky lega inspirací ke ztvárnění  jeho pohádkových námětů z lega.
Pěkný text, hobby, to se bude vyjímat! Navrhuju jenom jednu malou stylistickou úpravu: druhé stejné slovo "lega" v této větě nahradit "této stavebnice".

Už víme, kdo to vytiskne, jak graficky upravené, jak se to vystaví atp.?

A QR kód na kostky.org bude (a k tomu adekvátní vlákno podobně jako u elfů)?
Pán na Žlutém hradě

hobby

Jasně Milane, ta úprava je lepší.
Pokud jde o další (tisk, gtafika, atd.), tak to jsem jako "externista" neřešil.

peki

Citace od: milanv kdy 01.11.2022, 14:21:38Už víme, kdo to vytiskne, jak graficky upravené, jak se to vystaví atp.?

A QR kód na kostky.org bude (a k tomu adekvátní vlákno podobně jako u elfů)?

No vytisknul jsme to aby se to vešlo na stránku A4, mám na to stojánek. Nevím jestli to bude čitelné. DAl jsem tam Logo kostek. Případně se po instalaci domluvím s LEGO na tisku (pokud bude kam, věřím že ano).

Ten text se hobbymu opravdu povedl. Tak doufám že to samé půjde říci i o modulech :)

peki

Citace od: milanv kdy 01.11.2022, 14:21:38Pěkný text, hobby, to se bude vyjímat! Navrhuju jenom jednu malou stylistickou úpravu: druhé stejné slovo "lega" v této větě nahradit "této stavebnice".

Už víme, kdo to vytiskne, jak graficky upravené, jak se to vystaví atp.?

A QR kód na kostky.org bude (a k tomu adekvátní vlákno podobně jako u elfů)?

1) Prosím přepište to s úpravou. Potřebuji jen kopírovat.
2) Vložte sem QR kod odkazující na hlavní stránku kostek. Zkopíruji

Dík

Igorus

Hobby - vskutku povedený text. Díky moc za něj.


Robkteryten

#321
Muzu to nechat vytisknout na plotru ve vetsim formatu, nejspíš k tomu v praci najdu i listy na pověšení. Pokud by byl zajem tak bych potreboval co nejdrive data.

Robkteryten


milanv

Citace od: peki kdy 01.11.2022, 16:17:371) Prosím přepište to s úpravou. Potřebuji jen kopírovat.
Ladovská vánoční krajina.
Josef Lada - geniální malíř, kreslíř a ilustrátor nezaměnitelných obrázků a pohádkových příběhů, se protentokrát stává pro milovníky lega inspirací ke ztvárnění  jeho pohádkových námětů z této stavebnice. Výstava je nazvána ,,Ladovská vánoční krajina" ale může se též nazývat ,,Ladův pohádkový svět".
Je o něm známo, že především Vánoce nade vše miloval, se vším tím opředeným ,,tajemnem" a se všemi zvyky i koledami a že se na ně - jak sám píše - dlouho dopředu těšil.
Sluší se připomenout, že Josef Lada byl umělec poctivý a upřímný, se zvláštním smyslem pro dětskou poetiku. Ve svých obrázcích a tvorbě se stále vracel do dětství, které si ve svých vzpomínkách oživoval a idealizoval, ač se ani jeho rodině nevyhnuly strasti a bolesti. V duchu znovu prožíval celá svá dětská léta plná dětských her, snění, vyprávění, říkadel a pohádek, které měl tak rád. Rodné Hrusice a venkovské prostředí s jeho romantickým okolím mu bylo nekonečnou inspirací pro jeho obrázky i pro  pohádkové příběhy. 
Ladův svět jsou zapadlé vesničky a městečka, je to svět chalupníků, řemeslníků, svět mládenců a panen, stařečků a stařenek, jsou to strejcové s fajfkou, pasáčkové, sousedské posezení v hospodě.  myslivci, mlynář, zabijačka, Hrusický kostelík svatého Václava a svět dobrosrdečných strejců, tetek, či ponocných v kožichu s poctivým venkovským Vořechem po boku.
Ale také je to především pohádkový svět dětí a pohádkových Honzů, kde žijí hastrmani, bubáci, čerti, kocour Mikeš, liška, čuník, všechna zvířátka, venkovská příroda, rybník s vrbou, mlýnem a hradní zříceninou, kopec Šmejkalka, strejcové a tetky, hajný a zvířátka. Láskyplná atmosféra dýchá ze všech jeho obrázků a humor je jejich pevnou součástí.
Touto uvedenou lego-výstavou vstupujeme do krajiny jeho dětství, jež přinášelo tomuto umělci s chápavou duší dítěte tolik inspirace.
K Ladovým obrázkům se všichni rádi vracíme, protože v nás vyvolávají  vzpomínky na naše vlastní dětství . Dítě vidí všechno krásněji, i všední věci a předměty dokáží totiž vyvolat kouzelný dojem.
Ladův svět je jiný než ten současný. Mění se lidé i krajina. Jeho svět je již minulostí, ale zachoval si lidskost, poctivost, dobrosrdečnost a vztah k přírodě.  Lada to uměl to na rozdíl od mnohých umělecky a srozumitelně vyjádřit. V tom je jeho cena pro dnešek i generace budoucí.

Citace od: peki kdy 01.11.2022, 16:17:372) Vložte sem QR kod odkazující na hlavní stránku kostek. Zkopíruji
Pán na Žlutém hradě

milanv

Qr kód jako pdf a png
Pán na Žlutém hradě

Robkteryten

Koukám,  že  s vesničkou je letos trefa do černého, CČM má letošní vánoce Ladovské.

Hardegon

Ještě před výjezdem jsem stihnul celek vyfotit.
Prezentační příspěvek ve vlákně upraven.

Igorus

#327
Dnes tedy proběhla instalace poslední letošní vánoční výlohy.

I přes všechny ty zádrhele musím říct, že to dopadlo nakonec výborně. Rozhodně celkový model je povedený, krásné stavby, příběhy, atmosféra.

Můj dík patří všem zůčastněným (ať těch co vystavili dnes model tak i těm jejichž modely se teprve vystaví). Nádherné modely, nápady a tak.

Něco málo k instalaci. Výhoda modulárního systému se osvědčila, složeno bylo i s logistikou a drobnými opravami něco málo za hodinu. A už během instalace se začali zastavovat kolemjdoucí a pozitivně hodnotit. Jako hlavní slabinu vidím žebřík a jako ohrožení pak roh ponocného. Fotky a momentky z instalace klidně vkládejte do tématu  >:D

Zatím tedy ti co dodali můžou vydechnout a ti ostatní nechť očekávají pokyn, jakmile nadejde jejich čas.

20221102_194435.jpg

IMG-20221102-WA0032.jpg
IMG-20221102-WA0033.jpg
IMG-20221102-WA0034.jpg
IMG-20221102-WA0030.jpg
IMG-20221102-WA0029.jpg
IMG-20221102-WA0028.jpg
IMG-20221102-WA0025.jpg


hobby


peki

Výloha se povedla. Těším se až to bude někde na výstavě v celku. Šel by jsem na 1 m hloubky, což mimo jiné umožní za stávající vesnici na moduly o hloubce 32 studů (baseplate) udělat zvýšený terén a další domky včetně kostela (pokud by hloubka na kostel nestačila tak bych to řešil individuálně).

Poděkování všem kdo přiložili ruku dílu.