Společný projekt 2022 - Ladovská vánoční krajina

Založil Igorus, 04.01.2022, 13:09:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

poMOCník

Citace od: peki kdy 25.10.2022, 13:46:01
Citace od: Igorus kdy 25.10.2022, 10:07:05Odvoz pochopitelně jde za mnou. Co nemám u sebe osadníky a město tak místa zase dost.

1) Kdo bude tedy finálně ve vesnici?
Předpokládám že hájenka (šipka) a modul s liškou (pomocník) ?

2) Je ve hře že bude vesnice větší než 4+4 moduly? Pokud ano na úkor čeho (kopec,město)

Jo, my dva tam být musíme, protože máme nestandardní velikost/tvar modulů a taky napojení na kopec.

peki

Citace od: poMOCník kdy 25.10.2022, 16:00:11Jo, my dva tam být musíme, protože máme nestandardní velikost/tvar modulů a taky napojení na kopec.

Já bych nepředbíhal. To že máš/máte nestandartní modul to je spíše na varování. Máš štěstí, že tam máš tu lišku :)

Až to nainstalujeme tak budeme zjišťovat kdo způsobil, že sám náčelník vydával tak zmatené příkazy (nestandartní modul, ono se mi to zvětšilo, střechu si udělám z čeho chci. atd..).


Teď vážně,
hájenka a liška tam bude protože řeší návaznost na kopec a město které tam náčelník chce. OK. Vesnice se tím pádem zmenší (pro účely vánoční výlohy) s tím že jí pak někde na výstavě ukážeme celou, včetně kostela.

Ještě je ve hře jaké vesnické moduly se vyberou, respektive jak to udělat aby to bylo na tom menším prostoru i pohledově co nejvíce zajímavé.

Díky všem kteří se zapojili a ve zkráceném termínu přiložili ruku k dílu. Věřím že výsledek bude nakonec také stát za to. 

poMOCník

Citace od: peki kdy 25.10.2022, 16:19:58...s tím že jí pak někde na výstavě ukážeme celou, včetně kostela.
...


Cože, kostel? A jakto že ho nastavím ja?

milanv

@Igorus: Tvoje mlčení i na tolikátou výzvu (a tvoje odpovědi vždy pečlivě na cokoli jiného než rozložení vesnice) si vykládám tak, že to chceš řešit až na místě. V tom případě ale už nebudu moct nijak uzpůsobit svůj modul, na instalaci Vesničky nebudu. A tedy bude např. muset navazovat modul s cestou, ať už to bude mlýn od Chairuda nebo něco jiného.
Pán na Žlutém hradě

HD

Na začátku tématu to není, nemám sílu to tady hledat - kdy a kde se bude vesnička instalovat? 31.10. na ČM?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peki

Citace od: HD kdy 26.10.2022, 07:40:03Na začátku tématu to není, nemám sílu to tady hledat - kdy a kde se bude vesnička instalovat? 31.10. na ČM?


Chtěli bychom 2.11.2022.

peki

#276
Citace od: milanv kdy 26.10.2022, 07:34:43@Igorus: Tvoje mlčení i na tolikátou výzvu (a tvoje odpovědi vždy pečlivě na cokoli jiného než rozložení vesnice) si vykládám tak, že to chceš řešit až na místě. V tom případě ale už nebudu moct nijak uzpůsobit svůj modul, na instalaci Vesničky nebudu. A tedy bude např. muset navazovat modul s cestou, ať už to bude mlýn od Chairuda nebo něco jiného.

Včera jsme to doladili. Počítáme s chairudovým mlejnem. V zadní části 4 moduly s domky. V přední části vedle mlýna náhradní modul peki rybník (ledaři, vrby vodník od clermonta) z rybníka teče voda do mlýna (respektive z mlýna do rybníka). Vedle rybníka 1 modul s domky. Navazuje v zadní části hájovna ve předu liška.

Moduly s domky upřesní náčelník. Na všechny z vesnice se v této fázi nedostane. Ale na dalších akcích to bude kompletní.

Na rybník by jsem potřeboval ještě nějaké figurky dětí. Cílem je dát do vesnice podobný modul jako má davroman ve městě

Stimpi

Tak bodlo by dat vedet jestli mam vozit modul na instalaci nebo ne, kdyz bude pripadne potreba, az na dalsi akci. Zahucel jsem dost penez uz do materialu, tak at zbytecne nepalim naftu...

peki

Citace od: Stimpi kdy 26.10.2022, 08:00:56Tak bodlo by dat vedet jestli mam vozit modul na instalaci nebo ne, kdyz bude pripadne potreba, az na dalsi akci. Zahucel jsem dost penez uz do materialu, tak at zbytecne nepalim naftu...

Jasně. Dáme.
K těm nákupům dalo se využít projektového LUGBULKU, kvůli tomu to přece bylo. Ano příště to zorganizujeme lépe, aby bylo na vše dost času. Věcí které nebyly ideální je hodně. Určitě je co zlepšit  ;) 

milanv

Super, jsem rád, že se to neřeší na místě!

Citace od: peki kdy 26.10.2022, 07:52:33V přední části vedle mlýna náhradní modul peki rybník (ledaři, vrby vodník od clermonta) z rybníka teče voda do mlýna (respektive z mlýna do rybníka).
Jenom pro jistotu: tohle znamená dvě změny:
1. Chairudův modul musí nově počítat s rybníkem z jiné strany vůči cestě a asi tedy i vůči budově. To je OK?
2. v zásadě drobnost: vzadu bude tedy nějaký domek rovnou vedle lesa (a za mlýnem)? - aby to nějak esteticky navazovalo
Pán na Žlutém hradě

peki

#280
Citace od: peki kdy 25.10.2022, 13:46:011) Kdo bude tedy finálně ve vesnici?
Předpokládám že hájenka (šipka) a modul s liškou (pomocník) ?

2) Je ve hře že bude vesnice větší než 4+4 moduly? Pokud ano na úkor čeho (kopec,město)

Poslední moduly upřesní Igorus, včera jsme je jmenovali ale já neměl před sebou mapu. Mnělo by jít o moduly kde je více vesnických baráčků (spíše menších budov "namačkaných na sebe").

Vesnice je 4+4 (respektive ten modul hájovny s liškou o něco bude přečuhovat- ale to je řešitelné) 


Igorus

Vezmu to odzazu. Včera večer jsme s Pekim probrali možnosti výlohy vs. vhodné rozhožení vs. další věci. Výsledkem je finální schéma viz níže

Milane, s tebou to defakto nemá co dočinění. Budeš mít napojení na mlýn. Jeho pozici v první řadě aby ti to
navazovalo jsem uhájil.


schéma 20221026.jpg

peki

Citace od: milanv kdy 26.10.2022, 09:51:49v zásadě drobnost: vzadu bude tedy nějaký domek rovnou vedle lesa (a za mlýnem)? - aby to nějak esteticky navazovalo

Tak v této fázi to budou urbanistické zkratky. Potřebuju tam mít náznak vesnice, tu tvoří vesnické domky. Že je z jedné strany hájovna z druhé mlejn a vedle toho bude hned vesnice, ano bude 

Igorus

Jízdní řád je tedy takový. 2.11. instalace. Moduly které se nevystaví ve výloze se určitě vyství na dalších akcích. Stejně jako perníci a elfové s námi bude dlouho.

V návazonosti na výše uvedené schéma se pro výlohu nepočítá s Danem (statek), HD (roubenka), Stipi (hospoda), Clermont (rybník) a Bruno (chalupa). Pochopitelně žádné vracení materiálu nepřipadá v úvahu. Ti co nebudou se připojí jen později.

Robkteryten

Citace od: Igorus kdy 26.10.2022, 09:57:00Vezmu to odzazu. Včera večer jsme s Pekim probrali možnosti výlohy vs. vhodné rozhožení vs. další věci. Výsledkem je finální schéma viz níže

Milane, s tebou to defakto nemá co dočinění. Budeš mít napojení na mlýn. Jeho pozici v první řadě aby ti to
navazovalo jsem uhájil.


schéma 20221026.jpg

no super, takže předělat stranu ke šmejkalce, jdu kouknout na foto od Milana


Igorus

Citace od: milanv kdy 26.10.2022, 07:34:43@Igorus: Tvoje mlčení i na tolikátou výzvu (a tvoje odpovědi vždy pečlivě na cokoli jiného než rozložení vesnice) si vykládám tak, že to chceš řešit až na místě. V tom případě ale už nebudu moct nijak uzpůsobit svůj modul, na instalaci Vesničky nebudu. A tedy bude např. muset navazovat modul s cestou, ať už to bude mlýn od Chairuda nebo něco jiného.
Milane, právě že to na místě řešit nechci. Tohle nejsou perníci a nebo elfové kteří se dali upravit dle libosti. Na místě maximálně drobné detaily přechodů. Včera přišl Peki s nápadem rybníka. Sice je to další modul navíc, ale dává to monžost pohledu do vesnice. K tomu moduly co jsou ve fázi rozpracovanosti není nutné dodělávat na sílu. Bohužel dva moduly (HD a Stimpi) které již hotové jsou se do výlohy nedostanou, čímž se autorům omlouváme.

peki

Citace od: Robkteryten kdy 26.10.2022, 10:05:22no super, takže předělat stranu ke šmejkalce, jdu kouknout na foto od Milana

Co potřebuješ předělat? Máš tam po straně místo. Představa je že se to tam prostě postaví.

milanv

Citace od: Igorus kdy 26.10.2022, 09:57:00Milane, s tebou to defakto nemá co dočinění. Budeš mít napojení na mlýn.
Šlo mi o to, že jsem mohl pomoct nějakými úpravami, kdyby bylo potřeba větších zásahů. Takže nechávám takto a balím do krabic.
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Citace od: peki kdy 26.10.2022, 10:15:46
Citace od: Robkteryten kdy 26.10.2022, 10:05:22no super, takže předělat stranu ke šmejkalce, jdu kouknout na foto od Milana

Co potřebuješ předělat? Máš tam po straně místo. Představa je že se to tam prostě postaví.

Odpovím za Roba. Jde jen o "zvednutí" na hraně modulu aby tam nebyla hrana. Milan je drobet výš, Clermont měl právě hranu aby to navazovalo na Milana. Jen drobná úprava.

Citace od: milanv kdy 26.10.2022, 10:22:30
Citace od: Igorus kdy 26.10.2022, 09:57:00Milane, s tebou to defakto nemá co dočinění. Budeš mít napojení na mlýn.
Šlo mi o to, že jsem mohl pomoct nějakými úpravami, kdyby bylo potřeba větších zásahů. Takže nechávám takto a balím do krabic.

Ano Milane, tebe se změny v rozložní netýkají. Můžeš balit.

peki

Citace od: Igorus kdy 26.10.2022, 10:24:13Odpovím za Roba. Jde jen o "zvednutí" na hraně modulu aby tam nebyla hrana. Milan je drobet výš, Clermont měl právě hranu aby to navazovalo na Milana. Jen drobná úprava.

Jasně ale tohle by jsem vyřešil pomocí pár bílých bricků na místě, aniž by robbed modifikoval svůj  modul.

Nebo se dá prohodit pořadí a začít roko86 a tam bude úplně bez problému.

peki

Zpátky k rybníku:
Od Clermonta si pučím figy,stromky stavidlo (OK? Souhlas?)
Potřeboval by jsem ještě další zimní figurky na rybník, případně nějakou vykotlanou vrbu. Kdo pomůže?

Pool

Roko86 to trochu vylepšil, aby to lépe navazovalo se mnou, viz obrázky co má výšě.


Pool

Já trochu zmenšil ty okna, ale u mne to spíš opticky zvětšují ty barevné okraje kolem oken ;D .

Pool

#293
Citace od: peki kdy 26.10.2022, 10:30:19Zpátky k rybníku:
Od Clermonta si pučím figy,stromky stavidlo (OK? Souhlas?)
Potřeboval by jsem ještě další zimní figurky na rybník, případně nějakou vykotlanou vrbu. Kdo pomůže?

Vykotlanou vrbu klidně udělám, Lada ji kreslil dost často jak koukám, tak to nebude problém napodobit. Jenom bych to dělal klasickou metodou stavění, tak pokud by ji chtěl někdo zkusit nějakou exotičtější, tak klidně se přidejte :).

peki

Na vrbě udělej míto pro figa vodníka. Prosím ne moc masivní strom. Tak 2x max 3x výška figa. viz ty obrázky od Lady.

Stimpi

Citace od: peki kdy 26.10.2022, 09:37:04
Citace od: Stimpi kdy 26.10.2022, 08:00:56Tak bodlo by dat vedet jestli mam vozit modul na instalaci nebo ne, kdyz bude pripadne potreba, az na dalsi akci. Zahucel jsem dost penez uz do materialu, tak at zbytecne nepalim naftu...

Jasně. Dáme.
K těm nákupům dalo se využít projektového LUGBULKU, kvůli tomu to přece bylo. Ano příště to zorganizujeme lépe, aby bylo na vše dost času. Věcí které nebyly ideální je hodně. Určitě je co zlepšit  ;) 

Lugbulk resi dily ve velkem mnozstvi a ne dily pro figy, zvirata a podobne, ktere jsou do celeho projektu potreba v jednotkach kusu... (Mnoho ruznych kusu)
A to nezminuju povinne dily, u kterych si nejsem jisty jestli se vedelo v dobe uzavreni LB. Toliko na vysvetlenou k nakladum... Takze prosim neprekrucovat.

peki

Citace od: Stimpi kdy 26.10.2022, 11:42:00Lugbulk resi dily ve velkem mnozstvi a ne dily pro figy, zvirata a podobne, ktere jsou do celeho projektu potreba v jednotkach kusu... (Mnoho ruznych kusu)
A to nezminuju povinne dily, u kterych si nejsem jisty jestli se vedelo v dobe uzavreni LB. Toliko na vysvetlenou k nakladum... Takze prosim neprekrucovat.

Ale já nic nepřekrucuje. Tvoje objednávka projektového LUGBULKu je 0. Pokud je při stavbě modulu potřeba značných nákladů jak píšeš tak tomu prostě nerozumím a chci pochopit co udělat jinak. Protože cílem je aby díky projektovému Lugbulku byla v ideálním případě většina materiálu pořízena. Uznávám nedorazili bílé 16x16 které nakonec přídou později.

Já jsem ty svoje domky, včetně modulů které jsem z cvičných důvodů postavil stavěl jenom z projektového Lugbulku. Na kůlny/stodoly mi zbylo z perníků/elfů. Zuzce jsem pak prohrabal krabici na dílky,figurky a zvířátka.

Věřím že není potřeba za každou cenu kupovat i figurky, ale naopak pozvat další účastníky kteří figurky/zvířata mají, ale netroufnou si na stavbu modulu. Ať se také zapojí.   
Už se chápeme?

Clermont

Citace od: peki kdy 26.10.2022, 10:30:19Zpátky k rybníku:
Od Clermonta si pučím figy,stromky stavidlo (OK? Souhlas?)

Samozřejmě není problém.
Stromky jsou velmi pevné s hadičkou uvnitř (návod od Milana) stačí je vytáhnout z bílé kostky 2x4 s dírou která byla v LB

Stimpi

Citace od: peki kdy 26.10.2022, 12:17:45
Citace od: Stimpi kdy 26.10.2022, 11:42:00Lugbulk resi dily ve velkem mnozstvi a ne dily pro figy, zvirata a podobne, ktere jsou do celeho projektu potreba v jednotkach kusu... (Mnoho ruznych kusu)
A to nezminuju povinne dily, u kterych si nejsem jisty jestli se vedelo v dobe uzavreni LB. Toliko na vysvetlenou k nakladum... Takze prosim neprekrucovat.

Ale já nic nepřekrucuje. Tvoje objednávka projektového LUGBULKu je 0. Pokud je při stavbě modulu potřeba značných nákladů jak píšeš tak tomu prostě nerozumím a chci pochopit co udělat jinak. Protože cílem je aby díky projektovému Lugbulku byla v ideálním případě většina materiálu pořízena. Uznávám nedorazili bílé 16x16 které nakonec přídou později.

Já jsem ty svoje domky, včetně modulů které jsem z cvičných důvodů postavil stavěl jenom z projektového Lugbulku. Na kůlny/stodoly mi zbylo z perníků/elfů. Zuzce jsem pak prohrabal krabici na dílky,figurky a zvířátka.

Věřím že není potřeba za každou cenu kupovat i figurky, ale naopak pozvat další účastníky kteří figurky/zvířata mají, ale netroufnou si na stavbu modulu. Ať se také zapojí.   
Už se chápeme?

Já tě chápu velmi dobře, základní materiál na budovu a terén mám z minulých akcí a LB takže nebylo třeba nakupovat nový, proto byla moje objednávka 0.

Povinných dílů jsem si buď nevšiml, nebo byli oznámeny až po uzavření, nemám sílu už zjišťovat, takže jsem musel dokoupit.

Ladovská vesnička není ale jen o domečcích ale i o životu kolem. Sám jsi to tu psal, že je málo života okolo domečků. 2 Figy na modul jsou opravdu málo. Osobně nemám velkou sbírku normálních figů, City mě prakticky nezajímá, tak jsem vyraboval to co mám z HP, ale bylo třeba dokoupit detaily, vlasy, hlavičky, torza, zvířata, nádobí,... atd.

Jde o Ladovskou vesničku, takže cílem je, aby hasič nebo policajt vypadal tak, jak ho maloval p. Lada. a ne abych tam někde našel Emeta (samozřejmě pokud se nejedná o vtip). A takových různých detailů je tam více.

K nákladům. Do projektového LB asi těžko zahrnu například díly na figy hasičů, když jich bude na celém projektu 6 max 8, nebo koně, které jsem potřeboval dva do stříkačky (a jeden vyšel něco přes 200)
Umocněno je to i změnou tématu, nakoupil jsem věci na hasiče a pak to změnil na hospodu. A co si budeme, je to Ladovská a ne Cimrmanova Hospoda, rvařka dvou figů by byla chabá.

Pro představu přikládám náhledy nákupů, že si nevmýšlím, kde je cca 80% přímo na projekt. Ano není to nic co by mě zkrachovalo, a v porovnání s moduly od MilanaV nebo Hardegona je to pakatel, ale zamrzí, když se člověk o něco snaží a před cílem mu někdo podtrhne nohy ... Pozitivní je, že nemusím jako v případě perníčků jet zbytečně do Prahy.

Pool

Citace od: Igorus kdy 26.10.2022, 09:57:00schéma 20221026.jpg


Jak jste to vymysleli, tak na ten modul Robkteryten, peki, Pool chcete dostat kolik domků? Já teď měl jeden Pekiho domek u sebe komplet, ale dalšího tam nedám ani část, Robkteryten tam měl mít půlku Pekiho domku na šířku, který se ovšem ke mně nevleze. Takže buď by to musel Robkteryten u sebe dát celý Pekiho domek nebo pak tam můžeme dát jen jeden Pekiho domek mezi naše moduly.